آکادمیا کافه
مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی بعد از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-TA)

صفحات 1 2

مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Karim - 09-03-2011

با سلام،
دوستانی که در کشورهای انگلیسی زبان موفق به اخذ کمک هزینه بصورت TAشده اند آیا شما در تدریس به دانشجویان نیتیو مشکلی ندارید؟

مرسی

RE: دوستانی که TA دریافت کرده اند پاسخ دهید لطفا - AVA - 09-03-2011

(09-03-2011, 11:22 PM)Karim نوشته: با سلام،
دوستانی که در کشورهای انگلیسی زبان موفق به اخذ کمک هزینه بصورت TAشده اند آیا شما در تدریس به دانشجویان نیتیو مشکلی ندارید؟

مرسی

سلام

شاید بتونید جواب سوالتون رو اینجا پیدا کنید

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Babak - 10-03-2011

(09-03-2011, 11:22 PM)Karim نوشته: با سلام،

مرسی

من TA چند تا درس بودم. یادمه که اولین جلسه کلاس که فقط چند هفته بعد از خارج شدن از ایران بود خیلی سخت گذشت، چون همش اضطراب داشتم که نتونم راحت صحبت کنم، اما به تدریج بهتر شد و بعد از اولین ترم دیگه برام کاملا عادی شده بود. خوشبختانه دانشجوها کاملا انتظار این رو دارند که استاد یا TA درس انگلیسی زبان نباشه و در مورد من همیشه بسیار خوب با این مساله کنار اومدن. واقعیتش رو بخواهید تعداد زیادی استاد چینی در دانشگاه‌های امریکا هستند. این افراد معمولا خیلی لهجه دارند و حتی اگر انگلیسی رو درست صحبت کنند فهمیدن حرف‌هاشون باز هم سخته. به همین خاطر استانداردها و انتظارات در این زمینه پایینه و لازم نیست که خیلی نگران باشید.

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Bahram - 11-03-2011

لزوماً TA به معنای این نیست که بعد از درس اصلی استاد، شما به کلاس بروید و تمرین حل کنید و سخنرانی کنید. ممکنه استاد در طرح کردن سوالهای امتحان یا صحیح کردن برگه ها یا کارهای اینچنینی از شما کمک بخواد. ولی اگر نگرانی شما از بابت صحبت کردن و کنار اومدن با دانشجوهاست، همانطور که بابک گفت جای نگرانی وجود ندارد. خارج هرکس که اعتماد بنفس داشته باشه برندست!

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Karim - 11-03-2011

(11-03-2011, 02:31 AM)Bahram نوشته: لزوماً TA به معنای این نیست که بعد از درس اصلی استاد، شما به کلاس بروید و تمرین حل کنید و سخنرانی کنید. ممکنه استاد در طرح کردن سوالهای امتحان یا صحیح کردن برگه ها یا کارهای اینچنینی از شما کمک بخواد. ولی اگر نگرانی شما از بابت صحبت کردن و کنار اومدن با دانشجوهاست، همانطور که بابک گفت جای نگرانی وجود ندارد. خارج هرکس که اعتماد بنفس داشته باشه برندست!

مرسی از پاسخ شما و بابک عزیز
درمواردی که TA بصورت تدریس است احتمالاهمیشه این اضطراب وجود داشته باشد که دانشجویان درس را درست متوجه نشوند و ممکنه به استاد یا مسوولین مربوطه منتقل کنند! و به اعتبارعلمی فرد لطمه وارد شود! مثل ایران که دانشجویان هر وقت به نحوه تدریس استادی اعتراض داشتند به اداره آموزش و مدیر گروه منتقل میکردند.

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Babak - 11-03-2011

این مساله ممکنه پیش بیاد، اما این طور نیست که اگر دانشجوها مثلا دو بار سرکلاس حل تمرین بیان و متوجه نشن به همه شکایت کنند. اگر واقعا شما مشکل خیلی جدی در مورد صحبت کردن داشته باشید و این مساله مثلا نصف ترم ادامه داشته باشه، اون وقت جای نگرانی هست. در غیر این صورت فکر نمی‌کنم مشکلی پیش بیاد.

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Pejman - 05-07-2011

برای دانشجویان TA قبل از شروع به کار، کلاس آموزشی نمی ذارند؟ آیا ممکنه همون اول کار بهشون تدریس در کلاس هم داده بشه یا اوایل کارهایی مثل تصحیح ورقه و رفع اشکال و کمک به استاد در آزمایشگاه و اینها داده می شه؟

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Babak - 05-07-2011

در بسیاری از دانشگاه‌ها برای TA ها کلاس‌هایی می‌گذارند، اما بیشتر این کلاس‌ها در مورد نحوه برخورد با دانشجوهاست و اطلاعات چندان مفیدی به شما نمی‌ده. بعضی از دانشگاه‌ها هم لازم دارند که شما ابتدا امتحان محاوره انگلیسی رو بگذرونید تا بهتون اجازه تدریس در کلاس بدن. به همین خاطر دانشجویان تازه وارد معمولا کارهای تصحیح ورقه رو انجام می‌دهند و اصطلاحا بهشون grader گفته می‌شه، اما ممکن هم هست که از ابتدا کلاس‌های حل تمرین بهشون داده بشه. به طور کلی کلاس‌هایی که TAها اداره می‌کنند معمولا کلاس‌های حل تمرین هست نه کلاس‌های اصلی درس.

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Pejman - 18-03-2012

البته می دونم این سوال بیش از حد کلی هست. ولی از دوستانی که سابقه TA در خارج از کشور دارند می خوام بپرسم که سطح دانشجوهای undergraduate که تو این دانشگاه ها مثلاً باید براشون درس بدیم، یا حل تمرین باشیم یا هر سوالی که ممکنه ازمون بپرسند نسبت به ایران چطوره؟
مثلاً من الان چندین سال هست از درسهای لیسانس دور افتادم و یه سری از اونها برای فوق هم به کارم نیومده و خود به خود کمی فراموش کردم. می خوام بدونم می شه با یه مرور آدم راه بیفته یا نیاز به مطالعه خیلی زیاد داره؟

RE: مشکلات پیش روی دانشجویان دارای TA - Babak - 18-03-2012

من این تجربه رو داشتم. معمولا TA هایی که کلاس حل تمرین دارند باید خودشون رو برای همه جور سوالات دانشجویان آماده کنند. علاوه بر کلاس‌های حل تمرین شما معمولا باید یکی دو ساعت در هفته هم به دانشجویان Office hour بدید. Office hour یعنی این که شما می‌گید مثلا روز ۵ شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ صبح در محل خاصی هستید و دانشجویان در اون ساعات می‌تونند مراجعه کنند و سوالات‌شون رو به صورت شخصی بپرسند. تجربه من این بود که در این office hourها همیشه عده‌ای از دانشجویان بودند که مراجعه می‌کردند و سوال داشتند و طبیعتا جالب نیست که شما نتونید سوالات معمول مربوط به درس رو جواب بدید.
معمولا با مرور درس‌های گذشته راه خواهید افتاد و می‌تونید سوالات رو جواب بدید، اما از اونجا که گاهی سیلابس درس‌هایی که ما در ایران گذروندیم ممکنه کمی متفاوت باشه، غیر از مرور درس، من سر تمام کلاس‌های استاد هم می‌رفتم تا هم در جریان درس باشم و هم برام مروری بشه و هم این که اگر مطلبی هست که قبلا باهاش برخورد نکردم، در زمان بین کلاس اصلی و کلاس حل تمرین بتونم نگاه کنم.