آکادمیا کافه
نوشتن پروپوزال برای دکترا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: نوشتن پروپوزال برای دکترا (/Thread-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3

[برش] راهنمای پذیرش در مقطع PhD - yasmary14 - 22-05-2013

میشه درباره چگونگی نوشتن پروپوزال برای مقطع دکتری در آلمان توضیح بدید؟
و اینکه برای پیدا کردن یه موضوع خوب و جدید، چه راه هایی وجود داره؟

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - spt - 26-05-2013

(22-05-2013, 11:33 PM)'yasmary14' نوشته: میشه درباره چگونگی نوشتن پروپوزال برای مقطع دکتری در آلمان توضیح بدید؟
و اینکه برای پیدا کردن یه موضوع خوب و جدید، چه راه هایی وجود داره؟

والا در مورد پروپوزال برای آلمان من فک نمیکنم خیلی فرقی داشته باشه با بقیه جا های دنیا...  معمولا پروپوزال چیزی نیست که هر جایی متفاوت باشه...  بعضی وقتا به ندرت یه فرمت خاصی توسط یه سری دانشگاه ها خاسته میشه اما مطالب درونی معمولا همونه...
برای پیدا کردن موضوع خوب هم خیلی موارد هست که میتونید رعایت کنید مثل موضوع مقاله های روز دنیا و تعداد پوزیشن هایی که برای اون موضوع پیدا میشه....
موفق باشید   Smile

[برش] مشاوره در مورد موضوع پروپوزال - ahmadpashaei - 19-06-2013

سلام.ممنون از تاپیک خوبتون
من این سوال خیلی وقت است که برام پیش اومده. آیا برای ارشد مهندسی (مثلا برق) چه در اروپا و چه در آمریکای شمالی پیش اومده پروپزال لازم بشه؟

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - roshanak25 - 20-06-2013

سلام دوستان. نوشتن پروپوزال دکتری در کدوم کشورها اجباری هست؟ اصلا این اجبار کشور به کشور متفاوت هست یا دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه؟ یا رشته به رشته؟

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - Karim - 20-06-2013

(20-06-2013, 07:10 PM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان. نوشتن پروپوزال دکتری در کدوم کشورها اجباری هست؟ اصلا این اجبار کشور به کشور متفاوت هست یا دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه؟ یا رشته به رشته؟

درود
اجبار که معمولا استرالیا هست بقیه جا ها هم اگه بخواند خودشون ابلاغ می کنند. در هرصورت بهترین رفرنس خود سایتشون هست یا استاد مربوطه
تازه همین استرالیا هم مواردی رو من دیدم بعد از اینکه فرد پروپوزال رو نوشته و رفته اونجا استا د بهش خندید ه و گفته این چیه نوشتی!!(هرچند توی ایمیل گفته اوکی هست) چون ما در ایران بر اساس فضای ذهنی خودمون و محیط علمی ایران پروپوزال رو تهیه می کنیم وقتی می بری اونجا می بینی که شرایط ریسرچ خیلی فرق دارد!
شاد باشید

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - Shahrouz - 20-06-2013

درود
کریم عزیز درست گفتند. بهترین کار این هست که به سایت دانشگاه رجوع بشه. هر چند همون طور که گفتند استرالیا پروپوزال اجباری هست. در برخی از کشورها مثل دانمارک بعضا مشاهده می شه که شما یک پروپوزال یک صفحه ای بفرستید.

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - roshanak25 - 21-06-2013

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. اینکه میگید باید به سایت دانشگاه مراجعه بشه، اونوقت دیر نمیشه برا پروپوزال نوشتن؟چه موقع باید دانشگاه مورد نظر انتخاب بشه تا اگه پروپوزال نیاز هست، فرصت کافی برا نوشتن پروپوزال داشته باشیم؟

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - Karim - 21-06-2013

(21-06-2013, 11:23 PM)'roshanak25' نوشته: خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. اینکه میگید باید به سایت دانشگاه مراجعه بشه، اونوقت دیر نمیشه برا پروپوزال نوشتن؟چه موقع باید دانشگاه مورد نظر انتخاب بشه تا اگه پروپوزال نیاز هست، فرصت کافی برا نوشتن پروپوزال داشته باشیم؟

درود،
شما اول ببین چه کشوری میخواهید بروید.
استرالیا که حتما پروپوزال میخواهند.
آمریکا و کانادا به احتمال بالای 98 درصد پروپوزال نمی خوان.
اروپا هم به احتمال بالای 80 درصد نمیخان چون معمولا استاد خودش پروژوه تعریف کرده و پوزیشن خالی اعلان می کنند.
درصدها تقریبی هستند!
بهرحال اگه جایی هم پروپوزال بخوان معمولا خلاصه میخان در حد 1000 کلمه. کار سختی نیست شما چند مقاله داغ ومرتبط رو میخونی و اگه زرنگ باشید که قطعا هستید و پیش زمینه علمی و تحقیقاتی قوی داشته باشی 10 روزه می تونید یک خلاصه پروپوزال توپ تهیه کنید .
معمولا کسانی که دنبال اپلای هستند دغدغه اصلیشون کسب نمره تافل  یا آیلتی ،جی اریی جنرال ، پیدا کردن استاد و مقاله هست. و تهیه پروپوزال جزو مواردی هست که پیش بینی نشده است.
ولی همانطور که شهروز عزیز هم  گفتند واسه استرالیا اجباریه. یعنی پیش بینی شده است. خود سایت هر دانشگاهی هم جزییات تهیه پروپوزال رو شرح دا ده اند.

شاد باشید

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - spt - 23-06-2013

در مورد اروپا هم باید بگم خیلی وقتا با اینکه حتی پروژه تعریف شده هست بازم از متقاضی میخان که پروپوزال رو بنویسه...   و اتفاقا خیلی هم تاثیر داره در پروسه پذیرش گرفتن....   
من بار ها دیدم که مثلا یه مبحث کلی رو به تصویب رسوندن استادا و دنبال پروپوزال مناسب هستن براش که فاند بدن...

خیلی خوب گفتن کریم جان در مورد اینکه تهیه پروپوزال پیش بینی شده نیست...   و متاسفانه بیشتر به مثلا نمره ی تافل توجه میشه....   در حالی که به نظر من خیلی خیلی پروپوزال مهم تر هست از بقیه چیزا و یه موضوع خوب همراه با نگارش خوب پروپوزال به تنهایی میتونه منجر به فاند بشه...   و اینکه من هم قبول دارم که میشه چند روزه پروپوزال نوشت اما اولا بستگی خیلی زیادی به توانایی و تجربه ی فرد داره و اگه برای اولین بار باشه مخصوصا اونایی که تا به حال تز ننوشتن و مقاله نداشتن خیلی کار مشکلیه...   و پروپوزال خوب نیازمند مدت های طولانی تحقیقه...

به هر حال متاسفانه موضوعیه که جدی گرفته نمیشه...

احمد جان!  برای ارشد کمتر پیش میاد که پروپوزال لازم باشه اما من دیدم که خواستن...  مخصوصا دانشگاه های رده بالاتر...  و بازم میگم داشتن پروپوزال خوب خیلی خیلی بهتره تا نداشتنش...

RE: نوشتن پروپوزال برای دکترا - nila - 04-08-2013

سلام
برای گرفتن فاند از یکی‌ از دانشگاههای استرالیا باید پروپوزال نوشت برای استاد ؟
یا اینکه به استاد ایمیل بزنم و شرایطمو بهش بگم و اگه خودش گفت واسش پروپوزال بفرستم?