آکادمیا کافه
آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86)

آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - Olovenly - 22-09-2015

با سلام و احترام،
من دانشجوی دولتی و ناشنوای مطلق هستم،
من میخوام آزمون های بین المللی (Ielts,Toefl,GRE) شرکت کنم ولی نمیدونم کدوم یک از آزمون های (Ielts,Toefl,GRE) برای آپلای آمریکا برای من مناسب است؟
با توجه به شرایط شنوایی ام.
خواهشمندم،اگر امکان دارد مرا یاری بفرمایید.

با تشکر فراوان.

RE: آزمون های بین المللی زبان(Ielts,Toefl,GRE) برای ناشنوا - MaMi - 22-09-2015

@Olovenly

تا جایی که من اطلاع دارم، در آزمون های TOEFL و GRE برای شرکت کنندگانی که Disabilities یا Health-related Needs دارند، تمهیداتی اندیشیده میشه. در مورد آزمون های TOEFL و GRE میتونید به وبسایت زیر هم مراجعه کنید؛

https://www.ets.org/toefl/ibt/register/disabilities

همچنین اطلاعات کامل در این زمینه، در فایل زیر (از ETS) موجود هست.

https://www.ets.org/s/disabilities/pdf/bulletin_supplement_test_takers_with_disabilities_health_needs.pdf

همونطور که در وبسایت فوق و فایل مربوطه ذکر شده، در آزمون TOEFL، برای شرکت کنندگان ناشنوا، Oral Interpreter در نظر گرفته میشه.

For TOEFL iBT® Test only
Listening section omitted** 
Speaking section omitted*** 
Extended time for spoken responses****

* Only applicants who are blind or have low vision ** Only applicants who are deaf or hard-of-hearing 
*** Only applicants who are deaf or hard-of-hearing or have speech disabilities
**** Only applicants who have speech disabilities

پ.ن: فقط توجه داشته باشید که شرکت کنندگانی که disabilities دارند، حتما باید از طریق mail (پستی) در این آزمون ثبت نام کنند (مراحل ثبت نام در این لینک در بخش How to Request Accommodations قابل مشاهده هست).

RE: آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - Olovenly - 22-09-2015

از پاسخ شما خیلی ممنونم،

آیلتس برای ناشنوایان چطوره؟

شما Pdf گذاشتید،خوندم نوشته برای ناشنوا فقط دو تا بخش (Listening,Speaking) حذف میشه،درسته؟
اگه همون دوتا بخش حذف شده یعنی Writing, Reading میخونم،
تو آزمون تافل،فقط Reading,Writing انجام میدم حالا کارنامه میاد نمرات Reading , Writing مشخص میشه ولی نمرات Speaking , Listening چطور میشه؟

GRE برای ناشنوایان هیچ مشکل نداره،میتونن شرکت کنن(توی PDF)،درسته؟

RE: آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - MaMi - 22-09-2015

در مورد IELTS اطلاعی ندارم و در وب سایت British Council هم تنها اشاره شده که تمهیداتی برای این شرکت کنندگان در نظر گرفته میشه (اشاره دقیق تری نکرده)؛

What help is available for disabled candidates

Test centers make every effort to cater for the special needs of disabled candidates. It is our aim for all candidates to be assessed fairly and objectively. If you have a special need, talk to your local test center when registering. Centers may need three months to organize arrangements

ممنون که فایل رو مطالعه کردید Smile

بله، در آزمون TOEFL، بخش های Speaking و Listening برای شرکت کنندگان ناشنوا حذف خواهد شد. همون طور که در همون فایل هم اشاره شده، تنها نمرات بخش های Writing و Reading برای شرکت کنندگان ناشنوا، گزارش خواهد شد و در کارنامه صادره، چیزی در مورد disabilities ذکر نخواهد شد و تنها به این نکته اشاره میشه که "متقاضی در بخش Speaking و Listening شرکت نکرده".

بله، شرکت کنندگان ناشنوا، در آزمون GRE بدون نیاز به هیچ accommodation خاصی، میتونند شرکت کنند.

RE: آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - sam1700 - 18-11-2015

من معافیت شنوایی دارم و خوب نمی فهم .(ناشنوا اینا نیستم. معافیت شنوایی دارم. و شنواییم هم یه کم ضعیفه )
اگه این دو بخش حذف بشه اونوقت نمره چطوره محاسبه میشه ؟ مثل بقیه افراد نمره بخش writie و reading زیاد میشه و نمره واقعی تافل برامون لحاظ میشه ؟

و اونوقت برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های امریکایی یا اروپایی مشکلی نداریم اصلا ؟ نمگین شما این نمره دو بخش رو ندارین اینا؟

و برای اینکه دقیق بدونم برای منم این دو بخش حذف میشه یا نه. همین معافیتم کافیه یا از جایی باید پیگیری کنم ؟
ممنون

RE: آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - MaMi - 19-11-2015

دوست من اطلاعات لازم در این زمینه، در فایل های پیوست ارسال های ابتدایی همین تاپیک موجود هست، لطفا مطالعه بفرمائید.

در مورد دانشگاه ها هم، از اونجایی که بسیاری از دانشگاه های امریکا معتقد به equal education opportunity هستند، از لحاظ ناشنوا بودن، برای متقاضی موردی پیش نخواهد اومد، تنها موردی که بنظر میرسه اینه که احتمالا دانشگاه برای چنین متقاضیانی "تدریس" یا همون Teacher Assistanship در نظر نخواهد گرفت.

RE: آزمون های بین المللی زبان برای ناشنوایان - sam1700 - 19-11-2015

(19-11-2015, 02:28 AM)MaMi نوشته:
دوست من اطلاعات لازم در این زمینه، در فایل های پیوست ارسال های ابتدایی همین تاپیک موجود هست، لطفا مطالعه بفرمائید.

در مورد دانشگاه ها هم، از اونجایی که بسیاری از دانشگاه های امریکا معتقد به equal education opportunity هستند، از لحاظ ناشنوا بودن، برای متقاضی موردی پیش نخواهد اومد، تنها موردی که بنظر میرسه اینه که احتمالا دانشگاه برای چنین متقاضیانی "تدریس" یا همون Teacher Assistanship در نظر نخواهد گرفت.
درسته من اینو دیدم واسه همین تو سایت های فارسی و جاهای دیگه هم پیگیری کردم که برای کم شنوایان و اونایی که ناشنوای مطلق نیست ولی معافیت شنوایی دارن ایا واقعا این دو بخش از امتحان حذف میشه یا نه . چون اگه حذف بشه خیلی خوبه تقریبا اگه امیدم 10% بود الان 60% میشه برای خوندن تافل اینا. gre هم که اصلا مشکلی ندارم چون لغت و ریاضی هستش و میتونم خودم از پست امتحانه بربیام.

دوستان کسی رو میشناسه با این شرایط امتحان داده باشه که دقیقا بدونیم شرایط واقعا به چه صورت هست درسته تو خود سایت تافل نوشته این دو بخش براشون حذف میشه اینا....

با تشکر