آکادمیا کافه
مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج (/Thread-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC)

صفحات 1 2

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج - مهمان - 07-10-2015

سلام
رضا هستم
یک سوال:
بنده یک پسر 24 ساله و مجرد و ساکن و تبعه ایران هستم میخواهم با یک دختر که تابعیت فنلاند رو داره ازدواج کنم آیا من میتونم تابعیت فنلاند رو بگیرم؟
و چ مراحلی دارد؟!
با تشکر

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - nader - 07-10-2015

(07-10-2015, 02:38 AM)مهمان نوشته: سلام
رضا هستم
یک سوال:
بنده یک پسر 24 ساله و مجرد و ساکن و تبعه ایران هستم میخواهم با یک دختر که تابعیت فنلاند رو داره ازدواج کنم آیا من میتونم تابعیت فنلاند رو بگیرم؟
و چ مراحلی دارد؟!
با تشکر
درود
اگه ازدواجتون دوام داشته باشه بعد 3 سال احتمالا بهت پاسپورت فنلاند میدن
دقیق این زمانشو نمیدونم در بعضی از کشورها حتی تا 5 سالم دیدم

موفق باشید

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - مهمان - 07-10-2015

وآیا من درطول این 3یا 5سال تابعیتم بلاتکلیفه یا ایرانی حساب میشم؟
و درطول این مدت رفت و آمدم به ایران به چ شکلی است؟

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - ForeverBlue - 08-10-2015

شما تا زمانی که ترک تابعیت نکنید (که تقریبا هیچ کس این کار را نمیکند) همچنان پاسپورت ایرانی خود را میتوانید نگه دارید و با استفاده از آن بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کنید. تابعیت شما نیز تا قبل از گرفتن پاسپورت فنلاندی، همان تابعیت ایران است. اگر موفق شوید تابعیت فنلاند را بگیرید آنگاه تابعیت دوگانه دارید.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - مهمان - 08-10-2015

رضا
ببخشید ی سوال دیگه
در طول این مدت آیا میتونم در فنلاند کار کنم و آیا دولت فنلاند از کار کردن بنده ممانعت نمی کند؟
و آیا ازدواجمون ثبت میشود؟

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - ForeverBlue - 09-10-2015

دوست گرامی
این سوالها را بهتر است در انجمن زندگی در فنلاند بپرسید. پستهای قبلی نیز به زودی به آنجا منتقل خواهند شد.

پاسخ سوال شما: در صورتی که همه مراحل را قانونی طی کنید، هیچ مشکلی برای کار و زندگی نخواهید داشت. دولت فنلاند بسیار استقبال میکند که آنجا کار کنید و مالیات بدهید. لذا منعی نخواهد گذاشت.
در مورد ازدواج: قبل از انجام این پروسه باید ازدواج خود را ثبت کرده باشید.

RE: مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج - AmirH*mom - 05-05-2017

سلام. همسر بنده سیتیزن فنلانده. منتهی قبلا در ازداوج قبلیش هم خانمشو  همراه برده فنلاند و باوجود یع فرزند پس از چندسال جدا شده اند. سوالم اینجاس  منکه زن قانونیشم و بچه هم داریم منع قانونی داریم برا همراه شدن و گرفتن ویزا؟؟؟!!

بااینکه از ۲۰۱۴ همسرم درخواست ویزامو اقدام نموده هنوزم جواب درستو حسابی نگرفته ایم.البتع تا امسال جدی پیگیر نبود و امسال متوجه این مشکل شده ایم

RE: مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج - saaaaam - 07-05-2017

(05-05-2017, 02:34 PM)AmirH*mom نوشته: سلام. همسر بنده سیتیزن فنلانده. منتهی قبلا در ازداوج قبلیش هم خانمشو  همراه برده فنلاند و باوجود یع فرزند پس از چندسال جدا شده اند. سوالم اینجاس  منکه زن قانونیشم و بچه هم داریم منع قانونی داریم برا همراه شدن و گرفتن ویزا؟؟؟!!

بااینکه از ۲۰۱۴ همسرم درخواست ویزامو اقدام نموده هنوزم جواب درستو حسابی نگرفته ایم.البتع تا امسال جدی پیگیر نبود و امسال متوجه این مشکل شده ایم

سلام
موضوع اینجاست که ایا درامد ایشان کفاف پرداخت هزینه کودکی که از همسر قبلی دارند و شما و کودک شما را می کند؟
در فنلاند یک زوج حداقل 2200 یورو با داشتن یک فرزند باید درامد داشته باشند تا ویزای همسر و فرزند بگیرند و در مورد ایشان فکر می کنم 2600 یورو باید نشان دهند و همچنین هیچ گونه کمک هزینه ای نباید از کلا در حال حاضر دریافت کنند
ثانیا ایا مطمین هستید جدایی از همسر اول را ثبت کرده اند؟
ثالثا ایا مطمین  هستید واقعا دنبال کار هستند و یا ....؟ موارد بسیاری من دیده ام
شاد باشید

RE: مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج - AmirH*mom - 07-05-2017

سلام . ممنون از بابت توجه و پاسختون. بعله بنده خودم به چشمم دیده ام طلاقنامه رو.  اوایل ازدواجمون مشخصاتمو بهشون بابت اجازه صدور ویزا اعلام داشت و بهم هم در سایتشون نشون داد که اسمم جزو اسامی لیست متقاضیان ویزای فنلاند ثبت شده. همراه خودم با مدارکم به وزارت امور خارجه برا تایید مدارکم و سفارت هم مراجعه کردیم تا پر کردن فرمها پیش رفتیم اما از محل کارش یه سری مدارک خواستن که موند بره بگیره بیاره اما انگار اونجا بهش گفته اند همسر برا بار دوم آوردن ایراد قانونی داره. البته بچه اونموقع به دنیا نیومده بود و شناسنامه ای پیشش نبود تا ببره اداره ثبت احوالشون معرفی کنه به عنوان فرزند خودش. خلاصه که امسال بخاطر اجبار شرایط و بچه هم شده ناچار مجدانه پیگیر ویزامه که ناچار به جداییو رفتوبرگشت نباشه. حتی وکیل هم گرفته اما تا الان جوابی نیومده. که دقیق نمیدونیم دلیلش چی میتونه باشه. یا حداقل من سردرنمیارم چه خبره... در ظمن همسرم  از بابت حقوقو تعهدات  مالی فکرنکنم مشکلی داشته باشند. اونجا شاغل یه شرکت معتبر بین المللی هستن.

RE: مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج - M1KE - 07-05-2017

بعضی کشورها یک وقفه چند ساله بین اسپانسر کردن همسر می گذارند. در آمریکا و کانادا فکر کنم حدود سه سال باشه. یعنی اینطور نیست که تا فردی طلاق گرفت دیگه هیچ مسوولیتی نداشته باشه و سریع اسپانسر فرد جدیدی بشه. احتمالا برای اینکار باید درآمدش کفاف دو خانواده رو بده. بهتره همون اداره مهاجرت خودشون جزییات را بهشون بگه.