آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Pejman - 30-03-2012

(30-03-2012, 03:55 PM)Saeid نوشته: دوستان بین این 2 تا دانشگاه کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
1-UNC Charlotte
2-Florida International University
برا دکتری مکانیک........فاند شارلوت کمتره ولی میگن کافیه (11700$ برا 9 ماه و بقیش تا پایان phd میره رو RA).....رنک شالوت بهتره تو USNEWS.....فاند FIU بیشتره و 23000$ در سال هستش......دوستان لطفا کمک کنن.....یه مقدار تو شک افتادم
سعید جان نوع فاند FIU چیه؟ در مورد استادا و گروه های تحقیقاتی در زمینه خودت کدوم بهترن؟

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 30-03-2012

پژمان جان هر دو TA هستن و استاد هیچ کدوم فعلا معلوم نیست.......گروه تحقیقاتی تو شارلوت قویه...یک مرکز PRECISION ENGINEERING بسیار قوی داره که تو آمریکا نامبر وان هستش به گفته دانشجوهاش و یه مرکز انرژی بسیار قوی داره که با وستینگهاوس ارتباط خوبی داره....این مبلغ فاندش نمیدونم اصلا جواب میده یا نه؟؟ FIU هم تو روبوتیک گروه هایی داره و وضع فاندش همونطور که بچه هاش میگفتن خوبه...شما خودتم استادی میتونی تو سایتشون نگاه کنی
تعداد هست علمی زیادی داره شارلوت.....در ضمن FIU دو سال TA هستش که قراردادش اینجوری و در واقع مشخص شده از الان --- ولی شارلوت فقط برا 9 ماه تکلیفو مشخص کرده

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - j_moghadasi - 30-03-2012

سلام دوستان

ببخشيد يه كم شرايط من پيچيده شده, ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد. شرايط من اينطوريه

شرايط تحصيلي من اينه:
ليسانس: معدل 17+ دانشگاه آزاد
فوق: معدل 18+ دانشگاه تهران
مقاله: كنفرانس داخلي 2 تا, كنفرانس خارجي 1, ژورنال داخلي 1
تافل: 100 (اسپيكينگ 22, رايتينگ 25, ريدينگ 29, ليستن 23)
جي آر اي: 1200 (رايتينگ 4, رياضي 164 (790), وربال 148 (400))
همه جا براي دكتراي كامپيوتر ساينس اقدام كردم.

از اين 3 تا دانشگاه پذيرش بدون فاند گرفتم:
1- University of Georgia (كه دانشگاه جورجيا گفت براي TA توي May بررسي ميكنيم اما گفت كه تعداد خيلي كمي ميتونيم بديم. استاداش بعد از اپلاي ايميل زدم جواب ندادن)
2- University of Central Florida (دانشگاه فلوريدا كه آب پاكي رو ريخت روي دستم و گفت فاندها رو داديم, چيزي نمونده. يكي از استادا هم كه فاند داشت گفت بايد يه ترم اينجا باشي و با من درس برداري.)
3- University of Texas at Dallas (دانشگاه دالاس هم گفت داريم بررسي ميكنيم و بايد صبر كنيد ولي معلوم نكرد كي ميخوان جواب بدن (چندين بار هم پرسيدم اما جواب ندادن كه كي آخرش جواب ميدن) دانشگاه دالاس يه استادي از اين تازه كارها گفت بايد يه ترم اينجا باشي و با من درس برداري تا بعدا در مورد فاند صحبت كنيم.)

جواب اين دانشگاه ها هنوز مونده:
1- University of Southern California (استادش فقط در حد يه جمله گفته بود فاند دارم اما تا اپلاي نكنيد نميتونم بررسي كنم.)
2- University of California San Diego (استادش بعد از اپلاي گفت كه فاندهامون خيلي خيلي محدوده و احتمالش خيلي كمه كه به شما بديم, فكر يه جاي ديگه باش. با اين حال هيچ چيزي قطعي نيست تا آخر مارچ)
3- University of California - Irvine (استادش فقط گفت فاند دارم اما بايد بررسي كنم. ديگه ايميل نزدم ببينم بررسي كرده يا نه.)
4- George Mason University (استاد پيدا نكردم و فقط اپلاي كردم, به اميد TA)
5- York University Canada (استادش خيلي خفنه و گفت تا اپلاي نكني كه نميتونيم بررسي كنيم, بعدشم اپليكيشنم گير كرد تا 2 ماه بعد از ددلاين يعني پولو داده بودم اما ثبت نشده بود بالاخره درست شد اما استادش توي اين 2 ماه كه 2 بار ايميل زدم و گفت من اپلاي كردم اما اينطوري شده اصلا جوابمو نداد)
6- Simon Fraser University (استادش رفته تعطيلات, گفته ايميل بزنيد يا زنگ بزنيد منم 2 بار ايميل زدم جواب نداد. اين دانشگاه رو براي اين اپلاي كردم كه اگر از هيچ جا پذيرش نگرفتم و از اينجا بدون فاند گرفتم با هزينه خودم برم اينجا)
7- TUWein (استاد پيدا نكردم, همينطوري اپلاي كردم كه اگر بدون فاند هم شد و هيچ جاي ديگه نگرفتم ديگه برم اينجا كه شهريه اش كمه)

دانشگاه هاي ديگه اي هم ميتونم اپلاي كنم مثل دانشگاه سيدني استراليا و دانشگاه اوكلند نيوزلند اما ديگه روم نميشه به استادام بگم ريكام ميخوام.
زمينه تزم IR بود و متاسفانه جاهايي كه كار كرده يا شركت هاي بزرگي مثل ياهو و ميكروسافت و... بود, يا دانشگاه هايي مثل UIUC و استنفورد بود كه خفن تر از اوني بودن كه بخوام اپلاي كنم, يا دانشگاه هايي مثل دوبلين و ... بود كه يه جاهايي بود نميدونستم بايد اپلاي كنم يا نه. در هر صورت نتونستم درست استادي كه به زمينه تزم دقيق بخوره پيدا كنم. جاهايي كه اپلاي كردم بيشتر ديتاماينينگ و سمنتيك وب و... بود چون روي اونا هم قبلا يه كم كار كرده بودم ولي نه به اندازه تزم. كلا چون از شهرايي كوچيك ميترسيدم اپلاي نكردم ولو اينكه از استادش هم خوشم آمده باشه.

الان يه مدت طولاني ايه كه وضع من همينه. يعني تا اپلاي كردم 2 هفته نشد اون دانشگاه هايي كه قبول كردن جواب دادن و تقريبا يك ماه و نيم بعد هم اينايي كه ريجكت كردن ريجكت شدم و ديگه هيچي! اين مدت هم تقريبا به همه استادايي كه توي اين 3 تا دانشگاه زمينه اشون به من ميخورد ايميل زدم ولي نتيجه اي نگرفتم.

ديگه از اينجا به بعد هم احتمال ريجكت دانشگاه هاي مونده هم بيشتر ميشه. شايد بايد فكر كنم كه ديگه نتيجه همينه. خودم اولويتم امريكاست اما شهريه دانشگاه ها واقعا زياده, اينم با اين وضع ارز كه دانشجويي گير آوردنش واقعا سخت شده و چند ماهي كار داره. با ارز دانشجويي از پس يك ترم با هزينه خودم بر ميام. راستي چون سرباز بودن I-20 از دالاس گرفتم و از وزارت علوم نامه گرفتم كه مشكل سربازي فعلا نداشته باشم. حالا به نظر شما من چكار كنم؟ (از نظر تصميم براي بدون فاند رفتن امريكا, صبر كردن براي اينايي كه مونده, انتخاب سفارت, اقدام براي استراليا و ...)

ببخشيد كه طولاني شد و ببخشيد اگر جاي مناسبي نذاشتم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Pejman - 30-03-2012

(30-03-2012, 06:00 PM)Saeid نوشته: پژمان جان هر دو TA هستن و استاد هیچ کدوم فعلا معلوم نیست.......گروه تحقیقاتی تو شارلوت قویه...یک مرکز PRECISION ENGINEERING بسیار قوی داره که تو آمریکا نامبر وان هستش به گفته دانشجوهاش و یه مرکز انرژی بسیار قوی داره که با وستینگهاوس ارتباط خوبی داره....این مبلغ فاندش نمیدونم اصلا جواب میده یا نه؟؟ FIU هم تو روبوتیک گروه هایی داره و وضع فاندش همونطور که بچه هاش میگفتن خوبه...شما خودتم استادی میتونی تو سایتشون نگاه کنی
تعداد هست علمی زیادی داره شارلوت.....در ضمن FIU دو سال TA هستش که قراردادش اینجوری و در واقع مشخص شده از الان --- ولی شارلوت فقط برا 9 ماه تکلیفو مشخص کرده
سعید جان همونطور که خودت هم تو رنکینگ ها دیدی رنک مکانیک NCC بهتر از FIU هست. تو USNEWS تو رنکینگ مکانیک اصلاً FIU نیومده و این خب به نظرم نقطه ضعف بزرگی به حساب میاد. اما NCC پارسال 93 بوده و امسال شده 81... اینطور که گفتید گروه تحقیقاتی NCC هم قوی تره. از نظر شهر هم که یه بحث سلیقه ای و شخصی هست. ولی من تو سایت ها دیدم در کل شرایط شهر شارلوت بهتره از نظر امنیت و آب و هوا و اینها. به نظر میامی خیلی گرم و شرجی میاد. من خودم از اینجور جاها خوشم نمیاد.

در کل با در نظر گرفتن کلیه شرایط، اگر که هر دو فول فاند به حساب میان، من باشم می رم NCC. اینکه فاند FIU بیشتره دلیلش اینه که خب شهرش هم گرونتره. و حتی اگر باز هم چیزی تهش بمونه براتون فکر نمی کنم در اون حدی باشه که پس انداز به حساب میاد. باز تا نظرات دوستان باتجربه تر چی باشه.

موفق باشی.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Behnoush - 30-03-2012

(30-03-2012, 03:55 PM)Saeid نوشته: دوستان بین این 2 تا دانشگاه کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
1-UNC Charlotte
2-Florida International University
برا دکتری مکانیک........فاند شارلوت کمتره ولی میگن کافیه (11700$ برا 9 ماه و بقیش تا پایان phd میره رو RA).....رنک شالوت بهتره تو USNEWS.....فاند FIU بیشتره و 23000$ در سال هستش......دوستان لطفا کمک کنن.....یه مقدار تو شک افتادم
معمولا فاند متناسب با هزینه ها و نیاز زندگی هست و بعید میدونم چندان بیشتر از نیاز زندگی شما حقوق بدن . پس احتمالا دومی هزینه های زندگیش بالاتره. به نظرم از بچه های ایرانی که توی این دو تا دانشگاه درس میخونن بپرسین که این مبلغ برای زندگی کافی هست یا نه و هزینه ها چطوره و ماهانه حدودا چقدر نیاز دارید.
اگه مسئله فاند رو برای هردو یکسان در نظر بگیری و شهر هم که هر دوش خوبه پس قاعدتا هرجا رنکینگش بالاتره یا تحقاقت و استادش بهتره گزینه مناسبتری به نظر میاد.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 03-04-2012

(30-03-2012, 07:53 PM)j_moghadasi نوشته: ديگه از اينجا به بعد هم احتمال ريجكت دانشگاه هاي مونده هم بيشتر ميشه. شايد بايد فكر كنم كه ديگه نتيجه همينه. خودم اولويتم امريكاست اما شهريه دانشگاه ها واقعا زياده, اينم با اين وضع ارز كه دانشجويي گير آوردنش واقعا سخت شده و چند ماهي كار داره. با ارز دانشجويي از پس يك ترم با هزينه خودم بر ميام. راستي چون سرباز بودن I-20 از دالاس گرفتم و از وزارت علوم نامه گرفتم كه مشكل سربازي فعلا نداشته باشم. حالا به نظر شما من چكار كنم؟ (از نظر تصميم براي بدون فاند رفتن امريكا, صبر كردن براي اينايي كه مونده, انتخاب سفارت, اقدام براي استراليا و ...)

ببخشيد كه طولاني شد و ببخشيد اگر جاي مناسبي نذاشتم.
من پیشنهاد میکنم برای در عین حال که منتظر جواب اینا هستید استرالیا و کانادا هم اقدام کنید. در کل شما رزومه خوبی دارید و شانس فاند شما خوبه در کل. ان شالا فاند میگیرید. یه مقدار تعداد دانشگاهاتون کمه و در کل بالا اپلای کردید. ولی امید زیادی هست
انتخاب سفارت که فعلا معدی نداره. اولا پذیرش بگیرید تا بعد.
موفق باشید

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 11-04-2012

دوستان 2 تا دانشگاه هست که دوست من پذیرش گرفته از هر دو تاشون با فاند کامل. لطفا نظرتون رو بفرمایید.
Arizona state university: بر اساس رنک us-news در مهندسی مکانیک رنک 43 دارد و در کل 132 و بر اساس NRC رنک 31 دارد. در شهر تمپه واقع شده که 15 دقیقه با فینیکس فاصله دارد. آب و هوای آن بسیار گرم و کویری است. استاد این دانشگاه فیلدش تئوری بوده و یک استاد بسیار سخت گیر هندی است. یک آزمایشگاه کوچک دارد ولی فول پروفسور بوده و استاد بسیار مطرحی در فیلد خودش است.
UNC Charlotte : بر اساس us-news رنک مکانیک 81 و رنک کلی 194 و بر اساس NRC 47 است. در شهر شارلوت واقع شده با آب و هوای معتدل شبیه به آب و هوای شمال ایران. استاد این دانشگاه فیلدش عملی بوده و یک استاد آمریکایی معروف است و دارای ریسرچ سنتر بزرگ است که در آمریکا نامبر وان است. علاوه بر آن 12 تا استاد برتر دیگر در این سنتر و در زمینه های مرتبط این فیلد مشغول به تحقیق هستند. علاوه بر آن این استاد با اساتید دانشگاهای ام آی تی و استانفورد و برکلی همکاری میکند.
دوستان خواهش میکنم نظرتون رو دریغ نفرمایید. با سپاس.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Nasim67 - 11-04-2012

من رشتم مکانیک نیست اما به نظر من تا یک حدی باید به رنک توجه کرد یعنی صرف نظر از رنکینگ هاشون،از ظاهر امر اینجوری بر میاد که UNC Charlotte باید انتخاب بهتری باشه.چون اولا فیلد کار استاد عملی ست و مسلما این قبیل کارها خواهان بیشتری دارند و نیز دانش کسب شده ماندگاری بیشتری در ذهن خواهند داشت.دوما و سوما اینکه استادشون یک ریسرچ سنتر بزرگ دارن و معروف هم هستند و با دانشگاه های بسیار مهم نامبرده ارتباطات گسترده ای دارند و شانس پلیسمتن های بهتر و بیشتری برای دانشجوهاشون فراهم هست.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Armik - 11-04-2012

(11-04-2012, 08:55 PM)Saeid نوشته: دوستان 2 تا دانشگاه هست که دوست من پذیرش گرفته از هر دو تاشون با فاند کامل. لطفا نظرتون رو بفرمایید.
Arizona state university: بر اساس رنک us-news در مهندسی مکانیک رنک 43 دارد و در کل 132 و بر اساس NRC رنک 31 دارد. در شهر تمپه واقع شده که 15 دقیقه با فینیکس فاصله دارد. آب و هوای آن بسیار گرم و کویری است. استاد این دانشگاه فیلدش تئوری بوده و یک استاد بسیار سخت گیر هندی است. یک آزمایشگاه کوچک دارد ولی فول پروفسور بوده و استاد بسیار مطرحی در فیلد خودش است.
UNC Charlotte : بر اساس us-news رنک مکانیک 81 و رنک کلی 194 و بر اساس NRC 47 است. در شهر شارلوت واقع شده با آب و هوای معتدل شبیه به آب و هوای شمال ایران. استاد این دانشگاه فیلدش عملی بوده و یک استاد آمریکایی معروف است و دارای ریسرچ سنتر بزرگ است که در آمریکا نامبر وان است. علاوه بر آن 12 تا استاد برتر دیگر در این سنتر و در زمینه های مرتبط این فیلد مشغول به تحقیق هستند. علاوه بر آن این استاد با اساتید دانشگاهای ام آی تی و استانفورد و برکلی همکاری میکند.
دوستان خواهش میکنم نظرتون رو دریغ نفرمایید. با سپاس.
سعید به نظر من از همه شرایطی که گفتی دومی برتری داره ! به غیر از رنکش که دیگه میدونی رنک دادن دانشگاهها به خیلی چیزها بستگی داره و لزومن یک دانشگاه رو بهتر نمیکنه ! دقیقن مثل Impact Factor ژورنالها که خیلی وقتا نشون دهنده اعتبارشون نیست ! دومی به لحاظ ریسرچ سنترش و استادایی که کار می کنن اونجا و محیط زندگیش صددرصد ارجحیت داره ! البته هیچ صددرصدی وجود نداره منظورم اینه که فکر کنم بهتره !

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Mahmoudb - 11-04-2012

سلام
براساس تجربه بچه هایی که دانشگاههای رنک متوسط رو به خوب در امریکا اپلای میکنن، ASU رو به عنوان یه دانشگاه نسبتا قوی قبول دارن (به قول معروف اسمش بیشتر سر زبونها هست!). پذیرش در این دانشگاه هم به خاطر اهمیت دادن به نمره بالای GRE نسبتا سخت تر هست. من این دانشگاه رو توصیه میکنم.