آکادمیا کافه
بحث و گفتگو درباره سوالات و مسائل متفرقه درسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: بحث و گفتگو درباره سوالات و مسائل متفرقه درسی (/Thread-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%82%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C)

بحث و گفتگو درباره سوالات و مسائل متفرقه درسی - sharif - 14-10-2015

سلام دوستان یک سوال دارم 
من یک درس معرفی به استاد نیاز داشتم تا واحدم تکمیل شه و الان ثبت شده نمره اش (یه درس سه واحدی). ولی الان میخام یک درس دیگه رو هم به عنوان معرفی بگیرم .دانشگاه تا 6 واحد معرفی میده . من دوست دارم این درسم مطالعه کنم چطور باید این کار رو انجام بدم .آیا دانشگاه این معرفی دوم رو هم بهم میده؟ و نمرشو تاثییر میده رو معدلم ؟(آخه واحدای من برای فارغ التحصیلی کامله )
لطفا راهنمایی کنید 
ممنون

RE: درخواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه درسی - nader - 14-10-2015

(14-10-2015, 12:37 PM)sharif نوشته: سلام دوستان یک سوال دارم 
من یک درس معرفی به استاد نیاز داشتم تا واحدم تکمیل شه و الان ثبت شده نمره اش (یه درس سه واحدی). ولی الان میخام یک درس دیگه رو هم به عنوان معرفی بگیرم .دانشگاه تا 6 واحد معرفی میده . من دوست دارم این درسم مطالعه کنم چطور باید این کار رو انجام بدم .آیا دانشگاه این معرفی دوم رو هم بهم میده؟ و نمرشو تاثییر میده رو معدلم ؟(آخه واحدای من برای فارغ التحصیلی کامله )
لطفا راهنمایی کنید 
ممنون

اگه دانشگاه آزاد باشی بعد از اینکه همه درسات پاس شد(و حتی درسی که برای معرفی مونده) میتونی تقاضای ارتقاء معدل کنی و ۶ واحد معرفی بر داری
اما این کار باید در آغاز ترم جدید بعدش اتفاق بیفته

موفق باشید

RE: درخواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه درسی - sharif - 14-10-2015

(14-10-2015, 03:19 PM)nader نوشته: اگه دانشگاه آزاد باشی بعد از اینکه همه درسات پاس شد(و حتی درسی که برای معرفی مونده) میتونی تقاضای ارتقاء معدل کنی و ۶ واحد معرفی بر داری
اما این کار باید در آغاز ترم جدید بعدش اتفاق بیفته

موفق باشید

دانشگاه دولتی هستم .
ولی دانشگاه مجاز میدونه 6 واحد معرفی رو
به نظرتون اگر با عنوان ارتقای معدل نباشه اجازه نمیدن؟

RE: درخواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه درسی - nader - 14-10-2015

(14-10-2015, 04:28 PM)sharif نوشته: دانشگاه دولتی هستم .
ولی دانشگاه مجاز میدونه 6 واحد معرفی رو
به نظرتون اگر با عنوان ارتقای معدل نباشه اجازه نمیدن؟

داستان اینجاس که ارتقاء معدل در مقطع کارشناسی مختص دانشگاه آزاد هستش
در این مورد شما باید در کمسیون درخواست بدید تا موفقت کنند با شما

RE: بحث و گفتگو درباره سوالات و مسائل متفرقه درسی - delbina - 26-12-2015

سلام
ببخشید پردازش تصویر در زیز مجموعه  signal processing  قرار میگیره یا telecommunication?/
 ممنونم

RE: بحث و گفتگو درباره سوالات و مسائل متفرقه درسی - Matinking - 26-12-2015

(26-12-2015, 12:23 PM)delbina نوشته: سلام
ببخشید پردازش تصویر در زیز مجموعه  signal processing  قرار میگیره یا telecommunication?/
 ممنونم

سلام

این دقیقا برمیگرده به اینکه مفهوم "تصویر" رو به چه صورت معنا کنید...

تصویر اصولا سیگنالی هست که معرف دینامیک یک یا چند کمیت فیزیکی هست... این تصویر می تونه سیگنال حرکت جنین در شکم مادر باشه... می تونه pattern تشعشعی جسم در حوزه تشخیص یک رادار باشه... می تونه خروجی یک laser scanner در مکان یابی یک ربات باشه...
بنابراین telecommunication یکی از زمینه های مهندسی هست که مفهوم "تصویر" در اون ملموس و قابا تعریف هست...

تفسیر این سیگنال های خام بدون روش های پردازشی خاص، چندان inductive نیست.. بنابراین روش های signal processing ابداع شده اند تا هر نوع سیگنالی (در هر field خاص) قابل پردازش یا به نوعی معنادار یاشه...

بنابراین در حالت کلی جواب سوالتون "هر دو" هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: بحث و گفتگو درباره سوالات و مسائل متفرقه درسی - delbina - 26-12-2015

(26-12-2015, 02:02 PM)Matinking نوشته: سلام

این دقیقا برمیگرده به اینکه مفهوم "تصویر" رو به چه صورت معنا کنید...

تصویر اصولا سیگنالی هست که معرف دینامیک یک یا چند کمیت فیزیکی هست... این تصویر می تونه سیگنال حرکت جنین در شکم مادر باشه... می تونه pattern تشعشعی جسم در حوزه تشخیص یک رادار باشه... می تونه خروجی یک laser scanner در مکان یابی یک ربات باشه...
بنابراین telecommunication یکی از زمینه های مهندسی هست که مفهوم "تصویر" در اون ملموس و قابا تعریف هست...

تفسیر این سیگنال های خام بدون روش های پردازشی خاص، چندان inductive نیست.. بنابراین روش های signal processing ابداع شده اند تا هر نوع سیگنالی (در هر field خاص) قابل پردازش یا به نوعی معنادار یاشه...

بنابراین در حالت کلی جواب سوالتون "هر دو" هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنون از پاسخ شما
منظور من روشهای فشرده سازی، حذف نویزو .... بر روی تصویر هست، که با توجه به جواب شما بیشتر به  signal processing  میخوره.
با تشکر