آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Babak - 15-04-2015

(09-04-2015, 04:01 PM)'jilra' نوشته:
سلام دوستان، من از دوتا دانشگاه در مقطع دکترا در رشته فیزیک پذیرش گرفتم فرض کنید به سه زمینه A,B,C علاقه دارم (به همون ترتیب حروف) :

Texas A&M University College Station USnews rank->national 68, department 44: TA 16650 for 9 months+tuition waiver, 2000 per semester fellowship for fees, "feild A" theretical, with a professor whose researchgate score is 36 and has 300 articles, "field C" theoretical and experimental with the very well known professors one of them has 336  articles with researchgate score of 45 and impact points 990

University of Connecticut USnews rank->national 58,department 70:half TA+fellowship 20965 for 9 months+tuition waiver, "fields A,B,C" theoretical and experimental with professor whose PHD is from MIT and has 175 articles but i  cant measure with something like researchgate.com score how good he is but his citation is 4K and impact points is 375

از لحاظ مالی هردو در یک سطح هستند، یعنی در یک سال تقریبا هم اندازه میشه پس انداز کرد! مشکل اینجاست که هرکدوم در زمینه تحقیقاتی برتری های خودشو داره، تگزاس استاد خوب داره ولی دستم واسه انتخاب موضوع بسته هست، کانتیکات اما همه موضوعهای مورد علاقه ام رو داره ولی نمیتون به قطعیت بگم که استادش خوب هست یا نه! نکته ای که بیشتر منو درگیر کرده شرایطم بعد از دکتراست! آیا اگر تجربی کار کنم احتمال بدست آوردن شرایط شغلی بهتر فراهم خواهد بود یا با تئوری کار کردن هم میتونم همون شرایط رو داشته باشم؟ 

به نظر من فرق بین رنک ۴۴ با ۷۰ نسبتا زیاده و من اگر بودم احتمالا تکزاس رو انتخاب می‌کردم، به خصوص این که می‌گید استادش هم استاد خوبیه. ضمن این که زمینه تحقیقاتی رو اگر لازم باشه بعد از شروع دکترا هم می‌شه عوض کرد.
در مورد پیدا کردن کار در رشته فیزیک متاسفانه اطلاعات من کمه، اما اگر روالش کم و بیش مشابه رشته‌های فنی باشه، باید بگم که اگر می‌خواهید وارد صنعت بشید معمولا تجربی کار کردن مفیدتره، اما اگر بخواهید بعدا استاد دانشگاه بشید، احتمالا تئوری کار کردن بهتره.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - armani - 17-04-2015

دوستان لطفا به من کمک کنید:

من از این دانشگاها پذیرش دارم، خب از نظر رتبه میلان از همه بالاتره، اما دانشگاهش سالی 3300 هزینه داره به غیر از هزینه های زندگی.[/font]
میخوام ببینم واسه اینکه phd رو آمریکا یا کانادا برم بهتره که به رتبه دانشگاه توجه کنم (میلان) یا نه فرقی نداره ؟
موندم به رتبه توجه کنم یا هرجا ارزون تره برم ؟ لطفا کمکم کنید واقعا گیر کردم بین اینا.

1. Politecnico di Milano - Telecommunication Engineering
2. TU Chemnitz - Information and Communication Engineering
3. Turku - Information security and cryptography M.sc-tech
4. Tempere - Information Technology[/font]

ممنون.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - mehrdadbala - 20-04-2015

سلام دوستان 

من از بین دانشگاه هایی که پذیرفته شدم بین انتخاب چند تاشون موندم. ممنون میشم کمکم کنید چون یه مقدار از نظر زمانی وقت کم دارم برای جواب دادن.

من برای رشته اقتصاد اپلای کردم و از دانشگاه بلونیا ایتالیا  و BI نروژ پذیرش گرفتم.
بلونیا رشته اقتصاد هست و بدون فاند بهم پذیرش دادن فعلا . خودم روی بورس ER-GO بیشتر حساب کردم ولی خب بازهم شهریه اش زیاد نیست. 
نروژ رشته اقتصاد مالی هست و بورسی که دادن شهریه معاف سال اول و 30000 کرون برای ترم اول. البته برای سال دوم شهریه مشروط به معدل هست.

از طرفی من برای اقتصاد دانشگاه مونیخ و مانهایم هم اپلای کردم و منتظر جواب اونها هم هستم.

رنکینک بلونیا توی اقتصاد بد نیست و qs در اقتصاد 51-100 رتبه بندی شده. ولی از BI توی این رنکینگ ها خبری نیست چون بیزینس اسکول هست. اساتید و هیئت علمی بهتری هم نسبت به نروژ داره. خب من خودم بیشتر دنبال رشته فاینانس هستم و نروژ تقریبا این رشته هست. 

بیشترین چیزی که برام مهمه خود دانشگاه هست که برای بعد از این فوق لیسانس بتونم دکتری یا یک فوق لیسانس دیگه رو جای بهتری پذیرش بگیرم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - pejman99 - 29-04-2015

سلام دوستان. من PhD مکانیک برای فال پذیرش گرفتم. می خواستم بین این دوتا دانشگاه نظرتونو بپرسم:
1- University of Kansas (فول فاند- فاندش TA- رنکش بهتره)
2- University of Louisville (فول فاند- Fellowship- رنکش پایینتره ولی خوب شهرش بهتره و فاندشم فلوشیپه)

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Simon2007 - 30-04-2015

(29-04-2015, 01:15 PM)'pejman99' نوشته: سلام دوستان. من PhD مکانیک برای فال پذیرش گرفتم. می خواستم بین این دوتا دانشگاه نظرتونو بپرسم:
2- University of Louisville (فول فاند- Fellowship- رنکش پایینتره ولی خوب شهرش بهتره و فاندشم فلوشیپه)

سلام
این انتخاب کاملا به خود شما بستگی داره و اینکه در زندگیتون چی اولویت داره. رنک دانشگاه آب و هویا شهر. امنیت یا هر چیز دیگه. فقط در زمان انتخاب به ابن فکر کنید که 5 سال از عمرتون رو باید در اون محیط طی کنید. ضمن اینکه مسائل مالی همیشه مهمه. 

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - pejman99 - 30-05-2015

(30-04-2015, 11:13 PM)'Simon2007' نوشته:
سلام
این انتخاب کاملا به خود شما بستگی داره و اینکه در زندگیتون چی اولویت داره. رنک دانشگاه آب و هویا شهر. امنیت یا هر چیز دیگه. فقط در زمان انتخاب به ابن فکر کنید که 5 سال از عمرتون رو باید در اون محیط طی کنید. ضمن اینکه مسائل مالی همیشه مهمه. 

ممنون از پاسختون
میدونم باید شرایط خودمو در نظر بگیرم ولی می خواستم بدونم شما اگه خودت می خواستی بین این دوتا یه کدومو انتخاب کنی کدومو رو انتخاب میکردی.
Uni of Kansas فاندش TA برای یک سال تحصیلی 16200 + tuition waive
Uni of Louisville فاندش فلوشیپه سالیانه 22000 + tuition waive + health insurance
برای هیچ کدومم فعلا استاد ندارم. اگه دوستان دیگه هم نظری دارن ممنون میشم نظراتشونو بشنوم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - MaMi - 01-06-2015

(29-04-2015, 01:15 PM)'pejman99' نوشته: سلام دوستان. من PhD مکانیک برای فال پذیرش گرفتم. می خواستم بین این دوتا دانشگاه نظرتونو بپرسم:

(30-05-2015, 01:54 PM)'pejman99' نوشته:
ممنون از پاسختون
میدونم باید شرایط خودمو در نظر بگیرم ولی می خواستم بدونم شما اگه خودت می خواستی بین این دوتا یه کدومو انتخاب کنی کدومو رو انتخاب میکردی.
Uni of Kansas فاندش TA برای یک سال تحصیلی 16200 + tuition waive
Uni of Louisville فاندش فلوشیپه سالیانه 22000 + tuition waive + health insurance
برای هیچ کدومم فعلا استاد ندارم. اگه دوستان دیگه هم نظری دارن ممنون میشم نظراتشونو بشنوم.

بنظر من، در مورد انتخاب دانشگاه، علاوه بر رنکینگ دانشگاه، بیشتر باید به رنکینگ دانشکده (یا همون رشته) دقت کرد، چون لزوما دانشگاه با رتبه بندی بهتر، دانشکده با رتبه بالاتری نخواهد داشت و این بنظرم در شرایطی هست که دو یا چند دانشگاه، به شما مبلغ یکسانی پرداخت کنند! ضمن اینکه تفاوت مبلغی که این دو دانشگاه به شما پرداخت میکنند، بنظر من و در دوران دانشجویی، مبلغ قابل توجهی است (حدود 5800 دلار). نکته دیگه میتونه استادی باشه که شما به هر صورت در هر کدوم از این دانشگاه ها مدنظر داری (چون بالاخره باید با یک استادی کار کنی) و متعاقبا آینده کاری که برای خودتون مدنظر دارید. در مورد کلیت شهر، آب و هوا، هزینه ها در هر شهر و ... هم میتونید با دانشجویان ایرانی در این دو شهر صحبت کنید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - pejman99 - 03-06-2015

(01-06-2015, 10:07 PM)'MaMi' نوشته:

بنظر من، در مورد انتخاب دانشگاه، علاوه بر رنکینگ دانشگاه، بیشتر باید به رنکینگ دانشکده (یا همون رشته) دقت کرد، چون لزوما دانشگاه با رتبه بندی بهتر، دانشکده با رتبه بالاتری نخواهد داشت و این بنظرم در شرایطی هست که دو یا چند دانشگاه، به شما مبلغ یکسانی پرداخت کنند! ضمن اینکه تفاوت مبلغی که این دو دانشگاه به شما پرداخت میکنند، بنظر من و در دوران دانشجویی، مبلغ قابل توجهی است (حدود 5800 دلار). نکته دیگه میتونه استادی باشه که شما به هر صورت در هر کدوم از این دانشگاه ها مدنظر داری (چون بالاخره باید با یک استادی کار کنی) و متعاقبا آینده کاری که برای خودتون مدنظر دارید. در مورد کلیت شهر، آب و هوا، هزینه ها در هر شهر و ... هم میتونید با دانشجویان ایرانی در این دو شهر صحبت کنید.

ممنون بابت راهنمایی.
البته منم منظورم رتبه US News تو رشته مکانیک بود که برای 2016 کانزاس 80 و لویی ویل 128. البته کانزاس فاندش برای یک سال تحصیلی (9 ماه) و اصلا معلوم نیست تابستون میتونم با استادی RA بردارم یا نه! تو کانزاس حدود 1500 هم سالیانه باید برای Health Insurance بدم که تو لویی ویل نباید بدم! از نظر هزینه ها ظاهرا هردو شهرهای نسبتا ارزونین و شهریت لویی ویل بهتره.
راستش تو هیچ کدومم که فعلا استاد ندارم و استادایی که تو زمینه کاری که می خوام کار کنم (ارتعاشات و کنترل) همچین آش دهنسوزی برای هیچ کدوم نیستن (شاید لویی ویل از نظر کمیت بیشتره باشه و به خاطر نوع فاندی که دارم دستم هم تو انتخاب استاد بازتر باشه)!
راستش خودم بیشتر به لویی ویل ترغیب شدم هم برای فاند بیشترش هم اینکه تا چهار سال تقریبا خیالمونو راحت کردن! فقط نمیدونم اصلا رنک دانشگاه تو این حدود تاثیری تو پیدا کردن کار یا پست داک داره یا نه! چون شنیدم اگه از یه حدی مثلا 20 30 دیگه بری بالاتر دیگه اختلاف رنک اینقدی مهم نیست!

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Torkan - 30-06-2015

(03-06-2015, 11:14 PM)pejman99 نوشته:
ممنون بابت راهنمایی.
البته منم منظورم رتبه US News تو رشته مکانیک بود که برای 2016 کانزاس 80 و لویی ویل 128. البته کانزاس فاندش برای یک سال تحصیلی (9 ماه) و اصلا معلوم نیست تابستون میتونم با استادی RA بردارم یا نه! تو کانزاس حدود 1500 هم سالیانه باید برای Health Insurance بدم که تو لویی ویل نباید بدم! از نظر هزینه ها ظاهرا هردو شهرهای نسبتا ارزونین و شهریت لویی ویل بهتره.
راستش تو هیچ کدومم که فعلا استاد ندارم و استادایی که تو زمینه کاری که می خوام کار کنم (ارتعاشات و کنترل) همچین آش دهنسوزی برای هیچ کدوم نیستن (شاید لویی ویل از نظر کمیت بیشتره باشه و به خاطر نوع فاندی که دارم دستم هم تو انتخاب استاد بازتر باشه)!
راستش خودم بیشتر به لویی ویل ترغیب شدم هم برای فاند بیشترش هم اینکه تا چهار سال تقریبا خیالمونو راحت کردن! فقط نمیدونم اصلا رنک دانشگاه تو این حدود تاثیری تو پیدا کردن کار یا پست داک داره یا نه! چون شنیدم اگه از یه حدی مثلا 20 30 دیگه بری بالاتر دیگه اختلاف رنک اینقدی مهم نیست!

درود

علاوه بر اینکه MaMi عزیز پاسخ دادند، میخوام اضافه کنم که اگر استادی پیدا کرده بودید میگفتم برید اون دانشگاهی که استاد پیدا کردید. صددرصد استاد از رنکینگ در چنین حالاتی مهمتره به خصوص که بحث شما هم کنترلی هست و مقاله خور به نسبت سختی داره پس قطعا استادی که مقاله زیاد داره میتونه کار شما رو راه بندازه.
ولی حالا میگم نظر من مثل نظر شماست. اگر فاند گرفتید از لوییویل برید و زیاد مته روی خشخاش نذارید. نداشتن فاند باعث ایجاد استرس و سردرگمی میشه. اگر نه بحث بین رنک به قول خودتون 30  و 120 بود حالا شاید دوراهی میشد گفت ولی مسیر شما دو راهه سختی نیست.

بااحترام،
ترکان

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - z.f - 07-08-2015

سلام
من واسه مستر از دو تا از دانشگاههای آلمان پذیرش دارم و باید زود انتخاب کنم. لیسانس فیزیک دارم و فوق هم ژئوفیزیک خوندم الان دوباره واسه مستر میخام برم:

1- Physics of Earth and Atmosphere , University of Cologne
2- Marine Geoscience, University of Kiel

با توجه به بین رشته ای بودن هر دو و اینکه به هر دو علاقه دارم، میخام با توجه به آینده کاری و تحصیلی و البته هزینه زندگی انتخاب کنم چون با خرج خودم میرم.
ممنون میشم اگر کسی در این دانشگاهها باشه و راهنماییم کنه چون زیاد وقت ندارم.