آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - M1KE - 02-04-2014

تصمیم گیری در این مورد یه مقدار سخته. به نظرم سه گزینه پیش رو دارید. این که در هلند بمونید. اینکه از ابتدا به آمریکا برین و اینکه ابتدا به هلند برین و بعد به آمریکا.

گزینه اول رو من شخصا خیلی بهش علاقه ای ندارم. هلند جزو کشورهایی هست که تابعیت دوگانه رو قبول نداره و در زمان شهروندی ممکنه یه دردسرهایی داشته باشین. بهتره روی این موضوع یه مقدار تحقیق کنید. ولی آمریکا و کانادا مشکلی با تابعیت دوم شما ندارند و نیازی نیست تابعیت ایرانی خودتون رو ترک کنید. همین طور هلند مثل خیلی از کشورهای اروپایی، زبان رسمی اش انگلیسی نیست و برای موفقیت در اون به نظرم می بایست زبان خودشون رو یاد بگیرید. من مدت خیلی کوتاهی در آمستردام بودم بیشتر از نیمی از اونها انگلیسی رو متوجه میشن ولی به هر حال زبان اصلی شون نیست.

گزینه دوم رو من به اولی ترجیح می دم ولی شانس گرفتن ویزا در رشته شما پایینه و دانشگاهش هم شاید آینده آنچنان درخشانی نداشته باشه.

هر چند من کلن مخالف مهاجرت در مهاجرت هستم چون انرژی و وقت زیادی رو از انسان میبره و به دوستان همیشه می گم که اگر ذهنیت اقامت در خارج رو دارید حتی اگر شده در یک دانشگاه بد درس بخونید از ابتدا در همان دانشگاهی بخونید که قراره در اون کشور بمونید چون با سیستم احتماعی و اقتصادی و فرهنگی اون کشور آشنا میشین ولی در مورد شما به طور خاص چون کشور اول دارای شرایط خیلی خوبی هست به نظرم ارزش اون رو داره که به سمت گزینه سوم برین. یعنی اینکه شما در هلند در یک دانشگاه تراز اول تحصیل تون رو انجام بدین و بعد برای ادامه تحصیل به آمریکا برین و با پیشینه علمی و کاری که در هلند به دست آوردین در آمریکا برای خودتون فرصت تحصیلی و شغلی فراهم کنید. در این مدت هم بیشتر می تونید با شرایط و مشکلات احتمالی اقامت بلند مدت در هلند آشنا بشین.
(02-04-2014, 02:43 AM)'ehsan.m' نوشته: سلام دوستان. خیلی ممنون میشم یه مشورت به من بدین. من برای دکتری اپلای کردم و بین انتخاب آمریکا و هلند موندم. شرایط هر دو رو جداگونه میگذارم
آمریکا: دانشگاه نوادا- رنو- پروژه 4 ساله به شکل فول فاند و استخدام در پژوهشکده تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه
هلند: دانشگاه اوترخت-  پروژه 4 ساله به شکل فول فاند و استخدام در سازمان تحقیقات فضایی هلند
موسسه هلندی خیلی علاقه نشون داده، با اسکایپ با من مصاحبه کردن و یک مصاحبه حضوری هم با خرج خودشون دعوتم کردن هلند که پایان نامه مو براشون پرزنت کنم و موسسه رو بهم نشون بدن. حتی برای وقت سفارت که 40 روز بعد وقت داده بود زنگ زدن و به 7 روز کاهش دادن تا زودتر به مصاحبه برسم. شرایطشون خیلی خوبه و دارن دلبری میکنن اما نمیشه از فکر آمریکا دراومد بلاخره بازار کارش تو دنیا اوله و میترسم اگه هلند رو انتخاب کنم شانس کارکردن و زندگی در آمریکا در آینده رو از دست بدم. البته من دنبال اقامت هم هستم و هرجا برم قصد دارم بمونم که هلند تو این مساله شرایطش بهتره. خودم اصلا نمیتونم انتخاب کنم. شدیدا نیازمند مشورتم. از تمامی نظرات-انقادات-پیشنهادات شما استقبال میشه. خیلی ممنون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - rulany - 21-04-2014

سلام
اميدوارم با كمك شما و نظرات شما اين مشغله ي ذهني شديد كه اين چند روزه برام پيش اومده رو حلش كنم.لطفا كسايي كه در پيغام خصوصي ازشون درخواست كردند نظرشون رو بدن.همچنين هر كسي كه اينجا رو ميخوانه و يادم بهش پيغام خصوصي بفرستم لطف كنه و منت بر سرم بذاره و نظرش رو بده.
1-UNICAMP            
كشور: برزيل    مقطع : ارشد      شهريه : نداره        فاند: 700 دلار در ماه        برق- گرايش قدرت  زمينه ي كاري استاد power electronic و renewable energy

زمينه ي استاد دقيقا همون چيزي هست كه ميخوام و از بين دانشگاه هاي پذيرفته شده و پذيرفته نشده و اونهايي كه هنوز اعلام نكردند جواب رو بيشتر بهم نزديك.اصلا نزديك نيست.خودشه!!

رنك دانشگاه در QS براي مهندسي برق 51-100  دنيا .

2-TUT

كشور : فنلاند    مقطع : ارشد    شهريه نداره     رشته ي Electrical Eng-Smart grids
واحد هاي درسيش بد نيست. تقريبا مثل دانشگاه يونيكمپ هست .
رنك دانشگاه تامپره هم سال 2014 در QS براي مهندسي برق شده 151-200  !!!  علامت تعجب ها براي اين بود كه 3 سال پيش اصلا در رنكينگ نبود!! اما الان؟!

3-univ of lille
كشور : فرانسه    مقطع ارشد turbulence eng هست كه بيشتر مكانيكي و عمراني هست.به مكانيك نزديك تره.اينترنتي بود فرستاديم ديگه[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]              

4-   Uni  Siegen
كشور آلمان
رشته ي مكاترونيك . خيلي علاقه ندارم .مجبور بشم شايد بخوانم. شهريه هم نداره .

5-پلي تكنيك مادريد
كشور اسپانيا    كه خيلي وضعش ميگن خرابه .فقط رئال مادريد داره ديگه[img]images/smilies/heart.gif[/img] و لا غير ! البته دانشگاه هم خوبه انصافا

منتظر جواب هاي دانشگاه هاي LUT فنلاند  در رشته ي Energy eng-power and electricity market  هستم و خودرو سازي پلي تورين ايتاليا . همچنين مستر نانو دانشگاه گرونوبل فرانسه-پلي تورين-فدرال لوزان سوئيس(Joint program)   هستم.

نظر خود من بين 1 و 2 هست و شديدا هم بين اين دو تا مردد هستم.اساسي! unicamp بهترين دانشگاه فني آمريكاي جنوبي هست و سطحشم بسيار بالاست و با اكثر دانشگاه هاي TOP20 آمريكا ارتباط داره. درصد بسيار زيادي از فارغ التحصيل هاي اين دانشگاه هم براي ادامه تحصيل به آمريكاي شمالي و اروپا ميرند.
علاوه بر اين استاد دانشگاه يونيكمپ هم بسيار از نظر علمي قويه و هم بسيار با معرفت.تو اين 9 ماهه واقعا در اكثر مواقع كمك كرده و تا جايي كه امكان داشته باهام راه اومده. حتي كل كارهاي پذيرش رو هم براي انجام داده.فقط بهم گفت اسكن مداركم رو براش بفرستم و اين كار رو كردم.خودش برام اپلاي كرد . 4 تا دانشجوي ارشد گرفته امسال و يه فاند براي دانشجوي ارشد داشته كه لطف كرده و مهمان نوازي كرده و به من داده.بزرگترين مشكل اين گزينه اين كه شايد به زبان پرتغالي احتياج پيدا كنم! درسته در فنلاند چه براي كار چه براي اقامت بايد فنلاندي ياد بگيريم كه مراتب سخت تره اما در محيط آكادميك شايد خيلي نياز مبرمي نداشته باشيم.اما در برزيل احتمالش زياده كه حتي در دانشگاه هم به پرتغالي نياز پيدا كنم.مشكل بعديش شايد اين باشه بعد از 2 سال يا بايد دكترا رو باز اونجا باشم و يااينكه برم يه كشور جديد كه اين بسيار انرژي بر هست.چون تازه با محيط و فرهنگ جديد خو ميگيرم كه دوباره بايد عوضش كنم .اون هم زماني كه 2 سال بزرگتر هم ميشم و شايد اين تغييرات سخت تر باشه.
در مورد جامعه هم كه همه ميدونن اسكانديناوي مردمش خيلي منزوي تر هستند نسبتا به جاهاي ديگه و بقولي سرد هستند.اين مطلب در فنلاند نسبت به سوئد و نروژ شديد تر هم هست.در نقطه ي مقابل برزيل مردمش در همه جاي دنيا به مهمان نوازي معروف هستند و آدم هاي خوش برخورد.اين رو از استاد هم ميشد فهميد.در اروپا به هر استادي ايميل ميزدي 2 خط بيشتر جواب نميده ! تازه وقتي تعداد ايميل هات از 4 تا بگذره عصبانيت رو از ايميلش ميشد فهميد.اما اين استاده برزيليه ايميل ميزني نه تنها اينكه همون روز جواب ميده حتي وقتي 1 سوال ميكني 3 صفحه با فونت 12 برات توضيح ميده!! آخرشم عذر خواهي ميكنه ميگه ببخشيد كه كامل جواب ندادم

در مورد گزينه ي 2 تنها نكته ي مثبتش كشورش هست كه خوب نكته ي بزرگي هست.از نظر دانشگاهي مطمئنم به هيچ وجه در حد بچه ي UNICAMP هست نيست.اما فنلاند كشوري هست كه اقامت در اين كشور نسبت به خيلي از كشورهاي دنيا راحت تره .اما مشكل اينجاست كه نياز دارم براي سال دوم هم زمان كار هم بكنم تا بتونم هزينه هامو بدم.

در مورد گزينه هاي بعدي  حرفي ندارم.

الان مطمئنم هر كدام از يك و دو رو انتخاب كنم به احتمال غريب به يقين بعد چند ماه ميگم اي كاش اون يكي رو انتخاب ميكردم.برم برزيل و زبان پرتغالي فشار بياره ميگم اي كاش فنلاند ميرفتم كه حداقل با انگليسي نيازت رفع ميشد و مشكلي نداشتي.اگر فنلاند رو انتخاب كنم و وقتي سرما و تنهايي و خلوتي كشورش فشار بياره ميگم چرا برزيل با آب وهواي خوبش و جو دوستانه اش رو از دست دادم و اومدم قطب شمال!
اما يه چيزي رو فقط مطمئنم براي رزومه درست كردم 100%  يونيكمپ بهتره

پيشاپيش ممنون بابت راهنمايي هاتون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Shahrouz - 21-04-2014

درود
انتخاب بین چند دانشگاه و یا چند کشور معمولا مساله بسیار مهمی هست که به صورت قطعی نمی شه در مورد اون نظر داد(به خصوص کشور) . به طور مثال من دو سال پیش با توجه به شنیده ها در انتخاب استرالیا با وجود داشتن ویزای سینگل آمریکا شک نکردم ولی از دو سال پیش برخی مسائل مرتبط با فضای کاری و.. که عمدتا پیش بینی ناپذیر بودند رخ دادند که باعث شد مردد بشم. با این مقدمه، می خوام بگم نظر نهایی رو خود شما باید بدی و خب همیشه همه چیز درست پیش نمی ره.  
ولی در مورد دانشگاهها و کشور. اقامت فنلاند برای شما بعید می دونم پوینت بسیار مثبتی محسوب بشه بویژه که مدت زیادی رو باید شما مقیم کشوری باشید (حداقل تا قبل از اخذ شهروندی) که از الان نظر مثبتی روی اون ندارید و از من به شما سفارش، آب و هوا رو اصلا شوخی نگیرید. اگر هم به قصد اقامت دائم و واقعی ونه فقط اخذ پاسپورت به فنلاند می روید که دیگه مساله زبان فنلاندی هم وجود خواهد داشت و بعیده که بشه بدون یادگیری زبان یک کشور یک عمر در اون زندگی کرد. اختلاف رنکنیگ دو دانشگاه 1 و2 هم مزید بر علت می شه. 
فقط یک مساله این وسط وجود داره که البته این هم مساله مهمی هست و حضور فنلاند در اروپا. 

اگر رنکینگ های مشابه هم به شما نتیجه یکسانی رو می دن، اگر قصد اقامت دائم در برزیل/فنلاند ندارید و برای شما میسر هست که پس از اون کشوری دیگه رو انتخاب کنید (برای دکترا) من برزیل رو پیشنهاد می کنم و دانشگاه یونیکمپ. در غیر این صورت به نظر فنلاند کشور بسیار مناسبتری برای زندگی هست (امنیت بالاتر، شرایط اقتصادی قابل پیش بینی، حضور در اروپا، پاسپورت معتبرتر و...) و نکته منفی آب و هوای نه چندان مناسب. 

باقی دانشگاهها رو از اونجا که رشته رو علاقه مند نیستید و فاندی هم ندارند و اقامت هم دشوارتره من هم پیشنهاد نمی کنم، حتی در اسپانیا و حتی با وجود رئال مادرید (; 

فقط چرا منتظر جواب دانشگاههای سوئیس و فرانسه نمی مونید؟

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - yousi - 21-04-2014

(21-04-2014, 08:00 PM)'rulany' نوشته: سلام
اميدوارم با كمك شما و نظرات شما اين مشغله ي ذهني شديد كه اين چند روزه برام پيش اومده رو حلش كنم.لطفا كسايي كه در پيغام خصوصي ازشون درخواست كردند نظرشون رو بدن.همچنين هر كسي كه اينجا رو ميخوانه و يادم بهش پيغام خصوصي بفرستم لطف كنه و منت بر سرم بذاره و نظرش رو بده.
1-UNICAMP            
كشور: برزيل    مقطع : ارشد      شهريه : نداره        فاند: 700 دلار در ماه        برق- گرايش قدرت  زمينه ي كاري استاد power electronic و renewable energy
زمينه ي استاد دقيقا همون چيزي هست كه ميخوام و از بين دانشگاه هاي پذيرفته شده و پذيرفته نشده و اونهايي كه هنوز اعلام نكردند جواب رو بيشتر بهم نزديك.اصلا نزديك نيست.خودشه!!
2-TUT
كشور : فنلاند    مقطع : ارشد    شهريه نداره     رشته ي Electrical Eng-Smart grids
رنك دانشگاه تامپره هم سال 2014 در QS براي مهندسي برق شده 151-200  !!!  علامت تعجب ها براي اين بود كه 3 سال پيش اصلا در رنكينگ نبود!! اما الان؟!
3-univ of lille
كشور : فرانسه    مقطع ارشد turbulence eng هست كه بيشتر مكانيكي و عمراني هست.به مكانيك نزديك تره.اينترنتي بود فرستاديم ديگه[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]              
4-   Uni  Siegen
كشور آلمان
5-پلي تكنيك مادريد
كشور اسپانيا    كه خيلي وضعش ميگن خرابه .فقط رئال مادريد داره ديگه[img]images/smilies/heart.gif[/img] و لا غير ! البته دانشگاه هم خوبه انصافا
 منتظر جواب هاي دانشگاه هاي LUT فنلاند  در رشته ي Energy eng-power and electricity market  هستم و خودرو سازي پلي تورين ايتاليا . همچنين مستر نانو دانشگاه گرونوبل فرانسه-پلي تورين-فدرال لوزان سوئيس(Joint program)   هستم.
نظر خود من بين 1 و 2 هست و شديدا هم بين اين دو تا مردد هستم.اساسي! unicamp بهترين دانشگاه فني آمريكاي جنوبي هست و سطحشم بسيار بالاست و با اكثر دانشگاه هاي TOP20 آمريكا ارتباط داره. درصد بسيار زيادي از فارغ التحصيل هاي اين دانشگاه هم براي ادامه تحصيل به آمريكاي شمالي و اروپا ميرند.
علاوه بر اين استاد دانشگاه يونيكمپ هم بسيار از نظر علمي قويه و هم بسيار با معرفت.تو اين 9 ماهه واقعا در اكثر مواقع كمك كرده و تا جايي كه امكان داشته باهام راه اومده. حتي كل كارهاي پذيرش رو هم براي انجام داده.فقط بهم گفت اسكن مداركم رو براش بفرستم و اين كار رو كردم.خودش برام اپلاي كرد . 4 تا دانشجوي ارشد گرفته امسال و يه فاند براي دانشجوي ارشد داشته كه لطف كرده و مهمان نوازي كرده و به من داده.بزرگترين مشكل اين گزينه اين كه شايد به زبان پرتغالي احتياج پيدا كنم! درسته در فنلاند چه براي كار چه براي اقامت بايد فنلاندي ياد بگيريم كه مراتب سخت تره اما در محيط آكادميك شايد خيلي نياز مبرمي نداشته باشيم.اما در برزيل احتمالش زياده كه حتي در دانشگاه هم به پرتغالي نياز پيدا كنم.مشكل بعديش شايد اين باشه بعد از 2 سال يا بايد دكترا رو باز اونجا باشم و يااينكه برم يه كشور جديد كه اين بسيار انرژي بر هست.چون تازه با محيط و فرهنگ جديد خو ميگيرم كه دوباره بايد عوضش كنم .اون هم زماني كه 2 سال بزرگتر هم ميشم و شايد اين تغييرات سخت تر باشه.
در مورد گزينه ي 2 تنها نكته ي مثبتش كشورش هست كه خوب نكته ي بزرگي هست.از نظر دانشگاهي مطمئنم به هيچ وجه در حد بچه ي UNICAMP هست نيست.اما فنلاند كشوري هست كه اقامت در اين كشور نسبت به خيلي از كشورهاي دنيا راحت تره .اما مشكل اينجاست كه نياز دارم براي سال دوم هم زمان كار هم بكنم تا بتونم هزينه هامو بدم.
الان مطمئنم هر كدام از يك و دو رو انتخاب كنم به احتمال غريب به يقين بعد چند ماه ميگم اي كاش اون يكي رو انتخاب ميكردم.برم برزيل و زبان پرتغالي فشار بياره ميگم اي كاش فنلاند ميرفتم كه حداقل با انگليسي نيازت رفع ميشد و مشكلي نداشتي.اگر فنلاند رو انتخاب كنم و وقتي سرما و تنهايي و خلوتي كشورش فشار بياره ميگم چرا برزيل با آب وهواي خوبش و جو دوستانه اش رو از دست دادم و اومدم قطب شمال!

سلام rulany جان
متشکر که از من نظر خواهی کردی امیدوارم بتونم درست راهنماییت بکنم Smile
ببین خودت از همه بهتر میدونی که پیدا کردن fund برای ارشد چقدر غیر ممکنه یکی از نکات مثبتی که این دانشگاه داره همین fund ای هست که تو میخوای
در کل به نظر من این دانشگاه برزیلی که گفتی بهتر از اون دانشگاه فنلاندیه به دلایل زیر
1) فیلد کاریت دقیقا همونیه که میخوای و فردا روز اگه برات مشکلی تو زمینه همون زبان پرتغالی پیش بیاد حداقل دلت به این خوشه که همون چیزیه که میخوای و این سختیش برای همین 2 ساله
2) اینطور که خودت گفتی سطح این دانشگاه unicamp بمبه!!! با این سطح و اون ارتباطی که گفتی با دانشگاههای دیگه داره میتونی برای دکتری بری top 20 آمریکا!
3)استاد!!!!!!! استاد خیلی مهمه برای کارکردن. اینطور که تو داری میگی این آدم نه تنها از لحاظ علمی پره! بلکه خیلی آدم با معرفتی هم هست که خودش از کارش زده و برات Apply کرده( برخلاف اکثر اساتید ایرانی!!! چه در ایران چه در خارج!!!)
4) fund که اون دانشگاه برات در نظر گرفته! ببین اون کشور فنلاندو که نمیدونم برای چی میگی زندگی توش راحته من google اش کردم دیدم نوشته برای دانشجو حداقل در ماه 560 یورو میخاد!!! خب این کم نیست که بابا!
http://www.studyinfinland.fi/living_in_finland/before_your_arrival/cost_of_living
در ضمن اون fund که الان میگیری تو CV ات هم تاثیر داره طرف تو آمریکا که بخواد برای دکتری انتخابت کنه علاوه برا مقالات و GRE و معدلو دانشگاه و ... CV ات رو که میبینه میگه این حتما یه چیزی بوده که ارشد full fund بوده!!!
5) درمورد زبان هم به نظر من اگه پرتغالی یاد بگیری بهتره از فنلاندی چرا که این زبونیه مشترک بین تمام کشورهای آمریکای جنوبی و خب اینم خودش مزیت خوبیه زبون 1 کشور رو یاد نمیگیره زبان یه قاره رو یاد میگیری. مضاف بر اینکه وقتی خود استاد بهت اکی داده یعنی شاید آنچنان نیازی به زبان پرتغالی نداشته باشی! و بعد 2 سال میتونی راحت بری آمریکا دیگه اونجام سخت نیست تطبیق دادن خودت با بقیه و محیط
6)کلا مردم اروپا سرد ترن از لحاظ برخود نسبت به ما و خب آمریکایی ها گرم ترن و نزدیک تر به نحوه برخورد ما. اینم بخاطر اینه که برزیل مث ایران منطقه گرمسیره و مردمش گرم ترن مث خودمون تو ایران. کلا برزیل هم معروفن مردمش خب، وارد او مسائل نشیم بهتره D: D:
7) فک کنم خیلی طرفدار فوتبال و اینها هم باشی. جام جهانیم که اونجا برگذار میشه میتونی بری عشقاتو از نزدیک ببینی D:
این آخری زیاد نکته مثبتی نیس شوخی کردم D: D:
به نظر من اگه برزیل رو انتخاب کنی بهتره ولی خب یکم صبر کن ببین دانشگاه های دیگه چی جواب میدن چون Turin و École polytechnique fédérale de Lausanne هم دانشگاه خوب و معروفی هستن
امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کرده باشم و در انتخاب بین دانشگاه ها از کردت پشیمون نشی Smile
سربلند باشی دوست من Smile

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ForeverBlue - 21-04-2014

1-UNICAMP            
2-TUT
3-univ of lille
4-   Uni  Siegen
كشور آلمان
5-پلي تكنيك مادريد
در مورد جامعه هم كه همه ميدونن اسكانديناوي مردمش خيلي منزوي تر هستند نسبتا به جاهاي ديگه و بقولي سرد هستند.اين مطلب در فنلاند نسبت به سوئد و نروژ شديد تر هم هست.در نقطه ي مقابل برزيل مردمش در همه جاي دنيا به مهمان نوازي معروف هستند و آدم هاي خوش برخورد.اين رو از استاد هم ميشد فهميد.در اروپا به هر استادي ايميل ميزدي 2 خط بيشتر جواب نميده ! تازه وقتي تعداد ايميل هات از 4 تا بگذره عصبانيت رو از ايميلش ميشد فهميد.اما اين استاده برزيليه ايميل ميزني نه تنها اينكه همون روز جواب ميده حتي وقتي 1 سوال ميكني 3 صفحه با فونت 12 برات توضيح ميده!! آخرشم عذر خواهي ميكنه ميگه ببخشيد كه كامل جواب ندادم

درود بر شما
نکته بسیار مهمی وجود دارد که آن را مشخص نکرده اید. هدف شما پس از پایان تحصیلات چیست؟
آیا تصمیم دارید در کشور مقصد بمانید یا این که به ایران برگردید؟
اگر میخواهید به ایران برگردید که تفاوت چندانی نمیکند. اگر من بودم فنلاند را انتخاب میکردم به دلیل فاصله کمتر  و مزایای اروپایی بودنش.  نکته ای که هست بسیاری از قشر تحصیلکرده ما نیز تفاوتی برای دانشگاه های مختلف قائل نیستند و صرفا این که در کدام کشور درس خوانده ای برایشان مهم است. حال تصور کنید برگشتن به ایران و تصمیم برای هیات علمی شدن و تدریس و ...
اگر این موارد برایتان چندان مهم نیست مسلما برزیل مناسب تر است. 

اگر تصمیم دارید در خارج از ایران بمانید
1- اگر هدفتان ماندن در اروپاست که  فنلاند گزینه اول است. (با توجه به این که به رشته ای که در دانشگاه مد نظرتان در آلمان ارائه میشود علاقه ای ندارید. اگر رشته مد نظرتان را یافته بودید مسلما آلمان مناسب تر بود).
2- اگر هدفتان رفتن به امریکاست، هیچکدام از این گزینه ها خوب نیستند. کلا مهاجرت به قصد مهاجرت بعدی اصلا جالب نیست چرا که مدتها وفت و هزینه و انرژی که صرف خو گرفتن با محیط موقت میکنید به هدر میرود. انرژی که میتواند در هدف نهایی مصرف شود.

نکته 1: در هر کشوری (به جز بریتانیا، امریکا، استرالیا و کانادا) باید زبان آن کشور را هم یادبگیرید. در فنلاند هرچند بسیاری از مردم انگلیسی را میفهمند اما اگر بخواهید بمانید و کار کنید و زندگی کنید باید زبان خودشان را هم یادبگیرید وگرنه شانس کار پیدا کردنتان بسیار پایین تر است.

نکته 2: اگر میتوانید بازهم صبر کنید تا نتایج دانشگاه های فرانسه و سوییس را هم دریافت کنید. اینجور وقتها صبر کردن همیشه مفید واقع میشود.

نکته 3: اسپانیا و ایتالیا برای ماندن دائمی مناسب نیستند.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - rulany - 21-04-2014

خيلي ممنون از دوستاني كه چه در اينجا و چه در خصوصي نظرشونو بيان كردند
در مورد سوئيس و فرانسه(همون Joint program) اين مساله وجود داره كه تازه 30 آپريل ددلاينش هست و خدا ميدونه كي جواب ميدن.نكته جالبش اينجاست كه اول ددلاينش 15 مارچ بود اما يك ماه و نيم تمديدش كردند.شايد زياد متقاضي نداشتند.تو سايتشم هرچي ميگردم در باره شهريه چيزي پيدا نميكنم.اما امكان نداره شهريه نداشته باشه.با اين وضع ارز رايگان بودن دانشگاه حداقل مينيممي هست كه بايد داشته باشه براي من.

در مورد هدف كه جناب foreverblue گفتند مهم هست كه واقعا هم مهم هست من خودم دچار يك دگانگي در خودم شدم.اگر يك سال پيش اين سوال ازم ميشد بدون شك ميگفتم ارشد ميگيرم و دنبال كار ميگردم در اروپا.اما الان با توجه به وضعيت كاري و مسائل اجتماعي و بعضا نرژاد پرستي در اروپا و اينكه الان اكثر كارها در اروپا براي اروپايي ها كنار گذاشته ميشه مگر اينكه طرف نخبه باشه و يا در اون پست اروپايي نداشته باشند باعث شده كه اين دودلي در من ايجاد بشه كه دكترا در امريكاي شمالي گزينه ي خيلي خوبي ميتونه باشه.اگر اين رو بخوام هدف قرار بدم 1 % هم شك ندارم برزيل بهتره.چون مطمئنم رزومه ساز تر خواهد بود دانشگاه برزيلي در مقابل دانشگاه تامپره فنلاند.
اتفاقا در مورد دكترا با استاد برزيلي صحبت ميكردم كه ميگفت تا چندسال آينده خيلي از اساتيد يونيكمپ  بازنشسته ميشند و اگر دكترا بگيري ميتوني همين جا استاد بشي و اقامت دائم بگيري[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] .

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Torkan - 21-04-2014

1-UNICAMP            
2-TUT
3-univ of lille
4-   Uni  Siegen
كشور آلمان
5-پلي تكنيك مادريد

دوست عزیز ممنون از اینکه نظرم رو خواستی.
ببینید دو تا بحث مهم هست. درسته از الان زیاد نمیشه قطعا گفت ولی ببین میخوای برگردی یا نه؟ این مهمه...
راستش من سوویس رو انتخاب میکردم:
1- واسه اپلای به امریکا میتونه گزینه مناسبی باشه.
2- سوویسه دیگه (جای بحثی نیست!)
ولی چون میگید ددلاینش دیره و ... و باید بین گزینه های بالا انتخاب کنید:
1- اگر قصدت امریکا هستش برو اونجایی که استاد پیدا کردی و رزومت رو قوی کن(مقاله خیلی مهمه) و هزینه کمی برمیداره برات...شما  استاد پیدا کردی که خیلیا حسرتش رو میکشن. متاسفانه دقیقا نمیدونم چقدر زبان انگلیسی بکار میاد تو برزیل؟ (اگه متعادل باشه باز میتونه گزینه خوبی باشه برات)
2- باز به خودت بستگی داره چجور ادمی هستی؟ خیلی ها نمیتونن تو اروپا زندگی کنن. خیلی ها هم اتفاقا دنبال آرامش اروپا هستن. هرچند هدف شما در وهله اول زندگی نیست ولی خوب شاید در وهله دوم باشه!
فکر نکنم اسپانیا گزینه مناسبی برات باشه مگر اینکه جناب رونالدو فاند فوق العاده ای برات در نظر بگیره که یکم بعیده[img]images/smilies/wink.gif[/img]
پ.ن: هر جا بری به فکر تقویت رزومه باش و به نظر من رنکینگ زیاد مهم نمیتونه باشه به خصوص واسه فردی که استاد پیدا کرده.
اینا نظرات من بود.

بااحترام

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - rulany - 22-04-2014

ممنون جناب charming

بله سوئيس اسمش عاليه.اما پول سوئيس رو ميخواد ديگه.فكر كنم با پول من 3 ماه ميشه زندگي كرد در لوزان[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
حالا جدا از اين من داشتم نتايج پذيرش رو در فروم اخوي [img]images/smilies/wink.gif[/img] ميخواندم .مخصوصا نتايج پذيرش دكترا در كشورهاي اسكانديناوي رو.خيلي ها بودن با مستر از دانشگاه معمولي ايران و با يه رزومه ي نه چندان قوي تونستن فاند هم بگيرن! به نظر خود من براي قوي كردن رزومه كار كردن زير نظر استاد اونم استادي كه جوان هست(حدود 32 سال ) بهتر هست نسبت به درس خواندن در دانشگاهي كه سه ترم بايد درس پاس كني.حالا شايد SPT عزيز افتخار بدن در اين زمينه بتونن بهتر كمك كنند.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ahmadpashaei - 22-04-2014

سلام rulany جان
اول تبریک میگم بابت پذیرشات و امیدوارم ادامه پیدا کنه. من تجربه ای ندارم نه از نظر ادامه تحصیل در خارج و نه حتی زندگی در کشور دیگه ای به صورت مهمان. اما چون لطف کردین و نظر خواستین نظرم رو می نویسم.من برام سوال شده چرا برق پلی تکنیک تورین اپلای نکردین!! به هر حال دانشگاهی با رنک 30 برق دنیا واقعا چیزی نیست بشه به راحتی ازش گذشت؛اما مکانیک خودرو رو نمیدونم رو چه حسابی انتخاب کردین!!(شما برقی هستین[img]images/smilies/undecided.gif[/img]) ولی کلا این دانشگاه از تاپ های دنیاست در برق و مکانیک و ..... پس منتظر بمونید بد نیست،اون یکی joint program هم که همشون دانشگاه های بسیار خوبی هستن. اما برای بقیه از انتها:
5- اگر نه فاند داره نه معافیت شهریه نه.... خوب اصلا به درد نمی خوره مگر اینکه هزینه رو بتونید بپردازید؛ چون دانشگاه خوبیه و توی اروپاست.با این شرایطش من حتی فکرم نمی کردم برم اونجا[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
4-دانشگاه آلمانی رو نمیشناسم ولی مکاترونیک رو کاملا احاطه دارم و رشته خوبیه با آینده ای خوب به نظر من البته.interdiciplinary بودنش شاید از یک نظر بد باشه ولی میتونید دروستون رو مثلا شبیه برق-کنترلی ها بردارید نه مکانیکی ها.محدودیتشون برای انتخاب مکاترونیک زیاده چون خیلی کمن ولی میتونید در دو دانشکده برق و مکانیک برای مکانیک و کنترل واقعا اپلای کنید که جبران می کنه.اینو برای این توضیح دادم که عدم علاقتون از عدم شناخت نباشه...هزینه زندگی در آلمان زیاد نیست و امکان کار پیدا کردن در صورت کار بلد بودن و آشنایی با زبان آلمانی زیاده اما به سطح دانشگاهم بعضا ربط داره دیگه. اما نهایتا چون علاقه ندارید نرید.
3-بهش فکر نکنید.دروس برق و مکانیک بسیار متفاوتن
2-شهریه نداره،اروپایی هست،امکان اقامت گرفتن وجود داره و نیز ادامه تحصیل در دکترا احتمالش بالا میره که میدونید از نظر مالی تامین می کنن دانشجوی دکترا رو.همچنین اسم دانشگاه اروپایی در بین اقوام و حتی قشر تحصیل کرده ما هم دهن پر کن هست. اما راستش بدی هایی هم داره مثلا کشور گرونیه، زبان بسیار سختی داره که جامعیت نداره ولی مجبورید برای کار و زندگی یاد بگیریدش.آب و هوای جالبی نداره. شما دانشگاه با رنک خیلی بهتر هم براتون موجوده و یا فعلا براشون در انتظارید که باید توجه داشته باشید.اما کلا به نظرم خوبه.
1-UNICAMP دومین دانشگاه برزیل بعد از Sao Paulo هست و در رنکینگ QS برقش حدود 88 هست و سائوپائولو 87. طبق اطلاعاتی من این مدت بدست آوردم بچه هایی از ایران اونجا رفتن و راضی هستن از هر نظر که شمام اشاره کردین بهشون.فقط من از کسی که لیسانس برق امیرکبیر بوده و ارشد رفت اونجا اطلاعات خوبی دارم می گیرم.ارتباط خیلی خوبی با دانشگاه های خوب دنیا دارن واقعا. برای ارشدا حدود 675$ و برای دکترا 1000$ میدن که این مبلغ به بیش از 1250$هم می رسه بعضی وقتها.با اون 700$ ارشد راحت راحت میشه زندگی کرد ولی پس انداز کم که اونم به خودتون بستگی داره البته. از بزرگترین مزیتهای برزیل خونگرمیشون هست و معمولا مثل اروپایی ها سرد و نژادپرست نیستن. من فکر می کنم که اگر به زمینه کار استاد علاقه دارید و آشنا شدین(که برای ارشد به نظرم اصلا مهمم نیست)  و شما رو اینجوری ساپورت می کنه (خیلیییی مهمه) برید همون برزیل.رنکشم که عالیه.
ایشالا نماینده خوبی برای ایرانی ها باشید و دانشجوی ایرانی رو خوب بشناسونید.[img]images/smilies/shy.gif[/img] اطلاعات دیگه ای گیر آوردم حتما می ذارم براتون.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - rulany - 22-04-2014

(22-04-2014, 02:31 AM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام rulany جان
اول تبریک میگم بابت پذیرشات و امیدوارم ادامه پیدا کنه. من تجربه ای ندارم نه از نظر ادامه تحصیل در خارج و نه حتی زندگی در کشور دیگه ای به صورت مهمان. اما چون لطف کردین و نظر خواستین نظرم رو می نویسم.من برام سوال شده چرا برق پلی تکنیک تورین اپلای نکردین!! به هر حال دانشگاهی با رنک 30 برق دنیا واقعا چیزی نیست بشه به راحتی ازش گذشت؛اما مکانیک خودرو رو نمیدونم رو چه حسابی انتخاب کردین!!(شما برقی هستین[img]images/smilies/undecided.gif[/img]) ولی کلا این دانشگاه از تاپ های دنیاست در برق و مکانیک و ..... پس منتظر بمونید بد نیست،اون یکی joint program هم که همشون دانشگاه های بسیار خوبی هستن. اما برای بقیه از انتها:
5- اگر نه فاند داره نه معافیت شهریه نه.... خوب اصلا به درد نمی خوره مگر اینکه هزینه رو بتونید بپردازید؛ چون دانشگاه خوبیه و توی اروپاست.با این شرایطش من حتی فکرم نمی کردم برم اونجا[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
4-دانشگاه آلمانی رو نمیشناسم ولی مکاترونیک رو کاملا احاطه دارم و رشته خوبیه با آینده ای خوب به نظر من البته.interdiciplinary بودنش شاید از یک نظر بد باشه ولی میتونید دروستون رو مثلا شبیه برق-کنترلی ها بردارید نه مکانیکی ها.محدودیتشون برای انتخاب مکاترونیک زیاده چون خیلی کمن ولی میتونید در دو دانشکده برق و مکانیک برای مکانیک و کنترل واقعا اپلای کنید که جبران می کنه.اینو برای این توضیح دادم که عدم علاقتون از عدم شناخت نباشه...هزینه زندگی در آلمان زیاد نیست و امکان کار پیدا کردن در صورت کار بلد بودن و آشنایی با زبان آلمانی زیاده اما به سطح دانشگاهم بعضا ربط داره دیگه. اما نهایتا چون علاقه ندارید نرید.
3-بهش فکر نکنید.دروس برق و مکانیک بسیار متفاوتن
2-شهریه نداره،اروپایی هست،امکان اقامت گرفتن وجود داره و نیز ادامه تحصیل در دکترا احتمالش بالا میره که میدونید از نظر مالی تامین می کنن دانشجوی دکترا رو.همچنین اسم دانشگاه اروپایی در بین اقوام و حتی قشر تحصیل کرده ما هم دهن پر کن هست. اما راستش بدی هایی هم داره مثلا کشور گرونیه، زبان بسیار سختی داره که جامعیت نداره ولی مجبورید برای کار و زندگی یاد بگیریدش.آب و هوای جالبی نداره. شما دانشگاه با رنک خیلی بهتر هم براتون موجوده و یا فعلا براشون در انتظارید که باید توجه داشته باشید.اما کلا به نظرم خوبه.
1-UNICAMP دومین دانشگاه برزیل بعد از Sao Paulo هست و در رنکینگ QS برقش حدود 88 هست و سائوپائولو 87. طبق اطلاعاتی من این مدت بدست آوردم بچه هایی از ایران اونجا رفتن و راضی هستن از هر نظر که شمام اشاره کردین بهشون.فقط من از کسی که لیسانس برق امیرکبیر بوده و ارشد رفت اونجا اطلاعات خوبی دارم می گیرم.ارتباط خیلی خوبی با دانشگاه های خوب دنیا دارن واقعا. برای ارشدا حدود 675$ و برای دکترا 1000$ میدن که این مبلغ به بیش از 1250$هم می رسه بعضی وقتها.با اون 700$ ارشد راحت راحت میشه زندگی کرد ولی پس انداز کم که اونم به خودتون بستگی داره البته. از بزرگترین مزیتهای برزیل خونگرمیشون هست و معمولا مثل اروپایی ها سرد و نژادپرست نیستن. من فکر می کنم که اگر به زمینه کار استاد علاقه دارید و آشنا شدین(که برای ارشد به نظرم اصلا مهمم نیست)  و شما رو اینجوری ساپورت می کنه (خیلیییی مهمه) برید همون برزیل.رنکشم که عالیه.
ایشالا نماینده خوبی برای ایرانی ها باشید و دانشجوی ایرانی رو خوب بشناسونید.[img]images/smilies/shy.gif[/img] اطلاعات دیگه ای گیر آوردم حتما می ذارم براتون.

سلام
خيلي ممنون بابت توضيحات كاملت.
در مورد تورين بايد بگم كه فكر كنم الكترونيك داشت به انگليسي .در حالي كه من قصد ادامه تحصيل در زمينه ي قدرت رو دارم.در مورد مكاترونيك هم مجبور ميشدم قصد رفتن داشتم كه خوشبختانه مجبور نشدم.

اما در مورد اون دانشجوي ايراني يونيكمپ اگر اطلاعات بدست بياري خيلي خيلي ممنون ميشم.همچنين اگر لطف كني آدرس ايميلي و يا فيس بوكي چيزي ازش داري بهم بدي كه خيلي عالي ميشه.متاسفانه مشكل اينجاست كه در مورد چنين كشورهايي اطلاعات خيلي كمي در ايران وجود داره .