آکادمیا کافه
مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D8%B9%D8%A8%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B3-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-Travel-Document-Re-entry-permit)

صفحات 1 2 3 4 5

مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - M1KE - 12-12-2015

مقیمانی که قصد دارند برای مدت طولانی (تا حدکثر 2 سال) خارج از آمریکا باشند و احتمال ابطال گرین کارت آنها زیاد می شود نسبت به گرفتن برگه عبور یا پاس سفید (Travel Document یا Re-entry permit) اقدام می کنند.

مراحل کلی گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit به صورت زیر است.

۱- برای هر فرد خانواده فرم I-131 به صورت جداگانه پرینت و پر شود (لینک فرم).

۲- می توان از روز ورود به آمریکا نسبت به گرفتن برگ عبور اقدام کرد. اگر بار اول باشد کپی ویزای ورود مهر خورده به عنوان گرین کارت عمل خواهد کرد.

۳- دو قطعه عکس که پشتش نام و نام خانوادگی و A.number نوشته شده باشد (A.number روی ویزا نوشته شده و فقط اولش یک صفر اضافه کنید)

۴- هزینه لازم برای هر نفر در حدود 360 دلار (برای خود برگه عبور) + 85 دلار (برای انگشت نگاری) است. هزینه های به روز را از صفحه 10 این دستورالعمل کنترل کنید چون با گذر زمان تغییر می کنند. سپس به اداره پست مراجعه کرده و برای هر نفر به صورت جداگانه به میزان این مبلغ money order بگیرید و مشخصات هر فرد روی مانی اوردر مربوطه نوشته شود (به عبارت دیگر با هزینه های اشاره شده برای هر فرد می بایست یک مانی اوردر 445 دلاری گرفته شود).

۵- به ازای هر نفر ۲ پاکت کوچک (از نوع اکسپرس) بگیرید و روی آنها آدرس فرستنده را اداره پست موردنظر و آدرس گیرنده را آدرس خودتان بنویسید (با یکی از این پاکت ها تاییدیه رسیدن مدارک را به شما می فرستند و با دومی تاریخ انگشت نگاری را به شما اطلاع می دهند. بنابراین آدرس گیرنده آنها می بایست آدرس خود شما باشد).

۶- یک پاکت بزرگتر هم بگیرید و همه مدارک قبلی و پاکت های کوچکتر را داخل آن بگذارید و روی آن آدرس فرستنده را آدرس خودتان و آدرس گیرنده  را اداره انگشت نگاری بنویسید (آدرس اداره انگشت نگاری در دستورالعمل اشاره شده و شهر به شهر فرق می کند)
توجه: ترجیحا مدارک را با پاکت های اکسپرس بفرستید که کارها زودتر انجام شوند (در این صورت هزینه پاکت ها حدود 16 دلار بیشتر خواهد شد).

۷- حدود یک هفته بعد نامه ای از اداره انگشت نگاری به دست شما خواهد رسید که برای تقریبا یک هفته بعد زمانی را مشخص کرده اند که انگشت نگاری را انجام دهید. بنابراین در زمان موردنظر می بایست حضور فیزیکی داشته باشید.

۸- در اداره انگشت نگاری می بایست فرمی را پر کنید که اطلاعات هویتی و بیومتریکی مثل وزن، قد و رنگ چشم نوشته شوند. 
توجه: وزن را به پوند و قد را بر حسب فوت و اینچ بنویسید (هر کیلوگرم = 2.205 پوند و هر اینچ = 2.54 سانتیمتر است. بنابراین اگر وزنتان را بر حسب کیلوگرم در 2.205 ضرب کنید به پوند تبدیل می شود. در مورد قد هر 12 اینچ را به صورت فوت و خورده ای ها را به صورت اینچ گزارش می کنند. برای راحتی می توانید در این لینک قدتان را بر حسب سانت وارد کنید تا معادل فوت و اینچی آن را نمایش دهد).

۹- حدود 40 روز بعد مدارک به آدرس شما فرستاده می شوند (لزومی ندارد در زمان تحویل گرفتن این مدارک به صورت فیزیکی در آمریکا باشید و در عمل می توانید بعد از انگشت نگاری خارج شوید و مدارک را دوستان یا آشنایان شما به دست تان برسانند که در زمان ورود به مشکل نخورید).

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - زهرا 12 - 07-01-2016

سلام.
ببخشید من ی سوال دارم.تا یک ماه اینده باید برم امریکا برای گرفتن گرین کارت.اگه همون موقع اقدام کنم برای پاس سفید تا دو سال حق ندارم وارد امریکا بشم؟و اگه بنا ب دلایلی مجبور شدم برم پاس سفیدم باطل میشه؟

ی سوال دیگم دارم.من اینترنم.8ماه دیگه از درسم مونده.کدام ایالت امریکا برای کار و ادامه تحصیل تو رشته پزشکی برای تخصص بهتره؟

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - M1KE - 08-01-2016

پاس سفید "تا" دو سال اعتبار داره یعنی تا دو سال بیشتر نباید بیرون از آمریکا باشین و اگر بعد از اون برگردین دیگه اون پاس سفید هم اعتبارش تمام شده و به مشکل می خورید. شما می تونید از فردای روزی که خارج شدین تا دو سال بعد، هر روزی که دوست داشتین وارد بشین. اگر می خواستین دوباره برگردین و مدت زیادی خارج از آمریکا بمونید می بایست دوباره برای یک برگه عبور جدید ۲ ساله اقدام کنید. بار سوم بهتون یک سال بیشتر وقت نمیدن. یعنی در مجموع میشه تا ۵ سال این قضیه رو کش داد.

در مورد تعداد دفعاتی که میشه در بازه اعتبار برگه عبور باهاش وارد و خارج شد من محدودیتی ندیدم و به نظر میرسه تا زمانی که اون رو از شما نگرفته باشن و هنوز معتبر باشه بتونید باهاش رفت و آمد کنید بدون اینکه به مشکلی بخورید.

پینوشت: در مورد سوال های مربوط به کار می تونید به تاپیک های انجمن کار و زندگی در آمریکا مراجعه کنید.

===================

از دستورالعمل اداره مهاجرت برای درخواست برگه عبور:

Generally, a Reentry permit issued to a permanent resident is valid for 2 years from the date of issuance. However, if you have been outside the United States for more than 4 of the last 5 years since becoming a permanent resident the permit will be limited to 1 year, except that a permit with a validity of 2 years may be issued to the following:

a) A permanent resident whose travel is on the order of the US Government, other than an exclusion, deportation, removal, or rescission order;
b) A permanent resident employed by a public international organization of which the United States is a member by treaty or statute; or
c) A permanent resident who is a professional athlete and regularly competes in the United States and worldwide.

A reentry permit may not be issued if you have already been issued such a document, and it is still valid, unless the prior document has been returned to USCIS or you can demonstrate that it was lost or ....

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - NihatSami - 16-04-2016

درود
من 2 سالی هست که ازدواج کردم خانمم سیتی زن امریکاست
الان خانمم باردار هست و برای زایمان رفته امریکا من هم ایران هستم
و کارهای اقامت منم داره انجام میده
ولی اول میاد ایران که با هم بریم امریکا ...
ولی برای پاسپورت دخترم میگن باید حتما باید پدرش باشه و در غیر اینصورت فامیل مادر میخوره در شناسنامه و پاسپورت
مدارک چی میخاد???باید برم سفارت سویس?? از چه طریقی میتونم مدارک رو بفرستم?میگن پاسپورت خودم و کپی یه مدرک از محل تولد بیمارستان دخترم رو باید ببرم سفارت سویس...
مرسی از سایت خوبتون?

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - mohammad1980 - 25-05-2016

سلام 
تو سایت زیر نوشته 450 دلار هزینه . اما شما نوشتین 360 تا کدام درست تر هست ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

مورد دیگه اینکه تا چند بار میشه این پاس رو تمدید کرد ؟ آیا امکان داره برای حدودا 8 سال بشه این کار رو کرد ؟ چون شنیدم بعضی ها میگن تا سه بار بیشتر نمیشه

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - M1KE - 25-05-2016

وبسایت دفاتر مهاجرتی که منبع موثق تلقی نمیشه. لینکی که در پست اول همین تاپیک گذاشتم برای خود اداره مهاجرت آمریکاست. همونطور که در بند چهارم پست اول همین تاپیک اشاره کردم دو هزینه وجود داره یکی 360 دلار و دیگری 85 دلار که مجموعا میشه 445 دلار.

در مورد اعتبار پاس سفید، در کل تا 5 سال قابل تمدیده (بار اول و دوم 2 ساله داده میشه ولی بار سوم 1 ساله).

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - مهمان - 01-11-2016

سلام و خسته نباشید به شما. من یک سوال تخصصی داشتم در مورد پاس سفید .چون مراحل انجام کار باید در خاک آمریکا باشد مثلا انگست نگاری و ارسال مدارک  یا همان I-131  آیا میشود این کار را فردی که از آمریکا خارج شده و دارای گرین کارت است از یک سفارت آمریکا مثلا  ابوظبی انجام دهد چون سفارت هر کشور خاک اون کشور محسوب میشود و پاس سفید را ازطریق پیکاپ دریافت کند. سپاس بیکران از لطف شما.

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - M1KE - 01-11-2016

از توضیحات وبسایت USCIS اینطور برداشت میشه که نمیشه خارج از آمریکا برای اون اپلای کرد ولی اشاره شده که میتونید درخواست اون رو بدین که پاس سفید برای پیکاپ به سفارت یا دفتر DHS در خارج از آمریکا فرستاده بشه.

==============

If you are in the United States as a lawful permanent resident or conditional permanent resident, you may apply
for a Reentry Permit. You must be physically present in the United States when you file the Reentry Permit
application and complete the biometrics services requirement. After filing your application for a Reentry Permit,
USCIS will inform you in writing when to go to your local Application Support Center (ASC) for your biometrics
services appointment. (See Item Number 3. Biometrics Services Requirement in the General Requirements
section of these Instructions.)
NOTE: A Reentry Permit may be sent to a U.S. Embassy, U.S. Consulate, or DHS office abroad for you to pick
up, if you make such a request when you file your application.

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - MEMO - 02-11-2016

با تشکر از پاسخ شما به سئوال اول من سئوال دیگری داشتم که اگر ممکن است مرا  راهنمایی کنید. از جمله شرایط درخواست سیتیزن شدن 1- گذشتن زمان 5 سال از زمان صدور گرین کارت و دیگری 2- حداقل 30 ماه در خاک آمریکا اقامت داشته باشیم. حال سئوال من :  اگر بعد از 5 ماه ماندن در خاک آمریکا آنجا را ترک کرده باشید و در کمتر از یکسال دو باره به امریکا برگردید و اینبار با گرفتن پاس سفید 1/5 سال آمریکا را ترک کنید که جمعا میشود 2/5 سال و سپس بعد از این مدت 2/5 سال بعد را در خاک آمریکا اقامت داشته باشید آیا شروط درخواست سیتیزن شیپی رعایت شده است ؟

RE: مراحل گرفتن برگه عبور | پاس سفید | Travel Document | Re-entry permit - ahmadpashaei - 03-11-2016

(02-11-2016, 10:35 PM)MEMO نوشته: با تشکر از پاسخ شما به سئوال اول من سئوال دیگری داشتم که اگر ممکن است مرا  راهنمایی کنید. از جمله شرایط درخواست سیتیزن شدن 1- گذشتن زمان 5 سال از زمان صدور گرین کارت و دیگری 2- حداقل 30 ماه در خاک آمریکا اقامت داشته باشیم. حال سئوال من :  اگر بعد از 5 ماه ماندن در خاک آمریکا آنجا را ترک کرده باشید و در کمتر از یکسال دو باره به امریکا برگردید و اینبار با گرفتن پاس سفید 1/5 سال آمریکا را ترک کنید که جمعا میشود 2/5 سال و سپس بعد از این مدت 2/5 سال بعد را در خاک آمریکا اقامت داشته باشید آیا شروط درخواست سیتیزن شیپی رعایت شده است ؟

سلام
 سوال اول-برای درخواست سیتیزنی 5 سال کامل نیست، 57 ماه هست و اینکه از زمان اولین ورود محاسبه میشه نه از زمان دریافت گرین کارت. باید حداقل 30 ماه از 57 ماه رو در آمریکا بوده باشین؛ باید هیچ خروج بیش از شش ماه از آمریکا نداشته باشین؛ فرار مالیاتی و جرم و .... مرتکب نشده باشین. در مورد سوال نهاییتون باید بگم که گرفتن re-entry permit تمام سوابق حضورتون در آمریکا رو پاک می کنه. در ضمن اون حضور قبلیتون حتی در صورت نگرفتن پاسپورت ورود مکرر به درد نمیخوره چون بیش از 6 ماه خارح بودین.