آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 29-02-2012

دوستان بین 2 تا دانشگاه زیر کدامیک رو پیشنهاد میکنید
1- UNC CHARLOTTE
رنک این دانشگاه تو مکانیک 93 هستش و تو شهر بزرگ شارلوت قرار داره و از نظر ریسرچ خیلی قویه و استادای خوبی داره و یک شهر ساحلی هستش

2-WVU
تو شهر کوچیکی هستش و آب و هوای سردی داره-ریسرچ بسیار قوی تو فیلد من-از پیتسبورگ 1.5 ساعت و واشینگتن دی سی و کولومبوس در اوهایو هم حدودا 4 ساعت فاصله داره-رنکش تو مکانیک 84 هستش--
باز اگه فکر میکنید اطلاعاتی لازمه لطفا بفرمایید.....ممنون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - spt - 01-03-2012

(29-02-2012, 11:46 PM)Saeid نوشته: دوستان بین 2 تا دانشگاه زیر کدامیک رو پیشنهاد میکنید
1- UNC CHARLOTTE
رنک این دانشگاه تو مکانیک 93 هستش و تو شهر بزرگ شارلوت قرار داره و از نظر ریسرچ خیلی قویه و استادای خوبی داره و یک شهر ساحلی هستش

2-WVU
تو شهر کوچیکی هستش و آب و هوای سردی داره-ریسرچ بسیار قوی تو فیلد من-از پیتسبورگ 1.5 ساعت و واشینگتن دی سی و کولومبوس در اوهایو هم حدودا 4 ساعت فاصله داره-رنکش تو مکانیک 84 هستش--

سعید جان من خودم رو اونقد آگاه نمیدونم بخام جوابت رو بدم این فقط نظر شخصی منه...
به نظر من اولی رو انتخاب کن چون شهر بزرگ علاوه بر امکانات بیشترش در آینده جا برای کار هم داره و لازم نیست برای کار بخای بری شهر دیگه...
البته اینجا مسایل پولیش رو ننوشتی که اون هم میتونه روی تصمیمت اثر بزاره، همچنین آب و هوا هم در طولانی مدت خداییش مهممه...

و یه چیز دیگه!!
نمیدونم خودت متوجه شدی یا نه اما از این پستت به نظر میرسه خودت دوس داری اولی رو انتخاب کنی!!! اگه واقعا اینطوریه شک نکن!! ؛)

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 01-03-2012

اگه از نظر شرایط مالی فرقی نیست اولی

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - amin_mb - 01-03-2012

سعید جان!
من هم درحدی نیستم که در این قسمت نظر بدم! وی چی کار میشه کرد؟
خوبیش اینه که رنک دانشگاه ها در یک سطح هست! فقط می مونه آب و هوا و زمینه تحقیقاتی!
من هم در نگاه اول پیشنهاد می کنم، همون گزینه اول!

اگر هر دو تا گزینه، بدون فاند باشه، باید این نکته را در نظر گرفت که شهر بزرگتر هزینه زندگی بیشتری خواهد داشت و این میتونه مسئله مهمی باشه!

از نظر خودم، اولویت اول برای دکترا زمینه تحقیقاتی هست! ولی 4 سال زندگی در یک شهر کوچک و سرد آیا می ارزد به بقیه مزایا؟؟ بهترین شخص خودتان هستید که سبک و سنگین بفرمایید!

انشاء... که هر کدوم به صلاح هست، همون انتخاب میشه!Smile

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - rulany - 01-03-2012

(29-02-2012, 11:46 PM)Saeid نوشته: دوستان بین 2 تا دانشگاه زیر کدامیک رو پیشنهاد میکنید
1- UNC CHARLOTTE

2-WVU
من در مورد امریکا خیلی اطلاعات موثقی ندارم.اما همون طور که امین جان گفتن با توجه به اینکه رنک دانشگاه ها خیلی با هم تفاوت نداره چندتا بحث دیگه به نظرم بیشتر اهمیت پیدا میکنه.
اول اینکه ببین زمینه ی تحقیقاتی کدوم دانشگاه بیشتر به علاقه ات میخوره.خیلی خیلی مهم به نظر من.حتی از نظر مقدار فاند هم مهم تره.بعدش اینکه نظر شخصی من اینه که شهرهای بزرگ بهترن.چون حداقل اینه که خودم شهرهای بزرگ رو بیشتر میپسندم.شهرهای کوچک خوب خودت میگی کوچک دیگه.امکانات هم کمتر هست(نه پایین تر!).البته این بستگی به خودت.در مورد خودم چون از جاهای خلوت و کوچک بدم میاد اینو میگم.
در ضمن ساحلی هم هست دیگه! Big Grin
تیم بسکتبال هم که داره ! کلا با توجه به جمیع جهات به نظر من گزینه ی اول مناسب تر هست.
بازم بچه هایی که اطلاعات بیشتری در مورد امریکا دارن بهتر میتونن کمکت کنن

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - MaMi - 01-03-2012

دوست من، من یکی از دانشگاه های هدفم (به امید خدا) NCSU هستش، مطلب زیر رو هم از یکی از دوستانی که در اونجا برق میخونه نقل می کنم، اگر لازم شد پیام خصوصی بده تا ایمیلش رو بدم به شما:

نقل قول: این دانشگاه در شهر Raleigh واقع شده ولی دانشگاه کارولینای شمالی در دو شهر Charlotte و Chapel Hill شناخته شده تر است. Raleigh بد نیست ولی بدانید که این شهر مثله بقیه شهر های این ایالت و حتی خیلی اسالت های دیگه اصطلاحا Drive City هست. یعنی مثله تهران یا هر شهر دیگه تو ایران متراکم و به هم پیوسته نیست و نمیشه با پیاده روی در طول یک خیابان مثله ولی عصر به راحتی به همه چیز دست رسی داشت. اینجا برای خرید باید فواصل زیادی را طی کنید. و بهتره ماشین داشته باشید. اما Campus اینجا خط اتوبوس رانی به اسم Wildline داره. این خط شامل 14 خط است که تمام منطقه ی campus v رو نه خیلی خوب ولی مطلوب پوشش میده. و استفاده از اون مجانی می باشد. حتی برای ساکنین.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Babak - 02-03-2012

1- UNC CHARLOTTE

2-WVU
دوستان بیشتر مطالب مهم رو گفته‌اند. به نظر من هم از نظر رنک تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند. اگر می‌دونید در هر کدوم از دانشگاه‌ها قراره با چه استادی کار کنید، یک مقدار در این زمینه اطلاعات بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد، چون استاد راهنمای دوران دکترا خیلی مهمه و با توجه به این که رنک این دو تا دانشگاه خیلی از هم فاصله نداره، نقش استاد راهنما این وسط پررنگ‌تر می‌شه.
از مسائل آکادمیک که بگذریم...

شارلوت شهر ساحلی محسوب نمی‌شه ولی از نظر آب و هوا وضعیت شارلوت بهتره. از نظر موقعیت جغرافیایی و نزدیک بودن به شهرهای مهم وضعیت WVU بهتره. بقیه‌اش دیگه به ترجیحات شخصی شما بستگی پیدا می‌کنه. اگر زندگی در یک شهر کوچیک با آب و هوای سرد براتون مشکلی نداره، احتمالا WVU انتخاب خوبی خواهد بود، در غیر این صورت UNCC رو انتخاب کنید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Behnoush - 14-03-2012

بچه ها لطفا هرکی هرچی به ذهنش میرسه در این مورد بگه.
من یه پذیرش فول فاند از Oregon State University دارم . علاوه بر این University of Connecticut اپلای کرده بودم که استاده بعد از مصاحبه دیروز بهم ایمیل زده که تقریبا پذیرشت پذیرفته شده فقط چون تافل کاغذی داده بودم گفتن یه تست تلفنی برای TA ازم میگیرن. چون تا منتظر جواب قطعی بمونم دیر میشه میخوام با فرض اینکه این دانگشاه هم پذیرش بده نظر همه رو بدونم.
هر دو یه رشته هست Pharmaceutical Science . گرایش Medicinal chemistryدانشکده داروسازی.
اورگان رنکینگش برای رشته من امسال 38 بوده ، کانتیکات 26 .
شهر دانشگاه اورگان Corvallis هست که یه شهر کوچیکه با حدود 50 هزار نفر جمعیت، کنتیکات شهر Storrs هست که دیگه خیلییی کوچیکه با 14 هزار نفر جمعیت.
دانشگاه کنتیکات کلا رتبه بهتری داره ولی از طرفی خیلی کند بررسی میکنن و جواب میدن و من برای وقت سفارت به ماه می هم نمی رسم.
اورگان رتبه ش به خوبی کنتیکات نیست ولی از طرقی خیلی خوب کارمو پیگیری می کنن و برخوردشون تا الان خیلی عالی بوده. خود رییس دپارتمان مرتب ایمیل میزنه و میپرسه که سوالی یا کاری دارم یا نه. و به محض اینکه من جواب بدم صدور I-20 رو شروع میکنن و میتونم برای ماه می وقت سفارت بگیرم که نگران کلیرنس نباشم. کلا نقد هست دیگه Smile
از لحاظ نزدیکی به شهرهای بزرگ storrs به بوستون و نیویورک نزدیکه corvallis به پورتلند و سیاتل. کنتیکات هم که کلا ساحل شرقی هست اورگان غربی.
چیز دیگه ای الان به ذهنم نمیرسه.

هرکی دوست داره نظرشو بگه. من از نظرات همتون استفاده میکنم

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 14-03-2012

اگر هر 2 تاش اوکی شده...من کنتیکت رو پیشنهاد میکنم.....کنتیکت از هر لحاظ بهتره.....کنتیکت به شهرای بزرگ از نظر فاصله خیلی نزدیکتره تا Corvallis
کنتیکت تو رنک کلی و فکر کنم تمام رنکا از اورگون بهتر باشه.....تو مهندسی که بهتره.......حتی یه مورد هم وجود نداره که اورگون بهتر باشه.....سرعت عمل هم چیزی نیست شما روش حساب باز کنید....خوب یه عده دیر جواب میدن.....هر دو تا هم تو شهر کوچیکی هستن....14 هزار و 50 هزار که فرقی داره....از نظر اقتصادی و کار و پیشرفت هم که ایالت کنتیکت به مراتب بهتر از اورگون هستش
من 100% کنتیکت رو پیشنهاد میکنم

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Behnoush - 14-03-2012

مرسی سعید از نظرت.
من رفتم سایت gradcafe توی چت رومش از چند نفر از امریکایی ها هم سوال کردم. همشون گفتن کنتیکت دانشگاش خوبه ولی برای زندگی اصلا مناسب نیست. گفتن اب و هواش خیلی بد و دلگیره.
از طرفی کنتیکت من پارسالم اپلای کرده بودم و کلا دوساله با این استاده در ارتباطم پارسال هم منو تا مرز پذیرش برد و برگردوند. حتی تلفنی حرف زدیم و گفت همه چی اوکی هست نگران نباش اخرش توی اردبیهشت گفت شرمنده سال دیگه اپلای کن ایندفعه حتما پذیرش میدیم. برای همین می ترسم ازش. ولی خوب از طرفی چون دانشگاش خوبه دو دلم که صبر کنم یا نه. اگه بخوام ماه می وقت بگیرم دیگه باید جواب بدم