آکادمیا کافه
رشته ادبیات نمایشی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: هنر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%86%D8%B1)
+--- موضوع: رشته ادبیات نمایشی (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C)

رشته ادبیات نمایشی - Sardar.shams - 15-03-2017

سلام ودرود
من فوق لیسانس ادبیات نمایشی دارم با معدل 18:40
سه کتاب منتشر شده با مجوز ارشاد (البته به زبان فارسی) دارم
دو کار نمایشی مختلف رو اجرا بردم(اجرای جشنواره ای البته و نه اجرای عمومی)
یک فیلم کوتاه ساختم(که در جشنواره ی فیلم کوتاه خانه سینما هم شرکت داده شد)
هنوز برای گرفتن مدرک آیلتس یا تافل اقدام نکردم اما چون در حال کلاس رفتن برای همین آزمون ها هستم به زودی می تونم برای شرکت در آزمون شون اقدام کنم
وضعیت مرا برای پذیرش و ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری برای همین رشته ی نمایش و تئاتر چگونه ارزیابی می کنید؟

RE: وضعیت و رتبه ی من برای پذیرش - Simon2007 - 18-03-2017

(15-03-2017, 03:21 AM)Sardar.shams نوشته: سلام ودرود
من فوق لیسانس ادبیات نمایشی دارم با معدل 18:40
سه کتاب منتشر شده با مجوز ارشاد (البته به زبان فارسی) دارم
دو کار نمایشی مختلف رو اجرا بردم(اجرای جشنواره ای البته و نه اجرای عمومی)
یک فیلم کوتاه ساختم(که در جشنواره ی فیلم کوتاه خانه سینما هم شرکت داده شد)
هنوز برای گرفتن مدرک آیلتس یا تافل اقدام نکردم اما چون در حال کلاس رفتن برای همین آزمون ها هستم به زودی می تونم برای شرکت در آزمون شون اقدام کنم
وضعیت مرا برای پذیرش و ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری برای همین رشته ی نمایش و تئاتر چگونه ارزیابی می کنید؟

سلام 

در رشته های خاص مثل رشته ی شما داشتن سوابق کار اجرایی میتونه مهم باشه. اما چون فارغ التحصیلان رشته های مشابه کمتر برای پذیرش اقدام میکنند اطلاعات خیلی زیادی در دست نیست. به همین خاطر مسئولیت خودتون سنگین تره و اگر جدی قصد ادامه تحصیل دارید باید چند ماهی به سرچ قوی و عمیق در دانشگاه های دنیا بگذرونید. به این صورت که اول کشور مقصد رو مشخص کنید و بعد شهر و دانشگاه های مورد نظر. نهایتا بررسی کنید هزینه دانشگاه تا چه حد هست و آیا در این حوزه کمک هزینه مالی هم دریافت میکنید. با آیتم های کلی مثل معدل اگر بخواهم روی رزومه ی شما نظر بدم معدل خوبی هست اما بازم بستگی داره به رشته. ممکنه این معدل در رشته ی شما خوب باشه و عالی نباشه یا بالعکس. به فرض عالی بودن شما با نمره زبان خوب یا عالی میتونید شانستون رو افزایش بدید. اما قدم اول سرچ قوی روی حوزه کاری و مشخص کردن کشور مقصد هست.

RE: رشته ادبیات نمایشی - paye2 - 27-03-2018

معرفی رشته کارشناسی ادبیات نمایشی:

ادبیات نمایشی از بخش های اصلی و پایه ای هنرهای نمایشی می باشد. رشته ادبیات نمایشی ضمن پرداختن به سنت ها و تاریخ ادبیات نمایشی در ایران و جهان، به اصول و فنون و شیوه های نگارش متون دراماتیک هم می پردازد. ادبیات نمایشی واسطه ادبیات و صحنه نمایش است و رویکردی ادبی- نمایشی دارد. با توجه به ادبیات غنی فارسی، رشته ادبیات نمایشی می تواند رشد بسیار خوبی در کشور ما داشته باشد.

هدف رشته ادبیات نمایشی تربیت متخصصانی است که توانایی نگارش انواع متون نمایشی در حوزه فرهنگ پارسی را داشته و در حوزه نقد و بررسی و پژوهش نیز توانمند باشند.

داوطلبان رشته ادبیات نمایشی باید به ادبیات فارسی تسلط و ذهنی پویا، مبتکر و خلاق داشته باشند. لازم به ذکر است که رشته ادبیات نمایشی به صورت نیمه متمرکز دانشجو می پذیرد.