آکادمیا کافه
لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه (/Thread-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-2017-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - mostafa2017 - 08-05-2016

(08-05-2016, 10:47 PM)M1KE نوشته: @mostabd

۱- اگر اشاره ای نکرده که از قدیم به جدید باشه یا جدید به قدیم، شکل معمولش اینه که ابتدا مدرک اخیرتر اشاره بشه و بعد به قدیمی ترها بپردازید.
۲- به هیچ عنوان اطلاعات اشتباه ننویسید.
۳- در مورد مکان مثلا میشه نوشت: ایران، تبریز و در مورد branch هم میتونید بنویسید نیروی زمینی، هوایی، غیره.
۴- از دست من که چنین کاری بر نمیاد.

ممنونم، این رو خوندم قبلا، راهنمای اصلی‌ رو هم خوندم، چون من مستر می‌خونم در حال حاضر و هم زمان هم research assistant هستم. (تا سپتامبر امسال می‌شه ۳ سال  سابقه RA). برای همین می‌خواستم اینو هم عنوان کنم تو فرم، اما کجای فرم و چگونه رو هنوز متوجه نشدم. و آیا این که اصلا لازمه اینو هم اعلام کنم یا نه ؟

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - mostafa2017 - 09-05-2016

من میکروبیولوژی خوندم. سپاه خدمت کردم، تو قسمت اورژانس درمانگاه سپاه در تهران.

می‌خواستم ببینم این گزینه‌‌ها رو چطور باید پر کنم و آیا این طور که نوشتم درسته یا نه ؟

branch of servise : medical technician
rank position: second lieutenant
military specialty: revolutionary guard corps

تو قسمت military specialty باید بنویسم revolutionary guard corps یا medical technician. چون این قسمت تخصص نظامی رو پرسیده....
و اگه باید بنویسم medical technician, اون وقت تو قسمت branch of servise چی‌ باید بنویسم؟  

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - mostafa2017 - 09-05-2016

تو قسمت Present Employer or School Name  چون هنوز دانشجوی master هستم، نوشتم student.

از این طرف چون هم زمان هم Research Assistant تو دانشگاه هستم، تو قسمت بعدی که پرسیده Do you have other occupations? من Yes رو انتخاب کردم. بعد، تو قسمت Other Occupation ۱: هم گزینهٔ Research رو انتخاب کردم.

۱- بعدش که پرسید Does this job require at least ۲ years of training or experience ؟ من هم گزینهٔ no رو انتخاب کردم. اما این سوال برا officer پیش نمیاره چطور RA هستش که نیز به تجربه نداره؟

۲- آدرسی هم که برای این قسمت Research نوشتم همون آدرسی هستش که تو قسمت student نوشتم. می‌خواستم ببینم درسته اینطوری؟

۳- در قسمت In which occupation do you intend to work in the U.S? من Student رو انتخاب کردم. درست هست یا باید Research انتخاب بشه؟

۴- و آیا چه student و چه research انتخاب بشه این ممکن نیست زمان کلیرنس رو طولانی‌تر کنه؟ خود من که علاقهٔ شخصیم ادامهٔ PHD است و کار آکادمیک. اما برخی‌ دوستان گفتند اگه research انتخاب بشه، چون نامفهومه ممکنه مدت کلیرنس  رو طولانی‌ تر کنه (مثال از خواهرشون اوردند) و اگه student انتخاب بشه هم چون هزینه تحصیل زیاد شاید قانع نشه officer. پیشنهاد بزرگواران چیه تو این قسمت؟

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - barzan1984 - 09-05-2016

سلام . من لاتاری 2016 برنده شدم . الان که دارم فرم ds-260 را پر میکنم به بن بست خوردم . چون مدرکم دیپلمه کاردانش . اینجور که شنیدم دیپلمه فنی 11ساله محسوب میشه بنظرشما باید چکار کنم میترسم کلی هزینه کنم و برم روز مصاحبه بخاطر مدرکم قبول نشم ممنون میشم که مرا راهنمای بکنید

چندتا از شرکتهای مهاجرتی قبول کردن که کارم را درست کنن الته با پرداخت بالا ده میلیون تومان تاز بدون اسپانسر

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 09-05-2016

@mostabd

1- RA بودن نیازمند دست کم دو سال تحصیل هست و شما هم اگر کارشناسی نداشتین نمی تونستین که در ارشد به عنوان دستیار پژوهشی برای استادتون کار کنید. بنابراین پاسخ Yes هست. منظور این سوال اینه که شغل تون مثلا گارسون و پیک موتوری و پیتزا دلیوری و اینجور چیزهاست که نیاز به مدرک خاصی ندارند یا اینکه برای انجام اون نیازمند مدرک یا تجربه قبلی دست کم دو ساله هست.

2- مشکلی نداره

3- هیچکدوم. شغل تون رو عنوان مدرک بگذارید. مثلا اگر دارین مهندسی مکانیک می خونید بزنید قصد دارین در زمینه مهندسی مکانیک کار کنید. اگر دارین پزشکی می خونید بنویسید می خواهین به عنوان پزشک یا تکنسین اتاق عمل یا هر شغل مرتبط دیگه ای که به مدرک تون بخوره اشاره کنید.

4- در بالا اشاره کردم.

منظور از از branch of service هم شاخه یا رسته نظامی هست مثل زمینی، هوایی، غیره. منظور از military specialty اینه که تخصص نظامی شما چیه؟ یا به عبارت دیگه در خدمت مشغول چه کاری بودین که در مورد شما میشه medical technician

@barzan1984

اگر بالای یک سال سابقه کار داشته باشین مشکلی نداره.

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - mostafa2017 - 10-05-2016

سوال درباره مکان مصاحبه:

من که مالزی زندگی‌ می‌کنم، مکان مصاحبه مالزی انتخاب شده. مشکلی‌ از این بابت ندارم. اینطور هم که متوجه شدم، مکان آنچنان فرقی‌ نداره، غیر این که تو آنکارا و ارمنستان و دوبی‌ آفیسر فارسی صحبت می‌کنه و نزدیک به ایران هستند.

1- سوال من اینه، به نظرتون مکان سفارت رو تغییر بدم به یکی‌ از این ۳ کشور؟ آخه تو پیامهای بچه‌های قبلی‌ خوندم افرادی بودند که بیرون از ایران، مثلا کانادا زندگی‌ میکردند و مکان مصاحبه رو عوض کردند به یکی‌ از این سه‌ کشور ( به خاطر سفارت).

2- یا فکر می‌کنین چون تو این سه‌ کشور ایرانیها بیشتر مصاحبه میشن و ایرانیها رو بهتر میشناسن،  احتمالش هست که مصاحبه بهتر انجام بشه و شانس بیشتر باشه؟

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 10-05-2016

اگر می تونید انگلیسی صحبت کنید به نظرم تفاوت خاصی نداره. مشکل عمده متقاضیان ایرانی که برای ویزاهای توریستی یا به طور کل غیرمهاجرتی اقدام می کنند نداشتن social tie هست که این موضوع در ویزاهای مهاجرتی هیچ تاثیری نداره و حتی واقع بینانه اش اینه که اثر معکوس داره. در نتیجه اگر پرونده نقصی مدرک یا مشکل پزشکی خاصی نداشته باشه، مشکلی وجود نداره.

(10-05-2016, 11:17 AM)M1KE نوشته: اگر می تونید انگلیسی صحبت کنید به نظرم تفاوت خاصی نداره. مشکل عمده متقاضیان ایرانی که برای ویزاهای توریستی یا به طور کل غیرمهاجرتی اقدام می کنند نداشتن social tie هست که این موضوع در ویزاهای مهاجرتی هیچ تاثیری نداره و حتی واقع بینانه اش اینه که اثر معکوس داره. در نتیجه اگر پرونده نقصی مدرک یا مشکل پزشکی خاصی نداشته باشه، مشکلی وجود نداره.
بله، زبان مشکلی‌ ندارم. اوکی، پس location مصاحبه رو تغییر نمیدم.

ممنونم

(09-05-2016, 11:55 PM)M1KE نوشته: @mostabd

1- RA بودن نیازمند دست کم دو سال تحصیل هست و شما هم اگر کارشناسی نداشتین نمی تونستین که در ارشد به عنوان دستیار پژوهشی برای استادتون کار کنید. بنابراین پاسخ Yes هست. منظور این سوال اینه که شغل تون مثلا گارسون و پیک موتوری و پیتزا دلیوری و اینجور چیزهاست که نیاز به مدرک خاصی ندارند یا اینکه برای انجام اون نیازمند مدرک یا تجربه قبلی دست کم دو ساله هست.

2- مشکلی نداره

3- هیچکدوم. شغل تون رو عنوان مدرک بگذارید. مثلا اگر دارین مهندسی مکانیک می خونید بزنید قصد دارین در زمینه مهندسی مکانیک کار کنید. اگر دارین پزشکی می خونید بنویسید می خواهین به عنوان پزشک یا تکنسین اتاق عمل یا هر شغل مرتبط دیگه ای که به مدرک تون بخوره اشاره کنید.

4- در بالا اشاره کردم.

منظور از از branch of service هم شاخه یا رسته نظامی هست مثل زمینی، هوایی، غیره. منظور از military specialty اینه که تخصص نظامی شما چیه؟ یا به عبارت دیگه در خدمت مشغول چه کاری بودین که در مورد شما میشه medical technician

@barzan1984

اگر بالای یک سال سابقه کار داشته باشین مشکلی نداره.

@Mike
در مورد موضوع شماره ۳:

من Biotechnology دارم می‌خونم. این طور که از توضیح شما برداشت کردم اینه که در این قسمت هیچ کدوم از گزینه‌‌های Research و Student رو انتخاب نکنم و به جای اون، در قسمت Others توضیح بدم که دوست دارم در زمینه Biotechnology در آمریکا کار کنم. درست متوجه شدم؟

اون وقت Biotechnology جزو رشته‌های حساس نیست که تازه بهش اشاره کنم می‌خوام تو این رشته کار کنم؟

RE: لاتاری گرین کارت 2017 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 10-05-2016

بگین می خوام در آزمایشگاه ها به عنوان تکنسین زیست شناسی (Biology technician) کار کنم و روی محصولات زیستی که کاربرد پزشکی داره کار کنم. البته در رشته های حساس هم در صورتی که ظن انتقال تکنولوژی بالایی وجود نداشته باشه (بواسطه سابقه کار قبلی در ارگان های خاص) به اون صورت برای مهاجرها سخت گیری نمیشه.