آکادمیا کافه
شیوه های یادگیری لغات - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: شیوه های یادگیری لغات (/Thread-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D8%BA%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: شیوه های یادگیری لغات - akbar_saeedi - 01-05-2012

سلام دوستان گرامی
من یه موردیو میگم نظرتونو بگید ممنون میشم...
1. آدم لغتهارو استخراج میکنه و به هر طریقی حفظ میکنه من فکر میکنم هر چقدر هم ک تکرار شه بعضیاشون باز واقعا فرارند و زود فراموش میشن،تازه بعضی دوستان تاکید دارن ک با معنی انگلیسی لغاتو حفظ کنیم،به نظرتون شدنیه؟اخه بعضی لغات معنی انگلیسیشون ی جملس،مگه میشه اونو حفظ کرد؟فک کنم آدم اون مواقع ناخوداگاه داره معنی اون جمله رو به فارسی حفظ میکنه و کلا فک کنم این خوب جواب نمیده
2. کتاب essential word ی خوبی ک داره اینه ک معی،مترادف،هم خانواده های لغتو نوشته ک خیلی خوبه،ی دیکشنری سراغ ندارید اینجوری عمل کنه؟شما خودتون وقت میذارید برا ی لغت جدید کلمات مربوطه رو از دیکشنری استخراج میکنید؟یا راه حل دیگه......؟
3. کلا فک نمکنید تند تند متن های زیاد خوندن و حدس زدن معنی لغات جدید بتونه جایگزین خوبی برا لغت حفظ کردن باشه؟
درود

RE: شیوه های یادگیری لغات - akbar_saeedi - 01-05-2012

[quote='MaMi' pid='17535' dateline='1334855798']
[b
[بعد از اجرای برنامه، از منوی Book > Import Book را انتخاب کرده و فایل لغات مربوطه را انتخاب کنید.

سلام دوست عزیز برنامه رو نصب کردم،جالبه.....سیستم خوب بازش میکنه،ولی برا import خطا میده!
مشکلش چی میتونه باشه؟ Smile
ممنون

RE: شیوه های یادگیری لغات - MaMi - 02-05-2012

نقل قول:سلام دوست عزیز برنامه رو نصب کردم،جالبه.....سیستم خوب بازش میکنه،ولی برا import خطا میده!

مشکلش چی میتونه باشه؟ Smile ممنون

شما وقتی برنامه رو از حالت فشرده خارج کرده و اجرا میکنی، از منوی Book > Import Book رو میزنی، بعد در پنجره باز شده فایل "Barrons Plus.bch" رو Browse میکنی (یعنی فایل مذکور رو در مسیری که قرار دارد، انتخاب میکنی) و Open رو میزنی...

RE: شیوه های یادگیری لغات - akbar_saeedi - 09-05-2012

(01-05-2012, 09:43 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان گرامی
من یه موردیو میگم نظرتونو بگید ممنون میشم...
1. آدم لغتهارو استخراج میکنه و به هر طریقی حفظ میکنه من فکر میکنم هر چقدر هم ک تکرار شه بعضیاشون باز واقعا فرارند و زود فراموش میشن،تازه بعضی دوستان تاکید دارن ک با معنی انگلیسی لغاتو حفظ کنیم،به نظرتون شدنیه؟اخه بعضی لغات معنی انگلیسیشون ی جملس،مگه میشه اونو حفظ کرد؟فک کنم آدم اون مواقع ناخوداگاه داره معنی اون جمله رو به فارسی حفظ میکنه و کلا فک کنم این خوب جواب نمیده
2. کتاب essential word ی خوبی ک داره اینه ک معی،مترادف،هم خانواده های لغتو نوشته ک خیلی خوبه،ی دیکشنری سراغ ندارید اینجوری عمل کنه؟شما خودتون وقت میذارید برا ی لغت جدید کلمات مربوطه رو از دیکشنری استخراج میکنید؟یا راه حل دیگه......؟
3. کلا فک نمکنید تند تند متن های زیاد خوندن و حدس زدن معنی لغات جدید بتونه جایگزین خوبی برا لغت حفظ کردن باشه؟
درود
دوستان
این پست برام مهم بود ولی متاسفانه بی جواب موند Undecided
دوباره گذاشتمش ب امید اینکه... Smile

RE: شیوه های یادگیری لغات - Behnoush - 09-05-2012

(09-05-2012, 09:38 PM)akbar_saeedi نوشته: دوستان
این پست برام مهم بود ولی متاسفانه بی جواب موند Undecided
دوباره گذاشتمش ب امید اینکه... Smile
من تجربه خودم برای حفظ کردن word list بارونز ( 3500 بارونز ) رو براتون می نویسم.
روش من این بود که روزی 30 تا لغت میخوندم.از این 30 تا هر 10 تا رو که خوندم یا بار مرورشون میکردم بعد 10 تای بعدی رو میخوندم . 30 تا که تموم شد کل 30 تا رو دوباره مرور می کردم. روز بعد قبل از اینکه 30 تای جدید رو شروع کنم 30 تای قبلی رو یه مرور میکردم. ولی روز سوم دیگه 30 تای اول رو نمیخوندم فقط 30 تای دوم رو مرور میکردم. یک هفته که شد روز هفتم 210 تا لغت اون هفته رو مرور میکردم .
چند تا نکته هم اینکه :
کنار هر لغتی که توی مرور یادم رفته علامت میذارم. اینا رو میشه روی یه کاغذی نوشت و همراه داشت تا خوب حفظ بشه
یه دیکشنری خوب انگلیسی به انگلیسی مثله اکسفورد یا کمبریج رو روی کامپیوتر نصب کردم که وقتی کتاب جلوم بازه میخونم دونه دونه لغتا رو توش وارد میکنم هم تلفظشونو یاد بگیرم هم ببینم اونجا چه مترادف ها متضاد یا تعاریف و اصطلاحاتی براش دادن اگه چیز جدید خوبی داشته باشه کنار لغت تو کتاب می نویسم. معمولا این دیکشنری ها کلی جمله مثال هم دارن.
و در اخر اینکه من خودم سعی میکنم اصلا دنبال معنی فارسی نباشم و معانی فارسی رو یادداشت نکنم. فقط انگلیسی به انگلیسی ! سعی کنید کلمات رو با جملات مثالشون بخونید و توی جمله یادشون بگیرید یا حتی خودتون با اون کلمات جمله بسازید.
در مورد دیکشنری من همون Oxford advanced learners dictionary و دیکشنری cambridge رو پیشنهاد می کنم . من سی دیشونو از انتشارات جنگل گرفتم و روی کامپیوتر نصب کردم.

کلا این درسته که وقتی حجم لغت ها زیاده خیلیش یادتون میره و واقعیت همینه ولی مطمئن باشید اون تعدادی که یادتون میمونه خودش خیلی مفیده ولی بازم میگم سعی نکنید فقط معنی رو حفظ کنید که خیلی زود یادتون میره بلکه مفهومش توی جمله رو هم یاد بگیرید .
از تعداد کمتری لغت برای هر روز شروع کنید و کم کم بیشترش کنید. براش وقت بذارید و با دقت و تمرکز بخونید . تمرکز خیلی مهمه . اگه تمرکز داشته باشید ممکنه توی یکساعت سی تا لغت رو یاد بگیرید ولی بدون تمرکز همون سی تا دو سه ساعت طول میکشه . جوری برنامه ریزی کنید که ماه یا هفته های اخر بتونید یه مروری هم بکنید.
در ضمن تمرین ریدینگ یادتون نره .
موفق باشید

RE: شیوه های یادگیری لغات - ahmadpashaei - 15-05-2012

Behnoush جان سلام
میخوام بدونم خواندن 3500 چقدر طول کشید؟! روش شما شبیه روش لایتنر اما ناقص و خلاصه؛چقدرش برای امتجان یادتون موند فکر می کنید؟(به درصد) در مورد دیکشنری هم باید بگم منم Oxford advanced learners dictionary دارم و عالیه ولی یکی بهم دیروز گفت که Longman قابلیت تلفظ جمله های مثالهاش رو هم علاوه بر کلماتش داره که در نوع خودش بی نظیره ها! من نخریدم هنوز،شما میدونید درسته این حرف یا نه؟

RE: شیوه های یادگیری لغات - ahmadpashaei - 15-05-2012

1- کلا فکر می کنید روش جعبه لایتنر واقعا اثر خیلی قوی داره در حفظ کردن لغات یا بیشتر تبلیغه؟
2- حفظ کردن با روش جعبه لایتنر زمان بیشتری می خواد یا به روش معمولی؟ البته راندمان کلی رو هم مد نظر قرار بدین.
با تشکر

RE: شیوه های یادگیری لغات - rulany - 16-05-2012

به نظر من و بنا به تجربه ی خودم استفاده از روش لایتنر واقعا عالیه.بعد چند ماه واقعا خودت متوجه تفاوت ها میشی. لغات به مدت طولانی تری تو ذهنت باقی میمونه. اصلا به روش معمولی لغات رو حفظ نکن!

RE: شیوه های یادگیری لغات - mishool - 03-07-2012

(06-03-2012, 01:02 AM)amin_mb نوشته: بچه ها، دل طاقت نیاورد که صبر کنه، برود خانه!
گشتم، فایل های مربوط به نصب برنامه لایتنر با ک*ر*ک*ش تو لینک زیر آپلود کردم! 3000 تا لغت Oxford هم دارد!
http://www.mediafire.com/?351ra4t61ouzzk0

فقط شرمندم، برای دانلود فایل های نصب به ف**ی**ل**ت**ر**ش**ک**ن نیاز هست!
حجمش حدود 65 مگابایت هست!
انشاء... برای دوستان مفید واقع بشه!

خوش باشید!
فايلش پاك شده ، ميشه لطف كنين دوباره آپ كنين ؟

RE: شیوه های یادگیری لغات - salazar716 - 03-07-2012

(15-05-2012, 08:09 PM)ahmadpashaei نوشته: یکی بهم دیروز گفت که Longman قابلیت تلفظ جمله های مثالهاش رو هم علاوه بر کلماتش داره که در نوع خودش بی نظیره ها! من نخریدم هنوز،شما میدونید درسته این حرف یا نه؟
درسته برادر...من دارم و باهاش کار میکنم و راضیم.