آکادمیا کافه
وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق (/Thread-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت - abolfazlbabaie - 06-10-2012

با سلام خدمت دوستان
من در دوره کارشناسی در گرایش الکترونیک درس خواندم و در دوره ارشد در حال حاضر دانشجوی الکترونیک دوره ارشد از یکی از ذانشگاه های تهران در دوره روزانه هستم
استاد راهنمام رو در گرایش الکترونیک قدرت انتخاب کردم و قراره در زمینه اینورتر های چند سطحی کار کنم.
الان من باید درسای الکترونیکی رو پاس کنم و پروژمم الکترونیک قدرت بدم.
اوضاع پذیرش واسه من در دوره دکترا در گرایش الکترونیک قدرت در کشورهای آمریکا و کانادا و انگلیس و آلمان و استرلیا چطور میشه؟
آیا به من در زمینه های مثل smart grid و drive و power electronic و renewable energy بهم میدن؟
چه مشکلاتی واسم بابت پذیرش به وجود میاد؟
من گفتم با این کار هم تو power electronic شانس داشته باشم و هم تو electronnic.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت - Shihan - 06-10-2012

(06-10-2012, 02:24 PM)abolfazlbabaie نوشته: با سلام خدمت دوستان
من در دوره کارشناسی در گرایش الکترونیک درس خواندم و در دوره ارشد در حال حاضر دانشجوی الکترونیک دوره ارشد از یکی از ذانشگاه های تهران در دوره روزانه هستم
استاد راهنمام رو در گرایش الکترونیک قدرت انتخاب کردم و قراره در زمینه اینورتر های چند سطحی کار کنم.
الان من باید درسای الکترونیکی رو پاس کنم و پروژمم الکترونیک قدرت بدم.
اوضاع پذیرش واسه من در دوره دکترا در گرایش الکترونیک قدرت در کشورهای آمریکا و کانادا و انگلیس و آلمان و استرلیا چطور میشه؟
آیا به من در زمینه های مثل smart grid و drive و power electronic و renewable energy بهم میدن؟
چه مشکلاتی واسم بابت پذیرش به وجود میاد؟
من گفتم با این کار هم تو power electronic شانس داشته باشم و هم تو electronnic.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
دروود بر شما.
من یه چند سالی است که از برق فاصله گرفته ام. اما فکرکنم در گرایش الکترونیک قدرت میتونی در زمینه تحقیقاتی روی انرژی های نو کار کنی. حداقل در اروپا میدونم ک آلمان و دانمارک و هلند خیلی دارند روی این زمینه کار می کنند. در این خصوص مشکلی نیست. اما نمیدونم اطلاع دارید یا خیر که اخیراً دولت امریکا برای دانشجویان ایرانی که بخواهند در زمینه انرژی و هسته ای اقدام کنند محدودیت های در روادید صادر کرده و موجب شده امسال تعدادی از فرهیختگان عزیز جا بمانند. شما هم ناامید نباشید اقدام کنید ولی با اساتید در این خصوص مکاتبه داشته باشید.
ازاد اندیش باشید.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت - abolfazlbabaie - 06-10-2012

(06-10-2012, 03:06 PM)Mr-Voltage نوشته: دروود بر شما.
من یه چند سالی است که از برق فاصله گرفته ام. اما فکرکنم در گرایش الکترونیک قدرت میتونی در زمینه تحقیقاتی روی انرژی های نو کار کنی. حداقل در اروپا میدونم ک آلمان و دانمارک و هلند خیلی دارند روی این زمینه کار می کنند. در این خصوص مشکلی نیست. اما نمیدونم اطلاع دارید یا خیر که اخیراً دولت امریکا برای دانشجویان ایرانی که بخواهند در زمینه انرژی و هسته ای اقدام کنند محدودیت های در روادید صادر کرده و موجب شده امسال تعدادی از فرهیختگان عزیز جا بمانند. شما هم ناامید نباشید اقدام کنید ولی با اساتید در این خصوص مکاتبه داشته باشید.
ازاد اندیش باشید.

خیلی ممنون از راهنماییتون.
الان من رشته ام در دوره ارشد الکترونیک و پروژه ام در مورد الکترونیک قدرت آیا واسه پذیرش مشکل پیدا میکنم؟
آخه درسای الکترونیک و پاس میکنم. از این نظر میگم

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت - mahyarelc - 06-10-2012

(06-10-2012, 11:32 PM)abolfazlbabaie نوشته: خیلی ممنون از راهنماییتون.
الان من رشته ام در دوره ارشد الکترونیک و پروژه ام در مورد الکترونیک قدرت آیا واسه پذیرش مشکل پیدا میکنم؟
آخه درسای الکترونیک و پاس میکنم. از این نظر میگم
با اجازه Mr Voltage عزیز

به نظرم مشکلی نخواهد بود...شما دارین پروژه الکترونیک صنعتی کار میکنین که نشون میده توانایی ادامه تحصیل رو دارین (البته در صورتیکه نمره خوبی بگیرید!)
برحال اینورتر که دیگه خود power electronic هست!
کلا هستن دانشگاههایی که ممکنه الکترونیک قدرت رو به عنوان رشته فوق نداشته باشن...پس دانشگاههای مقصد انتظار همچین چیزی رو دارن
برحال شما که میخواین واسه همچین رشته ای اپلای کنین باید سعی کنید این مورد رو در رزومتون پر رنگ کنید (بالاخره درسهایی مرتبط خوندید و دارین پروژه رو انجام میدین)...مثلا برای توصیه نامه به نظرم میتونین از استادهایی که درسشون بیشتر به الکترونیک صنعتی میخورده توصیه نامه بگیرید

کلا فکر نکین که همه رشته لیسانس تا دکتراشون دقیقا یک رشته و یک گرایشه...تغییر گرایش مورد نسبتا روتینیه
استادی پیدا کنید که تو همین زمینه ها باشه به نظرم مشکلی نخواهد بود

قعلا سعی کنید رزومتون رو تقویت کنید

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت - alireza.khg - 26-03-2013

درود.
وضعیت پذیرش رشته کنترل در آمریکا و کانادا چگونه است؟
آیا شانس این رشته برای پذیرش بالاست؟
ممنون از دوستان

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در رشته مهندسی برق قدرت - Babak - 27-03-2013

رشته کنترل از رشته‌های پرکاربرد در امریکا و کاناداست و مثل اکثر گرایش‌های برق و کامپیوتر، وضعیت پذیرش و فاند در این رشته در امریکا و کانادا خوبه.

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - armince - 28-04-2013

دوستان مطلع راهنمایی کنید واسه کنترل غیر از آمریکا چاسه پذیرش با فاند کامل به ترتیب کدوم کشورها مناسبند؟

[جداشده] سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - jhwood - 04-05-2013

برای اپلای من در ارشد نانو الکترونیک بخونم یا مهندسی رباتیک بهتره......و اینکه اگه بخوام برم caltech  چه کاری بکنم

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - saeedss361 - 05-05-2013

سلام.من پارسال دیپلم برق الکتروتکنیک گرفتم میخواستم بدونم آیا توی دانشگاه رشته ی الکتروتکنیک گرایشی داره که بتونم وارد رشته ی الکترونیک بشم.ممنون میشم اگه جوابو به ایمیلمSAEEDSS361@YAHOO.COMبفرستید

RE: وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - ahmadpashaei - 15-05-2013

سلام.می خوام بدونم اگر کسی ارشد مهندسی هسته ای در دانشکده برق بخونه برای دکترا در آمریکا و ویزا و ... مشکل پیش میاد؟  در مورد بیوالکتریک چطور؟ در مورد مهندسی هسته ای با گرایش پرتو پزشکی یا بیوالکتریک چطور؟آیا فاندم به مقدار کافی برای این تحقیقات وجود داره؟