آکادمیا کافه
بهترین روش گرفتن وقت سفارت در زمان های پیک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: گرفتن وقت سفارت امریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: بهترین روش گرفتن وقت سفارت در زمان های پیک (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%DA%A9)

بهترین روش گرفتن وقت سفارت در زمان های پیک - Milados - 23-06-2016

سلام بر همه دوستان

در این پست می خوام برای شما چگونگی گرفتن وقت سفارت آمریکا در زمان هایی که وقت موجود نیست را توضیح بدهم.
خوب اول از همه مواد لازم برای گرفتن وقت سفارت رو من بگم:
1.     اینترنت پر سرعت
2.     نرم افزار هایی که تغییرات یک صفحه را اطلاع می دهند
3.     یک شخص با هوش و شش دونگ(این تقریبا مهم ترین فاکتور هست به نظرم)

گام اول:
شما می روید به سایت 
گام دوم:
روی سه تا سفارت و یا یه دونه از سفارت ها اون Checker  اتون را قرار می دهید. Checker  ها چندین و چند تا هستند ولی به نظر من check for change   و visualping ازهمشون بهتر هستند. به نظر من زمان مناسب برای چک صفحه همون 2 ثانیه هست. البته اینم بگم که اگه سرعت اینترنتتون پایین باشه اصلا مرورگر نمی تونه صفحه رو بخونه و هی رفرش می کنه. من خودم check for change  رو رو یک ثانیه گذاشته بودم و یک تاخیر یک ثانیه هم گذاشته بودم. همینطور بوق تغییر برنامه رو به صورت ممتد گذاشته بودم.

گام سوم:
بروید توی یه مرورگر دیگه و ایمیل و پسوردتون رو برای هر سفارتی که می خواهید بسازید.
توجه توجه: نکته بسیار مهمی که اینجا می گم رو توجه بفرمایید. شما اگه بخواهید می توانید پول رو یکبار پرداخت کنید و برای سه سفارت ارمنستان و ترکیه و دبی بروید وقت بگیرید. برای اینکار شما ابتدا می رید توی یه سفارت و یه applicant  می سازید و بعد پول رو برای یه وقتی که هست پرداخت می کنید. توجه کنید که اگر مثلا هیچ وقتی باز نبود (تو شکل قیل، اونجاها که خط کشیدم نوشته بود no available appointment for iranian at this time)) شما باید برید Nationality تون رو تو applicant اتون از ایرانی به یک ملیت دیگه ایی تغییر بدید (مثلا من کانادایی کردم) و بعد برید پولتون رو برای همون وقتی که با ملیت مثلا کانادایی گرفته ایید رو پرداخت کنید و بعد برگردید ملیت خودتون رو به ایرانی تغییر بدید). توجه کنید که همه چیز به جز اسم و نام خانوادگی قابل ویراست (edit) هستند. حالا شما وقتی می رید دوباره وقت بگیرید می بینید که مثلا زده no available appointment for iranian at this time. در اینجا کار اصلی شما شروع می شود.
حالا شما مثلا برای ارمنستان پول رو پرداخت کرده ایید و اپلیکنت دارید و می بینید که مثلا تو آنکارا وقت باز شد. در اینجا سرعت عمل شماست که همه چیز رو تعیین می کنه. شما باید سریع اپلیکنت خودتون رو پاک کنید و برید تو صفحه آنکارا(از روی همون عکس پرجم می رید) و یک sign up کنید. توجه کنید که اینجا باید دقیقا همون ایمیل پسوردی که مثلا تو ارمنستان زدید رو بزنید. کلا این سه تا سفارت کاملا بهم متصل هستند و اطلاعات شما به اشتراک گذاشته می شه در آنها. وقتی با ایمیل و پسورد اکانت ارمنستانتون وارد بشید برای اولین بار یه گزینه ایی هست به نام create new group و می زنید و دقیقا عین صفحه ارمنستان می آد بالا. در اونجا به سرعت باید یه اپلیکنت بسازید(کلا 7 -8 قسمت بیشتر نداره). توجه توجه: من یک نکته ایی رو یادم رفت که بگم. قبل از انجام دادن تمام اینکارها شما می بایستی سه تا DS160 برای سه تا سفارت راه بندازید و کد های اونها رو سیو کنید. توجه کنید که برای ساختن اپلیکنت تو سفارت ها به شماره DS های همون سفارت ها نیاز دارید. خب بعد از ساختن اپلیکنت در سفارت خونه مثلا آنکارا می تونید برید وقتی که خالی هست رو بگیرید. این نکته رو هم بگم که پولی که شما تو ارمنستان دادید و بعد اپلیکنتتون رو پاک کردید پول به صورت یک پین در می آید و در سه سفارت ایرانی ها قابل استفاده هست. وقتی می خواهید برید وقت رو بگیرید یه گزینه ایی ظاهر می شه که اگه اشتباه نکنم این بود using your existing MRV fee که شما همون رو می زنید. شما اصلا باید اینکار رو انجام بدید چرا که اگه یک وقتی آزاد بشه شما دیگه وقت پرداخت فی رو ندارید و به آنی می گیرند وقت رو.
یک نکته دیگه اینکه حواستون باشه اطلاعات این سایت روی مرورگرتون سیو نکنید. وقتی می رید مثلا برای آنکارا وقت بگیرید می بینید که اطلاعات ارمنستان روی applicant آنکارا اومده و شما حواستون به تفاوت شماره DS160 دو تا سفارت نیست و اوکی رو می زنید. پس برای این سایت نذارید مرورگرتون اطلاعات رو سیو کنه(never for this site  یکی از گزینه هاست).
خب این بند یه مقدار طولانی شد. من به صورت خلاصه اینجوری می نویسم:
-         پول پرداخت بشه در سفارت ارمنستان مثلا با ملیت کانادایی.
-         بر می گردید ملیت رو تو اپلیکنت ایرانی می کنید.
-         اکانتی رو که ساختید رو دیلیت می کنید(ضربدر رو بزنید پاک می شه)
-         حالا پولتون تو سه سفارت شناور می شه
-         حالا می رید برای هر کدوم از سفارت ها یک DS160 جدا می سازید(اینجا هم باید ایمیل و پسورد یکی باشه حواستون باشه)
-         هر موقع تاریخی در یه سفارت دیگه باز شد می رید سریع اونجا اپلیکنت می سازید و وقت رو می گیرید(من یه فایل ورد داشتم که اطلاعات رو فقط کپی پیست می کردم)
عیب اینکار: 1. وقت گیر می باشد. 2. وقتی مثلا یه وقتی باز می شه شما دو سه صفحه کلیک می کنید و می رید تا calender. اگه اپلیکنتتون رو پاک کنید و وقت هم نباشه دیگه، تو همون مرحله دوم می مونید(مرحله ها رو شکل بعدی نشون می دم)

و اما نکته پایانی و مهم ترین که من نمی دونستم و یه شش ساعتی کاملا الاف بودم. توی 20 جون 2016 سفارت ارمنستان 100 تا وقت باز کرد و در عرض کمتر از یک دقیقه تمام وقت ها پر شد. ببینید دوستان یه نرم افزار بود که duration یه وقتی رو نشون می داد. این چند وقته که من شبانه روز پای سیستم بودم وقت بگیرم، duratioin های این نرم افزار زیر 3 ثانیه بود. ببینید تا حدی بود که من تو همین 20 جون یکبار صفحه رو رفرش کردم و تمام وقت ها پرید. اصلا ندیدم چه روزهایی اومده بود. من وقتی نتونستم برای اولین بار وقت بگیرم کلی نشستم فک کردم که چیکار باید کرد که  دیگه وقت کسایی که کنسل کردند رو بگیرم(اونایی که اول وقت گرفته بودند اکثرا وقت داشتند و وقت هاشون رو reschedule کرده بودند). راستی این رو هم بگم که کنسلی ها 6 ساعت بعد از کنسل کردن وقت دوباره به صورت رندوم می آن روی calender. 
کارهای مختلفی کردم، مثلا انقدر مسئله بغرنج شد که روی صفحه مانیتور با ماژیک گرفتم علامت گذاری کردم که وقتی خواستم کلیک کنم تو دو صفحه متوالی دیگه مووس رو زیاد تکوون ندم J (یعنی تو این حد وقت کمه). 

چیزی که می خوام بگم اینه که شما اصلا و ابدا نباید صفحه رو رفرش کنید و یا back رو بزنید. این کار حداقل 2 ثانیه طول می کشه. کاری که من کردم و بهترین بود این بود. شما تو صفحه schedule که calender توش هست باید تنها و تنها روی Consular Section Location کلیک کنید و اون رو عوض کنید و بعد برید روی calender. اگه وقت نیومده بود دوباره باید کنسولر رو تغییر بدید و دوباره برید تقویم رو نگاه کنید. باز تاکید می کنم اصلا و ابدا رفرش نکنید.

اون روزی که من وقت گرفتم یادم می آد که مثل این آفتاب پرست ها که بی حرکت می مونند و منتظرند یه حشره از جلوشون رد شه و با زبون بزننش، من هم منتظر صدای زنگ checker  ام بودم و در حال تغییر وضعیت consular بودم.
شک نکنید با این روش حتی می تونید وقت هایی که خود آژانسی ها می فروشند رو بگیرید.
در پایان هم این رو بگم که من خودمم آدمی ام که پول به آژانسی ها می دادم اگه کمتر می گفتند. یه دونه اشون به من گفت کارمزد ما 400 دلاره . من هم گفتم دیگه شما سر گردنه رو رد کردی افتادی تو سراشیبی دره

عکس ها در پیوست می باشند.

موفق باشید