آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: انتخاب دانشگاه بعد از پذیرش - amirHossein - 04-11-2011

ممنون Soilman عزیز رنکشون ۴۰ تا فاصله داره و کلا چون Engineering Management هستش و من هیچ ایده ندارم چی به چیه پس استاد و پروژه زیاد به کارم نمیاد.
درباره مستر دوم ممنون از نظرتون روحیه خوبی بود برام چون خیلیا میگن اشتباه دارم میکنم دوباره یه مستر دیگه می خونم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 04-11-2011

اشتباه از من بود!30 رو 20 دیدم! Confused
ولی باز هم رنکینگ یکی از فاکتورهاست.... به نظرم وقتی به مطالعه ی پروژه های دانشگاه و اساتید در اون زمینه می پردازید یه تصویری براتون درست میشه که مقایسه کنید بین چند دانشگاه...بحث علاقه تو تحصیل به نظرم خیلی مهمه...برای دکترا که چند برابر...برای من پیش اومده که اساتیدی در دانشگاه هایی هستن که رنک بالایی ندارن ولی وقتی شما به کارهایی که اون فرد کرده و اینکه می بینی چقدر فعال بوده نگاه می کنی در محموع برات جذاب تر هست تا استادی که فقط در یه دانشگاه رتبه بالا هست و کل پروژه هاش به تعداد انگشت های دست هم نمیرسه Sleepy

به نظرم مستر دوم اگر همراه با فاند باشه گزینه ی خوبی هست موقعی که آدم شانسی برای گرفتن پوزیشن دکترا نمی بینه....چون یه پیش زمینه ای داشته حالا میره یه زمینه ی دیگه رو هم مطالعه کنه و در عصر جدید ترکیب علوم باعث پیشرفت های مهم و تاثیرگذار در دنیای علم شده....
(04-11-2011, 08:15 PM)amirHossein نوشته: ممنون Soilman عزیز رنکشون ۴۰ تا فاصله داره و کلا چون Engineering Management هستش و من هیچ ایده ندارم چی به چیه پس استاد و پروژه زیاد به کارم نمیاد.
درباره مستر دوم ممنون از نظرتون روحیه خوبی بود برام چون خیلیا میگن اشتباه دارم میکنم دوباره یه مستر دیگه می خونم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - m0h3n - 05-11-2011

امیر حسین عزیز،

من نظرم اینطور هست که انتخاب بین این دو وابسته به میزان توانایی مالی شما و برنامه ریزی ای که برای آینده خودتون دارید هست.
دانشگاه اولی نیمه فاند دارید و دانشگاه دومی بدون فاند. اینجا بحث مالی مطرح هست که اگر توانایی مالی داشته باشید، خوب دانشگاه رنک بالاتر، منطقی تر هست.

از طرف دیگر، اگر بعد از اتمام تحصیل بخواید مشغول به کار بشید، فارغ التحصیلی از دانشگاه USC در اون مقطع به کمکتون خواهد اومد.
ولی اگر بخواید برای دکتری اقدام کنید، بنظر من خیلی تفاوتی نخواهد داشت. اگر چه باز هم اگر مشکل مالی نداشته باشید، USC در ارجحیت هست.

از نظر ایالتی هم که حساب کنید، USC در CA هست و دانشگاه دیگه در NY که خوب مسلما CA بهتر هست.

موفق باشید

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - amirHossein - 05-11-2011

(04-11-2011, 08:48 PM)soilman نوشته: اشتباه از من بود!30 رو 20 دیدم! Confused
ولی باز هم رنکینگ یکی از فاکتورهاست.... به نظرم وقتی به مطالعه ی پروژه های دانشگاه و اساتید در اون زمینه می پردازید یه تصویری براتون درست میشه که مقایسه کنید بین چند دانشگاه...بحث علاقه تو تحصیل به نظرم خیلی مهمه...برای دکترا که چند برابر...برای من پیش اومده که اساتیدی در دانشگاه هایی هستن که رنک بالایی ندارن ولی وقتی شما به کارهایی که اون فرد کرده و اینکه می بینی چقدر فعال بوده نگاه می کنی در محموع برات جذاب تر هست تا استادی که فقط در یه دانشگاه رتبه بالا هست و کل پروژه هاش به تعداد انگشت های دست هم نمیرسه Sleepy

به نظرم مستر دوم اگر همراه با فاند باشه گزینه ی خوبی هست موقعی که آدم شانسی برای گرفتن پوزیشن دکترا نمی بینه....چون یه پیش زمینه ای داشته حالا میره یه زمینه ی دیگه رو هم مطالعه کنه و در عصر جدید ترکیب علوم باعث پیشرفت های مهم و تاثیرگذار در دنیای علم شده....
ممنون رفیق. منم با میان رشته ای موافقم Big Grin
الان دیدن کلیر هم شدم. دیگه همه چیز ریخته بهم Big Grin
(05-11-2011, 12:56 AM)m0h3n نوشته: امیر حسین عزیز،

من نظرم اینطور هست که انتخاب بین این دو وابسته به میزان توانایی مالی شما و برنامه ریزی ای که برای آینده خودتون دارید هست.
دانشگاه اولی نیمه فاند دارید و دانشگاه دومی بدون فاند. اینجا بحث مالی مطرح هست که اگر توانایی مالی داشته باشید، خوب دانشگاه رنک بالاتر، منطقی تر هست.

از طرف دیگر، اگر بعد از اتمام تحصیل بخواید مشغول به کار بشید، فارغ التحصیلی از دانشگاه USC در اون مقطع به کمکتون خواهد اومد.
ولی اگر بخواید برای دکتری اقدام کنید، بنظر من خیلی تفاوتی نخواهد داشت. اگر چه باز هم اگر مشکل مالی نداشته باشید، USC در ارجحیت هست.

از نظر ایالتی هم که حساب کنید، USC در CA هست و دانشگاه دیگه در NY که خوب مسلما CA بهتر هست.

موفق باشید
ممنون.
فکر کنم همه راهها به USC ختم میشه Big Grin
به نظر شما امیدی هست توی سال اول بشه فاند گرفت ؟

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Babak - 05-11-2011

امیر حسین عزیز
راستش اگر من جای شما بودم با وجود USC‌ اصلا فکر Syracuse رو هم نمی‌کردم. اسم و رسم USC با Syracuse اصلا قابل مقایسه نیست. از نظر شرایط آب و هوا و زندگی هم که بخوای نگاه کنی USC در شرایط بسیار بهتری قرار داره.
در USC می‌شه فاند پیدا کرد، ولی به هر حال همیشه یک مقدار ریسک درش وجود داره، ولی به نظر من اگر برای سال اول می‌تونی هزینه‌ها رو تامین کنی، برو USC‌ و از ابتدا به طور جدی دنبال فاند باش. بچه‌ها و استادهای ایرانی در USC زیادن و کمک خواهند کرد.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - amirHossein - 05-11-2011

(05-11-2011, 10:34 AM)Babak نوشته: امیر حسین عزیز
راستش اگر من جای شما بودم با وجود USC‌ اصلا فکر Syracuse رو هم نمی‌کردم. اسم و رسم USC با Syracuse اصلا قابل مقایسه نیست. از نظر شرایط آب و هوا و زندگی هم که بخوای نگاه کنی USC در شرایط بسیار بهتری قرار داره.
در USC می‌شه فاند پیدا کرد، ولی به هر حال همیشه یک مقدار ریسک درش وجود داره، ولی به نظر من اگر برای سال اول می‌تونی هزینه‌ها رو تامین کنی، برو USC‌ و از ابتدا به طور جدی دنبال فاند باش. بچه‌ها و استادهای ایرانی در USC زیادن و کمک خواهند کرد.
ممنون بابک جان. پس دیگه کلا میچسبم به USC فقط میمونه عوض بدل کردن ویزا.

ایمیل زدم به سفارت توی آنکارا امیدوارم راحت بتونم عوض کنم دانشگاه رو. دیروز هم کلیر شدم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 11-11-2011

به نظر شما دوستان با تجربه و عزیز....دانشگاه QUT تو استرالیا بهتره با بورس IPRS یا دانشگاه SOUTH CAROLINA , COLUMBIA ......اولی درچه یک وزارت علوم...تو یه شهر بزرگ..اسکولارسیپ و اقامت و درمان داره....دومی RA , شهر کوچیک و درجه دو وزارت علوم....ممنون از پاسخ دوستان

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 11-11-2011

(11-11-2011, 12:35 AM)saeed_oroomy نوشته: به نظر شما دوستان با تجربه و عزیز....دانشگاه QUT تو استرالیا بهتره با بورس IPRS یا دانشگاه SOUTH CAROLINA , COLUMBIA ......اولی درچه یک وزارت علوم...تو یه شهر بزرگ..اسکولارسیپ و اقامت و درمان داره....دومی RA , شهر کوچیک و درجه دو وزارت علوم....ممنون از پاسخ دوستان
بسیار عالی!
چه خبر خوبی Smile

شک نکن!کویئینزلند!اسکولارشیپ و اینا هم که داره!خود دانشگاه رو فقط بگیری کلی اعتبار داره....شهر هم که عالی...مسئله ی اقامت هم که هست...
فقط نفهمیدم کدوم مقطع....چه رشته ای؟حدس میزنم دکترا باشه...
من جای شما بودم اصلا شک نمیکردم....

پ.ن:لطفا شرایط خودتان و نتیجه ی پذیرشتان را در تاپیک مربوطه هم بگذارید که بسیار مفید خواهد بود.

شب خوش

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Saeid - 11-11-2011

(11-11-2011, 01:43 AM)soilman نوشته: بسیار عالی!
چه خبر خوبی Smile

شک نکن!کویئینزلند!اسکولارشیپ و اینا هم که داره!خود دانشگاه رو فقط بگیری کلی اعتبار داره....شهر هم که عالی...مسئله ی اقامت هم که هست...
فقط نفهمیدم کدوم مقطع....چه رشته ای؟حدس میزنم دکترا باشه...
من جای شما بودم اصلا شک نمیکردم....

پ.ن:لطفا شرایط خودتان و نتیجه ی پذیرشتان را در تاپیک مربوطه هم بگذارید که بسیار مفید خواهد بود.

شب خوش
برا دکترا هست...مسئله اصلی اینه که کواینزانده تو استرالیاس ولی south Carolina تو آمریکاس و این آدمو وسوسه میکنه....پیشرفت بیشتر تو آمریکا و مسائل اون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 11-11-2011

(11-11-2011, 01:49 AM)saeed_oroomy نوشته: برا دکترا هست...مسئله اصلی اینه که کواینزانده تو استرالیاس ولی south Carolina تو آمریکاس و این آدمو وسوسه میکنه....پیشرفت بیشتر تو آمریکا و مسائل اون
آقا سعید کوالا وسوسه تون نمی کنه؟ Big Grin
جدا از شوخی من که بازم رو حرفم هست...امریکا درست یه قاره ی وسوسه انگیز از جهات علمی و زندگی بوده ولی استرالیا هم داره خوب پیش میره و مخصوصا شما جایی پذیرش گرفتید که به نظرم بهترین ایالت در استرالیاست...
اینها نظرات شخصی است و نهایتا خودتان تصمیم میگیرید...

امیدوارم به انتخاب صحیح دست بزنید

شب خوش Wink