آکادمیا کافه
ریجکت با کد 212 a - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+--- موضوع: ریجکت با کد 212 a (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%AF-212-a)

صفحات 1 2

ریجکت با کد 212 a - parya33 - 19-01-2016

سلام خسته نباشید 

من توی این سایت مشکلم رو خیلی وقت پیش نوشتم .. و الان دوباره برای جواب همون مشکل برگشتم.
من از سفارت امریکا در ریاض عربستان ریجکت شدم.  همسرم و دو پسرم، آمریکایی هستن. 
من دو بار ویزای مهاجرت رو در پاسپورتم دریافت کردم و چون تاریخ تولدم در ویزا اشتباه نوشته شده بود هر دو بار کنسل شد. و بعد از مدتی زیاد صبر کردن بالاخره در نهایت ریجکتم کردن!!!!!!!!!!
کدی که به من دادن کد 212 a بود که همونطور که می دونید مربوط به تروریست هاست. و ما اصلا نمی فهمیم چرا این کد رو به من دادن.
آیا به نظر شما بهتر نیست که ما از شهر ابوظبی این بار اقدام کنیم؟ یا همینجا دوباره پرونده رو به جریان بندازیم؟
خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید که فکر می کنید به درد ما می خوره بگید. 
ممنون از همه دوستان عزیز

RE: ریجکت با کد 212 a - M1KE - 19-01-2016

کد ۲۱۲a لزوما مربوط به تروریست ها نیست و همونطور که در جای دیگری اشاره کردم به طیفی از ایرادات اشاره می کنه مثل:
۱- مشکلات سلامتی (مثلا بیماری واگیردار و مصری چیزی داشته باشین) 
۲- داشتن سوپیشینه یا سوابق کیفری که از نظر قوانین آمریکا ایراد داشته باشه
۳- مشکلات امنیتی (یعنی تصور کنند که ممکنه قصد داشته باشین امنیت آمریکا رو به خطر بیاندازین)
۴- اینکه احساس کنند می خواهید در آمریکا مرتکب یک جرمی بشین
۵- با ویزای توریستی قصد کار کردن داشته باشین.
۶- مهاجر غیرقانونی بوده باشین
۷- مشکل در مدارک (مثلا گذرنامه ای که اعتبارش کمتر از ۶ ماه باشه یا اطلاعات اون با مدارک دیگه مثل عقدنامه همخوانی نداشته باشه).
۸- کسانی که به دلایل خاص پرونده شهروندی شون هم قابل بررسی نباشه (صلاحیت شهروندی نداشته باشن) ویزای دیگه هم نمی تونند بگیرند.
۹- قبلا دیپورت یا اخراج شده باشه.
۱۰- شرایط خاص (چندهمسری، ترک تابعیت به خاطر فرار از مالیات و غیره)
-----------------------------------------------------------------------------

در مورد شما با توجه به اینکه تاریخ تولد مدارک تون ایراد داشته میتونه یکی از موارد ۷ یا ۱۰ بوده باشه. در کشورهای عربی زیاد اتفاق میافته که فردی چند همسر داره و برای اینکه بتونه اونها رو با خودش ببره با دستکاری مدارک اونها رو به عنوان دختر خودش جا میزنه. به همین دلیل سفارت های کشورهای عربی روی این موضوع نخوندن تاریخ تولد و عدم تطابق مدارک حساستر هستند. بهتره از یک سفارت غیرعربی مثل آنکارا یا ایروان اقدام کنید.

RE: ریجکت با کد 212 a - parya33 - 20-01-2016

ممنون از پاسختون
خیلی کمک کرد
ولی باید اضافه کنم که خود کارمندان سفارت آمریکا این اشتباه را مرتکب شدند و تاریخ تولد من را اشتباه وارد کردند. و از ما عذرخواهی هم کردند. و در چهره خیلی خجالت زده بودند. ولی طبق قانون پروسه ادمینیستریتیو باید از ابتدا شروع میشد. و این بار ما رو ریجکت کردن. 
بازم ممنون که راهنمایی کردید.
شاید این بار از ابوظبی اقدام کنیم. 
فقط نگران این هستیم که دوباره petition طول بکشه . دفعه قبل یکسال طول کشید 
الان وکیل به ما گفته دلیل دقیق رد شدن رو از سفارت تو ریاض با ایمیل بپرسیم و اگر جواب ندادن می تونیم ازشون شکایت کنیم.
وکیل می گه طبق قانون آمریکا وظیفشون هست که دلیل دقیق رو براتون ایمیل کنن.
دیگه خسته شدم. افسردگی گرفتم تو این کشور عقب افتاده. بچه ها هم خیلی اینجا محدودن. برام دعا کنید زودتر مشکلم حل بشه

RE: ریجکت با کد 212 a - Torkan - 20-01-2016

(20-01-2016, 01:13 PM)parya33 نوشته: ممنون از پاسختون
خیلی کمک کرد
ولی باید اضافه کنم که خود کارمندان سفارت آمریکا این اشتباه را مرتکب شدند و تاریخ تولد من را اشتباه وارد کردند. و از ما عذرخواهی هم کردند. و در چهره خیلی خجالت زده بودند. ولی طبق قانون پروسه ادمینیستریتیو باید از ابتدا شروع میشد. و این بار ما رو ریجکت کردن. 
بازم ممنون که راهنمایی کردید.
شاید این بار از ابوظبی اقدام کنیم. 
فقط نگران این هستیم که دوباره petition طول بکشه . دفعه قبل یکسال طول کشید 
الان وکیل به ما گفته دلیل دقیق رد شدن رو از سفارت تو ریاض با ایمیل بپرسیم و اگر جواب ندادن می تونیم ازشون شکایت کنیم.
وکیل می گه طبق قانون آمریکا وظیفشون هست که دلیل دقیق رو براتون ایمیل کنن.
دیگه خسته شدم. افسردگی گرفتم تو این کشور عقب افتاده. بچه ها هم خیلی اینجا محدودن. برام دعا کنید زودتر مشکلم حل بشه

درود

دوست من چرا شما به کشورهای عربی چسبیدید؟! برید آنکارا یا ایروان خودتون رو راحت کنید. از این اشتباهات البته در سفارت های دیگه پیش میاد. مثلا وقتی من برای بار دوم که رفته بودم واسه ویزا در آنکارا دیدم فردی که اومده بود واسه پیکاپ تاریخ انقضای ویزاش واسه چند ماه قبل بود که در کمال تعجب گفتن بدین درستش میکنیم!
ولی در حالت های کلی من پیشنهادم اینه به خصوص در این مواقع و اوضاع سی ا سی از کشورهای ترکیه یا ارمنستان اقدام کنید که مایک گرامی هم گفتند.

بااحترام،
ترکان

RE: ریجکت با کد 212 a - parya33 - 20-01-2016

ممنون از شما
با نظر شما موافقم ولی ما ساکن عربستان هستیم و اینجا کار می کنیم. البته اگر ویزا درست شده بود چند سال پیش از اینجا رفته بودیم چون واقعا از اینجا تنفر داریم. انقدر که مردمش و محیطش عقب افتاده هست.
در هر حال با راهنمایی های شما دوستان تصمیم گرفتیم که پاسپورت من که تاریخ تولد در آن با فونت بد نوشته شده و ناخواناست و دوبار در ویزا اشتباه نوشته شده را عوض کنیم و پاسپورت جدید بگیریم. و چون پرونده ما تا ماه اپریل 2016 باز هست یکبار دیگه در ریاض اقدام کنیم. و اگر نشد به ترکیه یا ارمنستان بریم. 
ولی من امیدم زیاد شده که با این تغییر بزرگ آفیسر به من دوباره ویزا بده. البته اگر دلیل رد شدنم به قول مایک تاریخ تولد ناخوانا باشه.
دعا کنید ... خیلی عذاب کشیدم اینجا..

RE: ریجکت با کد 212 a - Torkan - 20-01-2016

(20-01-2016, 03:27 PM)parya33 نوشته: ممنون از شما
با نظر شما موافقم ولی ما ساکن عربستان هستیم و اینجا کار می کنیم. البته اگر ویزا درست شده بود چند سال پیش از اینجا رفته بودیم چون واقعا از اینجا تنفر داریم. انقدر که مردمش و محیطش عقب افتاده هست.
در هر حال با راهنمایی های شما دوستان تصمیم گرفتیم که پاسپورت من که تاریخ تولد در آن با فونت بد نوشته شده و ناخواناست و دوبار در ویزا اشتباه نوشته شده را عوض کنیم و پاسپورت جدید بگیریم. و چون پرونده ما تا ماه اپریل 2016 باز هست یکبار دیگه در ریاض اقدام کنیم. و اگر نشد به ترکیه یا ارمنستان بریم. 
ولی من امیدم زیاد شده که با این تغییر بزرگ آفیسر به من دوباره ویزا بده. البته اگر دلیل رد شدنم به قول مایک تاریخ تولد ناخوانا باشه.

درود

واللا یکم غیر منطقی به نظر میاد که به اون خاطر باشه فقط ولی خوب به هر حال افسر نمیتونه بدون مطمین شدن از همه چی تصمیم بگیره گیریم که کار به واشنگتن اینا نکشه.
واللا ما فکر میکردیم فقط دانشجو جماعت آواره هستن الان با دیدن کیس شما غیر خطی بودن ویزای آمریکا کاملا معلوم میشه. همسر و 2 فرزند آمریکایی ویزا ندادن!

بااحترام،
ترکان

RE: ریجکت با کد 212 a - M1KE - 21-01-2016

از اونجاییکه ویزای شما مهاجرتی هست موارد عادی رد ویزا که برای ویزاهای توریستی و دانشجویی و مشابه اونها معمول هست صدق نمی کنه و محتمل ترین دلیل همون ناخوانا بودن و ناهمخوانی اطلاعات موجود در مدارک بوده که به خصوص در مورد کشورهای عربی روی اونها حساس هستند. اگر در گذرنامه جدید تاریخ تولد خوانا هست بعید می دونم اینبار مشکلی پیش بیاد.

(20-01-2016, 03:27 PM)parya33 نوشته: ممنون از شما

RE: ریجکت با کد 212 a - parya33 - 21-01-2016

بله من هم همین حسو دارم که اینبار درست میشه.... خیلی برام دعا کنید... خیلی سخته تو عربستان زندگی کردن... 5 ساله منتظر این ویزا هستیم خیلی اذیتمون کردن... آخر هم که ویزا رو دادن اینجوری کنسل شد! 
حالا مشکل اینه که سفارت ایران تو عربستان رو هفته پیش بستن! من نمی دونم از کجا باید پاسپورت جدید بگیرم الان! اینم شانس بد من.. 
بخوام برم دوبی بگیرم هم دیگه احتمالا تو عربستان راهم نمیدن! چون قانون جدید گذاشتن از بعد از قطع روابط ایران و عربستان که هیچ ایرانی حق ورود به عربستان رو نداره و هیچ کس از عربستان حق رفتن به ایران رو نداره البته 6 کشور دیگه رو هم در کنار ایران گفتن! 
اگر برم سفارت ایران در دوبی پاسپورت جدید بگیرم ممکنه موقع ورود به عربستان راهم ندن! 
سفارت ایران هم میگه باید خودت حضور داشته باشی!
در هر حال ممنون از راهنمایی همه دوستان! خیلی خیلی تشکر می کنم! خیلی بهم امید دادید... راه حل ها و پیشنهادات خوبی دادید... دعا می کنم همیشه موفق و سربلند و سلامت و پولدار باشید!

RE: ریجکت با کد 212 a - Fatemeh sohrabi - 02-11-2017

من یمرتبه دیگم پیام گذاشتم من تولاتاری قبول شدم وقتی رفتم برای مصاحبه کد212(a)برام زدن وگفتن کارم وتحصیلم واجد شرایط نیستم وپایین برگه هم دوتا کد 221g و223gرا برام زدن وگفتن تا یکساا فرصت داری وگرنه کیسم کنسل میشه
میشه منا راهنمای کنم که کلا ریجکت شدم یا باید کاری انجام بدم دیپلمم کارودانش بود فکر کردم کافیه سابقه کار نبردم دیگه الان من چکاری میتونم بکنم

اگه این ده بندی را که نوشتین برای منم صدق میکنه اخه من یه شهروند بی ازار مطلقه هستم فقط اگه به دیپلمم ایراد بگیرن وگرنه هیچکدوم از این شرایط من ندارم که بخوان این کد212 که مال تروریستا هستا به من بدن

RE: ریجکت با کد 212 a - M1KE - 03-11-2017

همونطور که در بالا هم اشاره کردم کد 212 صرفا به کسانی که مشکل امنیتی دارند داده نمیشه و میتونه شامل کسانی که مثلا نقص مدارک دارن هم بشه کما اینکه به شما هم گفتن یک سال فرصت دارین نقصی مدارک رو تکمیل کنید وگرنه اگر مشکل امنیتی وجود داشت که براش وقت تعیین نمی کردن.

از اونجاییکه مدرک شما مورد قبول قرار نگرفته می بایست دو سال سابقه کار براشون ببرین. مطابق توضیحاتی که به این دوست عزیز دادم عمل کنید.

https://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-2018-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87?pid=119777#pid119777