آکادمیا کافه
ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87)

صفحات 1 2

ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 27-12-2015

دوستان سلام
راستش این موضوع جهت حل یک مشکل خاص به وجود اومده و تو مسایل اپلای عمومیت نداره برای همین تو قسمت گفتگوی خودمانی ایجادش کردم

من یکی از دانشجویان ارشد رشته ی عمران - سنجش از دور دانشگاه تهران هستم. قصد دارم یه فروم بین المللی رو توی مجموعه ی stackexchange مخصوص رشته های سنجش از دور و فتوگرامتری ایجاد کنم
برای اینکار از طریق مکانیزم هایی که تو مجموعه stackexchange پیش بینی شده با اعضای ارشد صحبت کردم و به این نتیجه رسیدیم که وجود فرومی برای سنجش از دور که در کنار فروم GIS به طور فنی به سنجش از دور بپردازه خالیه و لذا پیشنهاد ایجاد همچین سایتی رو تو لینک زیر دادم

برای اینکه بیشتر راجع به مکانیزم ایجاد فروم جدید تو این مجموعه بدونید میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید
حالا من برای اینکه مدیران مجموعه رو قانع کنم که این سایت مورد نیاز هست به کمک و حمایت افراد جامعه ی سنجش از دور از طریق follow و commitment این پیشنهاد لازم دارم
تا به حال به طرق مختلف تو شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و تلگرام این کار رو تبلیغ کردم و همون طور که می بینید 73 نفر تا بحال این پروپوزال رو فالو کردند ولی متوجه شدم برای اینکه بتونم افراد متخصص تری رو جذب کنم میتونم روش دیگه ای پیش بگیرم
برای این کار 25 ژورنال معتبر سنجش از دور رو بر حسب ایمپکت فاکتور مرتب کردم
قصد دارم نام و آدرس کسانی رو که سال های اخیر تو این ژورنال ها مقاله دادن رو توی یه فایل access لیست کنم و به هرکدوم فقط یک بار یک ایمیل تبلیغاتی کوتاه و با متن تا حد امکان جذاب از طریق اکسس بزنم (bulk mail) تا اگر دوست داشتن پروپوزال رو فالو کنند
تا حالا 100 نفر از افراد رو لیست کردم و قصد دارم اولین سری از ایمیل ها رو بفرستم

برای اینکه احتمال خونده شدن و فالو بالا بره متن باید رسمی و مخترمانه و جذاب و تا حد امکان کوتاه باشه و از طرفی تمام مواردی رو که میخوام بگم شامل باشه
این موضوع رو ایجاد کردم تا با کمک دوستان آکادمیاکافه متن ایمیل رو که تو پست های بعدی میارم اصلاح کنم و بهترین متن رو برای فرستادن این ایمیل ها انتخاب کنم
تو پست سوم متن ایمیل رو میارم تا شما بدونید که در نظر دارم چه مواردی رو شامل باشه و بعد از اون لطفا به بنده کمک کنید و با توجه به اطلاعاتی که تو لینک های بالا دادم متن رو تصحیح کنید
حتی اگر رشته تون سنجش از دور نباشه با تصحیح متن و زیباتر کردن اون قدمی برای اعتلای دانش سنجش از دور و فتوگرامتری (که به هر حال یکی از شاخه های علم هست ) برمیدارید پس لطفا به این موضوع توجه و بنده رو راهنمایی کنید

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 27-12-2015

این هم توضیحی که من به یکی از اساتیدم دادم در رابطه با اینکه اصلا این کار چی هست؟ (اگر هنوز هم نمیدونید که طریقه ایجاد سایت تو این مجموعه چطوره و یا حوصله ی خوندن فایل های اشتراک گذاری شده تو لینک ها رو ندارید)

راستش این یه گروه نیست
در واقع سال 2008 فرومی تاسیس میشه برای برنامه نویسی به نام stack overflow (که همه باهاش آشناییم)
گروه سازنده ی این سایت وقتی موفقیت چشمگیر اون رو میبینن موسسه ای تاسیس میکنند به نام stack exchange
درباره اش میتونید تو لینک زیر بیشتر بخونید

حالا موسسه ی stack exchange یه قالب آماده داره برای هر نوع فرومی که دقیقا مثل stack overflow کار میکنه و به همون شیوه اداره میشه
این گروه توانایی داره برای هر موضوعی دینی / علمی / آشپزی / تکنولوژی و ..... یک سایت اختصاص بده
مشروط بر اینکه نیاز به وجود اون سایت احساس بشه یعنی مثلن جامعه ی سنجش از دور هست که باید جمع بشه و از مدیران این سایت درخواست کنه که سایتی هم برای اون ها تاسیس بشه
برای اینکه به درخواست های افراد رسیدگی بشه این موسسه یه قسمتی داره به نام area51
که توی اون هر آدم معمولی از سراسر دنیا میتونه بیاد پیشنهاد ایجاد سایت بده
و خودش هم باید مردم رو از وجود این پیشنهاد آگاه کنه
اگه مردم (مثلا جامعه سنجش از دور) به وجود چنین فرومی علاقمند باشند پیشنهاد رو follow می کنند و وقتی به یه حد نصاب مثلا 300 نفر رسید پروپوزال وارد مرحله بعد میشه
خود موسسه به این 300 نفر ایمیل میزنه و از اون ها میخواد بیان و آمادگیشون رو برای فعالیت تو سایتی که قراره تاسیس بشه اعلام کنند
وقتی این مرحله هم به حد نصاب رسید و مثلا 500 یا 600 نفر اعلام آمادگی کردند(در نهایت هم از این افراد فقط 10 درصد وافعا علاقمند بار اصلی تاسیس سایت رو به دوش میکشن )
سایت تاسیس میشه و یه مدت (90 روز الی 4 سال ) آزمایشی فعالیت میکنه و اگه تو این مدت ترافیک سایت (براساس معیارهایی که تو قسمت area51 شفاف اعلام میشه ) به حد مطلوب رسید سایت دائمی میشه
در حال حاضر برای موضوعات مختلف مثل gis , علوم کامپیوتر و ریاضی و فیزیک و ..... این موسسه به همین شکل فروم تاسیس کرده
هر سایت هم یه قسمت داره به اسم meta که توی اون میتونیم در مورد خود سایت بحث کنیم
من بعد سه سالی که فعالیت داشتم تو این سایت (البته نه خیلی مداوم ) متوجه شدم سوالای سنجش از دور تو سایت gis در حد نرم افزار جواب میگیرن نه بیشتر
و این موضوع رو از طریق قسمت meta با مدیران gis به بحث گذاشتم
اون ها هم گفتند که نیاز به وجود یه سایت مخصوص rs کم کم احساس میشه و دو سال پیش هم یه نفر پروپوزال داده بود ولی به حد نصاب نرسید و این بار من میتونم امتحان کنم
در مورد اینکه چی عاید اعضا میشه
خوب یکیش این هست که اگه به حد نصاب برسه و سایت مخصوص سنجش از دور تاسیس بشه تا 5 یا 6 سال دیگه که منم یه متخصص سنجش از دور میشم یه سایت مخصوص و خیلی تمیز (بر خلاف خیلی از فروم ها که جواب درست توشون گم میشه ) مخصوص رشته ی خودم در اختیارم هست که متخصصای بزرگی تو سراسر دنیا توش عضون و مستونم راهنمایی بگیرم
دومش اینکه اگر فعالیت خود فرد تو این سایت زیاد باشه امتیاز بالا نشانه ی نوعی تسلط کافی به رشته اش هست این سایت این امتیاز رو به صورت flair در اختیار اعضا میذاره که من دیروز تو کانال هم خانم anita gracer از اتریش رو مثال زدم که نویسنده کتاب QGIS هستند و همین flair رو در homepage خودشون و پروفایل های دیگه ی خودشون تو اینترنت گذاشتن
سایت stack overflow یه قسمتی داره به نام stack overflow jobs که توی اون شرکت های برنامه نویسی دنیا از بین افرادی که تو stack overflow فعالیت میکنند کارمند استخدام می کنند و من چند روز پیش هم دیدم که یه شرکت ایرانی تو شیراز از همین طریق اقدام به جذب کارمند کرده بود
برای برنامه نویس ها فعالیت توی این سایت هم به نوعی cv مخسوب میشه و من چندین بار دیدم فرد تو قسمت متا پرسیده آیا میتونه امتیازش تو این سایت رو توی رزومه اش بیاره
ممکنه قسمت jobs کم کم برای سایر سایت ها هم تاسیس بشه
خوب توی کوتاه مدت ممکنه نفعی نداشته باشه ولی تو دراز مدت مخصوصا برای دانشجویان و متخصصان جوان نفع داره خداقل نفع معنوی و تبحر بیشتر به رشته
یعنی مثلن من شاید پول یا شغلی از این طریق عایدم نشه
ولی وقتی یه متخصص دیگه سوال میپرسه و من میگردم و جوابش رو پیدا میکنم
تو دراز مدت باعث میشه در مورد موضوعات مختلف رشته ام خداقل یه تحقیق کوچک کرده باشم و دیدم فقط معطوف به یک بخث خاص نباشه

پست بعد متنی رو که برای ایمیل ها نوشتم میذارم و امیدوارم دوستان در هرچه بهتر کردن متن کمکم کنند تا احتمال خوانده شدن اون بره بالا

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 27-12-2015

متن ایمیل رو به صورت زیر نوشتم. لطفا این متن رو از هر نظر که صلاح میدونید (گرامر / زیبایی / کوتاهی/ علایم نگارشی و ... )ویرایش کنید تا امکان خونده شدن و فهم صحیح اون بره بالا

Dear Mr. Folani

I am trying to build a new Q&A site for remote sensing and photogrammetry in stackexchange and I need the support of the community to convince the authorities about the necessity of such a site.
Would you please announce your support for the proposal by following it in this link?
As you might see in the right hand of the above page, we need 28 more question with a score of 10 or more, to jump to the next phase of the site creation process, so I would appreciate if you take some minutes to judge other people's questions by upvoting, downvoting and editing them based on their relevance to the field.
If you have enough time, please add at least one question in order to decide about the content of the future site.
Please share this message between your colleagues, students and other related experts if you recognize it a useful idea.
For further information, you may refer to the following links
Feel free to contact me for your further questions.

King regards,

---
Sepideh Abadpour
M.Sc. Student in Remote Sensing
University of Tehran, College of Engineering,
School of Surveying and Geospatial Engineering
Email

همچنین نسخه ی word فایل QA site.pdf رو هم پیوست کردم اگر ممکنه از نظر گرامری ویرایش کنید تا هرکسی که میخونه در درک مطلب تا حد امکان مشکلی نداشته باشه
دوستان یک هفته به خودم وقت دادم و میخوام با کمک شما بهترین متن رو که احتمال خونده شدن بالاتری داشته باشه انتخاب کنم

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 28-12-2015

دوستان کسی نمیخواد تو نوشتن ایمیل بالا و همچنین فایل پیوست بهم کمک کنه؟
میخوام متن در حد امکان کوتاه باشه
زیبا باشه و اصلا غلط گرامری و علایم نگارشی غلط نداشته باشه
تا به راحتی قابل فهم باشه و احتمال خوندن و عمل کردن بهش بره بالا

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 28-12-2015

متن ایمیل به صورت زیر تصحیح شد. برای درخواست گذاشتن سوال از عبارت مودبانه تری نسبت به قبل استفاده کردم و همچنین لینک برنامه ی اندروید مربوطه را به فایل pdf اضافه کردم. لطفا هر جور که به نظرتون میرسه تصحیح کنید و نظر بدید. مخصوصا در مورد علایم نگارشی و درک درست متن

Dear Mr. Folani,

I am trying to build a new Q&A site for remote sensing and photogrammetry in stackexchange and I need the support of the community to convince the authorities about the necessity of such a site.
Would you please announce your support for the proposal by following it in this link?
Remote Sensing and Photogrammetry Q&A site proposal
As you might see in the right hand of the above page, we need 28 more question with a score of 10 or more, to jump to the next phase of the site creation process, so I would appreciate if you take some minutes to judge other people's questions by upvoting, downvoting and editing them based on their relevance to the field.
Could you please add at least one expert question to the list if you have enough time? (This is needed to decide about the content of the future site)
Please share this message between your colleagues, students and other related experts if you recognize it a useful idea.
For further information, you may refer to the following links.
FAQ
QA site.pdf

King regards,
--------------------------------------
Sepideh Abadpour
Email:

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - M1KE - 29-12-2015

- برای اینکه ایمیل شما توسظ خواننده ایمیل به عنوان اسپم شناسایی نشه و وقت برای خوندن اون بگذارند، علاوه بر اینکه اسم گیرنده می بایست در ابتدای ایمیل آورده بشه، در همون خط اول هم می بایست یکی دو جمله ای در مورد خود اون فرد نوشته بشه که معلوم بشه شما می دونید که ایشون در زمینه سنجش از راه دور و فتوگرامتری کار می کنه و یک ایمیل اتوماتیک نیست. خواننده باید احساس کنه که مخاطب ایمیل واقعا ایشون بوده.

- در ادامه می بایست یکی دو خطی توضیح بدین که ایجاد یک وبسایت تخصصی برای پاسخگویی و تبادل نظر در مورد رشته تون ضرورت داره و استک اکسچیج امکان ایجاد چنین وبسایتی رو براتون فراهم می کنه چون در حال حاضر خیلی ناگهانی اشاره کردین که ممکنه خواننده اصلا متوجه نشه.

در مورد متن موارد زیر به ذهنم میرسه:

I am trying to build a new Q&A site (is this a site or forum?) for "Remote Sensing and Photogrammetry" in stackexchange and I need the support of the community to convince the authorities (which authorities?) about the necessity of creating such a site.
Would you please announce your support for the proposal of creating this website by following it in this link?
As you can see in the right hand of the above page, we need 28 more questions with a score of 10 or more, to jump to the next phase of the site creation process, so I would appreciate if you could take some minutes to judge other people's questions by upvoting, downvoting and editing them based on their  relevance to the field of remote sensing and photogrammetry
If you have enough time, please add at least one question in order to decide about the content of the future site.
Please feel free to share this message with your colleagues, students and other related experts if you recognize it a useful idea.
  For further information, you may refer to the following links (this sentence and the links are better to be placed at the beginning of email after explaining the necessity of such a website(

King regards,

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 29-12-2015

(29-12-2015, 07:45 AM)M1KE نوشته: - برای اینکه ایمیل شما توسظ خواننده ایمیل به عنوان اسپم شناسایی نشه و وقت برای خوندن اون بگذارند، علاوه بر اینکه اسم گیرنده می بایست در ابتدای ایمیل آورده بشه، در همون خط اول هم می بایست یکی دو جمله ای در مورد خود اون فرد نوشته بشه که معلوم بشه شما می دونید که ایشون در زمینه سنجش از راه دور و فتوگرامتری کار می کنه و یک ایمیل اتوماتیک نیست. خواننده باید احساس کنه که مخاطب ایمیل واقعا ایشون بوده.

در مورد خود افراد اطلاعات زیادی نمیتونم بیارم تو ایمیل
مگر اینکه اسم یکی از مقاله هاش و نام ژورنالی رو که اون مقاله درش منتشر شده بیارم
رو این اساس یه ایمیل نوشتم و ایمیل قبلی رو ویرایش کردم که در پست بعدی میارم

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - M1KE - 29-12-2015

نیازی نیست اونقدر specific و خاص باشه که مثلا به مقاله یا مورد مشابه دیگری اشاره کنید. چون به این شکل هم وقت زیادی میبره تا برای هر فرد متن ایمیل رو تغییر بدین و هم متن ایمیل طولانی میشه. یک تمپلیت عمومی باشه که در دو خط اول به نوعی به این موضوع اشاره شده باشه. مثلا به این صورت:

"به عنوان فردی که در چند سال اخیر در زمینه سنجش از راه دور و فتوگرامتری فعال هستم همیشه جای خالی وبسایتی تخصصی برای پاسخگویی و تبادل نظر در مورد مسائل مربوط به رشته مان رو احساس کردم و به کمک و نظر ارزشمند شما به عنوان فردی که سال ها در این زمینه فعالیت مستمر داشتین احتیاج دارم تا بتونیم زمینه ایجاد چنین بستری رو برای حرفه مون فراهم کنیم. یکی از راهکارهای ایجاد چنین وبسایتی استفاده از قابلیت های stack-exchange هست که ....."

پینوشت: جمله بندی ها میتونه متفاوت و بهتر از چیزی باشه که من نوشتم. مقصودم ترسیم فضای شروع ایمیل بود.

RE: ارسال ایمیل تبلیغاتی به متخصصان یک رشته ی خاص جهت ایجاد فروم مخصوص همان رشته - sepinaz - 29-12-2015

راستش در واقع اشاره به یکی از مقالات فرد ساده است. من ایمیل رو در access به صورت زیر نوشتم:

Dear «title» «lastname»,

Recently, I’ve studied your paper “«Paper_name»” in «Name_of_journal» and I think that you may be interested in my effort of creating a new special Q&A site for Remote Sensing and Photogrammetry.
As you might have already noticed, there aren’t much places on the net which professionally concentrate on remote sensing and photogrammetry and gather related researchers all over the world to exchange knowledge and improve the community. So I’ve decided to build a new Q&A site for remote sensing and photogrammetry which is possible through the Area51 zone of StackExchange. (For further information, you may refer to the following links: FAQ and QA site.pdf)
In order to convince the stackexchange management team about the necessity of creating such a site, I need the support of the community. Would you please announce your support for the proposal of creating the website by following this link?
As you can see in the right hand of the above page, we need 28 more questions with a score of 10 or more to jump to the next phase of the site creation process. So I would appreciate if you could take some minutes to judge other people’s questions by voting them up and down and commenting on them based on their relevance to the field of remote sensing and photogrammetry.
Also could you please add at least one expert question to the list if you have enough time? (This is needed to decide about the content of the future site)
Please feel free to share this message with your colleagues, students and other related experts.

King Regards,

---------------------------------------------------
Sepideh Abadpour
Email1:
Email2:

که برای یک شخص خاص در لیست به صورت زیر درمیاد
Dear Mr. Ling,

Recently, I’ve studied your paper “Evaluation of the similarity in tree community composition in a tropical rainforest using airborne LiDAR data” in Remote Sensing of Environment and I think that you may be interested in my effort of creating a new special Q&A site for Remote Sensing and Photogrammetry.
As you might have already noticed, there aren’t much places on the net which professionally concentrate on remote sensing and photogrammetry and gather related researchers all over the world to exchange knowledge and improve the community. So I’ve decided to build a new Q&A site for remote sensing and photogrammetry which is possible through the Area51 zone of StackExchange. (For further information, you may refer to the following links: FAQ and QA site.pdf)
In order to convince the stackexchange management team about the necessity of creating such a site, I need the support of the community. Would you please announce your support for the proposal of creating the website by following this link?
As you can see in the right hand of the above page, we need 28 more questions with a score of 10 or more to jump to the next phase of the site creation process. So I would appreciate if you could take some minutes to judge other people’s questions by voting them up and down and commenting on them based on their relevance to the field of remote sensing and photogrammetry.
Also could you please add at least one expert question to the list if you have enough time? (This is needed to decide about the content of the future site)
Please feel free to share this message with your colleagues, students and other related experts.

King Regards,

---------------------------------------------------
Sepideh Abadpour
Email1:
Email2:

دیتابیسی رو که ازش استفاده میکنم و همین طور فایل ورد رو پیوست کردم
در واقع چون این دیتابیس رو از ژورنال ها تهیه کردم راحت ترین کار همون اشاره به یکی از مقالات فرد در یک ژورنال هست و با چند کلیک access متن رو برای هر فرد customize میکنه و به ایمیل اون فرد میفرسته
ولی باز هم اگر به نظرتون اشاره به مقاله ی فرد و ..... اشتباه هست و اثر برعکس ایجاد میکنه بگید تا این قسمت رو پاک کنم و همون متنی رو که شما در پست قبل بهش اشاره کردید استفاده کنم.
نظزتون رو هم در مورد متن ایمیل لطف کنید بذارید