آکادمیا کافه
شاگرد اولی در دوره کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: شاگرد اولی در دوره کارشناسی (/Thread-%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

شاگرد اولی در دوره کارشناسی - arash_mohebi - 17-02-2011

سلام.
میخوام اینجا مباحث مربوط به شاگرد اولی توی دوره کارشناسی رو مطرح کنید.
اینکه واقعا چقدر برای پذیرش گرفتن تو کشورهای مختلف این عنوان شاگرد اولی تو دوره کارشناسی مهمه ؟
از تجربیاتتون بگین ؟
فکر میکنید ارسال گواهی شاگرد اولی همرا با سایر مدارک کمکی در افزایش شانس فرد میکنه ؟
دانشگاه ها اصلا همچین گواهی به فرد میدهند ؟ چقدر اعتبار داره ؟

کلا میخوایم بحث کنیم که آیا واقعا مهمه برای دانشگا های خارجی که فردی در فلان دانشگاه ایرانی مثلا در یه کلاس 40 نفره که معلوم نیست سطح سایر دانشجویان به چه صورته شاگر اول شده ..

دوستان اینوری و اونوری نظراتشون رو بگن. لطفا. باتشکر

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - Sunrise - 18-02-2011

(17-02-2011, 10:30 PM)arash_mohebi نوشته: سلام.
میخوام اینجا مباحث مربوط به شاگرد اولی توی دوره کارشناسی رو مطرح کنید.
اینکه واقعا چقدر برای پذیرش گرفتن تو کشورهای مختلف این عنوان شاگرد اولی تو دوره کارشناسی مهمه ؟
از تجربیاتتون بگین ؟
فکر میکنید ارسال گواهی شاگرد اولی همرا با سایر مدارک کمکی در افزایش شانس فرد میکنه ؟

بهتون تبریک میگم.

1- برای اپلای بعضی‌ جاها آنقدر که مدارک خواسته شده مهمه، این یکی ارزش نداره. بعضا خود coordinator مدارکی غیر از آنچه خواسته شده رو دور میندازه. دقت کن اگر تو سایتشون نوشته باشه چیزی غیر از این مدارکی که میخوایم نفرستید!

2- برای بعضی هم ارزش داره ولی اولویت نداره چون جزو مدارک رسمی که میخواند نیست. بستگی به دانشگاهی داره که به مدارک غیر از آنچه که در پروسه اپلای اعلام کردند چقدر اهمیت بدند. اول اون چیزایی که خودشون خواستند رو بررسی میکنن. اگر اونها رو داشتی استادی ممکنه در کنار کار تحقیقی مربوط به خودش از مدرک شاگرد اولیت هم خوشش بیاد.

3- برای بعضی هم رسما مهمه. حتما توی بعضی از فرمهای اپلیکیشن دیدی کنار Self-Reported GPA یه قسمت rank هم نوشته (زیاد نیست). گاهی توی فرم‌های توصیه نامه از استاد هم میخوان رتبه دانشجو رو اعلام کنه.

4- در ایران ارزش نداره. نه در بین دوستان و دانشجویان، نه در بین اساتید محترم و نه در استخدام (امتحان کنید)

(17-02-2011, 10:30 PM)arash_mohebi نوشته: دانشگاه ها اصلا همچین گواهی به فرد میدهند ؟

بله میدن. اسمش گواهی رتبه هست (نه اون گواهی رتبه‌ی کنکور). آموزش دانشگاه صادر میکنه و تا زمانی که تمام درسهات رو تمام نکرده باشی این گواهی رو در وسط تحصیل ارائه نمیکنند. فقط یک نسخه‌ی رسمی خواهند داد و کمتر از یکی دو دقیقه میتونن برات صادر کنن. ذکر خواهد شد که در بین چند نفر این رتبه رو گرفتید. میتونید در وزارت علوم مهر کنید (طبقه 4 خانم محمدی). قابل ترجمه رسمی تحت نام Certificate of Top Student در دارالترجمه هست و تمامی مهرهای دادگستری و وزارت خارجه رو خواهد گرفت.

(17-02-2011, 10:30 PM)arash_mohebi نوشته: چقدر اعتبار داره ؟
کلا میخوایم بحث کنیم که آیا واقعا مهمه برای دانشگا های خارجی که فردی در فلان دانشگاه ایرانی مثلا در یه کلاس 40 نفره که معلوم نیست سطح سایر دانشجویان به چه صورته شاگر اول شده ..
دوستان اینوری و اونوری نظراتشون رو بگن. لطفا. باتشکر

از اساتیدت بخواه که در متن توصیه نامه به رتبه اولیت اشاره کنند. در رزومه هم رتبه‌ات رو ذکر کن.

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - Nasim67 - 18-02-2011

سلام دوستان.
آرش جان ممنون از تاپیک خوبی که ایجاد کردید.یکی از اساتیدی که خودش در ادمیشن کامیتی بود به من گفت که حتی قید کنید که در کنکور کارشناسی یا کارشناسی ارشد چه رتبه ای رو از بین چند داوطلب کسب کردید یا حتی اگه شاگرد اول هم نیستید بگید که از بین چند نفر،نفر چندمید.می گفت این دست توضیحات دید مثبتی رو ایجاد می کنن.همون طور که سان رایز عزیز هم اشاره فرمودن در رزومت بنویس و از اساتیدت بخواه که در ریکامندیشتن ذکر کنن.بی تاثیر نخواهد بود.چون شاید واقعا اونا ندونن که معقوله ی کنکور چقد تو کشور ما کامپتیتیو است.
ایشالا همگی دانشگاه های خوب پذیرش بگیریم

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - rulany - 18-02-2011

سلام
خوب اگر الان من بگم شاگرد دوم دانشگاه تو رشته ي خودم هستم و با استاد ها هم هماهنگ كنم كه بگن اونا از كجا كيفهمن كه راسته يا دروغ؟انقدر به ماها اعتماد دارن؟!!!!

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - Pejman - 18-02-2011

(18-02-2011, 02:23 AM)rulany نوشته: سلام
خوب اگر الان من بگم شاگرد دوم دانشگاه تو رشته ي خودم هستم و با استاد ها هم هماهنگ كنم كه بگن اونا از كجا كيفهمن كه راسته يا دروغ؟انقدر به ماها اعتماد دارن؟!!!!
من فکر نمی کنم اساتید حاضر به چنین کاری باشند. چون اگر یه زمانی دروغ شما بر ملا بشه برای اونها هم خیلی بد می شه. در ثانی این موضوع اونقدرها تاثیر گذار نیست که آدم بخواد این همه دروغ به هم ببافه. اگر اهمیت زیادی داشته باشه برای یه دانشگاه، حتماً ازتون یه گواهی رسمی می خوان.

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - Nasim67 - 18-02-2011

سلام.چیزی که خیلی بین سایر کشورها چشمگیره،اعتماد عجیبیه که به بقیه دارن.اونا بر عکس ما ایرانی ها میگن همه خوبن مگه خلافش ثابت شه.مبنا بر صداقت و راستگوییه.مثلا وقتی شما میگی من فلان مهارت ورزشی رو دارم ازت اصولا سند و مدرک نمی خوان،یا خیلی از مسائل دیگه.
پس اگه شما صادقانه بگید که شاگرد چندمید و از اساتید هم بخواین واستون می نویسن.البته قطعا اگه سعی کنیم دروغ نگیم خیلی به بقیه اپلیکنت ها کمک می کنیم و باعث سلب اطمینان دانشگاه های مقصد از ایرانی ها نمی شیم.
ممنون

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - arash_mohebi - 18-02-2011

[quote='Sunrise' pid='2861' dateline='1297972719']

بله میدن. اسمش گواهی رتبه هست (نه اون گواهی رتبه‌ی کنکور). آموزش دانشگاه صادر میکنه و تا زمانی که تمام درسهات رو تمام نکرده باشی این گواهی رو در وسط تحصیل ارائه نمیکنند. فقط یک نسخه‌ی رسمی خواهند داد و کمتر از یکی دو دقیقه میتونن برات صادر کنن. ذکر خواهد شد که در بین چند نفر این رتبه رو گرفتید. میتونید در وزارت علوم مهر کنید (طبقه 4 خانم محمدی). قابل ترجمه رسمی تحت نام Certificate of Top Student در دارالترجمه هست و تمامی مهرهای دادگستری و وزارت خارجه رو خواهد گرفت.

ممنون دوست من.
اگر فردی ترم 6 باشه و 104 واحد پاس کرده باشه براش این گواهی که مثلا این فرد تا الان شاگرد اوله صادر نمیشه ؟
من اول ترم 7 اپلای خواهم کرد.
یه چیز دیگه اینکه مثلا اگه برای 10تا دانشگاه اپلای کنم.. باید این مدرک رو 10بار ترجمه کنم ؟ هزینه اش چجوریه ؟

RE: مباحث مربوط به شاگرد اولی در دوره کارشناسی - Sunrise - 18-02-2011

(18-02-2011, 01:01 PM)arash_mohebi نوشته: ممنون دوست من.
اگر فردی ترم 6 باشه و 104 واحد پاس کرده باشه براش این گواهی که مثلا این فرد تا الان شاگرد اوله صادر نمیشه ؟
من اول ترم 7 اپلای خواهم کرد.
معمولا تا همه درس‌ها تموم نشه نمیتونن رسما اعلام کنن که بالاخره در کل دانشکده و در رشتتون اول بودید یا نه. مثلا برای لیسانس رو راحت بهم دادن ولی قبلا برای کارشناسی ارشد در حین تحصیل به هیچ عنوان بهم نداده بودن و میگفتن ترم آخر هم باید تمام بشه. اما ممکنه قانون آموزشی دانشگاه شما فرق کنه و به یک سوال کردن می‌ارزه.

(18-02-2011, 01:01 PM)arash_mohebi نوشته: یه چیز دیگه اینکه مثلا اگه برای 10تا دانشگاه اپلای کنم.. باید این مدرک رو 10بار ترجمه کنم ؟
اگر میخوای ده نسخه رسمی ترجمه رو به ده دانشگاه بدی باید باید از دارالترجمه ده نسخه بخوای.

(18-02-2011, 01:01 PM)arash_mohebi نوشته: هزینه اش چجوریه ؟
هزینه اولین ترجمه جداست و هزینه ترجمه دوم تا دهم معمولا یک سوم هزینه ترجمه اولی هست. ولی هزینه مهرهای رسمی برای هر کدامش به جدایی به صورت یکسان خواهند گرفت. قیمت سابق 8000-7000 بود که بستگی به دارالترجمه داره. الان که تعرفه دارالترجمه‌ها عوض شده و هزینه مهرها 10 برابر شده حتما باید فرق کنه. بهتره در تاپیک بررسی مدارک و هزینه‌ها در بخش ترجمه مدارک هم پیگیری کنی تا جواب دقیق بگیری.

[split] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - studentz - 25-02-2011

با سلام و احترام

میخواستم بپرسم شاگرد اولی با معدل 18 به بالا در مقطع فوق، چقدر برای پذیرش گرفتن از امریکا تاثیر داره؟ اصلا تاثیر داره؟

البته خواستم در قسمت کارنامه و مدارک تحصیلی بپرسم که فیل!!تر بود. البته این مشکل در فروم های دیگر هم هست و بعضی لینک های فروم ها فیل!!تر هستند.Exclamation

با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Violet - 25-02-2011

(25-02-2011, 01:09 PM)studentz نوشته: با سلام و احترام

میخواستم بپرسم شاگرد اولی با معدل 18 به بالا در مقطع فوق، چقدر برای پذیرش گرفتن از امریکا تاثیر داره؟ اصلا تاثیر داره؟

البته خواستم در قسمت کارنامه و مدارک تحصیلی بپرسم که فیل!!تر بود. البته این مشکل در فروم های دیگر هم هست و بعضی لینک های فروم ها فیل!!تر هستند.Exclamation

با تشکر

البته که تاثیر داره... رزومه شما رو همین موارد میسازه! شما از سابقه تحصیلیتون باید بگید. و شرایطی که در طول تحصیل داشتید.
بدیهیه که کسب رتبه اول در دانشگاه یه پوئن مثبته.

اینکه چقدر تاثیر داره بسته به شرایط دیگه شما هم هست. مثلاً اگه سایر شرایط شما خوب باشه این میتونه کفه رو به نفع شما سنگین تر کنه یا ضعف جزیی در بعضی موارد رو جبران کنه ولی بهرحال معدل یه فاکتور از بین فاکتورهای دیگس و باید بقیه رو در سطح خوبی نگه دارید تا بتونید از امتیاز شاگرد اولی تون برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید.