آکادمیا کافه
قوم شناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: علوم انسانی و فلسفه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87)
+--- موضوع: قوم شناسی (/Thread-%D9%82%D9%88%D9%85-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

قوم شناسی - AVA - 25-02-2011

در این تاپیک در خصوص همه مسائل مربوط به اخذ پذیرش در این تخصص صحبت خواهد شد. امیدوارم با درمیان گذاشتن اطلاعات خود با سایر دوستان،در پر بارکردن این موضوع و کمک به هم وطنان برای رسیدن به اهدافشون، مشارکت داشته باشید.

متشکرم

RE: قوم شناسی - biology9 - 23-09-2015

با سلام
من 28 ساله و دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم. همیشه به مباحث انسان شناسی علاقه داشتم و مدتیه که به این فکر می کنم که ایکاش تو این رشته تحصیل کرده بودم چون تنها رشته ای هست که واقعا دلمو راضی می کنه. حالا می خوام بدونم با مدرک ارشد بیوشیمی میتونم برای گرفتن دکترا از یه دانشگاه تو اروپا یا آمریکا بورس تحصیلی بگیرم؟ منظورم اینه که آیا با تغییر زمینه تحصیلی به این بزرگی (بیوشیمی به یه رشته ی انسانی) باز هم شانسی برای پذیرش هست؟
خیلی ممنون

RE: قوم شناسی - Emir - 23-09-2015

(23-09-2015, 03:00 PM)biology9 نوشته: با سلام
من 28 ساله و دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم. همیشه به مباحث انسان شناسی علاقه داشتم و مدتیه که به این فکر می کنم که ایکاش تو این رشته تحصیل کرده بودم چون تنها رشته ای هست که واقعا دلمو راضی می کنه. حالا می خوام بدونم با مدرک ارشد بیوشیمی میتونم برای گرفتن دکترا از یه دانشگاه تو اروپا یا آمریکا بورس تحصیلی بگیرم؟ منظورم اینه که آیا با تغییر زمینه تحصیلی به این بزرگی (بیوشیمی به یه رشته ی انسانی) باز هم شانسی برای پذیرش هست؟
خیلی ممنون

با سلام 

دوست عزیز واقعیتش من دوستانی رو دیدم که از رشته های فنی و پایه رفتن ارشد انسانی خوندن . ولی تا حالا من ندیدم کسی از فنی به دکترا پذیرش بگیره 
خب سخته چون شما اصلا علمی راجبه اون رشته ندارین . حالا اگر هم برای مستر برین باز کارتون برای گرفتن فاند سخته و شاید بتونین فقط پذیرش بگیرین. 
در ضمن کلا برای رشته های انسانی پذیرش و فاند گرفتن دشواره .

RE: قوم شناسی - biology9 - 25-09-2015

خودم به این فکر می کنم که ارشدم رو کامل کنم بعد مجددا برای ارشد خارج از کشور تقاضا بدم شاید بتونم پایان نامه ام  رو هم موضوعی بگیرم که کمک کننده باشه اگرچه خیلی سخته.

RE: قوم شناسی - Emir - 25-09-2015

(25-09-2015, 10:39 AM)biology9 نوشته: خودم به این فکر می کنم که ارشدم رو کامل کنم بعد مجددا برای ارشد خارج از کشور تقاضا بدم شاید بتونم پایان نامه ام  رو هم  موضوعی بگیرم که کمک کننده باشه اگرچه خیلی سخته.

سلام . 
نه دوست عزیز این در صورتی خوبه که نتونین از خارج برای مستر پذیرش بگیرین .این کار شما وققتون رو ازتون میگیره . شما سعی کنین از همین الان برای مستر اپلای کنین . 
کار سختی نیست به سلیت های دانشگاه ها سر بزنین و مدارک خواسته شده رو چک کنین . در صورت لزون حتی میتونین با ادمیشن افیس ها هم تماس بگیرین . 
ا تشکر

RE: قوم شناسی - biology9 - 26-09-2015

ممنون از راهنماییتون سعی میکنم همین کارو بکنم بهرحال باید از یه جایی شروع کرد
فقط نمیدونم چرا قبل از کنکور ارشد همچین تصمیمی نگرفتم از بس که رشته های اینچنینی رو بدون آینده نشون میدن(مخصوصا خانواده) آدم حتی جرئت فکر کردن بهش رو هم پیدا نمی کنه که بخواد به عنوان تحصیلات اصلی دنبالشو بگیره تا وقتی که کلی از فرصتاشو از دست داده باشه

RE: قوم شناسی - Emir - 26-09-2015

(26-09-2015, 01:24 PM)biology9 نوشته: ممنون از راهنماییتون سعی میکنم همین کارو بکنم بهرحال باید از یه جایی شروع کرد
فقط نمیدونم چرا قبل از کنکور ارشد همچین تصمیمی نگرفتم از بس که رشته های اینچنینی رو بدون آینده نشون میدن(مخصوصا خانواده) آدم حتی جرئت فکر کردن بهش رو هم پیدا نمی کنه که بخواد به عنوان تحصیلات اصلی دنبالشو بگیره تا وقتی که کلی از فرصتاشو از دست داده باشه
خواهش میکنم 

دوست من فقط به همه جوانب توجه کنین . رشته هایی از این قبیل حتی اگر هم دکترا بگیرین برای یافتن شغل مناسب با مشکل مواجه خواهین شد. 
اکثرا دوستانی در خارج از کشور موفق میشوند که رشته های مهندسی خوندن و تجربه کار فنی دارند 
 اینا رو وظیف دونستم بهتون بگم . 

علاقه خیلی هم خوبه ولی سعی کنین همه جوانب رو در نظر بگیرین .
 با تشکر