آکادمیا کافه
انتقال به تلگرام - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: انتقال به تلگرام (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85)

صفحات 1 2

انتقال به تلگرام - Babak - 01-04-2016

دوستان عزیز
همون طور که در جریان هستید، نرم‌افزار تلگرام در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده و تقریبا همه از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. از طرفی نرم‌افزارهای فروم مربوط به دهه اول قرن ۲۱ هستند و با آمدن تلفن‌های هوشمند و پیشرفت تکنولوژی‌های وب کارایی خودشون رو از دست داده‌اند. به همین خاطر تصمیم ما بر این شده که آکادمیاکافه رو به تلگرام منتقل کنیم و از این به بعد به پرسش‌های شما در تلگرام پاسخ بدیم. به این صورت آکادمیاکافه راحت‌تر در دسترس همه خواهد بود و  کاربران پاسخ خودشون رو سریع‌تر دریافت می‌کنند و ما هم نیازی به نگهداری سرور سایت و نرم‌افزار و غیره نخواهیم داشت. امیدوارم که این تغییر برای همگی شما مفید واقع بشه.

RE: انتقال به تلگرام - M1KE - 01-04-2016

من شخصا موافق این انتقال نبودم ولی وقتی استدلال های بابک عزیز رو که بخشی از اونها در اینجا هم منعکس شده رو شنیدم قانع شدم. واقعیت اینه که در تلگرام خیلی راحت تر و سریع تر میشه به پست ها پاسخ داد و مدیریت اون هم خیلی ساده تر هست. در نسخه جدید تلگرام امکان ایجاد تاپیک های متعدد هم وجود داره که کار دسته بندی اطلاعات پذیرش رو راحت تر می کنه. البته جا داره اشاره بشه که پیشنهاد اولیه این طرح رو آندره عزیز در سال گذشته مطرح کرده بودند و امیدوارم با این انتقال شاهد فعالیت بیشتر دوستان در پاسخگویی به سوالات باشیم.

موفق باشید.

RE: انتقال به تلگرام - Ebish - 01-04-2016

سلام
در رابطه با این موضوع مسلما تصمیم نهایی برای نگهداشتن یا حدف این سایت به عهده مسئولانش هست، اما سوالی که ذهن منو درگیر کرد این هست که امکان پرسش و پاسخ در این سطح هم در تلگرام وجود داره؟ و اینکه از طریق وب سایت مسلما تعداد افراد بیشتری قابلیت دسترسی دارند، در تلگرام مبحث اینوایت پیش میاد، که فکر کنم از حجم و کیفیت کم کنه

یکی از راهکارها اینه که برای مدتی (مثلا سه ماه) لینک عضویت کانال تلگرام موردنظر در سایت قرار بگیره تا افرادی که به سایت سر می زنند بتونند به اونجا منتقل بشن. فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی هم گزینه های دیگری برای معرفی کانال موردنظر هستند.

RE: انتقال به تلگرام - Torkan - 01-04-2016

درود

ببخشید ولی من مخالفم! با تمام احترام هر چیزی جای خود دارد. کار کردن با تلگرام خیلی خسته کننده هست و علاوه بر این به نظرم صلابت سایت رو نمیتونه داشته باشه. البته خوب بحث هزینه ها من ورود نمیکنم چون من هزینه ای پرداخت نمیکنم برای نگهداری سرور و سایر مسایل.

بااحترام،
ترکان

بیشتر صحبت کارایی هست. تاپیک هایی که در تلگرام ایجاد میشه وقتی سوالی درشون مطرح بشه به سرعت برای همه اعضا notification فرستاده میشه و هر کس گوشی در دستش باشه و پاسخ سوال رو بدونه میتونه به اونها پاسخ بده. در حالی که روی وبسایت ممکنه تا مدت ها کسی سر نزنه و بدون پاسخ بمونند. گزینهnotification با ایمیل هم به اون صورت کارایی نداره متاسفانه.

شاید تنها مزیتش اون باشه ولی یه نمونه خود بنده آنچنان تمایلی برای پاسخ دادن در تلگرام نخواهم داشت. به نظر من که راحتی کار در اینجا خیلی بیشتر از گوشی هست. من دلایل زیادی دارم که از حوصله اینجا خارجه.
به نظر من که اینگونه فرومها باید سر جاشون بمونن وگرنه اون اعتبار اولیه رو از دست خواهند داد.

بااحترام،
ترکان

RE: انتقال به تلگرام - Matinking - 01-04-2016

سلام

اگر خاطرتون باشه، زمانی که viber اومد تعداد بسیار زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی smartphone ها (حداقل در ایران) رو به خودش جلب کرد...
همه جیز خوب پیش رفت تا جایی که کیفیت operational این نرم افزار (حالا چه به لحاظ محدودیت های بیرونی و چه به لحاظ پاسخگو نبودن server های خودش) به شدت افت کرد... سرعتش پایین اومد... امکان download و upload با اون با مشکلات عدیده ای روبرو شد و البته policy های خیلی روشنی هم در قبال privacy نداشت...
نتیجه اینکه بعد از مدتی این نرم افزار عملا obsolete شد و الان همه عمدتا دارن با telegram کار می کنند...

حالا فرض کنید که ابن فروم اساسا بره روی platform ی مثل telegram... هیچ تضمینی وجود نداره که telegram هم روزی به راهی که viber رفت نره...
در این صورت دو مشکل عدیده پیش میاد:

1- این فروم الان نسبت به هیچ platform ی وابستگی خاصی نداره چون اساسا بر بستر اینترنت deploy شده... ولی اگر plan شما اجرایی بشه و telegram روزی به مشکلات فنی اساسی بخوره یا به هر دلیل بساط رسمی کاربری اون از ایران برچیده بشه، اون وقت باید گشت دنبال یه نرم افزار دیگه و تصور کنید stability این فروم که از ابتدا تا الان خیلی robust بوده دیگه تامین نخواهد بود. ممکن هست نیاز بشه فروم چندین بار به نرم افزارهای مختلف جابجا بشه و این می تونه به مذاق کاربران و حتی مدیران فروم چندان خوش نیاد...

2- حتی اگر telegram هم مشکلی پیدا نکنه، این دلیل نمیشه که تا ابد "محبوب ترین" نرم افزار باقی بمونه... کاربران همیشه دنبال مسائل فنی در انتخاب نرم افزار نیستند و همیشه زرق و برق ظاهری و بعضا چند امکان جدید (که شابد خیلی هم vitality خاصی نداشته باشند) اونها رو جذب خودشون می کنند... در این صورت ممکن هست هر چند وقت یکبار با ظهور هر نرم افزار جدیدی، دسته ای کاربر کمیپن تشکیل بدن و هر روز با ایجاد درخواست برای انتقال فروم به اون نرم افزار مشکلاتی برای مدیریت فروم و کاربران دیگه ایجاد بشه... و در واقع to-the-point و یکپارچه بودن اهداف فروم با چنین بحث های زائد ولی ممکن الوجودی مخدوش بشه...

به نظرم میرسه که اگه برای چنین issue هایی solution مناسبی درنظر گرفته نشه، در زمان خودشون می تونند برای این جامعه مجازی مسئله آفرین باشند....

ارادت
متین

اصلا بحث احتمال ف ی ل ت ر شدن هم مطرحه که متین عزیز اشاره کردن یه جورایی. به نظر من نوعی فروم بهتر از انواع پلتفرمها هست. امیدوارم بساط سایت برچیده نشه!

بااحترام،
ترکان

RE: انتقال به تلگرام - shubizkumbuli - 01-04-2016

بازم 13 فروردین، بازم اول آوریل
بازم دروغ 13،بازم دروغ اول آوریل
بازم حافظه ضعیف دوستان Tongue