آکادمیا کافه
شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: انگلیسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - ali_reza - 07-02-2012

با سلام
من می خواستم زبان را یاد بگیرم اما نه برای ازمون ،حدود یک سالی برای این کار وقت دارم
اما نمی دونم از کجا باید شروع کنم
اشنایی با زبان در حد کتابهای دبیرستان و دانشگاهست
فکر می کردم باید اول گرامر را بخونم
بعد برم سراغ لغات و بعد گوش کردن از طریق منابع دیداری و شنیداری و نوشتن از روی نمونه ها
و با بیشتر شدن تسلطم در این زمینه شروع به صحبت کردن زبان کنم

اما تایپک ها رو که خوندم یکی از دوستان طور دیگری موضوع رو شرح دادن
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-Practical-Tips-For-Learning-Languages

اصلا این دوستمون گفته نباید گرامر رو خوند ، خوب اگر گرامر رو بلد نباشیم شاید بشه صحبت کرد اما در مورد نوشتاری ایا به مشکل بر نمی خوریم

اصولا مشکل روش پیشنهادیم من چیه ؟ شما چه روشی رو پیشنهاد می کنید ؟

سوال بعدی ام اینه دوستان لطف کردن منابع زیادی رو در هر زمینه گذاشتن اینجا ، در هر روشی که پیشنهاد می دید لطفا کتابهایی رو هم بعنوان نمونه که بهتر از بقیه هستند ذکر کنید ممنون می شم ؟

Confused Huh

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - ali_reza - 08-02-2012

دوستان چرا کسی کمک نمی کنه ؟

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - ice - 08-02-2012

در مورد شیوه کاربردی این فقط خودتون هستید که می تونید طبق شرایطی که دارید یک راهی رو شروع کنید. به نظر من همه بخش ها رو باید به موازات هم کار کنید.
گرامرتون با توجه به سطحی که گفتید باید برای شروع کار کافی باشه و مهمتر از خود دستور زبان کاربرد صحیح اون هست که با تمرین نوشتاری درست می شه.
از کتاب هایی که می تونند بهتون کمک کنند English vocabulary organiser است که مطالب روزمره رو در درس های دو صفحه ای یاد می ده. هم واژگان جدید یاد می گیرید و هم شیوه کاربرد اون واژه ها رو. این کتاب (نوشته Chris Gough) به انگلیسی بریتیش هست.
منابع شنیداری ساده رو هم از همون اول می شه شروع کرد و نباید نگران سخت بودنش باشید کم کم جا می افته (با داستان های کوتاه و ساده).

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - ali_reza - 08-02-2012

ممنون دوست عزیز

راحتتر بگم اگر خودتون بخوایید شروع کنید با این سطح ، هم زمان دارید ، هم منابع با چه کتابهایی شروع می کنید ؟

گفتید همه در کنار هم ، میشه برای هر مورد از مهارت ها کتابی را معرفی کنید ؟

کلاس چی ؟ چه نوع مهارتهایی تدریس بشه بهتر است ؟

چه کتابهایی در کلاسها تدریس بشه خوب است ؟

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - bzz - 08-02-2012

سلام دوست عزیز اگه من بخوام ا اول شروع کنم کتاب لغت زیاد میخوندم علاوه بر کتابهای 504,...این کتابها هم عالیه 1.WORD PERFECT و2.KEY WORDS FOR FLUENCY کتابهایی که کلمات و دسته بندی کرده برای هر موضوع.برای LIS میتونی بر حسب اینکه مهارت شنیداری ات چقدره یکی از کتابهای TACTICS FOR LISTENING رو بخونی برای شروع خوبه. اگه کلاس میخوای بری به نظرم کلاس های جهاد دانشگاهی برو تکنیک های که یاد میدن خوبه.برای گرامر هم برای شروع میتونی از GRAMMER IN USE شروع کنی INTERMEDIATE شو بگیرBASIC اش خیلی آسان

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - Saeid - 09-02-2012

من توصیم اینه که برا شروع خیلی خیلی رو لیسنینگ کار کنید...همراه با لغت...لیسنینگ مهارت پایه هستش.....یه بچه 1 ساله هم با شنیدن زبان رو یاد میگیره....لیسنینگ در ارتباط با 3 تا مهارته و 3 تا مهارت رو تقویت میکنه.....لیسنینگ + رایتینگ+ اسپیکینگ............زیاد روش کار کنید....چندین باره گوش کنید....یادداشت بردارید.....تکرار کنید

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - Pink Floyd - 09-02-2012

درود
ضمنا از همه ی اسکیل ها هم بیشتر زمان میبره. حتا اگر حوصله زبان خوندن ندارید با پلیر انگلیسی گوش کنید، طول میکشه تا این اسکیل رو را بیافتید.
فقط ناامید نشید چون زمان بره و هیچ راه میانبری هم نداره.

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - ali_reza - 10-02-2012

از همه دوستان که کمک کردند ممنون

اما در مورد کلاس یکی از دوستان بیشتر اشاره نکرد

چه طوری می شه تشخیص داد یک کلاس خوب است یا نه ؟

چه عواملی رو باید در نظر گرفت ؟ نوع مهارت تدریس شده ؟ نوع کتاب ؟ یا ....؟؟

ممنون می شم بیشتر کمک کنید

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - bzz - 11-02-2012

سلام
به نظرم این فاکتورها مهم هستند
0.باید ببینی هدفت چیه؟ چی میخوای بخونی>؟ tofel or ielts or... i هر موسسه ای توی یک چیز قوی
1.موسسه استاد هاشو بر چه مبنایی انتخاب میکنه(اینی که هر کی لیسانس یا ارشد زبان داشت میتونه درس بده؟؟ مساما خیر
2.چه کتابهایی درس میده؟؟ مثلا من خودم یک جارو میشناسم همزمان هم american file + top notch درس میده یعنی 1 ترم اینو کار میکنه 1 ترم اون یکی(یه نظرم این حسن بزرگی)
3.اینکه بهت اجازه بده 1 الی 2 جلسه بری سرکلاس و نحوه تدریس شان را ببینی بد اگه خوشت اومد ثبت نام کنی
4.اینکه برنامه ریزی میکنن برات که تا فلان تاریخ حاضر شی برای فلان امتحان یا نه؟ میگن تو بیا حالا تا هرموقع شد
5.اکثر کتاب های موجود همه چیز و پشتیبانی نمیکنن.آیا جزوه ی کتابی علاوه بر کتابهای اصلی کار میکنن مثلا برای skill writing
6.اگه باز چیزی به ذهن ام رسید حتما بهت میگم

RE: شروع از پایه نه برای ازمون - ahmadpashaei - 17-02-2012

من میگم وقت تلف نکنید و مستقیم برید کلاس مکالمه در یک موسسه معتبر ثبت نام کنید.خودتون نمیتونید با اطلاعات فعلی به جایی برسید و باید یاد بگیرید چجوری بخونید و این حداقل یکسال زمان می خواد و در این یکسال یاد میگیرید یک مکالمه نرمال داشته باشید و بعد خودتون ادامه بدین.
موفق باشید