آکادمیا کافه
ويزا و اقامت هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: ويزا و اقامت هلند (/Thread-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - spt - 26-04-2014

(25-04-2014, 07:09 PM)'Sadeghnejad' نوشته:
سلام
ممنون از جوابتون اما یک مقدار دیر شده و من هزینه رو پرداخت کردم و ودیعه خروج از کشور گذاشتم و کلی دوندگی کردم تا بلاخره مجوز خروج از کشور گرفتم و حالا برای تعویض پاسپورت اقدام کردم که تا 3 روز آینده پاسپورت جدیدم رو در دست دارم و  دیگه چاره ای جز اقدام برای ویزا ندارم چون پوله شهریه ام رو پس نمیدن(دانشگاه هلند)!
با توجه به مهر رد ویزا سفارت انگلیس در پاسپورت قبلی(سال88) و اینکه تا به حال از کشور خارج نشدم چه مدارکی رو باید ارائه بدم تا شانس گرفتن ویزا رو افزایش بدم ؟
مدارکی که آماده کردم و ارائه خواهم داد :
1- کارت دانشجویی معتبر بین المللی
2-کارت دانشجویی داخل
 3- نامه به زبان انگلیسی از دانشگاه به سفارت که در آن تاکید میشه که سفر من جهت دوره ی علمی بوده و برای کار پایان نامه کارشناسی ارشد میباشد و پس از دو هفته حضور در دوره، برای تکمیل پایان نامه و ارایه ی آن به کشور بازخواهد گشت !(هنوز این نامه تنظیم نشده شما هم اگه مطلبی به نظرتون میرسه که در این نامه قید بشه حتما راهنمایی بفرمایید).
4-دعوت نامه از دانشگاه و تایید ثبت نام در دوره و رزرو محل اسکان
5-گردش حساب مالی 2 ماهه( به نظر شما حداقل چقدر باید باشد ؟!)
6-بلیط رفت و برگشت هواپیما(بازه ی زمانی 2 هفته)
دیگه چه چیزی به نظرتون میرسه ؟ سند ملکی ندارم اما اگه خیلی ضروری باشه میتونم سند ملک مادر به نامم زده بشه و به سفارت ببرم
14 تیر باید هلند باشم

شما بلیط رو هم خریدید؟!!  
والا هیچ چیز دیگه ای به نظرِ من نمیرسه که بخاید ارائه بدید....  اگه کارمندِ رسمیِ جایی هستید میتونید فیش حقوقیتون رو هم بدید ترجمه و ارائه بدید...   
گردشِ مالیتون هم بالای دو سه میلیون باشه برای دو هفته کافی هست اما خب هر چی بیشتر باشه بهتر....
سعی کنید یه دلیلِ مکتوب بهشون بدید که نیاز دارید برگردید ایران بعد از دو هفته...  (مثلِ همون فیش حقوقی) سند ملکی نمیخاد...
امیدوارم که بهتون ویزا بدن به موقع و مشکلی پیش نیاد...  به هر حال همینجا اطلاع رسانی کنید...
موفق باشید   Smile

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - mohammadgalvani - 03-05-2014

سلام من 11 سال پیش هلند بودم و تقاضای پناه*ندگی دادم اما چون از ایتالیا ویزا داشتم قبول نشد و بر گشتم اما الان پسر داییم میخواد دعوت نامه بده برام آیا ممکن به مشکل بخورم ؟
به سفارت باید بگم اونجا بودم یا اینکه بعد از این همه سال پاک شده؟
میتونم چون از طریق دعوت نامه میرم تقاضای پناه*ندگی بدم؟ 
در ضمن خانوادم اونجا هستن وپارسال جواب مثبت پناه*ندگیشون اومد
ممنون

ویرایش توسط MaMi به دلیل ویرایش لغت مشکل زا!

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - M1KE - 05-05-2014

در اغلب موارد وقتی شما درخواست پن*اهندگی بدین اگر ویزای کشور دیگری غیر از کشور اولیه تون رو داشته باشید با درخواست شما موافقت نمیشه و مسوولیت رو به دوش کشوری می گذارند که ازش ویزا دارین. سابقه این درخواست ها هم تا مدت زیادی در سوابق اداره مهاجرت اونها ثبت هست (هر چند در درخواست ویزا معمولا در مورد اینکه در چند سال اخیر آیا ویزای شنگن داشتید یا خیر و اینکه سفری به اروپا داشتید یا خیر سوال میشه). وقتی از داخل ایران برای هلند درخواست ویزا بدین در صورتی که به سابقه اون درخواست قبلی تون نگاه کنند به احتمال زیاد به شما ویزا نمیدن چون حدس می زنند که دوباره اونجا درخواست پن*اهندگی بدین. با توجه به اینکه خانواده شما هم این کار رو قبلا کردند به نظرم در کل شانس شما کم هست ولی غیر ممکن هم نیست و اگر هزینه ویزا براتون مهم نیست می تونید شانس خودتون رو امتحان کنید.

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - mohammadgalvani - 06-05-2014

(05-05-2014, 12:03 AM)M1KE نوشته: در اغلب موارد وقتی شما درخواست پن*اهندگی بدین اگر ویزای کشور دیگری غیر از کشور اولیه تون رو داشته باشید با درخواست شما موافقت نمیشه و مسوولیت رو به دوش کشوری می گذارند که ازش ویزا دارین. سابقه این درخواست ها هم تا مدت زیادی در سوابق اداره مهاجرت اونها ثبت هست (هر چند در درخواست ویزا معمولا در مورد اینکه در چند سال اخیر آیا ویزای شنگن داشتید یا خیر و اینکه سفری به اروپا داشتید یا خیر سوال میشه). وقتی از داخل ایران برای هلند درخواست ویزا بدین در صورتی که به سابقه اون درخواست قبلی تون نگاه کنند به احتمال زیاد به شما ویزا نمیدن چون حدس می زنند که دوباره اونجا درخواست پن*اهندگی بدین. با توجه به اینکه خانواده شما هم این کار رو قبلا کردند به نظرم در کل شانس شما کم هست ولی غیر ممکن هم نیست و اگر هزینه ویزا براتون مهم نیست می تونید شانس خودتون رو امتحان کنید.
يعني با وجود اينكه ١١سال گذشته بازهم سابقه هست؟
در ضمن من ديگه اون پاسپورت ندارم و اون ويزا از ايتاليا صادر شده بود

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - M1KE - 07-05-2014

اطلاعات ویزا ممکنه تا 50 سال هم نگهداری بشه و با توجه به اینکه هلند و ایتالیا هر دو شون عضو شنگن هستند قاعدتا به اطلاعات هم دسترسی دارند. با این حال با گذشت زمان اهمیت این نوع اطلاعات پایین میاد. به طوری که در فرم های درخواست شنگن مثلا می پرسند که آیا در 3 سال گذشته (بسته به کشور ممکنه عددش کمی فرق کنه) در اون کشور بودین یا خیر و تجت چه عنوانی اونجا بودین و دیگه خیلی به سوابق سال های دور کاری ندارند. منتهی امر مشکل شما این نیست که از ایتالیا ویزا داشتین مشکل اینه که در خود هلند یک بار درخواست پن*اندگی دادین و خونواده شما هم همین کار رو کردند پس هر فردی به سادگی میتونه تشخیص بده که شما هم اگر به هلند برین به احتمال زیاد همین کار رو می کنید. در مجموع به نظرم در مورد هر چیزی که در فرم های درخواست ویزا پرسیده بودند می بایست وافعیت رو بگین و به این امید که اطلاع ندارند پنهان کاری نکنید چون به این شکل سوابق منفی پرونده تون بیشتر میشه و شانس گرفتن ویزا برای دفعات بعد رو هم کاهش میدین.

(06-05-2014, 11:41 PM)'mohammadgalvani' نوشته: يعني با وجود اينكه ١١سال گذشته بازهم سابقه هست؟
در ضمن من ديگه اون پاسپورت ندارم و اون ويزا از ايتاليا صادر شده بود

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - mohammadgalvani - 13-05-2014

براي من دعوت نامه فرستادن كه ٣ ماه اعتبار داره ميخواستم
ببينم من تا چند رو ماكسيمم وقت دارم از سفارت وقت بگيرم چون من هرًچي ديرتر برم بهتر برام
از زمان رسيدن دعوتنامه تا گرفتن ويزا و مصاحبه چقدر زمان ميبره
ممنون

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - Nazanin_gh - 13-05-2014

سلام
من متاسفانه موقع ارسال مدارک جهت گرفتن وقت از سفارت هلند به جای اسم اشتباهی نام پدر رو زدم و چندین بار هم ایمیل زدم و اصلاح کردم اطلاعاتو ولی جوابی نگرفتم، تورو خدا منو راهنمایی کنید، چه اتفاقی میفته؟
از اپراتور هم پرسیدم گفت اشکالی نداره ولی خیلی بد اخلاق بود و فک کنم می خواست از شرم خلص بشه اینو گفت
نمی تونم هیچ کاری کنم؟ به هرکی میگم فقط می خواد کلی پول ازم بگیره، داخل ایمل هم برام نوشته اطلاعات پاس باید با اطلاعاتی که فرستادید یکی باشه، تورو خدا بگید چی کار کنم Sad

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - ForeverBlue - 14-05-2014

(13-05-2014, 03:01 AM)Nazanin_gh نوشته: سلام
من متاسفانه موقع ارسال مدارک جهت گرفتن وقت از سفارت هلند به جای اسم اشتباهی نام پدر رو زدم و چندین بار هم ایمیل زدم و اصلاح کردم اطلاعاتو ولی جوابی نگرفتم، تورو خدا منو راهنمایی کنید، چه اتفاقی میفته؟
از اپراتور هم پرسیدم گفت اشکالی نداره ولی خیلی بد اخلاق بود و فک کنم می خواست از شرم خلص بشه اینو گفت
نمی تونم هیچ کاری کنم؟ به هرکی میگم فقط می خواد کلی پول ازم بگیره، داخل ایمل هم برام نوشته اطلاعات پاس باید با اطلاعاتی که فرستادید یکی باشه، تورو خدا بگید چی کار کنم Sad
اگر این موضوع فقط برای درخواست وقت مصاحبه است جای نگرانی زیادی نیست. در بدترین حالت ممکن است دیرتر به شما وقت بدهند یا مجبور شوید دوباره وقت بگیرید.
در فرمهای اصلی درخواست ویزا است که نباید اشتباهی داشته باشید که شما در آن مورد هنوز اقدام نکرده اید.
اگر همچنان نگران هستید یک مراجعه حضوری به سفارت میتواند از نگرانی تان بکاهد. مثلا این که فرم را پرینت گرفته و پر کنید و بگویید که فرم قبلی تان چه مشکلی داشته است.
بازهم میگویم خیلی نگران نباشید

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - mohammadgalvani - 14-05-2014

(13-05-2014, 01:35 AM)mohammadgalvani نوشته: براي من دعوت نامه فرستادن كه ٣ ماه اعتبار داره ميخواستم
ببينم من تا چند رو ماكسيمم وقت دارم از سفارت وقت بگيرم چون من هرًچي ديرتر برم بهتر برام
از زمان رسيدن دعوتنامه تا گرفتن ويزا و مصاحبه چقدر زمان ميبره
ممنون

البته كسي كه دعوت نامه داده گفته ٣ ماه من بايد از كجا مطمئن شم كه ٣ ماه اعتبار دارد و من كي بايد به سفارت مراجعه كنم كه به مشكل نخورم
ممنون

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - ForeverBlue - 14-05-2014

(14-05-2014, 04:01 PM)'mohammadgalvani' نوشته: البته كسي كه دعوت نامه داده گفته ٣ ماه من بايد از كجا مطمئن شم كه ٣ ماه اعتبار دارد و من كي بايد به سفارت مراجعه كنم كه به مشكل نخورم
ممنون

در هر دعوت نامه ای چیزی که فوق العاده مهم است تاریخ شروع و پایان حضور شماست. بنابراین در دعوت نامه خود ببینید که این تاریخها چه زمانی هستند.
نیازی نیست که دیرتر به سفارت بروید. شما در فرم ویزای شنگن تاریخی که میخواهید بروید و برگردید را خودتان مشخص میکنید و سفارت هم بر اساس آن تصمیم میگیرد.