آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - maryam4312 - 08-04-2013

ممنون. فعلا تاریخی نگفتن که تا قبلش تصمیمو نهایی کنم ازطرفی پرسیدم گفتن که معمولا پیش نمیاد که grad office موردی که دانشگاه قبول کرده ،رد کنه و گفتن برای هرترم پذیرش بگیری تا ترم بعدم سرجاشه این پذیرش(همون دیفر انگار)
الان به این جواب بدم که میام یا چیزی نگم اگه خدا نکرده ویزا مشکل پیدا کرد اینو پیگیر بشم؟
متوجه نشدم ازینکه گفتین "وقتی بعد از اینکه ویزا آمد و نتایج این دانشگاه خاص هم آمد و اگر شرایط بهتری داشت به آن دانشگاه بروید" یعنی ویزا رو با ای20 دانشگاه دیگه ای بگیرم اما اینو برم؟

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 11-04-2013

(08-04-2013, 08:15 AM)'maryam4312' نوشته: ممنون. فعلا تاریخی نگفتن که تا قبلش تصمیمو نهایی کنم ازطرفی پرسیدم گفتن که معمولا پیش نمیاد که grad office موردی که دانشگاه قبول کرده ،رد کنه و گفتن برای هرترم پذیرش بگیری تا ترم بعدم سرجاشه این پذیرش(همون دیفر انگار)
الان به این جواب بدم که میام یا چیزی نگم اگه خدا نکرده ویزا مشکل پیدا کرد اینو پیگیر بشم؟
متوجه نشدم ازینکه گفتین "وقتی بعد از اینکه ویزا آمد و نتایج این دانشگاه خاص هم آمد و اگر شرایط بهتری داشت به آن دانشگاه بروید" یعنی ویزا رو با ای20 دانشگاه دیگه ای بگیرم اما اینو برم؟

مجددا بستگی داره به اینکه شما شانس قبولی تون رو در اون دانشگاه چقدر می بینید...
به نظرم جواب دادن مشکلی ایجاد نمی کنه...می تونید همانطور که خودشان گفتند دیفر کنید به ترم های بعد...
طبق شنیده ها و گفته ها دانشجویان می توانند بعد از ورود به آمریکا در صورتی که از دانشگاه دیگری پیشنهاد دارند انتقالی بگیرند

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ehsan_eee_000 - 13-05-2013

سلام به همه
دوستان نیاز به راهنمایی فوری دارم وقتم محدوده، ممنون میشم انتخابتون رو با دلیل بهم بگین
[align=right]من مهندسی صنایع خوندم و برای مستر برای 4 جا اقدام کردم که جواب 3تا اومده و یکی مونده که Lund سوئد هست و احتمالش کمه چون فاند ارسموس هست ولی خب اگر اوکی شه دیگه نیازی به انتخاب بقیه نیست جون هم فاندش خوبه هم دورش 1 ساله هست.
2تا نکته:
*از بهار 91 که تصمیم به اپلای گرفتم مبلغی حدود 20000$ رو هم حساب کرده بودم واسه خرج تحصیل چون واسه ارشد فاند سخت میدن و منم خیلی رزومم تاپ نبود ولی خب این گرون شدن بی وقفه دلار یکم کارو سخت کرد از نظر مالی نه اینکه بیخیال شم.
*هدف اصلیمم این هست که واسه دکترا از دانشگاه های زیر 100 آمریکا پذیرش بگیرم.
- نروژ، NTNU، رشته Project Management، فاند کلا نداره، هزینه یونی مجانی، overall rank: 289/ engineering: 140
- ایتالیا،Politecnico di Milano، رشته engineering management، فاند یونی رو نگرفتم اما فاند دولت ایتالیا، که 2/3 کل هزینه های زندگی و یونی رو پوشش میده، مونده که لازمش رفتن به این یونی هست تا معلوم شه جوابش(هرچند میگن احتمال گرفتنش بالاس)، هزینه یونی سالی 3300یورو،overall rank: 244/ engineering 48
- چین، Tsinghua (در پکن)، رشته Management Science and Engineering، فول فاند،overall rank: 48/ engineering: 11

درضمن من اصلا قصد اقدام واسه چین رو نداشتم و کاملا یهو اتفاق افتاد!!!!! و حالا این فول فاند و رنک یونیش بدجوری وسوسه برانگیز شده، ازون طرفم اروپا کجا و آسیا کجا!!!!!
(پاورقی: overall rank از us news هست و engineering rank از QS)

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 13-05-2013

درود 

اول از همه تبریک دوست عزیز و خوشامد گویی 

قطعا دوستان هم رشته ای بهتر می توانند به شما کمک کنند ولی با فرض اینکه رشته های ذکر شده همگی به انگلیسی می باشند و با توجه به مواردی که گفتید به نظرم اگر در خودتان این توانایی رو می بینید که به چین بروید و خوب از پسش بر میایید این گزینه قطعا بهتر می باشه....به نظرم گزینه ی سوئد رو که اصلا به سمتش نروید....
گزینه ی نروژ هم خیلی نزدیک به ایتالیا می باشد ( از نظر ویژگی های قید شده) ولی نروژ در ادامه موقعیت های بیشتری خواهد داشت گرچه بحث هزینه های زندگی در نروژ امری است که باید خودتان حساب کتاب کنید

پیروز باشید 
(13-05-2013, 11:29 AM)'ehsan_eee_000' نوشته: سلام به همه
دوستان نیاز به راهنمایی فوری دارم وقتم محدوده، ممنون میشم انتخابتون رو با دلیل بهم بگین
من مهندسی صنایع خوندم و برای مستر برای 4 جا اقدام کردم که جواب 3تا اومده و یکی مونده که Lund سوئد هست و احتمالش کمه چون فاند ارسموس هست ولی خب اگر اوکی شه دیگه نیازی به انتخاب بقیه نیست جون هم فاندش خوبه هم دورش 1 ساله هست.
2تا نکته:
*از بهار 91 که تصمیم به اپلای گرفتم مبلغی حدود 20000$ رو هم حساب کرده بودم واسه خرج تحصیل چون واسه ارشد فاند سخت میدن و منم خیلی رزومم تاپ نبود ولی خب این گرون شدن بی وقفه دلار یکم کارو سخت کرد از نظر مالی نه اینکه بیخیال شم.
*هدف اصلیمم این هست که واسه دکترا از دانشگاه های زیر 100 آمریکا پذیرش بگیرم.
- نروژ، NTNU، رشته Project Management، فاند کلا نداره، هزینه یونی مجانی، overall rank: 289/ engineering: 140
- ایتالیا،Politecnico di Milano، رشته engineering management، فاند یونی رو نگرفتم اما فاند دولت ایتالیا، که 2/3 کل هزینه های زندگی و یونی رو پوشش میده، مونده که لازمش رفتن به این یونی هست تا معلوم شه جوابش(هرچند میگن احتمال گرفتنش بالاس)، هزینه یونی سالی 3300یورو،overall rank: 244/ engineering 48
- چین، Tsinghua (در پکن)، رشته Management Science and Engineering، فول فاند،overall rank: 48/ engineering: 11
درضمن من اصلا قصد اقدام واسه چین رو نداشتم و کاملا یهو اتفاق افتاد!!!!! و حالا این فول فاند و رنک یونیش بدجوری وسوسه برانگیز شده، ازون طرفم اروپا کجا و آسیا کجا!!!!!
(پاورقی: overall rank از us news هست و engineering rank از QS)

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ehsan_eee_000 - 13-05-2013

(13-05-2013, 03:56 PM)'soilman' نوشته: درود 
اول از همه تبریک دوست عزیز و خوشامد گویی 
قطعا دوستان هم رشته ای بهتر می توانند به شما کمک کنند ولی با فرض اینکه رشته های ذکر شده همگی به انگلیسی می باشند و با توجه به مواردی که گفتید به نظرم اگر در خودتان این توانایی رو می بینید که به چین بروید و خوب از پسش بر میایید این گزینه قطعا بهتر می باشه....به نظرم گزینه ی سوئد رو که اصلا به سمتش نروید....
گزینه ی نروژ هم خیلی نزدیک به ایتالیا می باشد ( از نظر ویژگی های قید شده) ولی نروژ در ادامه موقعیت های بیشتری خواهد داشت گرچه بحث هزینه های زندگی در نروژ امری است که باید خودتان حساب کتاب کنید
پیروز باشید 

سلام
ممنون از وقتی که گذاشتن
همون طور که خودتون هم گفتین رشته ها همه به انگلیسی هست و تفاوت چندانی باهم ندارند از لحاظ رشته ای
راستش خیلی از دوستان به من اینطور گفتن که فارغ التحصیل های این دانشگاه چین رو با فارغین استنفورد و برکلی مقایسه میکنن
از طرفی با چندتا از بچه های این دانشگاه چین که صحبت میکنم زیاد راضی نیستن و میگن استاداش زیاد با دانشجوهای خارجی مقاله نمیدن و ازین حرفا و خلاصه پذیرش گرفتن در مقطع دکترا رو سخت میدونن( البته بعضی ها هم نظرشون عکس این بود!!!)
[align=right]واقعا موندم در تصمیم گیری با این اطلاعات ناقص...

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - spt - 13-05-2013

(13-05-2013, 06:03 PM)'ehsan_eee_000' نوشته:

سلام
ممنون از وقتی که گذاشتن
همون طور که خودتون هم گفتین رشته ها همه به انگلیسی هست و تفاوت چندانی باهم ندارند از لحاظ رشته ای
راستش خیلی از دوستان به من اینطور گفتن که فارغ التحصیل های این دانشگاه چین رو با فارغین استنفورد و برکلی مقایسه میکنن
از طرفی با چندتا از بچه های این دانشگاه چین که صحبت میکنم زیاد راضی نیستن و میگن استاداش زیاد با دانشجوهای خارجی مقاله نمیدن و ازین حرفا و خلاصه پذیرش گرفتن در مقطع دکترا رو سخت میدونن( البته بعضی ها هم نظرشون عکس این بود!!!)

واقعا موندم در تصمیم گیری با این اطلاعات ناقص...

سلام و تبریک به خاطر پذیرش هاتون   Smile
در مورد چین واقعا من نمیدنم ، رنکش خیلی خوبه اما من اگه بودم نمیرفتم!!   در ضمن من هیچ شناختی در مورد اون رشته ندارم...
به طور کلی شما صنایع خوندید و الان پذیرش هاتون همه مدیریته...   برای دکترا موضوع انتخاب کردید؟ دانشگاه خیلی مهم نیست اگه مهم ترین فاکتورتون برای انتخاب الان دانشگاه دکتراتونه!!  موضوع مهم تره...   به کدوم موضوع علاقه بیشتری دارید؟ البته یکم الان به نظر سخت میاد کار کردن روی این قضیه به خاطر اینکه یکم زوده به این چیزا فکر کنید...
به هر حال من ایتالیا رو هم به طور کلی توصیه نمیکنم...   میمونه نروژ که خوبه اگه بتونید همونطوری که گفتن دوستمون از پس هزینه هاش بر بیاید...   اما یه تغییر بزرگه که از صنایع برید مدیریت پروژه...
یه نکته رو هم بگم: برای رشته ی صنایع راحت تره فاند گرفتن برای دکترا با رشته ی مدیریت....

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید   Smile      حتما اول به رشته فکر کنید ، بعد به دانشگاه و بعد به کشور....

موفق باشید   Smile

(13-05-2013, 08:07 PM)'spt' نوشته:
سلام و تبریک به خاطر پذیرش هاتون   Smile
در مورد چین واقعا من نمیدنم ، رنکش خیلی خوبه اما من اگه بودم نمیرفتم!!   در ضمن من هیچ شناختی در مورد اون رشته ندارم...
به طور کلی شما صنایع خوندید و الان پذیرش هاتون همه مدیریته...   برای دکترا موضوع انتخاب کردید؟ دانشگاه خیلی مهم نیست اگه مهم ترین فاکتورتون برای انتخاب الان دانشگاه دکتراتونه!!  موضوع مهم تره...   به کدوم موضوع علاقه بیشتری دارید؟ البته یکم الان به نظر سخت میاد کار کردن روی این قضیه به خاطر اینکه یکم زوده به این چیزا فکر کنید...
به هر حال من ایتالیا رو هم به طور کلی توصیه نمیکنم...   میمونه نروژ که خوبه اگه بتونید همونطوری که گفتن دوستمون از پس هزینه هاش بر بیاید...   اما یه تغییر بزرگه که از صنایع برید مدیریت پروژه...
یه نکته رو هم بگم: برای رشته ی صنایع راحت تره فاند گرفتن برای دکترا با رشته ی مدیریت....
امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید   Smile      حتما اول به رشته فکر کنید ، بعد به دانشگاه و بعد به کشور....
موفق باشید   Smile

خیلی ممنون هرچند پذیرش هاش آنچنانی نیستن!Big Grin
یعنی شما فاند چین رو به کل نادیده میگرفتین؟
والا اینا تنها رشته هایی بودن که برای پذیرش مرتبط با صنایع تونستم پیدا کنم، خودتون که بهتر اطلاع دارین عموما چیزی به اسم مهندسی صنایع به ندرت در اروپا وجود داره واسه همین اینا تنها گزینه های موجود بودن
البته باید خدمتتون عرض کنم که همه رشته ها در دپارتمان های مهندسی هست نه مدیریت، این تفاوتی ایجاد نمیکنه؟
راجب موضوع رشته واقعا الان فکر نمیکنم که بتونم تشخیص بدم چی برام بهتره مخصوصا تو این زمان کوتاه، و این حرف شما بشتر نگرانم کرد چون قبلا از یکی از دوستان دیگه هم شنیده بودم :-s

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 13-05-2013

در مورد چین و این دانشگاه باید بگم دانشگاه خوبی است و حالا من اون مقایسه رو نشنیدم ولی برای مستر شروع خوبی می تونه باشه و فکر کنم دستتون باز تره برای ادامه تحصیل در امریکا و بقیه کشورها....

بحث چاپ مقاله هم شما می توانید با مشاهده ی نام اساتید و یا دانشجویانش در صفحاتشون به ماجرا پی ببرید گرچه من شک دارم چون چینی ها حداقل در رشته هایی که آشنایی دارم دارای بیشترین چاپی ها می باشند

رشته ی انتخابی مهم هست ولی بحث مخارج رو هم در نظر باید بگیرید...در مجموع این شما هستید که باید تصمیم گیری کنیدچون شما هستید که این مسیر رو میخاهید ادامه بدهید

(13-05-2013, 06:03 PM)'ehsan_eee_000' نوشته:

سلام
ممنون از وقتی که گذاشتن

واقعا موندم در تصمیم گیری با این اطلاعات ناقص...

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - spt - 14-05-2013

(13-05-2013, 08:26 PM)'ehsan_eee_000' نوشته:
خیلی ممنون هرچند پذیرش هاش آنچنانی نیستن!Big Grin
یعنی شما فاند چین رو به کل نادیده میگرفتین؟
والا اینا تنها رشته هایی بودن که برای پذیرش مرتبط با صنایع تونستم پیدا کنم، خودتون که بهتر اطلاع دارین عموما چیزی به اسم مهندسی صنایع به ندرت در اروپا وجود داره واسه همین اینا تنها گزینه های موجود بودن
البته باید خدمتتون عرض کنم که همه رشته ها در دپارتمان های مهندسی هست نه مدیریت، این تفاوتی ایجاد نمیکنه؟
راجب موضوع رشته واقعا الان فکر نمیکنم که بتونم تشخیص بدم چی برام بهتره مخصوصا تو این زمان کوتاه، و این حرف شما بشتر نگرانم کرد چون قبلا از یکی از دوستان دیگه هم شنیده بودم :-s

من متوجه فاند نشده بودم توی چین...   خب اگه فاند میدن که بهترین جا همونجاست!!   Smile   
در مورد دپارتمان های مهندسی والا تاثیر مستقیم نداره اما به خاطر ذهنیت مهندسی بعدا احتمالا توی موضوع تزتون و ریسرچ اینترستتون تاثیر داره که این خوبه...
نگران رشته هم نباشید   Smile   به هر حال اینکه از الان به آینده فکر میکنید و تا حالا موفق بودید خیلی خوبه و مطمئنم برای دکترا خیلی بهتر هم میشه اوضاعتون   

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ehsan_eee_000 - 14-05-2013

(13-05-2013, 10:04 PM)'soilman' نوشته: در مورد چین و این دانشگاه باید بگم دانشگاه خوبی است و حالا من اون مقایسه رو نشنیدم ولی برای مستر شروع خوبی می تونه باشه و فکر کنم دستتون باز تره برای ادامه تحصیل در امریکا و بقیه کشورها....
بحث چاپ مقاله هم شما می توانید با مشاهده ی نام اساتید و یا دانشجویانش در صفحاتشون به ماجرا پی ببرید گرچه من شک دارم چون چینی ها حداقل در رشته هایی که آشنایی دارم دارای بیشترین چاپی ها می باشند
رشته ی انتخابی مهم هست ولی بحث مخارج رو هم در نظر باید بگیرید...در مجموع این شما هستید که باید تصمیم گیری کنیدچون شما هستید که این مسیر رو میخاهید ادامه بدهید

(14-05-2013, 12:04 AM)'spt' نوشته:
من متوجه فاند نشده بودم توی چین...   خب اگه فاند میدن که بهترین جا همونجاست!!   Smile   
در مورد دپارتمان های مهندسی والا تاثیر مستقیم نداره اما به خاطر ذهنیت مهندسی بعدا احتمالا توی موضوع تزتون و ریسرچ اینترستتون تاثیر داره که این خوبه...
نگران رشته هم نباشید   Smile   به هر حال اینکه از الان به آینده فکر میکنید و تا حالا موفق بودید خیلی خوبه و مطمئنم برای دکترا خیلی بهتر هم میشه اوضاعتون   

ممنون دوستان ازین که وقت گذاشتینSmile
با این تفاسیر فک میکنم بهتر باشه همون چین رو انتخاب کنم