آکادمیا کافه
میزان شانس در اخذ ویزای توریستی آمریكا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: میزان شانس در اخذ ویزای توریستی آمریكا (/Thread-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%83%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: میزان شانس در اخذ ویزای توریستی آمریكا - mohammad1980 - 16-08-2016

سلام 
من در 5 سال گذشته دو تا ویزا شنگن داشتم . الان دانشجو لیسانس دانشگاه دولتی و همچنین متاهل هستم . 
میخوام برای ویزای توریستی آمریکا اقدام کنم به تنهایی یعنی همسرم باهام نمی یاد . به نظرتون شانسی دارم یا خیر؟ آیا چون شغل خاصی ندارم مشکل ساز میشه ؟ بهتر هست مدرک شغلی پاره وقت ببرم ؟

RE: میزان شانس در اخذ ویزای توریستی آمریكا - Babak - 17-08-2016

(16-08-2016, 02:24 PM)mohammad1980 نوشته: سلام 
من در 5 سال گذشته دو تا ویزا شنگن داشتم . الان دانشجو لیسانس دانشگاه دولتی و همچنین متاهل هستم . 
میخوام برای ویزای توریستی آمریکا اقدام کنم به تنهایی یعنی همسرم باهام نمی یاد . به نظرتون شانسی دارم یا خیر؟ آیا چون شغل خاصی ندارم مشکل ساز میشه ؟ بهتر هست مدرک شغلی پاره وقت ببرم ؟

ویزای توریستی یک مقدار به سن و سال و شرایط فعلی شما هم بستگی داره. معمولا اگر تو بازه ۲۰ الی ۳۰ سالگی باشید، باید خیلی خوش‌شانس باشید که بتونید ویزای توریستی امریکا رو بگیرید. در عین حال، این طور هم نیست که بشه گفت قطعا رد خواهید شد. موارد کمی بوده که با شرایط شما تونسته‌اند ویزا بگیرند. به هر حال در جریان باشید که شانس شما زیاد نخواهد بود. مدرک شغلی هم اگر ببرید می‌تونه پرونده شما رو قوی‌تر کنه، ولی باز هم احتمال نگرفتن ویزا بیشتر از گرفتنشه.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Pejman.sam - 31-08-2016

سلام دوستان گرامي
من ٤٢ سالمه مجرد با يك دختر ١٣ ساله كه دبيرستان ميره و با من نمياد حضانت با من هست...ويزاي شنگن دارم چند تا اوليش ٢٠٠٤اخريش ٢٠١٣..كلا ٧،٨ تا ميشه دوتاش يك ساله مالتي بوده...سفر زياد داشتم...كارمند يه شركت هستم .قرار داد يكساله دارم با بيمه..ريس هييت مديره به جا ديگه هم هستم  خارج از شركا روزنامه رسمي داره...حساب بانكي حدود ٢٥٠٠٠ دلار دارم.سند خونه هم دارم.كسي رو هم ندارم امريكا.به نظرتون :
١-شانسم چطوريه و از كدوم سفارت وقت بگيرم بهتره الان كه وقت باز نيست اصلا...
٢-يك اژانسي ميگه بجاي پلن سفر خودم كه ١٠ روزه كاليفرنيا هستش كه رزرو هتل بايد براش انجام بدم بيا از ما دعوت نامه توريستي بخر ١٥٠٠ دلار...ميگه اين تو سربرگ رسمي شركت امريكايي هستش با رزرو هتل ها كه بهتر از پلن ساده خودته ! اينكارو بكنم ؟؟
٣- اگر من برم از اروپا مثلا هلند كه اشنا داريم وقت سفارت بگيرم چون ارمنستان كه ميخوام باز نميشه اصلا، نكته منفي به حساب مياد؟؟

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 01-09-2016

(31-08-2016, 05:49 PM)Pejman.sam نوشته: سلام دوستان گرامي
من ٤٢ سالمه مجرد با يك دختر ١٣ ساله كه دبيرستان ميره و با من نمياد حضانت با من هست...ويزاي شنگن دارم چند تا اوليش ٢٠٠٤اخريش ٢٠١٣..كلا ٧،٨ تا ميشه دوتاش يك ساله مالتي بوده...سفر زياد داشتم...كارمند يه شركت هستم .قرار داد يكساله دارم با بيمه..ريس هييت مديره به جا ديگه هم هستم  خارج از شركا روزنامه رسمي داره...حساب بانكي حدود ٢٥٠٠٠ دلار دارم.سند خونه هم دارم.كسي رو هم ندارم امريكا.به نظرتون :
١-شانسم چطوريه و از كدوم سفارت وقت بگيرم بهتره الان كه وقت باز نيست اصلا...
٢-يك اژانسي ميگه بجاي پلن سفر خودم كه ١٠ روزه كاليفرنيا هستش كه رزرو هتل بايد براش انجام بدم بيا از ما دعوت نامه توريستي بخر ١٥٠٠ دلار...ميگه اين تو سربرگ رسمي شركت امريكايي هستش با رزرو هتل ها كه بهتر از پلن ساده خودته ! اينكارو بكنم ؟؟
٣- اگر من برم از اروپا مثلا هلند كه اشنا داريم وقت سفارت بگيرم چون ارمنستان كه ميخوام باز نميشه اصلا، نكته منفي به حساب مياد؟؟

۱. با توجه به شرایط‌ کاری خوبی که در ایران دارید و این که فرزند شما در ایران می‌مونه، به نظرم شانس دارید، ولی سفارت امریکا چندان حساب و کتاب مشخصی نداره و به هیچ وجه قطعیتی در کار نیست.
۲. من جای شما باشم این کار رو نمی‌کنم. گاهی این جور دعوت‌نامه‌ها برای سفارت آشنا هستند و سفارت با دیدن سربرگ شرکت متوجه صوری بودن اون خواهد شد و بدتر عمل می‌کنه. ضمن این که ۱۵۰۰ دلار برای دعوت‌نامه‌ای که برای سفارت ارزش چندانی نداره، پول زیادیه. شما اگر قصدتون گردشگری هست که می‌تونید اقدام کنید و نهایتش اینه که ویزا نمی‌گیرید.
۳. من این راه رو اصلا توصیه نمی‌کنم. بسیاری از سفارت‌های امریکا در کشورهای اروپایی با متقاضیان ایرانی و شرایط اون‌ها آشنا نیستند و افراد رو به همین دلیل عدم آشنایی رد می‌کنند و ازشون می‌خوان که از کشورهای اطراف ایران اقدام کنند.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - hamedimmortal - 17-09-2016

سلام من چندروزیه از اروپا برگشتم با توجه به ویزای  شنگن که داشتم و از سفر اروپابرگشتم به مملکت خودم  به من ویزای توریستی امریکا میدن؟؟البته همراه خانمم میخام برم واینکه شرکت و کارت دانشجویی هم دارم

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 20-09-2016

(17-09-2016, 03:15 PM)hamedimmortal نوشته: سلام من چندروزیه از اروپا برگشتم با توجه به ویزای  شنگن که داشتم و از سفر اروپابرگشتم به مملکت خودم  به من ویزای توریستی امریکا میدن؟؟البته همراه خانمم میخام برم واینکه شرکت و کارت دانشجویی هم دارم

این که ویزای شنگن داشتید و برگشتید ضمانتی برای گرفتن ویزای امریکا نیست، ولی به هر حال نکته مثبتی است. سن‌تون رو نگفتید، ولی با توجه به این که گفتید کارت دانشجویی دارید، حدسم اینه که در رنج بیست تا چهل سال هستید. در جریان باشید که سفارت امریکا برای افراد جوان که قدرت ریسک‌پذیری بیشتری دارند سخت‌گیری بیشتری داره و کمتر پیش میاد که همراه خانواده به این قبیل افراد ویزای توریستی داده بشه.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - mohsen fj - 01-10-2016

سلام ممنون از پاسخهاتون

من شرایطمو  کامل  در زیر مینویسم لطفا راهنمایی کنید میتونم برای ویزای توریستی امریکا اقدام کنم و شرایط مناسبی دارم یا خیر تشکر

وضعیت تاهل : متاهل و یه دختر 7 ساله دارم
شغل: بیزنس هست و پروانه کسب دارم
حساب بانکی: در حدی که برای شرایم توصیه میشه میتونم تهیه کنم ( فقط بفرماید برای شرایط من چقدر توصیه میشه)
ویزای شنگن 4 تا از سفارت المان دارم که 2 تای آخرش سال 2015 و 2016 بوده و تعدادی هم سفرهای دبی و ترکیه و از این قبیل دارم
خودم تنها میرم و هیچ کدوم از بستگانم امریکا نیستن
فقط من دو بار یکی سال 2014 به صورت دستی  و یکی 2015 آنلاین برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و هر دو بار هم  بدون اشاره به دلیل خاصی که بتونم بعدا برطرفش کنم ریجکت شدم دلایلشون که تو پاسخ تیک زده بودن نداشتن هدف مشخص از سفر و تراور هیستوری بود و  نمیدونم اینو میدونید یا نه که درخواست برای ویزای کانادا اصلا مصاحبه نداره که بتونم باهاشون صحبت و قانعشون کنم حالا سئوالم اینه که با این شرایط به صلاح میدونید برای امریکا اقدام کنم یا خیر ؟  ممنون ا

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 03-10-2016

(01-10-2016, 12:20 PM)mohsen fj نوشته: سلام ممنون از پاسخهاتون

من شرایطمو  کامل  در زیر مینویسم لطفا راهنمایی کنید میتونم برای ویزای توریستی امریکا اقدام کنم و شرایط مناسبی دارم یا خیر تشکر

وضعیت تاهل : متاهل و یه دختر 7 ساله دارم
شغل: بیزنس هست و پروانه کسب دارم
حساب بانکی: در حدی که برای شرایم توصیه میشه میتونم تهیه کنم ( فقط بفرماید برای شرایط من چقدر توصیه میشه)
ویزای شنگن 4 تا از سفارت المان دارم که 2 تای آخرش سال 2015 و 2016 بوده و تعدادی هم سفرهای دبی و ترکیه و از این قبیل دارم
خودم تنها میرم و هیچ کدوم از بستگانم امریکا نیستن
فقط من دو بار یکی سال 2014 به صورت دستی  و یکی 2015 آنلاین برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و هر دو بار هم  بدون اشاره به دلیل خاصی که بتونم بعدا برطرفش کنم ریجکت شدم دلایلشون که تو پاسخ تیک زده بودن نداشتن هدف مشخص از سفر و تراور هیستوری بود و  نمیدونم اینو میدونید یا نه که درخواست برای ویزای کانادا اصلا مصاحبه نداره که بتونم باهاشون صحبت و قانعشون کنم حالا سئوالم اینه که با این شرایط به صلاح میدونید برای امریکا اقدام کنم یا خیر ؟  ممنون ا

به نظر من ممکنه ویزا بگیرید، ولی اگر اقوام نزدیک در امریکا ندارید که برای دیدن اون‌ها بخواهید سفر کنید و فقط صرف بازدید می‌خواهید برید، احتمال این که ویزا بگیرید خیلی زیاد نیست. عموما سفارت امریکا کمتر ویزاهای توریستی که صرفا برای بازدید باشه رو صادر می‌کنه و معمولا برای بازدید باید خانواده نزدیک یا دلیل دیگه‌ای مثل شرکت در کنفرانس و غیره داشته باشید.

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - mohsen fj - 04-10-2016

(03-10-2016, 03:02 AM)Babak نوشته: به نظر من ممکنه ویزا بگیرید، ولی اگر اقوام نزدیک در امریکا ندارید که برای دیدن اون‌ها بخواهید سفر کنید و فقط صرف بازدید می‌خواهید برید، احتمال این که ویزا بگیرید خیلی زیاد نیست. عموما سفارت امریکا کمتر ویزاهای توریستی که صرفا برای بازدید باشه رو صادر می‌کنه و معمولا برای بازدید باید خانواده نزدیک یا دلیل دیگه‌ای مثل شرکت در کنفرانس و غیره داشته باشید.

سلام دوست عزیز یکمی پاسختون گیج کننده است اگه میشه یه تعریف کلی از ویزای توریستی آمریکا بفرمایید ممنون میشم چون اکثر پستهارو که پاسخ دادید خوندم کسی  که برای دیدار اقوام نزدیک درجه یک بخواد اقدام کنه ندیدم و در مورد دعوتنامه از دوست و اقوام درجه 2  مثل عمو و دایی و اینها من هم شنیدم هم تا حدودی مطمئنم این افراد بخاطر اینکه میتونن زمینه عدم بازگشت برای متقاضی رو فراهم کنن فاکتور منفی محسوب میشه برای همین هم به متقاضی ها توصیه میکنن اگه ازشون سئوال شد بگن اقوامی ندارن من چند تا از دوستام هم که ویزا گرفتن همینو گفته بودن و سئوال قبلی من بیشتر میخواستم در مورد اون درخواستای ویزای کانادام بدونم که ایا میتونه برام مشکل ساز بشه ؟  ممنون از پاسختون

RE: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - Babak - 04-10-2016

(04-10-2016, 03:19 AM)mohsen fj نوشته: سلام دوست عزیز یکمی پاسختون گیج کننده است اگه میشه یه تعریف کلی از ویزای توریستی آمریکا بفرمایید ممنون میشم چون اکثر پستهارو که پاسخ دادید خوندم کسی  که برای دیدار اقوام نزدیک درجه یک بخواد اقدام کنه ندیدم و در مورد دعوتنامه از دوست و اقوام درجه 2  مثل عمو و دایی و اینها من هم شنیدم هم تا حدودی مطمئنم این افراد بخاطر اینکه میتونن زمینه عدم بازگشت برای متقاضی رو فراهم کنن فاکتور منفی محسوب میشه برای همین هم به متقاضی ها توصیه میکنن اگه ازشون سئوال شد بگن اقوامی ندارن من چند تا از دوستام هم که ویزا گرفتن همینو گفته بودن و سئوال قبلی من بیشتر میخواستم در مورد اون درخواستای ویزای کانادام بدونم که ایا میتونه برام مشکل ساز بشه ؟  ممنون از پاسختون

افراد زیادی هستند که برای دیدار خانواده درجه یک به امریکا سفر می‌کنند. مثلا پدر و مادرها که برای دیدار فرزندشون سفر می‌کنند یا خواهر و برادرها. پدر و مادرها بیشترین مواردی هستند که من دیدم می‌تونند ویزای توریستی بگیرند. خواهر و برادرها هم بستگی به شرایطشون ممکنه بتونند. سفر برای دیدن اقوام درجه دو و سه چندان دلیل قانع کننده‌ای برای سفارت نیست و همون طور که گفتید احتمالا گرفتن ویزا چندان بالا نیست.
نگرفتن ویزای کانادا به نظر من مشکل‌ساز نخواهد شد، مگر این که سفارت کانادا دلیل خیلی خاصی برای رد ویزای شما ارائه کرده باشه یا ایرادی در پرونده شما بوده باشه که هنوز به قوت خودش باقیه و می‌تونه برای ویزای امریکا هم مشکل ایجاد کنه. اگر هیچ کدوم از این موارد نبوده و سفارت کانادا بدون ارائه دلیل مستندی به شما ویزا نداده، جای نگرانی نداره.