آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Babak - 03-06-2014

(02-06-2014, 03:01 PM)'xlusive' نوشته: سلام دوستان؛
من بین این 2 انتخاب یکم مردد شدم (رشته کامپیوتر)
1- مستر از University of Calgary
2- دکتری مستقیم از Florida International University
بحث مالی مهم نیست چون هر 2 هزینه تحصیل و زندگی رو کامل ساپورت می کنه. علاقه ای به خوندن PhD ندارم و می خوام یه مستر بگیرم و وارد صنعت شم.
توی بحث رنکینگ کلگری قطعاً بهتره، اما امریکا بازار کار قوی تری داره از کانادا برای زمینه کاری من ... الان تردیدم بیشتر بین انتخاب کانادا و امریکاست و بازار کار بعدش
ممنون

راستش اگر دانشگاه امریکا رنک بهتری داشت، احتمالا می‌گفتم امریکا رو انتخاب کنید، اما با توجه به این علاقه‌ای به خوندن دکترا ندارید و با توجه به این که رنک کلگری خیلی بهتره، من جای شما باشم احتمالا کلگری رو انتخاب می‌کنم. مجبور خواهید بود حداقل دو سالی زمستون کلگری رو تحمل کنید، اما بعدش می‌تونید به جاهای دیگه کانادا یا حتی امریکا برید و اونجا کار کنید. البته شاید به خاطر مسائل ویزا و غیره بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی نتونید وارد امریکا بشید، اما ظرف یکی دو سال بعد می‌تونید این کار رو بکنید. ضمن این که بازار کار کامپیوتر در کانادا به اندازه کافی خوب هست که کسی با مدرک فوق از کلگری بیکار نمونه.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 20-09-2014

سلام

در مورد این دو مورد زیر به شک افتادم باز.دوباره میگم چون همینک در کانادا هستم  و تقریبا یه هفته ای میشه اینجام.فکر میکردم که در مورد گزینه ی 2 دیگه نامه ی بورس خیلی دیرتر بیاد یا و کلا اصن خبری از بورس نشه و منتفی باشه

- PhD in Environmental Science - University of Toronto- Scarborough Campus
فاندینگ پکیج هست شامل RA+TA+Fellowships که پول شهریه رو از فلوشیپ و TA باید بدیم
پروژه زیاد حالت کاربردی نداره و یه جور ارزیابی و مانیتورینگ هست و زیاد نمیشه بهش جهت داد مخصوصا اینکه بعد از صحبت با استادم برام توضیح داد که چون فاند از فلان سازمان میاد فقط دنبال فلان آیتم ها هستیم.مشابه همین قضیه رو از دوست دیگری در دپارتمان شنیدم

- PhD in Mining and Metallugrcial Engineering - Curtin University - Perth
بورس 30000 دلاری CIPRS/Parker center Scholarship که tax free هستو شهریه هم توسط ciprs پوشش داده میشه.بیمه سلامتی نمی دونم شامل هست یا خیر.اگر هم بخوام دنبالشو برم باید نامه ی بورس رو تا هفته ی دوم اکتبر براشون بفرستم
پروژه بسیار کاربردی و صنعتی است و در واقع شاخه ی جدیدی از متالوژی هست.ضمنا کمیته ای که تو این پروژه جدا از استاد راهنمای اصلی هستن افراد قوی اند

جدا از این دو گزینه ی بالا دکترای سوئد و آمریکا بود که بنا به دلایلی منصرف شدم چون همینجوری شم قضیه پیچیده شده بود!

هنوز تو محیط کانادایی جا نیفتادم چون تازه اومدم و دوست دارم نظر شما دوستان در مورد امکان موندن و بازار کار هر کدام از این کشورها و مزایا و معایبشون بشنوم

ممنون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - M1KE - 20-09-2014

دانشگاه تورنتو خیلی دانشگاه معروف تری هست و مخیط زیست هم در مقایسه با معدن به طور متوسط زمینه های کاری بیشتری براش فراهم هست. یک زمانی شما گزینه ای رو انتخاب می کنید که خیلی چنگی به دل نمی زنه و از سوی دیگه ای گزینه خیلی عالی در جای دیگه براتون فراهم هست در این شرایط شاید ارزش اون رو داشته باشه که ریسک کنید و جای خودتون رو عوض کنید. ولی وقتی گزینه دوم در مقایسه با اولی اگر بدتر نباشه خیلی هم بهتر نباشه، به نظرم بهتره همونی که نقد هست رو بچسبید. در کانادا به هر حال می تونید از روش PhD Stream برای اقامت اقدام کنید و به شکل مستقیم و غیر مستقیم با جامعه علمی و بازار کار آمریکا هم در ارتباط بیشتری خواهید بود. اینکه مسیر پروژه مشخص باشه به نظرم به خودی خود چیز بدی نیست. خیلی از دانشجوهای دکترا تا مدت ها نمی دونند دقیقا می خوان چه کار کنند و اینکه شرخ خدمات کارتون مشخص باشه خیلی شما رو جلو میاندازه. با اون سازمان هم ممکنه بتونیسد لینک هایی رو برقرار کنید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 20-09-2014

ممنون مایک عزیز
اگه بحث دانشگاه رو بذاریم در مورد کانادا تا جایی که از سایت cic.gc.ca فهمیدم phd stream امسال سال آخرش بوده-تا تاریخ ژانویه 2015 (البته فکر کنم ایالتی هنوز پابرجا باشه ولی اون بعد از 4 ساله) و اینجور جریان ها هم خیلی کم منجر به نتیجه شده چون نظر اداره ی مهاجرت/اقامت چیز دیگری است
تنها مورد باقی مونده fsw هست که اون هم محیط زیست جزو رشته ها نیست
در مورد سازمان مربوطه که یه سازمان محیط زیست میشه از دوست کانادایی سابقی شنیدم که تعدیل نیرو داشتن و نخست وزیر هارپر سیاست هاش در جهت تضعیف این بخش بوده
این وسط برای من نوعی هم پروژه ای که زیاد بار علمی نداشته باشه هم به نوعی ضعف تو پرونده ام حساب میشه گرچه معلوم نیست در آینده چی بشه و به چه سمت و سویی بکشه

در کل نظرات شما کاملا مستدل و قابل بحث است ولی برای خودم هنوز گوشه ای تردید وجود داره و دوست داشتم در اینجا بحث بشه که برای بچه ها و دوستان در اینده ممکنه بحث ها مفید باشه 
(20-09-2014, 08:47 AM)'M1KE' نوشته: دانشگاه تورنتو خیلی دانشگاه معروف تری هست و مخیط زیست هم در مقایسه با معدن به طور متوسط زمینه های کاری بیشتری براش فراهم هست. یک زمانی شما گزینه ای رو انتخاب می کنید که خیلی چنگی به دل نمی زنه و از سوی دیگه ای گزینه خیلی عالی در جای دیگه براتون فراهم هست در این شرایط شاید ارزش اون رو داشته باشه که ریسک کنید و جای خودتون رو عوض کنید. ولی وقتی گزینه دوم در مقایسه با اولی اگر بدتر نباشه خیلی هم بهتر نباشه، به نظرم بهتره همونی که نقد هست رو بچسبید. در کانادا به هر حال می تونید از روش PhD Stream برای اقامت اقدام کنید و به شکل مستقیم و غیر مستقیم با جامعه علمی و بازار کار آمریکا هم در ارتباط بیشتری خواهید بود. اینکه مسیر پروژه مشخص باشه به نظرم به خودی خود چیز بدی نیست. خیلی از دانشجوهای دکترا تا مدت ها نمی دونند دقیقا می خوان چه کار کنند و اینکه شرخ خدمات کارتون مشخص باشه خیلی شما رو جلو میاندازه. با اون سازمان هم ممکنه بتونیسد لینک هایی رو برقرار کنید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - M1KE - 20-09-2014

ممکنه در سال جدید برخی از این برنامه ها با همون روش ورود سریع که چندی پیش صحبتش رو کردن جایگزین بشه ولی این تغییرات لزوما ابدی نیست و ممکنه همون برنامه های قبلی باز با ظرفیت های جدید و با اسامی دیگه ای ایجاد بشه. با توجه به اینکه در کانادا حضور دارین شانس اینکه شرایط خیلی از این برنامه ها رو داشته باشین بیشتر میشه. برنامه کارکتان ماهر رو هم قدری تحقیق کنید شاید افرادی بوده باشن که تونسته بشن با محیط زیست زیر مجموعه مهندسان عمران اقدام کرده باشن.

در مورد شرایط کاری ممکنه در یک مقاطعی برای برخی رشته ها وضعیت پیدا کردن کار سخت باشه ولی به نظرم همیشه برای افرادی که از نظر سطح توانمندی ها در دهک های بالای شغل خودشون قرار دارند کار وجود داره و به شکلی متوسط ترها هستند که بیکار می مونند. سیاست های هارپر در این زمینه بیشتر بر توسعه پروژه های نفت و گاز به ویژه در ناحیه آلبرتا متمرکز هست و طبیعتا شرکت های محیط زیستی که در این زمینه فعال هستند قدری در حاشیه قرار می گیرند ولی فکر نمی کنم در حوزه های تحقیقاتی یا مواردی که خیلی با نفت و گاز ارتباطی نداشته باشه محدودیت وجود داشته باشه. شما در هر حال با توجه به اینکه از دانشگاه خوبی مدرک می گیرید در صورتی که در مقطع دکترا دستاوردهاتون خوب باشه می تونید همرمان با جستجو برای کار برای عضویت هیئت علمی دانشگاه های دیگه اقدام کنید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - starry_eyed - 01-04-2015

سلام،
سال نو همگی مبارک. امیدوارم سال خوبی داشته باشید.
من از دو دانشگاه تگزاس برای دکترای کامپیوتر ساینس پذیرش گرفتم. ممنون میشم که برای انتخاب بین اونها بهم کمک کنید. در ضمن اگر امکانش هست در مورد فاندی که بهم تعلق گرفته راهنمایی بفرمایید که چطوری هست و از این حقوقی که میدن چه مقدارش باید به دانشگاه پرداخت بشه.
دانشگاه آرلینگتون: فاند TA.
Your compensation will be $1,800 per month for 9 months. 
Further the assistantship qualifies you for tuition waiver except for the mandatory amount of approximately $2000 for the year.
دانشگاه سن آنتونیو: نوع فاندو نگفتن فقط گفتن که ممکنه به ازای حقوق مجبور باشید TA یا RA بشید.
 The doctoral student assistantship consists of:

Tuition and fees for up to 9 credit hours for fall 2015 and spring 2016 semesters.
A stipend of $ 1,750 per month for 12 months.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - MaMi - 01-04-2015

(01-04-2015, 01:53 PM)'starry_eyed' نوشته: سلام،
سال نو همگی مبارک. امیدوارم سال خوبی داشته باشید.
من از دو دانشگاه تگزاس برای دکترای کامپیوتر ساینس پذیرش گرفتم. ممنون میشم که برای انتخاب بین اونها بهم کمک کنید. در ضمن اگر امکانش هست در مورد فاندی که بهم تعلق گرفته راهنمایی بفرمایید که چطوری هست و از این حقوقی که میدن چه مقدارش باید به دانشگاه پرداخت بشه.
دانشگاه آرلینگتون: فاند TA.
Your compensation will be $1,800 per month for 9 months. 
Further the assistantship qualifies you for tuition waiver except for the mandatory amount of approximately $2000 for the year.
دانشگاه سن آنتونیو: نوع فاندو نگفتن فقط گفتن که ممکنه به ازای حقوق مجبور باشید TA یا RA بشید.
 The doctoral student assistantship consists of:
Tuition and fees for up to 9 credit hours for fall 2015 and spring 2016 semesters.
A stipend of $ 1,750 per month for 12 months.

ابتدا تبریک برای دریافت پذیرش و فاند Smile

در مورد رنکینگ این دو دانشگاه اطلاعی ندارم ولی موردی که در انتخاب دانشگاه بنظرم باید در نظر بگیرید، علاوه بر رنکینگ دانشگاه، رنکینگ دانشکده (یا رشته تحصیلی تون) هست، در کنار این عامل معمولا شرایط کلی شهر  رو هم مدنظر قرار بدید، مفید خواهد بود. در مورد فاند...

UTA؛
فاندی که به شما تعلق میگیره، 1800 دلار به صورت Gross (بدون احتساب tax و سایر کسورات) خواهد بود، این فاند 9 ماه خواهد بود و هر سال هم باید 2000 دلار بابت university fee پرداخت کنید. البته اکثر دانشگاه ها میپذیرند که این university fee رو به صورت اقساط از حقوق ماهیانه شما کسر کنند. ضمن اینکه به شما tuition waiver تعلق گرفته یعنی شهریه ای پرداخت نخواهید کرد (این شهریه جدا از اون university fee که اشاره شده، است).

UTSA؛
فاندی که به شما تعلق میگیره، 1750 دلار به صورت Gross (بدون احتساب tax و سایر کسورات) خواهد بود. این فاند برای 12 ماه خواهد بود و هر ترم هم اگر اشتباه نکنم باید حدود 500 دلار بابت university fee پرداخت کنید (مبلغ دقیق رو میتونید از دانشگاه سوال کنید).

به صورت کلی معمولا وضعیت به این صورت خواهد بود که دانشگاه برای یک سال به شما Offer خواهد داد و هر سال (با توجه به عملکرد و رضایت استاد و ...) این Offer رو تمدید میکنه. ضمن اینکه تقریبا در تمامی دانشگاه های امریکا اگر شما RA یا TA بگیرید، شهریه یا همون tuition شما waive خواهد شد.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - starry_eyed - 02-04-2015

(01-04-2015, 07:22 PM)'MaMi' نوشته:

ابتدا تبریک برای دریافت پذیرش و فاند Smile
در مورد رنکینگ این دو دانشگاه اطلاعی ندارم ولی موردی که در انتخاب دانشگاه بنظرم باید در نظر بگیرید، علاوه بر رنکینگ دانشگاه، رنکینگ دانشکده (یا رشته تحصیلی تون) هست، در کنار این عامل معمولا شرایط کلی شهر  رو هم مدنظر قرار بدید، مفید خواهد بود. در مورد فاند...
UTA؛
فاندی که به شما تعلق میگیره، 1800 دلار به صورت Gross (بدون احتساب tax و سایر کسورات) خواهد بود، این فاند 9 ماه خواهد بود و هر سال هم باید 2000 دلار بابت university fee پرداخت کنید. البته اکثر دانشگاه ها میپذیرند که این university fee رو به صورت اقساط از حقوق ماهیانه شما کسر کنند. ضمن اینکه به شما tuition waiver تعلق گرفته یعنی شهریه ای پرداخت نخواهید کرد (این شهریه جدا از اون university fee که اشاره شده، است).
UTSA؛
فاندی که به شما تعلق میگیره، 1750 دلار به صورت Gross (بدون احتساب tax و سایر کسورات) خواهد بود. این فاند برای 12 ماه خواهد بود و هر ترم هم اگر اشتباه نکنم باید حدود 500 دلار بابت university fee پرداخت کنید (مبلغ دقیق رو میتونید از دانشگاه سوال کنید).
به صورت کلی معمولا وضعیت به این صورت خواهد بود که دانشگاه برای یک سال به شما Offer خواهد داد و هر سال (با توجه به عملکرد و رضایت استاد و ...) این Offer رو تمدید میکنه. ضمن اینکه تقریبا در تمامی دانشگاه های امریکا اگر شما RA یا TA بگیرید، شهریه یا همون tuition شما waive خواهد شد.

خیلی از پاسختون ممنونم. ممکنه بپرسم 500 دلاری که گفتید مربوط به university fee دانشگاه سن آنتونیو هست رو از کجا متوجه شدید؟ به طور کلی این university fee رو همه باید پرداخت کنن، یعنی هیچ موقع فاند این یکی رو پوشش نمیده؟و در ضمن مقدار تکس و سایر کسورات رو از کجا باید متوجه بشم؟ معذرت میخوام اگه گیج بازی در میارم ولی خوب خیلی برام مهمه که بدونم این آفرها چقدر از هزینه ها را پوشش میده.
در مورد رنک رشته، دانشگاه ارلینگتون رنک 90 و دانشگاه UTSA هم رنکش پابلیش نشده و بالاتر از 112 هست که خوب اگه بر اساس رنک بخوام انتخاب کنم باید برم سراغ آرلینگتون ولی نمیدونم از نظر فاند برام مشکلی درست میکنه یا نه

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - MaMi - 02-04-2015

(02-04-2015, 01:49 AM)'starry_eyed' نوشته:
خیلی از پاسختون ممنونم. ممکنه بپرسم 500 دلاری که گفتید مربوط به university fee دانشگاه سن آنتونیو هست رو از کجا متوجه شدید؟ به طور کلی این university fee رو همه باید پرداخت کنن، یعنی هیچ موقع فاند این یکی رو پوشش نمیده؟و در ضمن مقدار تکس و سایر کسورات رو از کجا باید متوجه بشم؟ معذرت میخوام اگه گیج بازی در میارم ولی خوب خیلی برام مهمه که بدونم این آفرها چقدر از هزینه ها را پوشش میده.
در مورد رنک رشته، دانشگاه ارلینگتون رنک 90 و دانشگاه UTSA هم رنکش پابلیش نشده و بالاتر از 112 هست که خوب اگه بر اساس رنک بخوام انتخاب کنم باید برم سراغ آرلینگتون ولی نمیدونم از نظر فاند برام مشکلی درست میکنه یا نه

عرض کردم خدمت تون، مبلغ دقیق university fee در UTSA رو میتونید از دانشگاه سوال کنید. از لینک زیر هم میتونید استفاده کنید؛

http://graduateschool.utsa.edu/future-students/tuition-and-fees

بستگی به Offer داره که دانشگاه بهتون میده، اکثرا دانشگاه ها این fee رو waive نخواهند کرد و دانشجو موظف هستش که از روی درآمدش (فاند) اون رو پرداخت کنه ولی دانشگاه هایی هم هستند که این fee رو waive میکنند (به همین دلیل هم ابتدا عرض کردم که از UTSA سوال کنید).

در مورد سایر کسورات، این کسورات شامل هزینه بیمه دانشجویی خواهد بود (که با توجه به شرکتی بیمه گذار شما متفاوت هست) و با توجه به اینکه در Texas مالیات ایالتی دریافت نمیشه، فقط مالیات فدرال باید پرداخت کنید که مبلغش حدود 150 دلار هست (با توجه به درآمدتون ممکن با این مبلغ متفاوت باشه) و university fee که به صورت اقساط ماهیانه از حقوق تون کسر خواهد شد.

به صورت کلی هم بگم، اگر شما مجرد باشید، با این مبلغ فاند، به صورت دانشجویی میتونید در هر کدوم از شهرهای San Antonio و Arlington زندگی کنید. عرض کردم دانشجویی، به این معنی که نباید انتظار زندگی fancy یا اون چیزی که در فیلم ها و سریال ها میبینید رو داشته باشید! ولی از لحاظ دانشجویی زندگی راحتی خواهید داشت.
پ.ن: باز اشاره کنم که فاند شما در UTA برای 9 ماه خواهد بود یعنی تابستون فاند TA ندارید و میتونید تابستون رو در آزمایشگاه استادی کار کنید (کاری که بسیاری از دوستانم انجام میدن) و یا بعد از گذشت سال اول میتونید OPT بگیرید (تشریف ببرید internship - باز هم کاری که خیلی از دوستان انجام میدن) و فاند UTSA شامل 12 ماه هست یعنی اینکه تابستون هم باید در آزمایشگاه کار کنید.

متاسفانه من در Texas زندگی نمیکنم و در مورد شرایط کلی این دو شهر اطلاعات دقیقی ندارم ولی معمولا با جستجوی اینترنتی و یا یافتن دوستانی که در این دانشگاه ها تحصیل میکنند، میتونید اطلاعات خوب و دقیقی کسب کنید.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - jilra - 09-04-2015

سلام دوستان، من از دوتا دانشگاه در مقطع دکترا در رشته فیزیک پذیرش گرفتم فرض کنید به سه زمینه A,B,C علاقه دارم (به همون ترتیب حروف) :
[align=right][align=right]Texas A&M University College Station USnews rank->national 68, department 44: TA 16650 for 9 months+tuition waiver, 2000 per semester fellowship for fees, "feild A" theretical, with a professor whose researchgate score is 36 and has 300 articles, "field C" theoretical and experimental with the very well known professors one of them has 336  articles with researchgate score of 45 and impact points 990
[align=right][align=right]University of Connecticut USnews rank->national 58,department 70:half TA+fellowship 20965 for 9 months+tuition waiver, "fields A,B,C" theoretical and experimental with professor whose PHD is from MIT and has 175 articles but i  cant measure with something like researchgate.com score how good he is but his citation is 4K and impact points is 375
[align=right][align=right]از لحاظ مالی هردو در یک سطح هستند، یعنی در یک سال تقریبا هم اندازه میشه پس انداز کرد! مشکل اینجاست که هرکدوم در زمینه تحقیقاتی برتری های خودشو داره، تگزاس استاد خوب داره ولی دستم واسه انتخاب موضوع بسته هست، کانتیکات اما همه موضوعهای مورد علاقه ام رو داره ولی نمیتون به قطعیت بگم که استادش خوب هست یا نه! نکته ای که بیشتر منو درگیر کرده شرایطم بعد از دکتراست! آیا اگر تجربی کار کنم احتمال بدست آوردن شرایط شغلی بهتر فراهم خواهد بود یا با تئوری کار کردن هم میتونم همون شرایط رو داشته باشم؟