آکادمیا کافه
گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - ali214 - 14-07-2014

سلام با تشكر از شما
من خدمت سربازي سپاه بودم و شغلم هم دولتي نبوده،
بعد از مصاحبه يه فرم ابي به من دادن و تو اون نوشته بين ٣ تا ٦ ماه جواب ميدهند، الان تقريبا ٥ ماه گذشته و هيچ خبري نشده. هر روز سايت رو چك ميكنم ولي خيلي كند تغيير ميكنه و بعد از يك هفته انتظار ٣ يا ٤ تا شماره پرونده اضافه ميشه.
بازم ممنونم بابت راهنمايي

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - افشین عظیمی - 04-08-2014

من مبخوام با خانومی ازدواج کنم که تازه از طریق پناهندگی گرین کارد امریکا رو گرفته میخواستم بدون چه مراحلی رو باید بگذرونیم و ایا امکان پذیره از حدود دو سال قبلم با هم در ارتباطیم ممنون مبشم تر راهنمایتون

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - M1KE - 04-08-2014

اگر گرین کارت دارند باید به طور رسمی ازدواج کنید و مثل بقیه برای ویزای ازدواج که مراجل کلی اون در اینجا توضیح داده شده اقدام کنید. با توجه به وضعیت ایشون طبیعتا این ازدواج یا باید به صورت غیابی یا هم که در کشور ثالثی انجام بشه که برای هر دو نفر رفتن به اون راحت باشه.

(04-08-2014, 07:32 PM)'افشین عظیمی' نوشته: من مبخوام با خانومی ازدواج کنم که تازه از طریق پناهندگی گرین کارد امریکا رو گرفته میخواستم بدون چه مراحلی رو باید بگذرونیم و ایا امکان پذیره از حدود دو سال قبلم با هم در ارتباطیم ممنون مبشم تر راهنمایتون

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - آیلینا - 06-08-2014

سلام وقتتون بخیر
سوالم طولانیه ببخشید و ممنون میشم منو راهنمایی کتید.
من حدود 5 ماه هست که در مونترال کانادا مقیم هستم . 
زمانیکه ایران بودم  از 5 سال پیش با همسرم که از اقلیتهای ارامنه هستند آشنا شدم و حدود 2 سال هم با هم زندگی کردیم.
همونطور که میدونید طبق قوانین ایران نمیتونستیم عقد رسمی کنیم، بنابراین در شناسنامه هامون چیزی نوشته نشده فقط از یک محضر سند ازدواج موقت گرفتیم تا برای زندگی در ایران مشکلی پیش نیاد.
در حال حاضر همسر من از طریق کیس ارامنه ( هایاز) به تازگی وارد امریکا شده و تا یک سال دیگه گرین کارتش رو میگیره .
از طرفی برادرم در امریکا دانشجو هست و میتونه برام دعوتنامه بفرسته و من با ویزای توریستی برم .
حالا اینجا چند تا سوال دارم: 
اگر من با ویزای توریستی برم و اونجا وانمود کنیم تازه با هم آشنا شدیم و ازدواج کنیم و ایشون برای من درخواست گرین کارت بدهد ، پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی من باید خارج شم؟ هیچ ویزایی وجود نداره که بمونم؟ پس از اینکه از امریکا خارج شدم آیا در حالیکه پرونده درخواست گرین کارت دارم و ممکن است چند سال طول بکشه آیا در این فاصله میتونم مجدد درخواست ویزای توریستی بدم؟
این دوری واقعا" برامون سخته و اگر ببیننیم قراره چند سال از هم دور باشیم ترجیح میدیم اصلا" من برای اقامت ایشون تو کانادا اقدام کنم.
وکیلها هر کدوم یه راهی پیشنهاد میدن مثلا" یکیشون میگه دانشجویی اقدام کن برای امریکا. در حالیکه به نظرم آفیسر با خودش میگه ایشون در کانادا اجازه تحصیل رایگان با وام و بورس، کار و بیمه و ... دارن چرا باید پاشه بره امریکا با کلی هزینه درس بخونه پس ممکنه بهم ویزای تحصیلی ندن، نمیدونم تحلیلم درسته ؟؟
سپاسگزارم.

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - M1KE - 07-08-2014

بستگی داره قصد داشته باشین کجا زندگی کنید. برای کانادا با توجه به اینکه مقیم هستین اگر با ایشون ازدواج کرده باشین و مدارکش موجود باشه حدود یک سال و حتی کمتر طول میکشه تا ایشون هم بتونند به کانادا وارد بشن. در مورد آمریکا به نظرم بهتره صبر کنید تا ایشون گرین کارتشون رو بگیرند و بعد شما به صورت رسمی ازدواج کنید و پیگیر پرونده بشین. قاعدتا در پرونده فعلی که همسرتون دارند در مورد اینکه آیا شریک زندگی دارند یا خیر سوال شده و اگر به وجود شما به عنوان شریک زندگی شون اشاره شده باشه که قاعدتا می بایست به هر دوی شما گرین کارت میدادن ولی به احتمال زیاد حدس می زنم ایشون به صورت انفرادی اقدام کردن و صحبتی از شما نکردن در این صورت بهتره که اصلا به این قسمت های ازدواج موقت و اینها اشاره نشه و بعد از ازدواج رسمی تشکیل پرونده بدین.

شما در هر زمانی می تونید برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنید و دلیلش رو هم به نظرم بهتره همون دیدار برادرتون عنوان کنید. هر چند لزوما درخواست ویزای توریستی تایید نمیشه ولی با توجه به اینکه مقیم کانادا هستین فکر نمی کنم سخت گیری خاصی بشه و اگر مدارک پرونده مثل تمکن مالی و بقیه موارد کامل باشه به احتمال بالای 90 درصد می تونید ویزا رو بگیرید. ایشون هم که وقتی گرین کارت بگیرن می تونند به کانادا رفت و آمد کنند و میشه این یک تا دو سال رو به این شکل سپری کرد.

مراحل کلی ویزای ازدواج رو در اینجا توضیح دادم. در مورد اقدام از داخل خاک آمریکا، فکر می کنم در مرحله ای که فرم I-130 فرستاده میشه اگر فرم I-131 رو هم پر کنید به شما یک Travel Document داده میشه که بتونید باهاش دوباره وارد آمریکا بشین. مطمئن نیستم چنین درخواستی باهاش موافقت بشه ولی با شرایطی که در بالا گفتم رفت و آمدتون در این یکی دو سال خیلی هم مشکل نیست. گزینه دانشجویی هم خوبه و در زمانی که دارین تحصیل می کنید به تدریج پرونده ازدواج رو هم پیش می برین. منتهی پیدا کردن پذیرش با فاند به شرایط رزومتون بستگی داره.

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - آیلینا - 07-08-2014

(07-08-2014, 12:09 AM)'M1KE' نوشته: بستگی داره قصد داشته باشین کجا زندگی کنید. برای کانادا با توجه به اینکه مقیم هستین اگر با ایشون ازدواج کرده باشین و مدارکش موجود باشه حدود یک سال و حتی کمتر طول میکشه تا ایشون هم بتونند به کانادا وارد بشن. در مورد آمریکا به نظرم بهتره صبر کنید تا ایشون گرین کارتشون رو بگیرند و بعد شما به صورت رسمی ازدواج کنید و پیگیر پرونده بشین. قاعدتا در پرونده فعلی که همسرتون دارند در مورد اینکه آیا شریک زندگی دارند یا خیر سوال شده و اگر به وجود شما به عنوان شریک زندگی شون اشاره شده باشه که قاعدتا می بایست به هر دوی شما گرین کارت میدادن ولی به احتمال زیاد حدس می زنم ایشون به صورت انفرادی اقدام کردن و صحبتی از شما نکردن در این صورت بهتره که اصلا به این قسمت های ازدواج موقت و اینها اشاره نشه و بعد از ازدواج رسمی تشکیل پرونده بدین.
شما در هر زمانی می تونید برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنید و دلیلش رو هم به نظرم بهتره همون دیدار برادرتون عنوان کنید. هر چند لزوما درخواست ویزای توریستی تایید نمیشه ولی با توجه به اینکه مقیم کانادا هستین فکر نمی کنم سخت گیری خاصی بشه و اگر مدارک پرونده مثل تمکن مالی و بقیه موارد کامل باشه به احتمال بالای 90 درصد می تونید ویزا رو بگیرید. ایشون هم که وقتی گرین کارت بگیرن می تونند به کانادا رفت و آمد کنند و میشه این یک تا دو سال رو به این شکل سپری کرد.
مراحل کلی ویزای ازدواج رو در اینجا توضیح دادم. در مورد اقدام از داخل خاک آمریکا، فکر می کنم در مرحله ای که فرم I-130 فرستاده میشه اگر فرم I-131 رو هم پر کنید به شما یک Travel Document داده میشه که بتونید باهاش دوباره وارد آمریکا بشین. مطمئن نیستم چنین درخواستی باهاش موافقت بشه ولی با شرایطی که در بالا گفتم رفت و آمدتون در این یکی دو سال خیلی هم مشکل نیست. گزینه دانشجویی هم خوبه و در زمانی که دارین تحصیل می کنید به تدریج پرونده ازدواج رو هم پیش می برین. منتهی پیدا کردن پذیرش با فاند به شرایط رزومتون بستگی داره.

ممنون از پاسختون . 
ترجیحا" مقصدمون امریکا هست .
تا قبل از دریافت گرین کارت ایشون من با ویزای توریستی میرم امریکا ولی نگرانیمون این بود که  پس از اینکه ایشون گرین کارت رو گرفتن و ما ازدواج رسمی کردیم و برای من درخواست دادن اون موقع من با چه ویزایی میتونم این مدت زمان یکی دو ساله رو به امریکا برم و بیام که شما پیشنهاد پر کردن  فرم I-131  رو به همراه بقیه فرمها دادین . من این لینک رو خوندم :
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf
جاییش نتونستم پیدا کنم که شامل حال فردی مثل من بشه . ممنون میشم اگر فرصت داشتین شما هم یه نگاهی بیاندازید.
در مورد داشجویی خیلی خیلی بعید میدونم شانسی داشته باشم . مترجمی زبان فرانسه دانشگاه علامه طباطبائی خوندم و 11 سال سابقه کار در رشته ناجیگری و مربیگری شنا دارم.اگر کارفرمای آشنا داشته باشم شانس ویزای کار دارم؟

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - M1KE - 07-08-2014

در همون لینکی که بالاتر برای فرم I-131 دادم (یعنی این لینک) هم خود فرم گذاشته شده و هم راهنمای پر کردن اون. در همون صفحه اشاره شده که این فرم Travel Document هست که به افرادی داده میشه که قصد داشته باشن دوباره وارد آمریکا بشن (re-entry permit). افردی مثل شما که در آمریکا ازدواج کردن و در انتظار اون هستند که از وضعیت قبلی (ویزای نامزدی، دانشجویی، توریستی و غیره) به وضعیت مقیم تغییر داده بشه --یا به عبارتی درخواست مربوط به تغییر وضعیت (Status) اونها در حالت انتظار (Pending) قرار داره-- می تونند درخواست چنین برگه عبوری رو بدن که بتونند در صورت خروج دوباره وارد بشن.

در کنار درخواست برای برگه عبور می تونید همزمان درخواست مجوز کار (work permit) هم بدین که فرمش I-765 هست (در این لینک خود فرم و راهنمای پر کردنش آورده شده). اینکه در حال حاضر اینها چه مدت طول می کشه تا صادر بشه اطلاعی ندارم. اگر مجوز کار بگیرین که کارتون خیلی راحت میشه ولی اگر بخواهید از بیرون برای ویزای کار اقدام کنید یک مقدار سخت تر هست فرآیندش که در این مورد می تونید به تاپیک های زندگی و کار در آمریکا مراجعه کنید.

(07-08-2014, 01:11 AM)'آیلینا' نوشته:
ممنون از پاسختون . 
ترجیحا" مقصدمون امریکا هست .
تا قبل از دریافت گرین کارت ایشون من با ویزای توریستی میرم امریکا ولی نگرانیمون این بود که  پس از اینکه ایشون گرین کارت رو گرفتن و ما ازدواج رسمی کردیم و برای من درخواست دادن اون موقع من با چه ویزایی میتونم این مدت زمان یکی دو ساله رو به امریکا برم و بیام که شما پیشنهاد پر کردن  فرم I-131  رو به همراه بقیه فرمها دادین . من این لینک رو خوندم :
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf
جاییش نتونستم پیدا کنم که شامل حال فردی مثل من بشه . ممنون میشم اگر فرصت داشتین شما هم یه نگاهی بیاندازید.
در مورد داشجویی خیلی خیلی بعید میدونم شانسی داشته باشم . مترجمی زبان فرانسه دانشگاه علامه طباطبائی خوندم و 11 سال سابقه کار در رشته ناجیگری و مربیگری شنا دارم.اگر کارفرمای آشنا داشته باشم شانس ویزای کار دارم؟

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - mahdiseh - 07-09-2014

سلام خسته نباشيد ميخاستم بپرسم من براي گرفتن گرين كارت از طريق نامزدم كه مقيم امريكا هست ولي هنوز شهروند محسوب نشده بايد چه شرايطي را بگذرونم و چه زماني طول ميكشه براي رفتن من وآيا ما بايد بعد از اينكه گرين كارت اون بياد عقد كنيم و يا قبل از گرفتن گرين كارت اون ؟؟

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - M1KE - 07-09-2014

قبلا در اینجا توضیح دادم.
(07-09-2014, 07:52 AM)'mahdiseh' نوشته: سلام خسته نباشيد ميخاستم بپرسم من براي گرفتن گرين كارت از طريق نامزدم كه مقيم امريكا هست ولي هنوز شهروند محسوب نشده بايد چه شرايطي را بگذرونم و چه زماني طول ميكشه براي رفتن من وآيا ما بايد بعد از اينكه گرين كارت اون بياد عقد كنيم و يا قبل از گرفتن گرين كارت اون ؟؟

RE: گرفتن ويزا از طريق ازدواج با شخصي كه گرين كارت امريكا دارد - mania93 - 25-04-2015

دوستان لطفا اگر ممکنه منو راهنمایی کنید. من شرایطم مثل دوستان هست . نامزد من در پروسه گرفتن گرین کارد از طریق خانوادشون هستن. چیزی که ذهن من خیلی درگیر کرده این هست که انتظار حدود دو سال تازه بعد از اینکه ایشون برن آمریکا و گرین کارت بگیرن برای من بسیار مشکله. من دنبال راه حلی هستم که بشه این پروسه کوتاه بشه :
1. آیا اگر من هم از طریق یک ویزای غیر مهاجرتی برای مدت کوتاهی وارد آمریکا بشم و انجا در کنار هم ازدواج رو ثبت کنیم تاثیری در روند پرونده داره ؟ با ازدواج میتونم اون ویزای کوتاه مدتم و تمدید کنم ؟

2. از چه طریقی میتونم ویزای غیر مهاجرتی بگیرم ؟ یکی از دوستانم گفت که میتونم برای شرکت در سمینار بدون داشتن مقاله ثبت نام کنم . ممکنه؟ من تو یه شرکت خصوصی با سمت مدیر یکی از بخشها مشغول کارم. اگر تو فاصله اقدام برای آمریکا چند سفر بیزنسی یا برای شرکت در کنفرانس مربوط به شغلم به جاهای دیگه دنیا داشته باشم آیا تاثیری در دریافت ویزای غیر مهاجرتی داره ؟

ممنونم