آکادمیا کافه
وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق (/Thread-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - مهمان - 27-08-2017

سلام
شرایط خودم رو خدمت شما اعلام می کنم ممنون میشم بفرمایید شانس پذیرش دکترای من در اروپا (کدام کشورها) و آمریکا و کانادا چقدر هست:
1- لیسانس الکترونیک دانشگاه آزاد لاهیجان ، معدل 16.57
2- فوق لیسانس هوش مصنوعی و رباتیک ، دانشگاه علم و صنعت ایران، دوره مجازی با پایان نامه ، معدل 17.23
3- یک مقاله ایندکس IEEE
4- یک مقاله کنفرانس داخلی در حال پذیرش
5- هشت سال سابقه کار مرتبط  (هم الکترونیک - و هم داده کاوی(هوش مصنوعی))
6- زبان IELTS برابر با 6.5
7- سن 34 سال

پیشاپیش از شما عزیزان سپاسگذارم

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - Sasainiran - 09-12-2017

سلام بنده متاسفانه با کم کاری خودم در دوره لیسانس معدل ۱۳.۵ در دانشگاه شاهد تهران کسب کردم ولی در مقطع فوق لیسانس در گرایش کنترل با معدل ۱۷.۳ فارغ التحصیل شدم . و دارای دو مقاله ایندکس در موضوع میکرو گرید ها و دو کنفرانسی در این موضوع دارم . ایا باتوجه به سخت گیری دانشگاه های ایالات متحده برای معدل (شنیده ام معدل بالای ۱۴ یا ۱۵ می خواهند.) شانسی برای گرفتن فاند و پوزیشن دکترا دارم تاثیر معدل دوره کارشناسی برای اپلای دکترا در امریکا چگونه است ایا به رنک دانشگاه مربوط است یا کل دانشگاه ها معدل زیر ۱۵ را قبول نمی کنند?از نظر مدرک gre و ... مشکلی ندارم .از عزیزان خواهشمندم راهنمایی بفرمایند .

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - automotive - 09-12-2017

(27-08-2017, 10:37 PM) نوشته: سلام
شرایط خودم رو خدمت شما اعلام می کنم ممنون میشم بفرمایید شانس پذیرش دکترای من در اروپا (کدام کشورها) و آمریکا و کانادا چقدر هست:
1- لیسانس الکترونیک دانشگاه آزاد لاهیجان ، معدل 16.57
2- فوق لیسانس هوش مصنوعی و رباتیک ، دانشگاه علم و صنعت ایران، دوره مجازی با پایان نامه ، معدل 17.23
3- یک مقاله ایندکس IEEE
4- یک مقاله کنفرانس داخلی در حال پذیرش
5- هشت سال سابقه کار مرتبط  (هم الکترونیک - و هم داده کاوی(هوش مصنوعی))
6- زبان IELTS برابر با 6.5
7- سن 34 سال

پیشاپیش از شما عزیزان سپاسگذارم

سلام
با توجه به سن شما بهتر است برای کانادا و اروپا اقدام کنید، به نظر من برای کانادا رزومه مناسبی دارید، برای اروپا نیز آلمان و سوئیس مناسب هستند، در تمام کشورهای اعلام شده، ابتدا باید با اساتید ارتباط برقرار کنید و اگر پاسخ مثبت دادند اقدام به اپلای کنید.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - automotive - 09-12-2017

(09-12-2017, 04:56 PM)Sasainiran نوشته: سلام بنده متاسفانه با کم کاری خودم در دوره لیسانس معدل ۱۳.۵ در دانشگاه شاهد تهران کسب کردم ولی در مقطع فوق لیسانس در گرایش کنترل با معدل ۱۷.۳ فارغ التحصیل شدم . و دارای دو مقاله ایندکس در موضوع میکرو گرید ها و دو کنفرانسی در این موضوع  دارم . ایا باتوجه به سخت گیری دانشگاه های ایالات متحده برای معدل (شنیده ام معدل بالای ۱۴ یا ۱۵ می خواهند.) شانسی برای گرفتن فاند و پوزیشن دکترا دارم تاثیر معدل دوره کارشناسی برای اپلای دکترا در امریکا چگونه است ایا به رنک دانشگاه مربوط است یا کل دانشگاه ها معدل زیر ۱۵ را قبول نمی کنند?از نظر مدرک gre و ... مشکلی ندارم .از عزیزان خواهشمندم راهنمایی بفرمایند .

سلام
حداقل معدل اعلام شده در درصد قابل توجهی از دانشگاه‌های آمریکا 15 است و دانشگاه‌های برتر دارای حداقل معدل بالاتری هستند، اما در نظر داشته باشید که تمام دانشگاه های آمریکا شرط حداقل معدل را ندارند، پس به دنبال آن ها باشید.
GRE تمام موضوع مورد بحث در ارتباط با اپلای در آمریکا است، چگونه با آن مشکلی ندارید؟
نمره بالای 320 در این آزمون می‌تواند به طرز قابل توجهی اپلای شما را راحت کند.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - sepehr_sfk - 14-02-2018

سلام!
دوستان به نظر شما برای کسی که میخواد ارشد رو در حوزۀ قدرت-الکترونیک قدرت کار کنه بهترین دانشگاه تو ایران برای الکترونیک قدرت کدوم دانشگاه هست؟
به عبارتی کدوم دانشگاه در ایران بهترین اساتید و دروس رو برای ارشد الکترونیک قدرت ارائه میده؟ شریف؟ یا دانشگاه دیگه؟ (قطب الکترونیک قدرت ایران کدوم دانشگاه هست؟)
و سوال بعد اینکه برای مقطع دکترا در همین حوزۀ قدرت پذیرش در دانشگاه ETH زوریخ شرایطش چجوری هست؟ و بطور کل چجور دانشگاهیه؟
اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیار بذاره ممنون میشم.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - Pour1397 - 10-08-2018

سلام دوستان

من لیسانس برق در گرایش قدرت دارم و علاقه دارم تا در مقطع کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های اروپا پذیرش با فاند در زمینه پردازش تصویر بگیرم. در این فروم گشتم ولی موضوعی در مورد شرایط خودم پیدا نکردم. 

ممنونم میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - xzsawq21 - 28-10-2019

سلام
ببخشید من لیسانس الکترونیک از دانشگاه آزاد با معدل 18.15 دارم
فوق لیسانس کنترل با معدل 18.97 از دانشگاه صنعتی تبریز دارم
پروژه ارشدم بیشتر کاربرد ابزاردقیقی و شناسایی سیستم داشت. نمره پروژه 19.9
چون فرصت تنگ بود و دسترسی به دستگاه خیلی سخت بود هنوز دارم روی مقاله کار می کنم. احتمال زیاد بتونم یک یا دو مقاله در IEEE بدم چون منجر به اختراع شده است.
به نظرتون کجا شانس پذیرش دارم؟ اصلا چه دانشگاه هایی بهتره اپلای کنم؟ تو امریکا یکی از بستگان نزدیکم هست. دانشگاه UWM رو گفت ولی میترسم چون که اساسا رتبه این دانشگاه عالی ه و فکر می کنم بهتره حتی براش اقدام نکنم!
دوست دارم در حوزه process control یا MPC کار کنم که میشه در صنایع نفت و گاز و ابزاردقیق برای اون کار پیدا کرد. (در مورد مکاترونیک مطمئن نیستم گرایش جالبیه ولی فکر کنم به اندازه این دو تا در ایران و امثالهم کاربردی نباشه)
با تشکر