آکادمیا کافه
تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - sara_scorper - 07-08-2016

سلام. من می خواستم در زمینه ی تحصیل در گرایش های رشته ی شهرسازی سوال بپرسم.

من لیسانسم رو از دانشگاه بین المللی قزوین (سراسری) گرفتم و الان دارم در ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران فارغ التحصیل میشم. نمرات لیسانس و ارشدم و همچنین رتبه ی کنکور ارشدم خوبه. می خواستم چند تا سوال بپرسم
1- اگر بخوام دوباره برای ارشد اپلای کنم، اینکه اینجا ارشد خوندم امتیاز منفی حساب میشه یا مثبت؟ اگه منفی حساب میشه آیا باید گفته شه یا نه؟
2- برای ارشد خوندنِ دوباره، باید مدرک ارشد اینجا رو آزاد کنم یا آزاد کردن مدرک لیسانی کافیه؟
3- بهترین دانشگاههایی که بی هزینه یا با هزینه ی معقول گرایش های مرتبط با رشته ی شهرسازی رو ارائه می دن کدومان؟

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - Shihan - 07-08-2016

(07-08-2016, 09:30 PM)sara_scorper نوشته: سلام. من می خواستم در زمینه ی تحصیل در گرایش های رشته ی شهرسازی سوال بپرسم.

من لیسانسم رو از دانشگاه بین المللی قزوین (سراسری) گرفتم و الان دارم در ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران فارغ التحصیل میشم. نمرات لیسانس و ارشدم و همچنین رتبه ی کنکور ارشدم خوبه. می خواستم چند تا سوال بپرسم
1- اگر بخوام دوباره برای ارشد اپلای کنم، اینکه اینجا ارشد خوندم امتیاز منفی حساب میشه یا مثبت؟ اگه منفی حساب میشه آیا باید گفته شه یا نه؟
2- برای ارشد خوندنِ دوباره، باید مدرک ارشد اینجا رو آزاد کنم یا آزاد کردن مدرک لیسانی کافیه؟
3- بهترین دانشگاههایی که بی هزینه یا با هزینه ی معقول گرایش های مرتبط با رشته ی شهرسازی رو ارائه می دن کدومان؟

1- نیاز به بیان اینکه ارشد جایی تحصیل کردید، به دانشگاه مقصد نیست! (احتمالاً منفی )
2- خیر. فقط لیسانس کفایت میکنه
3- دانشگاههای زیادی رشته urban planing  رو در المان ارائه میدهند اما از مهمترین ها میتونی به TU Dresden , Weimer , TU Berlin , Aachen , uni. Kassel , اشاره کرد.

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - m.ariaboy - 08-08-2016

(07-08-2016, 09:30 PM)sara_scorper نوشته: سلام. من می خواستم در زمینه ی تحصیل در گرایش های رشته ی شهرسازی سوال بپرسم.

1- برای دانشگاه اهمیتی نداره ، سفارت المان گیر میده ، باید موتیواتسیون قوی ای بنویسید ، یا برای اون دوسال گپ چیزی پیدا کنید ، ی سالش زبان ی سالش کار
2-اگه فقط لیسانس رو میخواید بلی فقط لیسانس رو ازاد کنید
3- اکثر دانشگاهها رایگان هستن و بیشترشون میفیت بالایی دارن، من از اشتوتگارد و کسل خیلی خوشم میاد و انصافا شهرای خوبی هستن ولی اشتوتگارد میدونم کمی گرونه

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - anisziaei - 14-10-2016

سلام می خواستم بدونم این شاخه راجبع چیه ؟Integrated Design 

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - Shihan - 15-10-2016

(14-10-2016, 03:37 PM)anisziaei نوشته: سلام می خواستم بدونم این شاخه راجبع چیه ؟Integrated Design 

یکی از گرایشهای نوین در رشته معماری و طراحی می باشد در واقع با کنار هم قرار دادن طراحی داخلی و معماری و مهندسی سازه به ترکیبی بین رشته ای منهتی میشه به عنوان طراحی یکپارچه (همبسته) بیشتر این گرایش در المان و اتریش و سوییس دیدم ارائه شدن.
برای اظلاعات بیشتر اینجا رو ملاحظه کنید.

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - anisziaei - 16-10-2016

اطلاعی از بازار کار این رشته ندارید؟و من نمی دونم چه درس های را باید بخونم

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - Matinking - 17-10-2016

(16-10-2016, 08:29 PM)anisziaei نوشته: اطلاعی از بازار کار این رشته ندارید؟و من نمی دونم چه درس های را باید بخونم

سلام

یه نمونه از مجموعه course هایی که در این رشته وجود داره اینجا ارائه شده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تحصیل در مقطع ارشد گرایش های مرتبط با رشته شهرسازی - anisziaei - 17-10-2016

ممنون از ج شما.من میخواستم بدونم اینده شغلی معماری ـمعماری در کشور المان بهتره یا integarted design برای مستر