آکادمیا کافه
پیامدهای استفاده از مدارک تحصیلی تقلبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: پیامدهای استفاده از مدارک تحصیلی تقلبی (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A8%DB%8C)

پیامدهای استفاده از مدارک تحصیلی تقلبی - samaneh75 - 28-04-2016

سلام دوستان این موضوع رو مهم دونستم به دلایل زیاد و مهمترینش اینکه یک عده با پول دنبال رفاهشونن و ماها باید جون بکنیم برای ادامه تحصیل...مدتهاست که میشنویم در مورد جعل مدارک تحصیلی...اما حالا چیزی عجیبتر رو شاهدیم که اون هم پذیرش با همین مدارک جعلی از دانشگاههای خارجی.یعنی فکرشو بکنید وزارت امور خارجه و دادگستری و دارالترجمه و وزارت علوم رو دور بزن و برو درس بخون!وقتی دردم بیشتر شد که یکی همسن خودم از فامیلها همینکارو کرده و میخواد بره ارشد!۲۱ سالشه!بخدا پذیرش گرفته...دوستان میخوام نظراتتون رو بگید؟کدوم خلا باعث این عمل زشت شده؟اصلا این برای همه کشورهاست؟واقعا انصافه اینطوری بشه؟البته اینم بگم برخی از کشورها مثل سوئد خیلی گیر میدن و حتی با دانشگاه مکاتبه میکنن....دوستان اصلا چرا اون دانشگاه مقصد استعلام نمیگیره؟ممنون میشم نظراتتون رو بگید Rolleyes Rolleyes Rolleyes

RE: آیا پذیرش با مدارک تحصیلی تقلبی حقیقت تلخیست که باید باور کنیم؟ - Agirl - 28-04-2016

(28-04-2016, 07:26 PM)samaneh75 نوشته: سلام دوستان این موضوع رو مهم دونستم به دلایل زیاد و مهمترینش اینکه یک عده با پول دنبال رفاهشونن و ماها باید جون بکنیم برای ادامه تحصیل...مدتهاست که میشنویم در مورد جعل مدارک تحصیلی...اما حالا چیزی عجیبتر رو شاهدیم که اون هم پذیرش با همین مدارک جعلی از دانشگاههای خارجی.یعنی فکرشو بکنید وزارت امور خارجه و دادگستری و دارالترجمه و وزارت علوم رو دور بزن و برو درس بخون!وقتی دردم بیشتر شد که یکی همسن خودم از فامیلها همینکارو کرده و میخواد بره ارشد!۲۱ سالشه!بخدا پذیرش گرفته...دوستان میخوام نظراتتون رو بگید؟کدوم خلا باعث این عمل زشت شده؟اصلا این برای همه کشورهاست؟واقعا انصافه اینطوری بشه؟البته اینم بگم برخی از کشورها مثل سوئد خیلی گیر میدن و حتی با دانشگاه مکاتبه میکنن....دوستان اصلا چرا اون دانشگاه مقصد استعلام نمیگیره؟ممنون میشم نظراتتون رو بگید Rolleyes Rolleyes Rolleyes

دوست من Smile
حقیقتش من اینو تا حالا نشنیدم...
یعنی حداقل نشنیدم که کسی لیسانس رو جعل کنه بعدم بره اروپا یا امریکا و...
از طرفی فک کنم مهر دانشگاه و وزارت علوم برجسته باشه.
بعد سفارت ها هم به این روند آشنا هستن. پس جعل مدرک لیسانس رو فک نمیکنم انقدر آسون باشه!
دیپلم رو هم که دیگه همه دارن به جعل نیازی نداره (الان دیگه لیسانس رو هم تقریبا همه دارن Big Grin )
بعدم پذیرش کجا؟
چه رنکی؟
چه رشته ای؟
با فاند؟
دانشگاهش معتبره؟ یا ازین مثلا شعبه ای هاست؟ یا مجازی؟ یا پولی؟ یا هرچی شبیه این...
و اینکه Smile اینکه چرا دانشگاه مقصد استعلام نمیگیره رو که ما که خبر نداریم دوست من Smile از خودشون بپرسین شاید پاسخ بدن Smile
موفق باشید Smile   
پی نوشت: پذیرش به سن و سال ربطی نداره آنچنان. یعنی 21 ساله ها هم ممکنه که پذیرش بگیرن برای فوق، اگه سال اول کارشناسی قبول شن و سه ساله تموم کنن درسشونو.
پی نوشت 2: بعضی دانشگاهها تا جایی که من تو این فرومها شنیدم، نیازی به مهر دادگستری ندارن اصلا.

RE: آیا پذیرش با مدارک تحصیلی تقلبی حقیقت تلخیست که باید باور کنیم؟ - samaneh75 - 29-04-2016

(28-04-2016, 08:27 PM)Agirl نوشته: دوست من Smile
حقیقتش من اینو تا حالا نشنیدم...
یعنی حداقل نشنیدم که کسی لیسانس رو جعل کنه بعدم بره اروپا یا امریکا و...
از طرفی فک کنم مهر دانشگاه و وزارت علوم برجسته باشه.
بعد سفارت ها هم به این روند آشنا هستن. پس جعل مدرک لیسانس رو فک نمیکنم انقدر آسون باشه!
دیپلم رو هم که دیگه همه دارن به جعل نیازی نداره (الان دیگه لیسانس رو هم تقریبا همه دارن Big Grin )
بعدم پذیرش کجا؟
چه رنکی؟
چه رشته ای؟
با فاند؟
دانشگاهش معتبره؟ یا ازین مثلا شعبه ای هاست؟ یا مجازی؟ یا پولی؟ یا هرچی شبیه این...
و اینکه Smile اینکه چرا دانشگاه مقصد استعلام نمیگیره رو که ما که خبر نداریم دوست من Smile از خودشون بپرسین شاید پاسخ بدن Smile
موفق باشید Smile   
پی نوشت: پذیرش به سن و سال ربطی نداره آنچنان. یعنی 21 ساله ها هم ممکنه که پذیرش بگیرن برای فوق، اگه سال اول کارشناسی قبول شن و سه ساله تموم کنن درسشونو.
پی نوشت 2: بعضی دانشگاهها تا جایی که من تو این فرومها شنیدم، نیازی به مهر دادگستری ندارن اصلا.

سلام دوست عزیز.نه این ادم خودش تعریف کرده و خب دلیل جعلش هم واقعا نمیدونم.پذیرش برای دانشگاه خوب بود اسمش یادم نیس ولی زیاد شنیدم.بعد جعل هم اینطوریه که اون شرکتی که جعل میکنه انگار مهر داره یا شایدم روابطی خاص داره با دانشگاه ها و جاهای خاص.متاسفانه این اتفاق افتاده.البته من قبلا توی یکی از همین موضووع ها دیدم اقایی نوشته بودن که مدرک ریز نمراتشون برای معدل و این حرفا جعلی بوده و پذیرش گرفتن.نمیدونم ولی من یکی از دوستان پرسیدم همینجا گفت دانشگگاه ها ی مقصد اصلا محلی نیست که بخوان استعلام بگیرن تو ایران.بسنده میکنن به مهرها.

RE: آیا پذیرش با مدارک تحصیلی تقلبی حقیقت تلخیست که باید باور کنیم؟ - Ebish - 29-04-2016

(28-04-2016, 07:26 PM)samaneh75 نوشته: سلام دوستان این موضوع رو مهم دونستم به دلایل زیاد و مهمترینش اینکه یک عده با پول دنبال رفاهشونن و ماها باید جون بکنیم برای ادامه تحصیل...مدتهاست که میشنویم در مورد جعل مدارک تحصیلی...اما حالا چیزی عجیبتر رو شاهدیم که اون هم پذیرش با همین مدارک جعلی از دانشگاههای خارجی.یعنی فکرشو بکنید وزارت امور خارجه و دادگستری و دارالترجمه و وزارت علوم رو دور بزن و برو درس بخون!وقتی دردم بیشتر شد که یکی همسن خودم از فامیلها همینکارو کرده و میخواد بره ارشد!۲۱ سالشه!بخدا پذیرش گرفته...دوستان میخوام نظراتتون رو بگید؟کدوم خلا باعث این عمل زشت شده؟اصلا این برای همه کشورهاست؟واقعا انصافه اینطوری بشه؟البته اینم بگم برخی از کشورها مثل سوئد خیلی گیر میدن و حتی با دانشگاه مکاتبه میکنن....دوستان اصلا چرا اون دانشگاه مقصد استعلام نمیگیره؟ممنون میشم نظراتتون رو بگید Rolleyes Rolleyes Rolleyes

این قضیه چیز عجیبی نیست.
منظور از جعل هم در این موارد یکم فرق میکنه. در حقیقت شما در اون دانشگاه دانشجو میشید، اما تاریخ هارو دستکاری میکنن و مدرکتون هم قانونیه.
کار جعل شما در دانشگاه صورت میگیره ( من دو نفز زو میشناسم؛ یکی دانشگاه زابل غیر انتفاعی قبول شده بود، آوردنش بابل دانشگاه نوشیروانی بعد هم پذیرش فوق گرفت مالزی نفر دوم هم یادم نیست از کدوم دانشگاه اما آوردنش یکی از دانشگاه های تهران و البته روزانه)
خلاصه مطلب اینکه همه چیز ممکن هست و غیر ممکن به هیچ وجه وجود نداره. ترجیحا هم زیاد درگیر این مسائل نکنید خودتون رو چون چیزی جز ناراحتی برای خودتون نداره.