آکادمیا کافه
راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85)

صفحات 1 2 3

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - ForeverBlue - 01-09-2016

(30-08-2016, 04:36 PM)pardis_85 نوشته: ممنون دوست عزیز پس در ویزا مالتیپل هر بار ورودمون باید از همون کشور باشه؟؟؟

خواهش میکنم.
عرض کردم، ترجیحا بهتره این‌طور باشه. برای کسانی که قبلا ویزاهای متعددی گرفته‌اند زیاد سخت‌گیری نمی‌شود ولی شاید بهتر باشد ریسک نکنید.
ضمن این‌که بستگی داره که از چه کشوری و شهری وارد می‌شوید. مثلا این که فردی ویزای دانمارک داشته باشد و وارد مالمو در جنوب سوئد بشود قابل توجیه است چون خیلی ساده می‌توان از آنجا در کمتر از 20 دقیقه سفر زمینی به دانمارک رفت. اما این که مثلا همان فرد ورودش مثلا به اسپانیا باشد عجیب است و ممکن است مورد سوال و جواب قرار بگیرد.

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - fiftycent021 - 14-11-2016

سلام دوستان.من میخام برای یه مسابقه ی ورزشی به اسپانیا برم و میخام ویزای توریستی بگیرم ولی متوجه شدم سفارت اسپانیا سخت ویزای توریستی میده.من میخام از سفارت ایتالیا یا فرانسه اقدام کنم چون مثل این که این سفارتها راحت تر ویزای توریستی میدن.ولی از اونجایی که مسابقه ی من در اسپانیا برگزار میشه اگه برم سفارت ایتالیا یا فرانسه و افسر ویزا از من بپرسه هدفت از توریستی رفتن چیه بعد من بگم میخام برای مسابقه ی ورزشی برم اسپانیا.نمیگه چرا از سفارت اسپانیا اقدام نکردی؟اگه این سوال رو بپرسه چی بگم؟

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - Matinking - 15-11-2016

(14-11-2016, 11:46 PM)fiftycent021 نوشته: سلام دوستان.من میخام برای یه مسابقه ی ورزشی به اسپانیا برم و میخام ویزای توریستی بگیرم ولی متوجه شدم سفارت اسپانیا سخت ویزای توریستی میده.من میخام از سفارت ایتالیا یا فرانسه اقدام کنم چون مثل این که این سفارتها راحت تر ویزای توریستی میدن.ولی از اونجایی که مسابقه ی من در اسپانیا برگزار میشه اگه برم سفارت ایتالیا یا فرانسه و افسر ویزا از من بپرسه هدفت از توریستی رفتن چیه بعد من بگم میخام برای مسابقه ی ورزشی برم اسپانیا.نمیگه چرا از سفارت اسپانیا اقدام نکردی؟اگه این سوال رو بپرسه چی بگم؟

هیچ سفارت اروپایی در حوزه شنگن ویزای توریستی روبه راحتی نمیده...
برخلاف تصور شما سخت گیری سفارت فرانسه به مراتب بیشتر از اسپانیا هست...
متاسفانه اگر قبلا شنگن نداشتید، شانس بسبار کمی دارید...
اگر از جایی جز همون سفارت اسپانیا هم اقدام کنید که عملا شانستون صفر هست...

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - Sara112 - 15-01-2017

دوستان سلام
من در یک workshop یک هفته ای که از طرف دانشگاه مونیخ آلمان و دانشگاه بازل سوییس برگزار میشه اما تو خاک اتریش هستش میخوام شرکت کنم( تو دعوتنامه هم ذکر شده از طرف این دانشگاه هاس)
استادی که دعوت نامه رو فرستاده از دانشگاه مونیخ هست البته
این برنامه هم تو شهر سالزبورگه
بنظرتون مشکلی پیش میاد از سفارت آلمان اقدام به دریافت ویزا کنم؟ چون فاصله ی مونیخ تا سالزبورگ دو ساعته و خوب راحت میتونم برسم به محل برگزاری تا از وین بخوام بیام
یا حتی از سفارت سوییس آیا میتونم اقدام به دریافت ویزا کنم ؟
( از اتریش نمیخوام اقدام کنم چون اصلا به این برنامه نمیرسم با توجه به تجربه دوستم که از اتریش اقدام کرد و اینقدر دیر انجام شد که نرسید)

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - ForeverBlue - 16-01-2017

(14-11-2016, 11:46 PM)fiftycent021 نوشته: سلام دوستان.من میخام برای یه مسابقه ی ورزشی به اسپانیا برم و میخام ویزای توریستی بگیرم ولی متوجه شدم سفارت اسپانیا سخت ویزای توریستی میده.من میخام از سفارت ایتالیا یا فرانسه اقدام کنم چون مثل این که این سفارتها راحت تر ویزای توریستی میدن.ولی از اونجایی که مسابقه ی من در اسپانیا برگزار میشه اگه برم سفارت ایتالیا یا فرانسه و افسر ویزا از من بپرسه هدفت از توریستی رفتن چیه بعد من بگم میخام برای مسابقه ی ورزشی برم اسپانیا.نمیگه چرا از سفارت اسپانیا اقدام نکردی؟اگه این سوال رو بپرسه چی بگم؟

پیشنهاد می‌شود شما از همان نهاد برگزار کننده مسابقات دعوت‌نامه بگیرید و از همان طریق ویزا بگیرید و سفر کنید و مسائل را پیچیده نکنید.

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - ForeverBlue - 16-01-2017

(15-01-2017, 07:47 PM)Sara112 نوشته: دوستان سلام
من در یک workshop یک هفته ای که از طرف دانشگاه مونیخ آلمان و دانشگاه بازل سوییس برگزار میشه اما تو خاک اتریش هستش میخوام شرکت کنم( تو دعوتنامه هم ذکر شده از طرف این دانشگاه هاس)
استادی که دعوت نامه رو فرستاده از دانشگاه مونیخ هست البته
این برنامه هم تو شهر سالزبورگه
بنظرتون مشکلی پیش میاد از سفارت آلمان اقدام به دریافت ویزا کنم؟ چون فاصله ی مونیخ تا سالزبورگ دو ساعته و خوب راحت میتونم برسم به محل برگزاری تا از وین بخوام بیام
یا حتی از سفارت سوییس آیا میتونم اقدام به دریافت ویزا کنم ؟
( از اتریش نمیخوام اقدام کنم چون اصلا به این برنامه نمیرسم با توجه به تجربه دوستم که از اتریش اقدام کرد و اینقدر دیر انجام شد که نرسید)

از آن‌جایی که دعوت‌کننده شما یک دانشگاه آلمانی است، پیشنهاد من هم اینه که از همان سفارت آلمان پیگیری کنید.

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - 123masi - 11-02-2017

سلام
من دو هفته دیگه وقت سفارت هلند دارم با توجه به اینکه دوستی که برام دعوتنامه فرستاده کلیه هزینه هام رو متقبل شده آیا بازم احتیاج به گردش حساب 10هزار یورویی دارم؟دوم اینکه بیمه مسافرتیم رو میتونم از شرکت بیمه ایران بگیرم؟ممنون

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - solarita - 12-02-2017

(11-02-2017, 05:40 PM)123masi نوشته: سلام
من دو هفته دیگه وقت سفارت هلند دارم با توجه به اینکه دوستی که برام دعوتنامه فرستاده کلیه هزینه هام رو متقبل شده آیا بازم احتیاج به گردش حساب 10هزار یورویی دارم؟دوم اینکه بیمه مسافرتیم رو میتونم از شرکت بیمه ایران بگیرم؟ممنون

http://iran.nlembassy.org/shared/products-and-services/products-and-services/schengen-visa/where-and-how-to-apply-for-a-schengen-visa?selectedLocalDoc=schengen-travel-insurance-mandatory

قسمت اولم نمي دونم و اميدوارم يكي از دوستان مطلع جواب بدن ولي در كل هرقدر مداركتون كامل تر باشه بهتره

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - Sara112 - 19-02-2017

(29-08-2016, 07:19 PM)ForeverBlue نوشته: ترجیحا بله .صرفا هم ورود مهم است و خروج از هر کجا می‌تواند باشد.
ممکن است بتوانید از کشور دیگری هم وارد شوید ولی کمی ریسک دارد (اگر مورد سوال و جواب قرار گرفتید که مثلا چرا الان دارید وارد آلمان می‌شوید درحالی که ویزا را از هلند گرفته‌اید باید توجیه قابل قبولی داشته باشید)
درود بر شما
من ویزای شینگن یک هفته ای از آلمان گرفتم و دفعه ی اولم هست
ورودم از آلمان هستش
اما میخوام خروج از سوییس باشه
این مشکل ایجاد نمیکنه؟

RE: راهنمای گرفتن ویزای شینگن-(چگونه ویزای شنگن بگیریم) - ForeverBlue - 20-02-2017

(19-02-2017, 11:38 PM)Sara112 نوشته: درود بر شما
من ویزای شینگن یک هفته ای از آلمان گرفتم و دفعه ی اولم هست
ورودم از آلمان هستش
اما میخوام خروج از سوییس باشه
این مشکل ایجاد نمیکنه؟

درود
هیچ مشکلی ندارد. خیالتان راحت.