آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: [برش] راهنمایی در رابطه با ارسال ایمیل به دانشگاه ها (نه اساتید) - محمد مهدی - 26-09-2016

(25-09-2016, 11:29 AM)raminz نوشته: سلام،

به نظرم شما شروع کن به میل زدن و بگو که امتحانا رو به زودی میدی و بعد از اینکه نمرت اومد دوباره میل بزن که نمرت رو هم اعلام کنی.
البته باید بدونی که این 2 تا امتحان از ملزومات مهم اپلای هستن و بدون اینا حتی ممکنه رزومه ات رو نگاه نکنن! مگر اینکه بقیه قسمتهای رزومه (معدل-مقاله-سابقه کار-دانشگاه هایی که درس خوندی و ...) خیلی خوب باشه.

ممنون raminz عزیز.

تو محتوای ایمیل که نمیشه به این موضوع اشاره کنم. باید تو رزومه که اتچ میکنم بنویسم دیگه؟؟
 دقیقا منظورت از اینکه گفتی رزومه رو ممکنه نگاه نکنن کی هستش؟؟
استادی که بهش میل میزنم یا ادمیشن افیس؟؟

ممنون دوست عزیز

RE: [برش] راهنمایی در رابطه با ارسال ایمیل به دانشگاه ها (نه اساتید) - raminz - 26-09-2016

(26-09-2016, 09:52 AM)محمد مهدی نوشته: ممنون raminz عزیز.

تو محتوای ایمیل که نمیشه به این موضوع اشاره کنم. باید تو رزومه که اتچ میکنم بنویسم دیگه؟؟
 دقیقا منظورت از اینکه گفتی رزومه رو ممکنه نگاه نکنن کی هستش؟؟
استادی که بهش میل میزنم یا ادمیشن افیس؟؟

ممنون دوست عزیز

خواهش میکنم.

آره تو رزومه بنویس.
ببین ایمیلت باید مختصر و مفید باشه تا استاد حوصله کنه و بخونه.
مثلاً اینکه از کجا فارغ التحصیل شدی، تو چه زمینه هایی کار کردی و دوست داری با استاد تو چه زمینه هایی همکاری کنی و بعدش رزومه رو اتچ کنی.
اگه ایمیلت خیلی طولانی باشه شاید کامل نخونن و ببندنش.
شما مثلاً تو رزومه یه قسمت داری Language Proficiency و بعد جلو تافل و جی.آر.ی بنویس که تو فلان تاریخ قراره امتحان بدم.
منظورم استاد بود. شما الان مستقیم به استاد میل میزنی که ببینی پوزیشن داره یا نه.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - faeze23 - 28-09-2016

(30-12-2015, 02:14 AM)nasim1234 نوشته: اساتید بازنشسته معمولا دانشجوی جدید نمیگیرن و عضو کمیته نیستن. البته ممکنه در بخشی از روند پذیرش نظری بدن اما مکاتبه با اونها چندان کمکی نمیکنه. اگر آزمایشگاهی هست که در اون استاد بازنشسته مربوطه مدیر آز هست و اساتید دیگه هم هستن شاید بد نباشه ایمیلی بهشون بزنید و درباره آز سوال کنید. احتمالا در گام بعدی شما رو به سایر اساتید معرفی می کنن.
اساتید  sabbatical‌در حال حاضر در دانشگاه نیستن. برای همین در روند پذیرش هیچ تاثیری ندارن. تنها حالتی که ایمیل زدن به چنین استادی سودمنده اینه که استاد مربوطه ترم آینده قصد برگشت داشته باشه و خب در اون صورت با اساتید دیگه فرقی نداره. نظر شخصی من اینه که باز چنین استادی خیلی تاثیری نداره چون عدم حضورش در دانشگاه باعث میشه عضو کمیته پذیرش امسال نباشه. ضمنا در این دوره اساتید خیلی کم ایمیل جواب میدن پس عملا اتلاف وقت هست ایمیل زدن بهشون. اما اگر کار استادی بسیار بسیار نزدیکه به زمینه تجربه شما (تجربه نه علاقه مندی) ایمیل رو بزنید و شانستون رو امتحان کنید. (مشابها اساتید On leave) البته استاد سبتیکال برمی گرده اما فکر کنم On leave‌کلا در حال رفتن به دانشگاه دیگه باشه.

همیشه توصیه من اینه که دونه دونه ایمیل بزنید. ایمیل زدن به چند استاد یه خطر مهم داره. توجه کنید که اساتید با هم دوست هستن و بعضا درباره ایمیل هایی که از دانشجوها دریافت می کنن با هم حرف میزنن. در صورتی که کیس شما برای استادی جالب باشه و با همکارش دربارتتون حرف بزنه و بفهمن به هردو ایمیل زدید تاثیر منفی داره.
در چه صورت مجازید به بیش از یکی بزنید؟
حالت اول: ایمیل زدید اما بعد از ۳ یا ۴ روز جوابی دریافت نکردید. در این صورت به استاد بعدی ایمیل بزنید.
حالت دوم: خود استاد جواب میده که به فلانی ایمیل بزن.
حالت سوم:‌ دو استاد آز مشترک دارند. شما به یکی ایمیل می زنید جواب نمیده میتونید فرداش به اون یکی بزنید و بگید من به استاد A هم ایمیل زدم درباره علاقم به Join شدن به آزمایشگاه شما. احتمال داره استاد دوم جوابتون رو بده.
حالت چهارم: این حالت کمی ریسک داره هنوز اما اگر زمانتون کمه و مجبورید به استاد های زیادی همزمان ایممیل بزنید در ایمیل تاکیدتون دانشکده و گرایش باشه نه کار با اون استاد خاص. به بیان دیگه بگین علاقه مندین دانشجوی دانشکده بشین چون به زمینه X‌و Y‌علاقه دارید. این طوری حتی اگر با هم هم حرف زدن شما حرفتون درست بوده یعنی علاقتون گرایش و فیلد بوده اما به دو استاد مختلف بگین من به کار تو علاقه دارم معلوم میشه هدف فقط پذیرشه!

راه حل نهایی:
راه حلی که بسیار بهتر از ایمیل به اساتید جواب میده ایمیل زدن به دانشجوهای دکتراشونه که ایمیلشون رو میتونید در سایت دانشکده ها پیدا کنید. مثلا میتونید به یه استاد ایمیل بزنید و به دانشجوی دکترای اساتید دیگه. بپرسید ببینید جای خالی دارن؟‌ رزومه رو بفرستید ببینید نظرشون چیه؟ البته باز به همه دانشجو های دکترا ایمیل نزنید. روزی به ۲-۳ نفر. احتمالا زود هم جواب بدن. اگر علاقه مند باشن خودشون به استاد میگن و این طور ایمیلتون بین صدها ایمیلی که روزانه استاد دریافت می کنه گم نمیشه.
سلام
وقتی ب یک استاد ایمیل میزنیم و میگه پذیرش دانشجو جدید نداره بعدش میشه ب یک استاد دیگه با زمینه کاری کمی متفاوت تر ایمیل زد؟؟ یا باید چند روز صبر کنیم؟؟
البته زمینه کاری تقریبا یکیه فقط گرایش یکم متفاوته.
با سپاس

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 28-09-2016

(28-09-2016, 02:17 PM)faeze23 نوشته: سلام
وقتی ب یک استاد ایمیل میزنیم و میگه پذیرش دانشجو جدید نداره بعدش میشه ب یک استاد دیگه با زمینه کاری کمی متفاوت تر ایمیل زد؟؟ یا باید چند روز صبر کنیم؟؟
البته زمینه کاری تقریبا یکیه فقط گرایش یکم متفاوته.
با سپاس
چرا نشه؟!
بله میتونید.

بااحترام،
ترکان

[برش] سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - kiani1986 - 02-05-2017

سلام دوستان. بینهایت ممنون میشم اگه میتونستید راهنمایی بفرمایید.
من از دانشگاه اتاوا پذیرش گرفتم ولی به نظر میرسه بدون فاند هست. من با استاد در تماس بودم برای پذیرش و فاند زمانیکه اپلای کردم. اط دیپارتمنت پرسیدم ولی هنوز جواب ندادن. حالا میخوام یه ایمیل به استاد بزنم به عنوان اولین ایمیل بعد از پذیرش و ازشون در مورد فاند بپرسم و درخواست فاند بدم. برای نوشتن متن ایمیل به انگلیسی مشکل دارم که  رسمی باشه. ممنون میشم کمکم کنید.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - mortezanear - 03-05-2017

سلام دوستان یک موضوعی بود که نیاز به نظر بقیه دوستان با تجربه داشتم

حقیقتش من از یک دانشگاهی تو آمریکا (top 5) پذیرش اولیه گرفتم از طرف کمیته. منتها برای فاند باید استاد پیدا کنم. بعد از کلی ایمیل، یه استادی بالاخره با من اسکایپ کرد و در مورد ریسرچ خودش و بک گراند من و کورس هایی که باید بگذرونمو کلا علت علاقه ام سوال کرد. بعد از اسکایپ هم گفت با دانشجوهاش در تماس باشم و اسکایپ کنم. منتها این استاد گفت نتیجه فاندش آخرای May معلوم میشه و احتمالش هست که یکی دوتا دانشجوی جدید بگیره.

سوالم اینه بنظرتون میشه به این استاد اعتماد کرد و منتظر فاند موند؟ به نظرتون نمیره یه دانشجو دیگه بگیره تو این مدت؟ حقیقتش من تا الان تقریبا از 15-20 تا استاد این دانشگاه جواب گرفتم که یا فاند ندارن یا دانشجو نمی گیرن. یه جورایی این استاد تنها امیدم هست برای این دانشگاه.

پیشاپیش ممنون

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 03-05-2017

(03-05-2017, 07:38 PM)mortezanear نوشته: سلام دوستان یک موضوعی بود که نیاز به نظر بقیه دوستان با تجربه داشتم

حقیقتش من از یک دانشگاهی تو آمریکا (top 5) پذیرش اولیه گرفتم از طرف کمیته. منتها برای فاند باید استاد پیدا کنم. بعد از کلی ایمیل، یه استادی بالاخره با من اسکایپ کرد و در مورد ریسرچ خودش و بک گراند من و کورس هایی که باید بگذرونمو کلا علت علاقه ام سوال کرد. بعد از اسکایپ هم گفت با دانشجوهاش در تماس باشم و اسکایپ کنم. منتها این استاد گفت نتیجه فاندش آخرای May معلوم میشه و احتمالش هست که یکی دوتا دانشجوی جدید بگیره.

سوالم اینه بنظرتون میشه به این استاد اعتماد کرد و منتظر فاند موند؟ به نظرتون نمیره یه دانشجو دیگه بگیره تو این مدت؟ حقیقتش من تا الان تقریبا از 15-20 تا استاد این دانشگاه جواب گرفتم که یا فاند ندارن یا دانشجو نمی گیرن. یه جورایی این استاد تنها امیدم هست برای این دانشگاه.

پیشاپیش ممنون

درود

استاد کجاییه؟!
به طور قطعی نمیتوان گفت. شما باید با دانشجوهاشون در ارتباط تنگاتنگ باشید و خب گفته احتمالش هست و میتونه بگیره دانشجوی دیگر هم بهتون قولی نداده. برای دانشگاههای دیگر هم اقدام کردید نتیجه ای نداده؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - mortezanear - 03-05-2017

(03-05-2017, 07:44 PM)Torkan نوشته: درود

استاد کجاییه؟!
به طور قطعی نمیتوان گفت. شما باید با دانشجوهاشون در ارتباط تنگاتنگ باشید و خب گفته احتمالش هست و میتونه بگیره دانشجوی دیگر هم بهتون قولی نداده. برای دانشگاههای دیگر هم اقدام کردید نتیجه ای نداده؟

مرسی از پاسختون
استاد ایتالیایی هست. قبلا دانشجو ایرانی داشته فکر کنم بخاطر اون جواب داده. آمریکا فقط همینجا پذیرش گرفتم که اکسپت کردم.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - automotive - 03-05-2017

@mortezanear
سلام
در بحث اپلای همیشه اساتید و دانشجویان تا لحظه‌ی آخر منتظر بهترین پیشنهاد‌ها هستند، دانشجویان معمولا برای چند دانشگاه اپلای می‌کنند و منتظر نتیجه بهترین دانشگاهی که اپلای کرده‌اند هستند و اساتید هم همیشه منتظر هستند تا فاند و پوزیشن را به بهترین کاندید تقدیم کنند، به همین علت است که اساتید تا لحظه‌های آخر به کسی قول 100% نمی‌دهند (مگر دانشگاه‌های کاندایی و اروپایی)، آن‌ها منتظر هستند که شاید فرد بهتری اپلای کند و یا حتی فرد بهتری پیگیر وضعیت خود باشد.
ضمنا برای اینکه امید خود را حفظ کنید باید اعلام کنم که احتمال اینکه کسی که پوزیشن را با فاند دریافت کرده، به هر علتی انصراف بدهد (یا دیفر کند) وجود دارد.
اما بحث اصلی در ارتباط با ایالات‌متحده پذیرش نیست، بلکه ویزا است، پذیرش تقریبا یک سری اصول و ضوابطی را رعایت می‌کند اما ویزا خیر. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم که پلن دوم داشته باشید، اپلای برای کشور دیگری به جز ایالات متحده.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - faeze23 - 05-05-2017

سلام 
دوستان یک سوالی ذهن من رو مدتیه مشغول کرده گفتم بپرسم که دوستان با تجربه راهنمایی کنند.
در روند مکاتبه با اساتید کی باید بحث فاند رو مطرح کرد؟ و اصول حرفه ای و مودبانه اش در این مورد چطوری هست؟ چون مسلما خود استاد هیچ وقت نمیگه بله موضعت خوبه اینم مبلغ فاند بفرمایید تشریف بیارید!!؟!! بعضی اساتید صریحا رو سایتشون مبلغ فاند زدن و یا گفتن دانشجویان از شانس بورسیه برخوردارن و ... ولی اون دسته که چیزی نمیگن شرایط به چه صورته؟؟
من شخصا از اساتید زیادی جواب مثبت گرفتم و وارد فاز مکاتبه شدم با اونها و گفتن اپلای کن اما نمیدونم کی باید بگم که فاند و شرایط به چه صورتیه؟

برای مثال یکی ازین اساتید که جواب داد و من بحث فاند مطرح کردم منشی ایمیل زد و گفت هیچ بورسیه ای درحال حاضر دانشگاه برای ورودیهای جدید نداره و هزینه ها به عهده خودتون هستاما از طرفی استاد به من گفته که فاندی داره و مساله مالی اوکی هست.

یا استاد دیگه ای از من پورپوزال خاسته بفرستم و من نمیدونم در صورت تایید طرحم کی به ایشون راجع به بحث مالی بگم؟؟

خب اینکه من بخام وارد جزییات مبلغ بشم از نظر حرفه ای درسته؟ مثلا بگم چقدر فاند میدید؟! حالت معامله پیدا نمیشه؟دیدم که تو فروم بعضیها گفتن زیاد حرفه ای نیست چک و چونه زدن و سوال رو این موضوع اما از طرفی اگر استاد فاند داره اما مبلغش خیلی کمه یا اون مورد که بورسیه ای ندارن خب شاید برای من این گزینه مناسبی برای اپلای نباشه

در این مورد اگر دوستان از تجربیات شخصی خودشون بگن ممنون میشم.
با سپاس