آکادمیا کافه
خرید تلفن همراه در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: خرید تلفن همراه در امریکا (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - lavender - 01-04-2013

این رو من یه جایی خوندم...دونستنش خالی از لطف نیست
نقل قول:مثل اینکه کسی از Google Voice خبری نداره. دوستانی که در آمریکا هستند حیفه که از این امکان خوب Google استفاده نمی‌برند.
اینجا من یکم بیشتر توضیح می‌دم.
مشکلی که اسکایپ و دیگر سیستم های VoIP دارند اینه که اگر کسی بخواهد با شناسه اسکایپ شما تماس بگیره باید در حقیقت با کامپیوتر شما تماس بگیره و شما مادامی که نزد کامپیوتر هستید می‌تونید به تماس‌ها جواب بدید. حالا جدیدا امکان اینکه برنامه اسکایپ را در موبایل خودتون نصب کنید و موبایلتون هم به اینترنت وصل باشه وجود داره و در این صورت هم می‌تونید به تماس‌ها جواب بدید. اما مشکلی که تو این راه وجود داره اول پوشش شبکه برای اینترنته که همیشه وجود نداره و دوم هزینه Data است که معمولا نمی‌صرفه.

اما گوگل پیشنهاد وسوسه برانگیزه داره! به شما یک شماه تلفن (به دلخواه خودتون!!) اختصاص میده و وقتی که دوستانتون بخوان با شما تماس بگیرن کافیه اون شماره را بگیرند. اگر شما آنلاین بودید که از طریق Google Voice جواب میدید. اگر آنلاین نبودید این تماس به شماره شما Forward یا به قول خودمون دایورت میشه. اینطوری هزینه‌ها به‌طور فزاینده‌ای کم میشه.
شما می‌تونید شماره دلخواه خودتون رو انتخاب کنید. مثلا می‌تونید اسمتون را تبدیل به شماره کنید: به کلید های موبایلتون نگاه کنید و هر کلیدی که حرف اول اسمتون هست را شماره اول و حرف دوم شماره دوم.... تا شماره ساخته بشه. مثلا شماره من میشه MOHSEN = 664196 حالا چندتا شماره مثل سال تولد هم بهش اضافه کنید. مثلا MOHSEN86 = 66419686 اینطوری شماره‌تون از یاد کسی نمیره!

امکانات Google Voice

شماره انتخابی اختصاصی رایگان

تماس با کل ایالات متحده و کانادا به صورت رایگان

برای ما که ممکنه نتونیم همه کلماتی که از تلفن می‌شنویم بفهمیم گوگل راه‌حل جالبی داره. گوگل تماس ها را به‌صورت نوشتاری هم درمیاره و این کمک خوبیه برای ما که زبانمون خیلی خوب نیست. پیغام‌های صوتی به خوبی به متن تبدیل می‌شن و تماس‌های دوطرفه فعلا در حالت آزمایشی هستند(من که امکان آزمایشش رو ندارم اما مردم می‌گن اون هم خوبه)

sms کلاْ رایگانه! چه دریافت چه ارسال. چه آنلاین چه آفلاین!

امکان تجمیع تمام شماره‌ها روی یک شماره وجود داره. می‌تویند شماره خونه و موبایل و محل کار و... همه را منتقل کنید رو شماره گوگل‌تون

تماس‌های بین‌المللی خیلی ارزون حساب می‌شه. قیمت‌هاشو با اسکایپ مقایسه کردم. بعضی جاها ارزونتر و بعضی جاها گرون‌تره. ایران قیمتش با اسکایپ یکیه.

به نظر من Google Voice امکانات خیلی خوبی داره که ارزش استفاده ازش رو داره.

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - lavender - 13-05-2013

یه شرکت جدید کشف شد! البته یکی از دوستام معرفی کرد و گفت خیلی ها توی شهرشون از این شرکت سرویس می گیرن و راضی هستن.
https://www.simplemobile.com

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - armince - 13-05-2013

وضعیت اینترنت وایرلس اونجا چطوره؟ ( روستوران دانشگاه فرودگاه مکانهای عمومی کتابخونه ها و .....)

چون اگه دسترسی به اینترنت رایگان باشه یا خیلی خیلی ارزون باشه از طریق Viber میشه راحت با ایران تماس گرفت و همه هم الان viber رو دارن .
حتی بین دانشجوها هم همه هم میشه براحتی با viber تماس گرفت که حساب کردم مکالمه حدود نیم ساعت فقط 14 مگ دیتا استفاده میکنه این 14 مگ هم به نوعی رایگان محسوب میشه تو یه پلن دیتای 100 مگابایتی

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - lavender - 13-05-2013

(13-05-2013, 12:16 PM)'armince' نوشته: وضعیت اینترنت وایرلس اونجا چطوره؟ ( روستوران دانشگاه فرودگاه مکانهای عمومی کتابخونه ها و .....)
چون اگه دسترسی به اینترنت رایگان باشه یا خیلی خیلی ارزون باشه از طریق Viber میشه راحت با ایران تماس گرفت و همه هم الان viber رو دارن .
حتی بین دانشجوها هم همه هم میشه براحتی با viber تماس گرفت که حساب کردم مکالمه حدود نیم ساعت فقط 14 مگ دیتا استفاده میکنه این 14 مگ هم به نوعی رایگان محسوب میشه تو یه پلن دیتای 100 مگابایتی

بعشی از فروشگاه ها مثل JCP- khols ,.... وایرلس دارن.
کتابخونه ها هم وایرلس رایگان داره هیمنطور بعضی کافی شاپ ها مثل استارباسک.
وقتی وایرلس هست دیگه دیتا نمی خواد آدم که.
من رو گوشیم دیتا نگرفتم چون به نظرم ضروری نبود و هر جا برم wi-fi هست. خیلی ها از دیتا برای GPS استفاده می کنن.
دیتای گوشیم  off هست و گاهی وایرلس رو on می کنم.

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - armince - 13-05-2013

پس با این تفاسیر اینترنت رایگان دسترسی خوبی داره و با استفاده از نرم افزارهای تلفن اینترنتی میشه کلی از هزینه های تلفن کردن رو کاهش داد. حتی جایی که دسترسی به اینترنت نیست میشه با یک شارژ دیتای 100 مگابایتی از این نرم افزارها براحتی استفاده کرد و بازم کلی صرفه جویی کرد.

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - lavender - 23-05-2013

اگر گوشی شما لاکِ اون  شرکت مخابراتی باشه که ازش خط گرفتید ( مثلاً T- mobile) بعد از اینکه پولش رو پرداخت کردید می تونید بگید براتون آنلاک کنن. یا اگر خواستید مسافرت برید می تونید زمانی که تو امریکا نیستید رو بگید و گوشی رو براتون آنلاک کنن ( حتی در زمانی که کامل پولش رو ندادید)

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - ahmadpashaei - 24-06-2013

سلام به دوستان ساکن آمریکا
این خبر رو الان دیدم گفتم حیفه نذارم اینجا،به کار ما که نمیاد ولی خیلی میتونه واسه شما و دوستانتون مفید باشه:
فروشگاه زنجیره ای وال مارت قیمت آیفون 4S و آیفون 5 را به شدت کاهش داد؛ بر اساس نرخ های جدید آیفون 4S به قیمت 39 ([img]images/smilies/exclamation.gif[/img]) دلار و آیفون 5 حدود 129 دلار[img]images/smilies/exclamation.gif[/img] در فروشگاه‎های وال مارت عرضه می شود.

آیفون 4S شانزده گیگی در این فروشگاه با احتساب قرارداد ماهانه با کمپانی های مخابراتی مانند AT&T، Sprint و Verison 90 دلار بود که از امروز مشتریان حضوری می توانند آن را به قیمت 39 دلار از وال مارت خریداری کنند.

آیفون 5 در سایز 16 گیگی که توسط AT&T، Sprint و Verison نیز 190 دلار عرضه می شد، کاهش یافته و اینک به قیمت 129 دلار با قرارداد مخابراتی قابل دریافت آنی است.

وال مارت مطابق رسم سالانه در آستانه نو شدن محصولات جدید و ورود قریب الوقوع آیفون نسل جدید، قیمتهای خود را کاهش داده است.

گفته می شود به زودی آیفون بعدی که آیفون 5S و یا 6 خواهد بود، معرفی و تا کریسمس راهی بازار می شود.
پی نوشت: به نظرتون شرم آور نیست قیمت گوشی ها در ایران اونم با حقوق های 150 تا 500 دلاری ایرانی های بیچاره؟!!!

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - lavender - 24-06-2013

احمد جان این قیمت ها اصولاً با قرارداد هست و گاهی می گن خب اول 39 دلار بدید و بعداً بقیش رو به صورت قسطی بدید
اونی رو هم که شما گفتید من تو سایت والمارت ندیدم. تنها چیزی که در مورد آیفون دیدم این بود:
http://www.walmart.com/cp/Apple-iPhone-Now-on-Straight-Talk/1101612?povid=cat1072335-env460189-moduleA051813-lLinkLHNFeaturedPhones_PrepaidCardsAppleiPhone

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - مروارید - 27-07-2013

دوستان سلام/
دوستان عزیزی که در امریکا ساکن هستین شما برای اینترنت (از طریق موبایل) از وایرلس استفاده میکنین ؟یا 3G؟
ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید که اونجا به چه صورته؟
تشکر از همگی

RE: خرید تلفن همراه در امریکا - lavender - 27-07-2013

(27-07-2013, 08:47 PM)'مروارید' نوشته: دوستان سلام/
دوستان عزیزی که در امریکا ساکن هستین شما برای اینترنت (از طریق موبایل) از وایرلس استفاده میکنین ؟یا 3G؟
ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید که اونجا به چه صورته؟
تشکر از همگی

هم میشه از وایرلس استفاده کردو هم اگر روی موبایلتون دیتا بگیرید (3G or 4G) می تونید از اون استفاده کنید.
برای دیتا باید هزینه ی جدا بدید و حدوداً از ماهی 20 دلار شروع میشه به بالا. اون دیگه بستگی بهمقدار دیتاتون داره.
توی امریکا دانشگاه های و خیلی از فروشگاه ها اینترنت وایرلس رایگان دارن. توی خونه هم اگه اینترنت داشته باشید می تونید با گوشی وصل شید