آکادمیا کافه
دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند (/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6

دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - spt - 19-01-2011

دانشگاه های فنلاند بر طبق لیست وزارت علوم عبارتند از:
‌‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ گروه‌ يك (ممتاز)
1. University of Helsinki
University of Joensuu .2
University of Jyväskylä .3
University of Eastern Finland .4 (اين دانشگاه از ادغام دو دانشگاه University of Joensuu و University of Kuopio تشکيل شده است)
5. University of Lapland
University of Oulu .6
University of Tampere .7
University of Turku .8
University of Vaasa .9
Äbo Akademi University .10
Helsinki University of Technology .11
Lappeenranta University of Technology .12
Tampere University of Technology .13
Helsinki School of Economics and Business Administration .14
Hanken Svenska HandelshogskÖlan (Swedish School of Economics and Business Administration) .15
Turku School of Economics and Business Administration .16
Academy of Fine Arts .17
Sibelius Academy .18
University of Art and Design Helsinki .19
Theatre Academy .20
Aalto University .21 (اين دانشگاه از ادغام سه دانشگاه University of Art & Design , Helsinki University of Technology و Helsinki School of Economics تشکيل شده است)

‌ب( دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فنلاند، گروه دو (خوب)
1. Kuopion Yliopisto (University of Kuopio)
Helsinki Business Polytechnic .2 (فقط تا مقطع كارشناسي ارشد)
3. Tempere Polytechnic (فقط تا مقطع كارشناسي)
4. Savonia University of Applied Sciences (فقط تا مقطع كارشناسي)
5. دانشگاه‌ها، پلي‌ تكنيك‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ دولتي‌ فنلاند، كه‌ مورد تأييد وزارت‌ آموزش‌(Ministry of Education) هستند.

رده بندی دانشگاه های فنلاند:
دانشگاهای کشور فنلاند تقریبا در یک سطح قرار دارند و سیستم آموزشی تمام آنها تقریبا مشابه است. رنک این دانشگاه ها معمولا به اندازه و تعداد رشته های ارائه شده توسط آنها بستگی دارد اما از لحاظ امکانات و بودجه های پژوهشی تقریبا همگی در یک سطح قرار دارند که شرایط مطلوبی است.
معمولا خوبی یک دانشگاه به دپارتمان آن بستگی دارد که این قضیه بسیار مهم تر از رنک آن است. و در هر دانشگاه معمولا یک سری از رشته ها در سطح بسیار خوب و یک سری دیگر در سطح متوسط قرار میگیرند.

لیست برترین دانشگاه های فنلاند بر اساس رده بندی گوگل:
If we search google.fi for the English word university we get this top-ten list (after the usual filtering is applied):
1. University of Helsinki
2. University of Jyväskylä
3. University of Kuopio
4. University of Oulu
5. Helsinki University of Technology
6. University of Turku
7. University of Vaasa
8. University of Tampere
9. University of Joensuu
10. Tampere University of Technology

If instead we search on the (decidedly non-Indo-European) Finnish term yliopisto we get a somewhat different ranking:
1. Helsingin yliopisto (University of Helsinki)
2. Tampereen yliopisto (University of Tampere)
3. Jyväskylän yliopisto (University of Jyväskylä)
4. Kuopion yliopisto (University of Kuopio)
5. Turun yliopisto (University of Turku)
6. Joensuun yliopisto University of Joensuu)
7. Avoimen yliopisto (Open University)
8. Vaasan yliopisto (University of Vaasa)
9. Tampereen teknillinen yliopisto (Tampere University of Technology)
10. Lapin yliopisto (University of Lapland)

لیست دانشگاه های خوب فنلاند بر اساس سایت "TopUniversities" و رنک آنها:
75 University of Helsinki
211 University of Turku
250 Aalto University
303 University of Jyväskylä
308 University of Eastern Finland
313 University of Oulu
369 University of Tampere

سیستم دانشگاه ها در فنلاند به این شکل است که دانشگاه ها دو دسته میشوند:
1. دانشگاه های علمی کاربردی universities of applied science
این دانشگاه ها برای دوره ی کارشناسی به زبان انگلیسی دانشجو میگیرند که از این نظر فنلاند از معدود کشور های اروپایی میباشد که در دوره ی لیسانس دانشجو میگیرد.
این دانشگاه ها که گاهی پلی تکنیک (نام قدیم آنها) خطاب میشوند بیشتر به موارد عملی و حرفه ای میپردازند تا مسایل نظری و تئوریک. ترجمه ی اسم فنلاندی آنها "مدرسه عالی حرفه " میشود که بسیاری از دانشجویان آنها افراد شاغل و دارای سنین بالا میباشند. این دانشگاه ها مدرکی معادل لیسانس ارائه میدهند که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز است اما دانشگاه های فنلاندی گروه دوم آن را به طور کامل قبول نداشته و اگر بخاهید در دوره ی ارشد دانشگاه های
گروه 2 ادامه تحصیل بدهید باید برای اینکه مدرک لیسانستان را قبول کنند یک سری واحد های اضافی (در حد 5 درس) پاس کنید. البته این مدرک به طور کامل مورد تایید صنایع فنلاند بوده و برای کار پیدا کردن مناسب است.
2. دانشگاه های معمولی فنلاند
این دانشگاه ها مانند دانشگاه های اصلی تمام کشور ها بوده و از دانشگاه های علمی کاربردی بیشتر و بزرگ تر هستند اما دوره ی کارشناسی به زبان انگلیسی ندارند.

دانشگاه ها برای پذیرش متقاضیان به صورت جدا عمل کرده و هر کدام ددلاین و مدارک مورد نیاز مخصوص به خود را دارند. تقریبا تمام دانشگاه ها (در مقاطع کارشناسی و ارشد) تنها در ترم پاییز دانشجو گرفته و برای ترم بهار دانشجو نمیگیرند، اما برای دکترا کلا ددلاین خاصی وجود نداشته و در صورت وجود پوزیشن خالی میتوان با استاد ها برای قبولی مکاتبه کرد.

RE: دانشگاه های فنلاند - spt - 27-01-2011

معدل در کشور فنلاند بر حسب 5 محاسبه میشود.
اگر بخواهیم معادل آن را از 20 حساب کنیم:
fail = 0-10
1 = 10-12
2 = 12-14
3 = 14-16
4 = 16-18
5 = 18-20
همچنین معدل نیز در فنلاند به همین صورت رند محاسبه میشود برای مثال اگر میانگین نمره های شما از 4.2 بالاتر باشد معدل شما 5 خواهد بود.

در حال حاضر دولت فنلاند طرح پولی شدن دانشگاه های این کشور را بررسی میکند و این طرح برای چند رشته در چند دانشگاه در فنلاند در حال اجرا میباشد.
اما در آینده ی نزدیک احتمال پولی شدن همه ی دانشگاه های فنلاند بسیار پایین است.

[split] پذیرش - ar.ardakani198 - 26-03-2011

سلام spt عزیز خوب هستی! واقعا ببخشید که برات پیغام خصوصی می گذارم! من دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی صنایع هستم! کارت پایان خدمت دارم! و اینکه 1 کنفرانس بین المللی و 1 مقاله علمی پژوهسی! یک مقاله که همون علمی پژوهشی هستش رو به اینگلیسی برگردوندم برای ژورنال اسپرینگر فرستادم که ریوایز زدن دارم ایراداش رو برطرف می کنم! 1 مقاله آماده کردم که دارم برای یک ژورنال ISI می فرستم و یک دوره کارآفرینی 70 ساعته گذروندم و مدرک اداره کار و اموراجتماعی، یک دوره ( kab(know abou bussiness گذرونم که اونم 90 ساعت بوده با مدرک از فنی حرفه ای!! فقط چند تا سوال از شما داشتم اونم این بودش که من گشتم تو دانشگاه های مختلف ولی رشته ی مربوط یه صنایع چیزی پیدا نکردم و همچنین یک مقداری هم سردرگم شدم از نظر اینکه راستش من به اروپا به عنوان پلی به 3 کشور آمریکا، استرالیا، کانادا نگاه مب کنم چون همه فامیل هم در این 3 کشور هستن و چیز های دیگه!مطالب فروم رو هم خوندم تا حدودی ولی اونجور که باید و شاید راهنمایی نشدم!

البته بیش تر کارای تحقیقاتی من تو زمینه ی بازریابی، کارآفرینی، مدیریت استرتژیک و تبلیغات اینترنتی هستش!! راستش می خواستم از شما در خواست کنم ببینم اصلا تو این زمینه ها خوندن بازار کار چطور هستش! واعتبار کدوم دانشگاه خوب هستش برای اینکه من بتونم بعد برای اون 3 تا کشور اقدام کنم؟برای دکترا!!

و کدوم دانشگاه های معتبر در فنلاند تو این زمینه ها فعالیت می کنند؟

ممنون میشم به سوالاتم جواب بدی!

اگه بتونی رده بندی معتبری از دانشگاه های فنلاند هم قرار بدی ممنونت میشم!

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - spt - 04-04-2011

(26-03-2011, 02:04 AM)ar.ardakani198 نوشته: سلام spt عزیز خوب هستی! واقعا ببخشید که برات پیغام خصوصی می گذارم! من دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی صنایع هستم! کارت پایان خدمت دارم! و اینکه 1 کنفرانس بین المللی و 1 مقاله علمی پژوهسی! یک مقاله که همون علمی پژوهشی هستش رو به اینگلیسی برگردوندم برای ژورنال اسپرینگر فرستادم که ریوایز زدن دارم ایراداش رو برطرف می کنم! 1 مقاله آماده کردم که دارم برای یک ژورنال ISI می فرستم و یک دوره کارآفرینی 70 ساعته گذروندم و مدرک اداره کار و اموراجتماعی، یک دوره ( kab(know abou bussiness گذرونم که اونم 90 ساعت بوده با مدرک از فنی حرفه ای!! فقط چند تا سوال از شما داشتم اونم این بودش که من گشتم تو دانشگاه های مختلف ولی رشته ی مربوط یه صنایع چیزی پیدا نکردم و همچنین یک مقداری هم سردرگم شدم از نظر اینکه راستش من به اروپا به عنوان پلی به 3 کشور آمریکا، استرالیا، کانادا نگاه مب کنم چون همه فامیل هم در این 3 کشور هستن و چیز های دیگه!مطالب فروم رو هم خوندم تا حدودی ولی اونجور که باید و شاید راهنمایی نشدم!

البته بیش تر کارای تحقیقاتی من تو زمینه ی بازریابی، کارآفرینی، مدیریت استرتژیک و تبلیغات اینترنتی هستش!! راستش می خواستم از شما در خواست کنم ببینم اصلا تو این زمینه ها خوندن بازار کار چطور هستش! واعتبار کدوم دانشگاه خوب هستش برای اینکه من بتونم بعد برای اون 3 تا کشور اقدام کنم؟برای دکترا!!

و کدوم دانشگاه های معتبر در فنلاند تو این زمینه ها فعالیت می کنند؟

ممنون میشم به سوالاتم جواب بدی!

اگه بتونی رده بندی معتبری از دانشگاه های فنلاند هم قرار بدی ممنونت میشم!

دوست عزیزم بهتر بود که لحنت رو کمی رسمی تر میکردی و سوالات رو توی فروم های جدا میپرسیدی....
در ضمن اینجا که پیام خصوصی نیست که!!! Big Grin

ببین بازار کار برای این رشته ها به نظر من که خیلی خوبه.... البته من توی فنلاند رو میگم.... اگه بخای بازار کارت بهتر بشه زبان فنلاندی هم باید یاد بگیری که اون موقع واقعا استخدام شدن خیلی سخت نخواهد بود!!!
البته اینکه شما به بازار یابی و مدیریت استراتژیک علاقه داری یکم کار رو سخت میکنه.... چون این رشته ها کمتر نیرو جذب میکنن تا رشته های صنعتی....
البته این که میگی به عنوان پل نگاه میکنی باعث شده من یکم متوجه نشم منظورت از بازار کار چی بود؟!!!

در مورد اینکه کدوم دانشگاه خوبه باید بگم بستگی به رشته داره... مسلما بعضی دانشگاه ها توی یه سری رشته ها خوبن و بعضی توی یه سری دیگه...
و رنک خوبی از دانشگاه های فنلاند به تفکیک رشته من که پیدا نکردم... رنک غیر قابل اعتماد هم میتونی به وبومتریکس مراجعه کنی...
که رنکش بر اساس تعداد سر زدن به سایت دانشگاه ها هست...
رنک های دیگه هم هست که توی گوگل سرچ کنی میاد...
موفق باشی و شانست خیلی خوبه برای قبولی... ماشالا به رزومت... Smile

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - ahmadpashaei - 16-05-2012

دانشگاه های معتبر برای مهندسی برق کنترل در فنلاند رو میشه نام ببرین spt عزیز؟

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - amirhossein.gh - 17-05-2012

tut
aalto

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - ahmadpashaei - 17-05-2012

(17-05-2012, 12:01 AM)amirhossein.gh نوشته: tut
aalto
امیرحسین جون یعنی TUT از Alto بالاتره تو برق و مخصوصا کنترل؟!!! البته کلا تو فنلاند بیشتر رو الکترونیک و مخابرات کار میشه تا جاییکه من دیده بودم! نظر شما و بقیه به خصوص spt جان چیه؟

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - amirhossein.gh - 17-05-2012

TUT شنیدم تو مخابرات بالاتره ولی تو کنترل و قدرت اول Aalto هست
بازم شاهین فک کنم نظرش دقیق تر باشه
خوش باشی احمد جان

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - spt - 17-05-2012

کاملا با امیرحسین موافقم البته آلتو به طور کلی خیلی خیلی دانشگاه معروفیه توی فنلاند و خیلی بهش احترام میزارن و به حساب خوش اسمه!!
علاوه بر اینها توی رشته های مهندسی دانشگاه اوبو آکادمی هم خیلی قوی هست که نمیدونم این رشته ها رو به انگلیسی داره یا نه... ولی کلا دانشگاه هلسینکی و آلتو بهترین دانشگاه های فنلاند هستن....

البته در فنلاند امکان اینکه برید هر دانشگاهی که دلتون میخاد درس بخونید وقتی دانشجوی یک دانشگاه باشید وجود داره (یه چیزی تو مایه های مهمان) که برای یه سری واحد های محدود هست...
موفق باشید Smile

RE: دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند - shaghayegh1 - 01-07-2012

دانشگاهایی که مهندسی کامپیوتر دارن رو میشه نام ببرین >ممنونم