آکادمیا کافه
راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2

راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - raminoct - 29-12-2015

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان
بنده دانشجوی ترم 4 معماری دانشگاه آزاد هستم واحد زاهدان
تا ترم پیش یعنی ترم سومم معدلم حدودا 15 شد یعنی معدل کلم 

قصد دارم برای رفتن به آمریکا برای تحصیل در مقطع ارشد و سعی دارم معدلم رو بیشتر کنم برای ترم های آینده
با توجه به اینکه هنوز ترم چهارم و اینکه سربازی رو هم باید بگذرونم که حدودا سه الی چهار سالی وقت دارم
برای گرفتن فاند و کمک هزینه تحصیلی و کلا هر چیزی که شانسم رو برای پذیرش در ارشد بیشتر میکنه باید چیکار کنم؟
مثلا سعی کنم تو این مدت چه مدارکی بگیرم و کلا پیشنهاد شما با توجه به وقتی که دارم و تازه اول راه هستم چیه؟
همچنین اگر تلاش برای کنکور ارشدم رو بیشتر کنم و رتبه ی خوبی در آزمون سراسری ارشد بیارم تاثیری روی پذیرشم داره؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
موفق باشید.

RE: راهنمایی برای تحصیل در معماری ارشد - Abyss - 29-12-2015

(29-12-2015, 11:54 AM)raminoct نوشته: سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان
بنده دانشجوی ترم 4 معماری دانشگاه آزاد هستم واحد زاهدان
تا ترم پیش یعنی ترم سومم معدلم حدودا 15 شد یعنی معدل کلم 

قصد دارم برای رفتن به آمریکا برای تحصیل در مقطع ارشد و سعی دارم معدلم رو بیشتر کنم برای ترم های آینده
با توجه به اینکه هنوز ترم چهارم و اینکه سربازی رو هم باید بگذرونم که حدودا سه الی چهار سالی وقت دارم
برای گرفتن فاند و کمک هزینه تحصیلی و کلا هر چیزی که شانسم رو برای پذیرش در ارشد بیشتر میکنه باید چیکار کنم؟
مثلا سعی کنم تو این مدت چه مدارکی بگیرم و کلا پیشنهاد شما با توجه به وقتی که دارم و تازه اول راه هستم چیه؟
همچنین اگر تلاش برای کنکور ارشدم رو بیشتر کنم و رتبه ی خوبی در آزمون سراسری ارشد بیارم تاثیری روی پذیرشم داره؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
موفق باشید.

سلام دوست عزیز
اولا که باید معدلتون رو خیلی بالا ببرید و مهم تر از همه چیز اینکه پرتفلیوی معماری و هنری خوبی برای خودتون بسازید. هیچ چیزی مهمتر از پرتفولیو برای معماری نیست، اگر طرح های دانشگاهتون ضعیفه سعی کنید در مسابقات بین مللی دانشجویی شرکت کنید و کانسپت ها رو خوب پرزانته کنید.
اگر در زمینه ی معماری پایدار هم مقاله بدید و در cvتون بذارید شانس فاند گرفتنتون بیشتر میشه. 
اصلا برای کنکور ایران سرمایه ی زمانی و جانی نگذارید که وقت تلف کردنه، ساختن یک پرتفلیو خوب فوقالعاده سخت و زمانگیره.
با آرزوی بهترین ها برایتان

RE: راهنمایی برای تحصیل در معماری ارشد - raminoct - 29-12-2015

(29-12-2015, 01:25 PM)Abyss نوشته: سلام دوست عزیز
اولا که باید معدلتون رو خیلی بالا ببرید و مهم تر از همه چیز اینکه پرتفلیوی معماری و هنری خوبی برای خودتون بسازید. هیچ چیزی مهمتر از پرتفولیو برای معماری نیست، اگر طرح های دانشگاهتون ضعیفه سعی کنید در مسابقات بین مللی دانشجویی شرکت کنید و کانسپت ها رو خوب پرزانته کنید.
اگر در زمینه ی معماری پایدار هم مقاله بدید و در cvتون بذارید شانس فاند گرفتنتون بیشتر میشه. 
اصلا برای کنکور ایران سرمایه ی زمانی و جانی نگذارید که وقت تلف کردنه، ساختن یک پرتفلیو خوب فوقالعاده سخت و زمانگیره.
با آرزوی بهترین ها برایتان
سلام و ممنون از پاسختون و وقتی که برای سوال بنده گذاشتید

در زمینه پرتفلیوی معماری و هنری تحقیق کردم و ی چیز هایی در اینترنت مشاهده کردم

میخواستم بدونم  آلبوم پرتفلیوی من حدودا باید چند صفحه باشه معمولا یا به طور کلی حداقلش باید تا چند صفحه یا چند پروژه باشه تا از الان کم کم برای درست کردنش اقدام کنم؟ پرتفلیو رو میتونم به صورت آزادانه خودم پروژه رو انجام بدم و در آلبوم بگذارم یا باید حتما توسط دانشگاه یا استادم تایید شده باشه؟ مثلا خودم ی طرح از پایه تری دی کنم یا اسکیسش رو بزنم ؟
یک سوال ابتدایی تر اینکه منظور شما از CV چیه؟ چون بنده اطلاعات کاملی راجب این چیزها ندارم
همچنین ترجمه کتاب هم تاثیری میتونه داشته باشه در پذیرشم؟

عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیادم

RE: راهنمایی برای تحصیل در معماری ارشد - Abyss - 29-12-2015

(29-12-2015, 01:38 PM)raminoct نوشته: سلام و ممنون از پاسختون و وقتی که برای سوال بنده گذاشتید

در زمینه پرتفلیوی معماری و هنری تحقیق کردم و ی چیز هایی در اینترنت مشاهده کردم

میخواستم بدونم  آلبوم پرتفلیوی من حدودا باید چند صفحه باشه معمولا یا به طور کلی حداقلش باید تا چند صفحه یا چند پروژه باشه تا از الان کم کم برای درست کردنش اقدام کنم؟ پرتفلیو رو میتونم به صورت آزادانه خودم پروژه رو انجام بدم و در آلبوم بگذارم یا باید حتما توسط دانشگاه یا استادم تایید شده باشه؟ مثلا خودم ی طرح از پایه تری دی کنم یا اسکیسش رو بزنم ؟
یک سوال ابتدایی تر اینکه منظور شما از CV چیه؟ چون بنده اطلاعات کاملی راجب این چیزها ندارم
همچنین ترجمه کتاب هم تاثیری میتونه داشته باشه در پذیرشم؟

عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیادم

خواهش می کنم دوست خوبم. بعضی از دانشگاه ها محدودیت تعداد صفحه دارند ،25 صفحه رو به روی هم یعنی 50 تک صفحه، اما در کل 3 طرح دانشگاه و 3 مسابقه می تونه خیلی موثر باشه. در ضمن کار حرفه ای اگر از نظر معماری یعنی از نظر هنری قابل باشه باید قرار بگیره، از قرار دادن کارهای اجرایی معمولی جدا پرهیز کنید. خودتون می تونید ایده پردازی کنید و برای خودتون پروژه درست کنید، اما خوب باید عنوان بشه که این طرح شخصی هست. تایید استاد هم اصلا مهم نیست.
برای راهنمای کاملتر ساختن پرتفولیو اینجا رو بخونید .
cv کارهای علمی هست یا سمینارهایی هست که شرکت کردید که به صورت لیست با تاریخ و موضوع پشت سر هم می نویسید. ترجمه ی کتاب میشه 1 کار در سی وی اگر زمان زیاد نمی بره خیلی هم خوبه .
موفق باشید.

RE: گرفتن اقامت دائم (گرین کارت) امریکا بعد از اتمام تحصیلات - ensi21 - 31-12-2015

سلام بردوستان عزیز
الان ترم 3حسابداری دانشگاه ازادم وکلاس تافلم دارم میرم بنظرتون برای ارشد تغییر رشته بدم به معماری دردانشگاه اونجا می پذیرن چون واقعا علاقه دارم یا همینو ادامه بدم؟یه سوال دیگه چه شغل هایی برا حسابدارا تو امریکا هستش؟
ممنون

RE: راهنمایی برای تحصیل در معماری ارشد - ensi21 - 01-01-2016

سلام
کسی که میخواد ازکارشناسی حسابداری به ارشدمعماری بره بورس بهش تعلق میگیره؟دانشگاه های اونجا می پذیرن؟
البته فعلا ترم 3حسابداریم
برای تافل دارم اقدام میکنم

RE: راهنمایی برای تحصیل در معماری ارشد - Shihan - 01-01-2016

(01-01-2016, 12:41 AM)ensi21 نوشته: سلام
کسی که میخواد ازکارشناسی حسابداری به ارشدمعماری بره بورس بهش تعلق میگیره؟دانشگاه های اونجا می پذیرن؟

برای دانشگاههای شناخته شده و معتبر این مورد شدنی نیست!! ضمناً برای ارشد بورس در اروپا و اسیا تعلق نمیگیره. اما ممکنه برخی کشورهای بی رسم ونشان (اروپای شرق ) بتونی پذیرش بگیری اما از فاند خبری نیست!!
برای امریکا و کانادا هم بعید میدونم! باز بهتره در تاپیک اون کشورها بپرسی.

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - ensi21 - 01-01-2016

ممنون از پاسختون.اگه ارشدمو تو دانشگاه تاپ بگیرم چی؟

RE: راهنمایی برای تحصیل در معماری ارشد - Abyss - 01-01-2016

(01-01-2016, 12:41 AM)ensi21 نوشته: سلام

از هر رشته ای میشه به ارشد معماری رفت و طول دوره یک سال افزایش پیدا می کنه و در بیشتر دانشگاه ها برای رشته های غیرمرتبط معماری شرایط ویژه ای در نظر گرفتن که کار رو برای متقاضی ها خیلی راحت می کنه. شما دانشگاه مورد نظرتون رو پیدا کنید و بعد شرایطش رو همونجا بخونید، همه جا با هم فرق می کنه اما بیشترشون دوره ی 3 ساله برای رشته های غیرمعماری ارایه می کنند.
موفق باشید

RE: راهنمایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری - ensi21 - 01-01-2016

پس میشه امیدوار بود بشه فاند گرفت؟اگه مسلط به نرم افزاربود چی؟