آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - ashourian - 09-06-2016

(05-04-2011, 05:10 PM)Sara نوشته: با سلام،
من در رشته مهندسی مکانیک از دو دانشگاه U of Utah و Worcester Polytechnic Institute پذیرش دارم. با توجه به رشته و شهرهایی که این دانشگاهها در اون واقع هستند اگه ممکنه منو راهنمایی کنین. رنک یوتا در رشته ما 67 و  WPI  51هست!
ممنون

این مسایل را در نظر بگیرید:
احتمالا در یوتا مسکن ارزانتر است. گرچه مطمئن نیستم
در رشته و گرایشی که می خواهید درس بخوانید لیست استادهایشان را مقایسه کنید. پژوهشکدههای مرتبط را ببینید و .... و با یک نفر استاد یا ارشدتر از خودتان در اینجا هم مشورت کنید
من خودم احساس می کنم یوتا در ایران شناخته تر است
ببینید انجمن دانشجویان ایرانی هست در هر دانشگاهها با انها هم مشورت کنید

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - mahtabnaderimc - 24-11-2016

تبریک میگم. علاوه بر رنک دانشگاه شرایط زندگی تو دو تا شهری رو کامل در نظر بگیر. چون شرایط شغلی ،هزینه زندگی که دو شهرهای مختلف وجود داره بسیار مهم می باشد و می تواند فرصت های شغلی و نیز کاهش هزینه را براتون به همراه داشته باشه.

فروش اقساطی خودرو   طراحی لوگو  دوربین مدار بسته سئو سایت انجام پایان نامه  سئو سایت  ترجمه مقاله   سئو،  پشتیبانی سایت

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - sattares - 16-11-2017

سلام دوستان

من لیسانسم مهندسی نفت هست و ترجیحا میخام تغییر رشته بدم برای ارشد. از دانشگاه heriot watt با رنک 312 در رشته ی تکنولوژی نفت و گاز بریتانیا پذیرش دارم ولی خیلی گرونه در حال حاضر برای پلیمی ایتالیا مهندسی شیمی و مهندسی انرژی- NTNU نروژ زمین شناسی نفت و شیمی-UIO نفت و شیمی- Postech کره جنوبی محیط زیست اقدام کردم و منتظرم.همچنین چون آلمانیم هنوز خیلی خوب نیست به یه وکیل سپردم چهارتا دانشگاهی آلمانی برام اقدام کنه و اونم هنوز جواب نیومده...هدفم از گرفتن ارشد موندن و کار کردن هست ولی رنک دانشگاهم مهمه برام...دوستان چی پیشنهاد میکنید؟؟

ممنون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - nox - 21-02-2018

سلام دوستان

من بین دو تا از پذیرشام مرددم و می خوام نظز شما دوستان با تجربه رو بدونم ..
دانشگاه اول Illinois institute of tech  هست و دومی Texas Arlington 
هر دو تو رنکینگ Engineering که پذیرش من هست مشابه و حدود 200 هستن .. بر اساس US NEWS و اولی رنکیگ کلی 600 ، دومی رنکینگ کلی 400 داره ..( البته این رنکینگ کلی تو سایت های دیگه خیلی فرق داشت.. مصپثلا Illinois  رنک کلی خیلی بهتری داشت تو سایت های دیگه )
دانشگاه اول از من برای 9 ماه سال 44 هزار Bank Statement خواسته و دومی 34 تا
من برای مستر میرم و با هزینه خودم .. مسلما دوست دارم هر چه کمتر هزینه کنم اما دلایلی هست که فکر میکنم برای انتخاب دانشگاه اول با وجود گرون بودنش ، بهتر میتونم به آفیسر پاسخگو باشم ..
اول اینکه دانشگاه اول دقیقا پذیرش من همون گرایشی هست که مدنظرم بود و توش سابقه کار دارم.. ( تو I20  من نوشته Master of science in computer engineering with concentration of  ...  که این concentration  متمرکز میشه به گرایش من و همه Course ها و ریسرچ ها مطمئنا در همین راستا هست.. و من تو رشته خودم همچین چیزی رو تو هر دانشگاههی ندیدم.. )
دوم اینکه این دانشگاه یه نوع اسکالرشیپ داره که مختص مستر و engineering  هست مه من فکر میکنم احتمال اینکه بعد ورود بتونم ازش استفاده کنم زیاده .. اما تو دانشگاه دوم رشته من رو زده Non Thesis  و نگرانم که شاید اصلا نشه از هیچ اسکالرشیپی استفاده کرد)
من تردیدم بیشتر از بابت آفیسر هست که ممکنه یه هزینه زیادش ایراد بگیره و یا با توجه به شرایطی که گفتم میشه هزینه زیاد رو توجیه کرد.. و دیگه اینکه من بعد ار 7 سال گپ و تجربه کاری دارم میرم.. با توجه به این اوصاف Non thesis بودن مهمتره یا هزینه زیادتر..

ممنون میشم اگر دوستان وقت بذارن و نظراتشون رو بگن