آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 13-04-2012

صحبت های خوبی اینجا رد و بدل شد بین دوستان...
بابک از یه جهت درست میگه که معمولا استادهای خوب در دانشگاه های بهتر هستن...ولی خوب همانطور که بابک هم گفته غیر ممکن نیست ولی ممکن هم هست...به طور مثال در اینجا الان بعد از یه سال فهمیدم مثلا چه دانشگاهی قوی تر هست تو زمینه هایی که بهشون آشنایی دارم، در حالیکه قبل از آمدن فکر میشد فلانی خیلی بهتر از دانشگاه دیگری هست...
تجربه ی خودمو میگم...مثلا یه دانشگاه هست که اصن تو رده بندی شما نمی تونید پیداش کنید ولی وقتی میرید تو سایشتون و شانس میارید که مستقیم باهاشون کار کنید می بینید رنکینگ همه چیز نیست و انتخاب دانشگاه و دادن امتیاز بیشتر به یه دانشگاه و انتخاب اون در نهایت در مقایسه با یه دانشگاه دیگه به نظرم اصلا کار عاقلانه ای نیست...بودجه های تحقیقاتی ای که دانشگاه و استاد دریافت می کنه به نظرم خیلی بیشتر از رنکینگ می تونه موثرتر باشه...مثلا یه استاد تو همین دانشگاه نه چندان مطرح سوئدی، یه استادش اخیرا جایزه بهترین علمی سوئد رو گرفته و وقتی میری می بینی کارهاشون رو می فهمی دلیل این انتخاب چی بوده.

مورد دیگری هم که تو تجربه ی من هم توش هست انتخاب بین دو دانشگاه بود که یکی رنک حدود 70 اینا داشت و دیگری نزدیک 200 و خورده ای - دانشگاه رنک بهتر از دهه های پیش جزو قطب های رشته ی ما در اروپا و جهان بوده و اساتید ما از اونجا 50 سال پیش فارغ شدن و موارد دیگه - اساتیدم میگفتن خوب مسلما اون دانشگاه بهتره ولی وقتی من به کورس ها و استادها و زمینه های تحقیقاتی نگاه می کردم برام بیشتر جالب بود و در نهایت هم رنک پائین تر رو انتخاب کردم و دوستی دارم که همون رشته رو در همون دانشگاه می خونه و راضی نیست زیاد...حالا من دانشگاه رنک پائین تر اومدم در نهایت و الان هم میرم یه دانشگاه رنک پائین تر میرم چون بهترین جا و در دسترس ترین مرکزی بود که می تونستم تو زمینه ی مورد نظر خودم کار کنم...استاد فعال که در زمینه های تحقیقاتی گوناگونی کار می کنه خیلی به درد دانشجوی دکترا می خوره به نظرم تا یه استاد معروف ولی ساکن....اینها رو میگم که در انتخاب دانشگاه تون کمی تامل کنید و اصلا و ابدا برای رنکینگ وزن خاصی قرار ندید....

پ.ن: این ها دلیلی بر کم بودن ASU نیست کما اینکه قبلا گفته بودم که این دانشگاه یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی در زمینه ی من رو داره ولی در نگاه کلی به نظرم با آنچه که خیلی رو GRE بالا تاکید داره دانشگاه تاپی نیست

خوش خبر باشید

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - samir - 20-04-2012

سلام دوستان

من برای دکتری برق الکترونیک اقدام کردم.
اگر ممکن است می خواستم از راهنمایی شما برای انتخاب گزینه مناسب از بین این 2 دانشگاه استفاده کنم:

1- Griffith University
استرالیا (بریزبین)
fund: tuition fee+living allowance

2- TU WIEN
اتریش
full fund

با تشکر

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 20-04-2012

تبریک....
خوب مسلما گریفیث به نظر من انتخاب قطعی باید باشه....در استرالیا شما راحت تر هم می توانید با محیط وفق پیدا کنید و زبان مسئله ی مهمی هست و مسئله ی اقامت و کار هم که برای خیلی ها مهمه....بریزبین هم که هست دیگه محشره!
(20-04-2012, 01:35 AM)samir نوشته: سلام دوستان

اگر ممکن است می خواستم از راهنمایی شما برای انتخاب گزینه مناسب از بین این 2 دانشگاه استفاده کنم:

1- Griffith University
استرالیا (بریزبین)

2- TU WIEN
اتریش
full fund

با تشکر

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - amirhossein.gh - 20-04-2012

(20-04-2012, 06:52 PM)soilman نوشته: تبریک....
خوب مسلما گریفیث به نظر من انتخاب قطعی باید باشه....در استرالیا شما راحت تر هم می توانید با محیط وفق پیدا کنید و زبان مسئله ی مهمی هست و مسئله ی اقامت و کار هم که برای خیلی ها مهمه....بریزبین هم که هست دیگه محشره!
استرالیا قطعا خوبه !
فقط نکته ویزاش رو داشته باشین ، شنیدم زیادی طول میکشه پروسش !
من شنیدم خیلی از دانشگاهها فاند رو برای ترم بعد دیفر نمیکنن و ممکنه مشکل ساز بشه
به هر حال زمان بندی لازم رو داشته باشین Big Grin

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 20-04-2012

(20-04-2012, 01:35 AM)samir نوشته: سلام دوستان

1- Griffith University
استرالیا (بریزبین)

2- TU WIEN
اتریش
full fund

با تشکر
یه مقدار بیشتر توضیح بدین. وضعیت تحقیقاتی. مقدار فاند هر کدوم و اینکه کم یا زیاده؟ میشه پس انداز کرد؟ رتبه بندی؟ گروه های تحقیقاتی؟
من در کل استرالیا رو جای خوبی میدونم. میشه بعد از اتمام درس و طی دوره پست داک به راحتی اقامت گرفت که مزیت خیلی خوبیه. یه دانشگاه تو بریزبین هم اپلای کرده بودم. میدونم شهر خوبیه برا زندگی. هم از لحاظ هزینه و کیفیت زندگی. ویزای استرالیا هم معمولا حدود 40 روزه میاد. با استثناهای ویزا کاری ندارم. فاند رو هم اتفاقا اکثرا میشه دیفر کرد. چون کلاسی وجود نداره و فقط پروژه هستش و کار رو راحت میکنه.
بیشتر توضیح بدین تا دقیق تر بشه نظر داد.
در نگاه اول استرالیا بهتره.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - samir - 20-04-2012

(20-04-2012, 07:46 PM)Saeid نوشته: یه مقدار بیشتر توضیح بدین. وضعیت تحقیقاتی. مقدار فاند هر کدوم و اینکه کم یا زیاده؟ میشه پس انداز کرد؟ رتبه بندی؟ گروه های تحقیقاتی؟
من در کل استرالیا رو جای خوبی میدونم. میشه بعد از اتمام درس و طی دوره پست داک به راحتی اقامت گرفت که مزیت خیلی خوبیه. یه دانشگاه تو بریزبین هم اپلای کرده بودم. میدونم شهر خوبیه برا زندگی. هم از لحاظ هزینه و کیفیت زندگی. ویزای استرالیا هم معمولا حدود 40 روزه میاد. با استثناهای ویزا کاری ندارم. فاند رو هم اتفاقا اکثرا میشه دیفر کرد. چون کلاسی وجود نداره و فقط پروژه هستش و کار رو راحت میکنه.
بیشتر توضیح بدین تا دقیق تر بشه نظر داد.
در نگاه اول استرالیا بهتره.
سلام دوستان

خیلی ممنونم از راهنمایی های بسیار خوبتون
در مورد اتریش، مقدار هزینه ها فکر میکنم کمتر از بورس باشه یعنی میشه پس انداز داشت و رتبه دانشگاه وین 80 در مهندسی هست. رشته من برقه و برای دکتری پذیرش دارم که در رتبه بندی برق، رتبه ای برای این دانشگاه ذکر نشده بود.

در مورد استرالیا، بورس برای شهریه و هزینه زندگی (living allowance+tuition fee) هست و فکر می کنم برای برای بورس برنامه ریزی کنم که احتمالا کم نیارم. در رتبه بندی مهندسی، رتبه ای برای این دانشگاه ذکر نشده بود ولی در رتبه بندی برق، بین 150 و 200 هست.

زمینه های دوره دکتری در هر دو دانشگاه نزدیک به زمینه پروژه ارشدم هست ولی پروژه دانشگاه استرالیا نزدیکی بیشتری به کارهایی که انجام دادم داره.

یکی از فاکتور های مهم، شرایط کار بعد از تحصیل هست.

اگر دوستان بیشتر در مورد انتخاب یکی از این دو دانشگاه راهنماییم کنن ممنون میشم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 20-04-2012

(20-04-2012, 09:09 PM)samir نوشته: سلام دوستان

در مورد اتریش، مقدار هزینه ها فکر میکنم کمتر از بورس باشه یعنی میشه پس انداز داشت و رتبه دانشگاه وین 80 در مهندسی هست. رشته من برقه و برای دکتری پذیرش دارم که در رتبه بندی برق، رتبه ای برای این دانشگاه ذکر نشده بود.

در مورد استرالیا، بورس برای شهریه و هزینه زندگی (living allowance+tuition fee) هست و فکر می کنم برای برای بورس برنامه ریزی کنم که احتمالا کم نیارم. در رتبه بندی مهندسی، رتبه ای برای این دانشگاه ذکر نشده بود ولی در رتبه بندی برق، بین 150 و 200 هست.

زمینه های دوره دکتری در هر دو دانشگاه نزدیک به زمینه پروژه ارشدم هست ولی پروژه دانشگاه استرالیا نزدیکی بیشتری به کارهایی که انجام دادم داره.

من در مورد شرایط اقامت بعد از تحصیل و مسایل فرهنگی اتریش خبری ندارم ولی میدونم در استرالیا اقامت بعد از تحصیل با پست داک راحت به دست میاد. یکی از دوستان من استرالیاس. با یه کار casual که پیدا کرده ماهی حدود 2000$-3000$ پس انداز میکنه و از شرایطش خیلی راضیه. استرالیا مهاجر بسیار زیادی داره و همین شهر بریزبین در دانشگاهاش ایرانی زیاده داره. در کل زندگی تو استرالیا فکر میکنم از لحاظ مسایل مهاجرتی و فرهنگ مهاجرت به مراتب راحت تره. رتبه بندی تو رشته شما هم مهمتر از رتبه بندی مهندسی هست. وین شهر بسیار بهتری نسبت به بریزبین میتونه باشه (هر چند بریزبین هم شهر بسیار خوبیه و سریعترین رشد رو در بین شهرهای استرالیا داره) ولی در کل من استرالیا رو ترجیح میدم. باز دوستان بیشتری لطفا نظر بدن.
موفق باشید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 20-04-2012

ببینید دوست عزیز اقا سمیر اگه اشتباه نکنم

گفتی یکی از فاکتورهای مهم شرایط کار بعد از تحصیل هست برای شما...

خوب یکی از شرایط کار اینه که شما به زبان غالب در محیط کار آشنا باشید...خوب شما در وین باید المانی یاد بگیرید...مسلما بعد دو سه سال می تونید به سطح قابل قبولی در زبان المانی برسید ولی خوب استرالیا علاوه بر این مزیت زبان امتیازی بازار کار بزرگتری داره و این که مهاجر پذیر هست...

سعید برای شما بسیار عالی مجسم کرده وضعیت چطوره....

تنها مزیتی که من در وین می بینم اینه که کشور زیبایی و تاریخی هست و شما می تونید به کشورهای اروپایی سفر کنید و به ایران نزدیک تر خواهید بود....

به نظرم هر چه سریعتر بروید به کانگوروها و کوالاها سلام کنید! Rolleyes
(20-04-2012, 09:09 PM)samir نوشته: سلام دوستان

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - mohamad0014 - 21-04-2012

البته به نظر من بازار کاری در اتریش خیلی خوب است برای کسی که زبان آلمانی (از نوع اتریشیش) بلد باشه

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - sasi - 29-04-2012

(13-04-2012, 01:10 AM)j_moghadasi نوشته: سلام سعيد جان
اول تبريك ميگم به خاطر پذيرش هايي كه گرفتي
من باشم شارلوت رو ترجيح ميدم, درسته كه رنكش كمتره اما ميگيد استاد خيلي خوب و مطرحي داره. و در ضمن محل زندگي شارلوت اصلا قابل مقايسه با آريزونا نيست.
دوست من(یا دوستان عزیز دیگه) میشه لطفا بفرمیائید چرا میگین محل زندگي شارلوت اصلا قابل مقايسه با آريزونا نيست(با توجه به اینکه فینکس 5 امین شهر امریکا از نظر جمعیته)؟؟؟ از چه نظراتی میگین؟ مشتاقم بدونم Angel