آکادمیا کافه
سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Matinking - 23-05-2017

(22-05-2017, 06:17 PM)sarbaz-sefr نوشته: سلام برای یک پوزیشن توی یک دانشگاه نوشته شده که:
please e-mail a detailed CV, summary of academic record or research experience, abstract of your MSc thesis (1 page), list of any publications, grades list, proof of English language proficiency and contact details of two referees, along with a letter of application
حالا سوالم اینه که:
1- فرق CV با detailed CV چیه؟
2- منظور از summary of academic record or research experience چیه؟ این نباید تو CV باشه؟
3- list of any publications و grades list نباید توی CV باشه؟ منظور چیه؟ منظور ریز نمرات یا اصله مقاله هاست؟
4- یا همون رفرنس رو مگه نباید تو CV بیاریم؟
5- فرق letter of application با sop چیه؟

با تشکر

- این موارد معمولا در CV میان... مگر در مواقعی که template های خاصی مثل europass برای CV استفاده میشن (اگر دانشگاه هدف اروپایی هست ممکنه فرض کرده باشه که از europass استفاده می کنید...) در چنین template ی مثلا جایی برای research experience یا references وجود نداره... به همین دلیل باید خارج از اون جایی ذکر بشه...

- منظور از grade list همون transcript هست...

- sop = letter of application = letter of intent = motivation letter

پذیرش - Sahar.mp - 14-06-2017

سلام خسته نباشید
من میخوام برای دانشگاه خارج از ایران فول فاند بگیرم در مقطع دکتری برای سال آینده
میخوام ببینم رشته من کدوم دانشگاه ها پذیرش دارن؟( ارشد میکروبیولوژی)
و سواله دیگه من این هست که من معدلم 15 به بالاست با این معدل اگر شرایط دیگه رو کامل داشته باشم میتونم موفق به دریافت پذیرش بشم یا نه؟
ممنون میشم پاسخ بدید

RE: پذیرش - automotive - 15-06-2017

(14-06-2017, 05:43 PM)Sahar.mp نوشته: سلام خسته نباشید
من میخوام برای دانشگاه خارج از ایران فول فاند بگیرم در مقطع دکتری برای سال آینده
میخوام ببینم رشته من کدوم دانشگاه ها پذیرش دارن؟( ارشد میکروبیولوژی)
و سواله دیگه من این هست که من معدلم 15 به بالاست با این معدل اگر شرایط دیگه رو کامل داشته باشم میتونم موفق به دریافت پذیرش بشم یا نه؟
ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
برای دکتری معمولا تمام دانشگاه‌های اروپا، آمریکا و اقیانوسیه فاند در نظر می‌گیرند.
خود شما باید به دنبای یافتن استاد و دانشگاه باشید.
معدل ارشد 15 به بالا کافی نیست، برای دکتری حتما باید مقاله ISI داشته باشید، اما به طور کلی با نمره زبان بالا و دیگر موارد گفته شده می‌توانید فاند دریافت کنید.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Sahar.mp - 15-06-2017

میدونم معدل به تنهایی کافی نیست در کنار نمره IELTS
زبان مربوط به اون کشور البته مدرکش
مقاله ISI
پایان نامه قوی
معدل بالای 15 رو رد میکنن؟
چون یه جا به من گفتن که معدل حداقل باید 16 یا 17 باشه?

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - automotive - 16-06-2017

زبان مرتبط با آن کشور؟ منظورتون C1 هستش برای آلمان؟ این مدرک بسیار بالایی محسوب می‌شود و با این مدرک می‌توان تحصیلات عالی را به زبان آلمانی ادامه داد، برای دیگر زبان‌ها هم همین مسئله تکرار می‌شود.
بله، امکان این موضوع وجود دارد، آن‌ها بهترین کاندیدای اپلای کرده را انتخاب می‌کنند، البته گروهی از بهترین‌ها (بسته به ظرفیت پذیرش) حال شاید شما جزو آن‌ها باشید، شاید نباشید.
حداقل معدل دانشگاه‌ها متفاوت است، اما عموم دانشگاه‌ها حداقل 15 دارند، این یک رقابت است و با حداقل‌ها نمی‌توان نتیجه مطلوبی گرفت، هرچه رزومه شما بهتر باشد یا ارتباط بهتری با استاد برقرار کنید، احتمال دریافت پذیرش بیشتر خواهد بود.
(15-06-2017, 08:00 PM)Sahar.mp نوشته: میدونم معدل به تنهایی کافی نیست در کنار نمره IELTS
زبان مربوط به اون کشور البته مدرکش
مقاله ISI
پایان نامه قوی
معدل بالای 15 رو رد میکنن؟
چون یه جا به من گفتن که معدل حداقل باید 16 یا 17 باشه?

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Sahar.mp - 19-06-2017

منظورم b2 بود واسه آلمانی اشتباه تایپ کردم.
ممنون از لطفتون و پاسخگوییتون

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Amir_phd - 19-06-2017

با سلام
من فارغ التحصیل ارشد الکترونیک هستم
برای phd اروپا میخوام اقدام کنم
معدل کارشناسی 17.81 و ارشد 18.46
یه مقاله کنفرانس دارم و دو تا مقاله برای سابمیت اما هیچکدوم تا الان قبول نشدنSad(
الان دارم برای تافل میخونم که آخر شهریور امتحان بدم
مشکل اصلی اینه که هنوز دانشگاه مقصد رو انتخاب نکردم...
میخواستم بدونم تا کی بهتره دانشگاه و استاد رو پیدا کنم؟
چون من برای phd میخوام موضوع تزم تقریبا متفاوت با موضوع تز و مقاله های ارشد باشه
به خاطر همین یکم سخته پیدا کردنش

برای دوستانی که الکترونیک خوندن بگم که موضوع تز ارشدم پردازش تصویر بوده، اما برای phd بیشتر دوست دارم تو حوزه سخت افزار کار کنم (مثل FPGA که یه دوره کامل هم رفتم)؛ مثلا پیاده سازی سخت افزاری الگوریتم های پردازش سیگنال (نه تصویر!) روی FPGA

اگر کسی تو این زمینه، دانشگاه یا استادی رو تو اروپا میشناسه، لطفا معرفی کنه

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Matinking - 19-06-2017

(19-06-2017, 06:08 PM)Amir_phd نوشته: با سلام
من فارغ التحصیل ارشد الکترونیک هستم
برای phd اروپا میخوام اقدام کنم
معدل کارشناسی 17.81 و ارشد 18.46
یه مقاله کنفرانس دارم و دو تا مقاله برای سابمیت اما هیچکدوم تا الان قبول نشدنSad(
الان دارم برای تافل میخونم که آخر شهریور امتحان بدم
مشکل اصلی اینه که هنوز دانشگاه مقصد رو انتخاب نکردم...
میخواستم بدونم تا کی بهتره دانشگاه و استاد رو پیدا کنم؟
چون من برای phd میخوام موضوع تزم تقریبا متفاوت با موضوع تز و مقاله های ارشد باشه
به خاطر همین یکم سخته پیدا کردنش

برای دوستانی که الکترونیک خوندن بگم که موضوع تز ارشدم پردازش تصویر بوده، اما برای phd بیشتر دوست دارم تو حوزه سخت افزار کار کنم (مثل FPGA که یه دوره کامل هم رفتم)؛ مثلا پیاده سازی سخت افزاری الگوریتم های پردازش سیگنال (نه تصویر!) روی FPGA

اگر کسی تو این زمینه، دانشگاه یا استادی رو تو اروپا میشناسه، لطفا معرفی کنه

سلام

deadline ها در اروپا معمولا شناور هستند و حتی بعضی از دانشگاه ها عملا به تعریف معمول، deadline ندارند... یعنی به محض تعریف یک position اون رو اعلام می کنند و تا وقتی کسی رو پیدا کنند در دسترس هست... بنابراین باید موردی چک کنید

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - abasali_nasiri - 08-08-2017

سلام
میخواستم بپرسم افراد متاهل که پذیرش دکترا از امریکا میگیرن گرفتن ویزا سخت هست؟ و اینکه همسر و فرزند هم میتونن همراش برن؟ و سوم اینکه در طول تحصیل در امریکا میشه به ایران رفت آمد داشت با این ویزای تحصیلی؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Torkan - 08-08-2017

(08-08-2017, 04:23 PM)abasali_nasiri نوشته: سلام
میخواستم بپرسم افراد متاهل که پذیرش دکترا از امریکا میگیرن گرفتن ویزا سخت هست؟ و اینکه همسر و فرزند هم میتونن همراش برن؟ و سوم اینکه در طول تحصیل در امریکا میشه به ایران رفت آمد داشت با این ویزای تحصیلی؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
خیر سخت نیس
بله
اگر ویزا مالتی باشه بله وگرنه باید برا برگشت دوباره ویزا بگیرین