آکادمیا کافه
اجاره کردن خانه در استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: زندگی و کار در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: اجاره کردن خانه در استرالیا (/Thread-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2

اجاره کردن خانه در استرالیا - zero_0 - 11-03-2011

لطفا اطلاعات و سئوال ها تون در زمینه اجاره خانه، آپارتمان و یا share ،homestay و یا خوابگاه در اینجا مطرح کنید.

RE: اجاره کردن خانه - zero_0 - 11-03-2011

طبق http://www.tenantsact.org.au/Advice/tenancy.html
bond پولی است که ممکن است صاحب خانه در ابتدا از مستاجر طلب کند. این پول نزد اداره Office of Regulatory Services می ماند تا در صورت خسارت و.. بکار رود. در صورت پرداخت bond حتما از صاحب خانه رسید گرفته و فرم Bond Lodgement form را پر کنید. صاحب خانه یا بنگاه موظف اند طی به ترتیب دو و 4 هفته فرم را به همراه پول به اداره مذکور بفرستند. ای پول در صورتی کخ مسئله ای پیش نیاید در پایان اجاره به مستاجر عودت داده خواهد شد.
bond نباید از اجاره 4 هفته بیشتر باشد. و rent in advance هم حداکثر به اندازه یک ماه اجاره می باشد.
این دو تنها پولی هستند که از شما گرفته می شود و هر پولی که تحت عناوین دیگر از شما طلب شود، غیر قانونی است.

شما در اولین روز ورود باید دو نسخه Condition of Premises Report )inventory) را از صاحب خانه دریافت و پس اعلام موافقت یا مخالفت یک نسخه را به او تحویل دهید. این لیست پیرامون شرایط و امکانات خانه می باشد.
Check the report very carefully and write down details of any marks on the walls, stains on the carpet, faulty equipment, damage etc. The report will be used as evidence at the end of the tenancy if there are any disputes. It is best to be thorough and take photographs (even video) of the condition of the premises when you move in.

در ضمن اگر در زمینه اجاره خانه، مورد تبعیض نژادی یا جنسیتی و .. واقع شدید، حق شکایت دارید! Smile

RE: اجاره کردن خانه - xbox - 12-03-2011

در کشور هند بدین صورت است که اول مبلغی به عنوان deposit از طرف صابخانه دریافت می گردد ، که این مبلغ معمولا 4/5 برابر اجاره اصلی است و در آخر قرار داد هم به مستاجر پس داده می شود. و ضمن اینکه شما باید مبلغ 1 ماه اجاره رو هم همان موقع پرداخت کنید!!
در ضمن اگر هم یک بنگاه املاک ، خانه ای برای شما پیدا کرد ، باید 1.5 الی 2 برابر مبلغ اجاره را به او ، به عنوان حق کارمزد بدهید!

و اینکه ، 1 ماه قبل از تخلیه خانه ، باید به صاحبخانه اطلاع دهید و در یک ماه آخر هم ، لازم به پرداخت اجاره نیستید.

RE: اجاره کردن خانه - Maral - 08-09-2011

لینک ضمیمه شده یک فایل پی دی اف می باشد که شامل تمام Real State هایی هست که در منطقه اطراف دانشگاه سیدنی و دانشکده هنر اون که خارج از دانشگاهه قرار گرفته اند. این مجموعه نام، آدرس، شماره تلفن و آدرس سایت اینترنتی این آژانس ها را شامل می شود.
برای پیدا کردن مسکن در اطراف دانشگاه مجموعه خیلی خوبی هستش چون اکثر آژانسها اطلاعات خوبی در مورد خانه ها و اتاقهای اجاره ای را در سایتشون دارند.
این مجموعه توسط خود دانشگاه سیدنی گردآوردی شده است.

RE: اجاره کردن خانه - Maral - 08-09-2011

اگر از یکی از دانشگاههای استرالیا پذیرش گرفتید و مایل نیستید در خوابگاه های داخل دانشگاه زندگی کنید (چون واقعا هزینه خیلی خیلی بالایی دارند!) چندین و چند گزینه در پیش روتون هست که در این پست و پستهای بعدی سعی میکنم اشاره کوتاهی به آنها بکنم و آدرس بعضی سایتهای مفید در هر مورد را هم در کنار هر گزینه قرار بدهم:

Student Hostels
چیزی مثل خوابگاههای دانشجویی خودگردان هستند که البته اینجا اکثرا توسط موسسات مذهبی اداره می شوند. کلا بدین شکل هست که اتاقهایی رو برای سکونت در اختیار دانشجویان قرار می دهند. بعضی موسسات از این قبیل سرویس غذا هم دارند و برخی نه. در فایل پی دی اف که ضمیمه این پست هستش می توانید لیست و آدرس و آدرس اینترنتی این hostel ها در سیدنی رو ببینید.

RE: اجاره کردن خانه - samane - 08-12-2011

سلام

دوستان میخواستم بدونم کرایه خونه شیر ( یه خونه متوسط) حوالی UNSW چقدر هست ( هفتگی)؟!

از دوستانی که UNSW هستند خواهش میکنم کمک کننSmile

مرسی

RE: اجاره کردن خانه - Bahram - 08-12-2011

(08-12-2011, 03:48 PM)samane نوشته: سلام

دوستان میخواستم بدونم کرایه خونه شیر ( یه خونه متوسط) حوالی UNSW چقدر هست ( هفتگی)؟!

از دوستانی که UNSW هستند خواهش میکنم کمک کننSmile

مرسی
سلام، میبخشید کمی دیر جواب میدم.

بطورکلی کرایه خانه ها بخصوص در قسمتهای شرقی سیدنی خیلی بالاست. قیمت کرایه یک اتاق شیر که در یک خانه واقع است و باید با اعضای آن خانه علاوه بر هم اتاقی خود بسازید، حداقل 120-150 دلار در هفته است. عموماً اطراف دانشگاه قیمتها بالاست.
قیمت کرایه خانه شیر(یعنی اتاق تکنفره برای خودتان) هم حدود حداقل از 230 الی 300 هفتگی شروع میشه.

شما چه رنج قیمتی مدنظرتان است که قصد دارید هفتگی بپردازید؟ اتاق شیر میخواهید بگیرید یا خانه شیر؟

RE: اجاره کردن خانه - samane - 08-12-2011

(08-12-2011, 06:11 PM)Bahram نوشته: سلام، میبخشید کمی دیر جواب میدم.

بطورکلی کرایه خانه ها بخصوص در قسمتهای شرقی سیدنی خیلی بالاست. قیمت کرایه یک اتاق شیر که در یک خانه واقع است و باید با اعضای آن خانه علاوه بر هم اتاقی خود بسازید، حداقل 120-150 دلار در هفته است. عموماً اطراف دانشگاه قیمتها بالاست.
قیمت کرایه خانه شیر(یعنی اتاق تکنفره برای خودتان) هم حدود حداقل از 230 الی 300 هفتگی شروع میشه.

شما چه رنج قیمتی مدنظرتان است که قصد دارید هفتگی بپردازید؟ اتاق شیر میخواهید بگیرید یا خانه شیر؟

سلام
مرسی از اینکه وقت گذاشتین....من خونه شیر مد نظرم هست و نه اتاق شیر!!! و یک جای متوسط میخوام برم....
اما یه مساله که تعجب کردم این هست که به نظرم قیمتی که دادین از خوابگاه هم بیشتر هست!!! چون من NSW Village رو که چک کردم برای اپارتمانهای 3-4-5 نفره که هر کدوم اتاق مستقل دارن حدود 240 در هفته بود!!! که با توجه به اونچه که از بچه ها شنیدم خوابگاه خوبی هست.... ولی میگفتن که این مقدار خیلی گرون هست!!!! من تصورم بر این بود که با هفته ای 200 تا میشه یه خونه مناسب نزدیک دانشگاه پیدا کرد! Sad !

اخه اگه ادم بخواد هفته ای 230 ( حداقل رو در نظر گرفتم) بده بابت یه خونه شیر! به نظرم مقرون به صرفه تر هست که از خوابگاه استفاده کنه... در حالی که از خیلیها شنیدم که خوابگاهها گرون تر هستن!!اگه اشتباه میکنم لطفا کمک کنید!! Huh

RE: اجاره کردن خانه - Bahram - 09-12-2011

(08-12-2011, 09:18 PM)samane نوشته: سلام
مرسی از اینکه وقت گذاشتین....من خونه شیر مد نظرم هست و نه اتاق شیر!!! و یک جای متوسط میخوام برم....
اما یه مساله که تعجب کردم این هست که به نظرم قیمتی که دادین از خوابگاه هم بیشتر هست!!! چون من NSW Village رو که چک کردم برای اپارتمانهای 3-4-5 نفره که هر کدوم اتاق مستقل دارن حدود 240 در هفته بود!!! که با توجه به اونچه که از بچه ها شنیدم خوابگاه خوبی هست.... ولی میگفتن که این مقدار خیلی گرون هست!!!! من تصورم بر این بود که با هفته ای 200 تا میشه یه خونه مناسب نزدیک دانشگاه پیدا کرد! Sad !

اخه اگه ادم بخواد هفته ای 230 ( حداقل رو در نظر گرفتم) بده بابت یه خونه شیر! به نظرم مقرون به صرفه تر هست که از خوابگاه استفاده کنه... در حالی که از خیلیها شنیدم که خوابگاهها گرون تر هستن!!اگه اشتباه میکنم لطفا کمک کنید!! Huh

البته که خوابگاه بهتره. ولی عموماً خوابگاهها پر هستند و برای استفاده از خوابگاههای دانشگاه باید در لیست انتظار بمانید.
خونه خوب با قیمت مناسب میتونید پیدا کنید، ولی لازمش اینه که موقتاً یک جا بمانید، و در این مدت برای خونه مناسب در آگهی های دانشگاه یا سایتهای اینترنتی نیازمندیها مثل gumtreeجستجو کنید.
خوابگاه هم فکر میکنم کمی گرونتر باشه مثلاً از حدود 250 شروع میشه

RE: اجاره کردن خانه - Maral - 09-12-2011

اولا مرسی سمانه جان که دعوت من رو برای عضویت در آکادمیا کافه قبول کردی
به نظر من با ۲۰۰ دلار در هفته و حتی کمتر پیدا کردن خونه در اطراف دانشگاه UNSW امکان پذیره. مثلا من الان سایت دامین را برای محله Kingsford که خیلی نزدیک به دانشگاه هستش سرچ کردم که نتیجه اش را میتوانید در لینک زیر ببینید:
http://www.domain.com.au/Search/rent/Property/Types/Duplex/House/New-Home-Designs/Penthouse/Semi-Detached/Terrace/Townhouse/Villa/State/NSW/Area/Eastern-Suburbs/Region/Sydney-Region/Suburb/Kingsford/?ssubs=1&from=100&to=300&searchterm=kingsford
حالا این رو هم در نظر داشته باشید که دامین قیمتهاش کمی گرون تر از Gumtree یا Flatmatefinder هستش چون معمولا اجاره در اونجا توسط بنگاهها و قراردادهای رسمی انجام میشه.
در نهایت همونطوری که بهرام عزیز هم گفتند باید یک جای موقتی داشته باشید تا اونجا بمونید و با خیال راحت دنبال خونه بگردید که تا جایی که من اطلاع دارم در مورد شما همین طور هست.