آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - m mah - 19-01-2016

من چرا نمیتونم اساتید دانشگاه کونکوردیا رو پیدا کنم ؟
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم می خوام واسه دکتری اقدام کنم ولی هنوز استادی پیدا نکردم

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Matinking - 19-01-2016

(19-01-2016, 09:32 AM)m mah نوشته: من چرا نمیتونم اساتید دانشگاه کونکوردیا رو پیدا کنم ؟
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم می خوام واسه دکتری اقدام کنم ولی هنوز استادی پیدا نکردم

سلام

خدمت شما:

Faculty Members & Staffs, corresponding to John Molson School of Business...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - farhoodinho - 04-09-2016

سلام دوستان
میتونیم به چند تا استاد از یک دپارتمان که زمینه کاری شون با ما مشترکه ایمیل بزنیم؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 04-09-2016

(04-09-2016, 08:43 PM)farhoodinho نوشته: سلام دوستان
میتونیم به چند تا استاد از یک دپارتمان که زمینه کاری شون با ما مشترکه ایمیل بزنیم؟

کار زیاد خوبی نیست و ممکنه حتی شانس شما رو کم بکنه چون اساتید معمولا با هم در تماس هستند. البته کار غیر اخلاقی نمیتونه محسوب بشه ولی بهتره شما به یکی میل بزنید اگر جواب نگرفتید برید سراغ بعدی.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - farhoodinho - 04-09-2016

(04-09-2016, 09:26 PM)Torkan نوشته: کار زیاد خوبی نیست و ممکنه حتی شانس شما رو کم بکنه چون اساتید معمولا با هم در تماس هستند. البته کار غیر اخلاقی نمیتونه محسوب بشه ولی بهتره شما به یکی میل بزنید اگر جواب نگرفتید برید سراغ بعدی.

ممنون از راهنماییتون. 
پس در این صورت ذکر نام چند تا استاد تو SOP هم باید اشتباه باشه در حالی که خود دانشگاه ها صراحتا میگن که چه استادایی به زمینه کاری شما میخورن اونا رو تو SOP بیارید.
به عنوان مثال من نزدیک 200 تا استاد پیدا کردم که زمینه کاریشون با من مشترکه. اگه بخوام استادای یک دپارتمان رو حذف کنم شاید این تعداد به زور به 50 تا استاد برسه. در این صورت به نظرتون شانس دریافت پاسخ از طرف استادا کاهش پیدا نمیکنه؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - rojano - 05-09-2016

(30-12-2015, 02:14 AM)nasim1234 نوشته: اساتید بازنشسته معمولا دانشجوی جدید نمیگیرن و عضو کمیته نیستن. البته ممکنه در بخشی از روند پذیرش نظری بدن اما مکاتبه با اونها چندان کمکی نمیکنه. اگر آزمایشگاهی هست که در اون استاد بازنشسته مربوطه مدیر آز هست و اساتید دیگه هم هستن شاید بد نباشه ایمیلی بهشون بزنید و درباره آز سوال کنید. احتمالا در گام بعدی شما رو به سایر اساتید معرفی می کنن.
اساتید  sabbatical‌در حال حاضر در دانشگاه نیستن. برای همین در روند پذیرش هیچ تاثیری ندارن. تنها حالتی که ایمیل زدن به چنین استادی سودمنده اینه که استاد مربوطه ترم آینده قصد برگشت داشته باشه و خب در اون صورت با اساتید دیگه فرقی نداره. نظر شخصی من اینه که باز چنین استادی خیلی تاثیری نداره چون عدم حضورش در دانشگاه باعث میشه عضو کمیته پذیرش امسال نباشه. ضمنا در این دوره اساتید خیلی کم ایمیل جواب میدن پس عملا اتلاف وقت هست ایمیل زدن بهشون. اما اگر کار استادی بسیار بسیار نزدیکه به زمینه تجربه شما (تجربه نه علاقه مندی) ایمیل رو بزنید و شانستون رو امتحان کنید. (مشابها اساتید On leave) البته استاد سبتیکال برمی گرده اما فکر کنم On leave‌کلا در حال رفتن به دانشگاه دیگه باشه.

همیشه توصیه من اینه که دونه دونه ایمیل بزنید. ایمیل زدن به چند استاد یه خطر مهم داره. توجه کنید که اساتید با هم دوست هستن و بعضا درباره ایمیل هایی که از دانشجوها دریافت می کنن با هم حرف میزنن. در صورتی که کیس شما برای استادی جالب باشه و با همکارش دربارتتون حرف بزنه و بفهمن به هردو ایمیل زدید تاثیر منفی داره.
در چه صورت مجازید به بیش از یکی بزنید؟
حالت اول: ایمیل زدید اما بعد از ۳ یا ۴ روز جوابی دریافت نکردید. در این صورت به استاد بعدی ایمیل بزنید.
حالت دوم: خود استاد جواب میده که به فلانی ایمیل بزن.
حالت سوم:‌ دو استاد آز مشترک دارند. شما به یکی ایمیل می زنید جواب نمیده میتونید فرداش به اون یکی بزنید و بگید من به استاد A هم ایمیل زدم درباره علاقم به Join شدن به آزمایشگاه شما. احتمال داره استاد دوم جوابتون رو بده.
حالت چهارم: این حالت کمی ریسک داره هنوز اما اگر زمانتون کمه و مجبورید به استاد های زیادی همزمان ایممیل بزنید در ایمیل تاکیدتون دانشکده و گرایش باشه نه کار با اون استاد خاص. به بیان دیگه بگین علاقه مندین دانشجوی دانشکده بشین چون به زمینه X‌و Y‌علاقه دارید. این طوری حتی اگر با هم هم حرف زدن شما حرفتون درست بوده یعنی علاقتون گرایش و فیلد بوده اما به دو استاد مختلف بگین من به کار تو علاقه دارم معلوم میشه هدف فقط پذیرشه!

راه حل نهایی:
راه حلی که بسیار بهتر از ایمیل به اساتید جواب میده ایمیل زدن به دانشجوهای دکتراشونه که ایمیلشون رو میتونید در سایت دانشکده ها پیدا کنید. مثلا میتونید به یه استاد ایمیل بزنید و به دانشجوی دکترای اساتید دیگه. بپرسید ببینید جای خالی دارن؟‌ رزومه رو بفرستید ببینید نظرشون چیه؟ البته باز به همه دانشجو های دکترا ایمیل نزنید. روزی به ۲-۳ نفر. احتمالا زود هم جواب بدن. اگر علاقه مند باشن خودشون به استاد میگن و این طور ایمیلتون بین صدها ایمیلی که روزانه استاد دریافت می کنه گم نمیشه.

موفق باشید
سلام. دانشجوهای در حال تحصیل رو چجوری پیدا کنیم؟ گاهی اسمشون هست اما ایمیلشون نیست. من که تو سایت دانشگاه تورنتو در دپارتمان ادبیات تطبیقی نتونستم چیزی پیدا کنم از دانشجویان در حال تحصیل.فقط اسامی فارغ التحصیل ها بود.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - automotive - 05-09-2016

@rojano

سلام،
ایشان شما را راهنمایی خواهند کرد.
فقط یک راه کار برای این موضوع مشاهده‌ی گروه و صفحه‌ی رسمی دانشگاه مورد نظر در LinkedIn یا Researchgate هستش. (که منجر به یافتن بیشتر دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه میشود)
البته میتوانی با جست و جوی نام فرد مورد نظر در این دو وب سایت، اطلاعات بیشتری از این افراد به دست بیاورید یا برای آن ها پیام بفرستید.
معمولا نام و سمت افراد، حتی دانشجویان در وب سایت دانشگاه های کانادا و ایالات متحده موجود هستش.

با احترام

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - rojano - 06-09-2016

(05-09-2016, 11:54 AM)automotive نوشته: @rojano

سلام،
ایشان شما را راهنمایی خواهند کرد.
فقط یک راه کار برای این موضوع مشاهده‌ی گروه و صفحه‌ی رسمی دانشگاه مورد نظر در LinkedIn یا Researchgate هستش. (که منجر به یافتن بیشتر دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه میشود)
البته میتوانی با جست و جوی نام فرد مورد نظر در این دو وب سایت، اطلاعات بیشتری از این افراد به دست بیاورید یا برای آن ها پیام بفرستید.
معمولا نام و سمت افراد، حتی دانشجویان در وب سایت دانشگاه های کانادا و ایالات متحده موجود هستش.

با احترام

خوشبختانه دیشب تونستم تو گوگل دانشجوهارو و لیستشون رو پیدا کنم.فقط نکته جالب اینجاست که از خود سایت دپارتمان این لیست خالیه!!!

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - محمد مهدی - 25-09-2016

سلام دوستان.

من میخوام برای دکترای ریاضی برای امریکا اقدام کنم. 24 مهر تافل و 8 ابان جی ار ای میدم. سوالم اینه:

صبر کنم نتایج اینا بیاد بعد به استادا میل بزنم؟؟ چون در این صورت میتونم تو رزومه بیارم نمره هامو. یا فکر میکنید دیر میشه؟؟؟

یا اصلا بهتره از الان میل بزنم بدون نمره ؟؟؟

چون نهایتا ادمیشن افیس نظر نهایی رو میده که تا ددلاین میرسم بهشون.
ممنون دوستان

[برش] راهنمایی در رابطه با ارسال ایمیل به دانشگاه ها (نه اساتید) - raminz - 25-09-2016

(25-09-2016, 09:39 AM)محمد مهدی نوشته: سلام دوستان.

من میخوام برای دکترای ریاضی برای امریکا اقدام کنم. 24 مهر تافل و 8 ابان جی ار ای میدم. سوالم اینه:

صبر کنم نتایج اینا بیاد بعد به استادا میل بزنم؟؟ چون در این صورت میتونم تو رزومه بیارم نمره هامو. یا فکر میکنید دیر میشه؟؟؟

یا اصلا بهتره از الان میل بزنم بدون نمره ؟؟؟

چون نهایتا ادمیشن افیس نظر نهایی رو میده که تا ددلاین میرسم بهشون.
ممنون دوستان

سلام،

به نظرم شما شروع کن به میل زدن و بگو که امتحانا رو به زودی میدی و بعد از اینکه نمرت اومد دوباره میل بزن که نمرت رو هم اعلام کنی.
البته باید بدونی که این 2 تا امتحان از ملزومات مهم اپلای هستن و بدون اینا حتی ممکنه رزومه ات رو نگاه نکنن! مگر اینکه بقیه قسمتهای رزومه (معدل-مقاله-سابقه کار-دانشگاه هایی که درس خوندی و ...) خیلی خوب باشه.