آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - roia - 29-12-2015

بله منظورم ایالات متحده است ولی آیا اینکه بدون هماهنگی با استادی بخوام پذیرش بگیرم شانس پذیرش رو پایین نمی آوره؟  البته نکته دیگه ای رو خمت تون عرض کنم اینه که دوستم توی همون دانشگاه RA هست. , و با استاد رابطه خوبی داره. فکر می کنید توصیه ی شفاهی دوستم می تونه کمکی کنه؟
@Torkan

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 29-12-2015

(29-12-2015, 01:22 PM)roia نوشته: بله منظورم ایالات متحده است ولی آیا اینکه بدون هماهنگی با استادی بخوام پذیرش بگیرم شانس پذیرش رو پایین نمی آوره؟  البته نکته دیگه ای رو خمت تون عرض کنم اینه که دوستم توی همون دانشگاه RA هست. , و با استاد رابطه خوبی داره. فکر می کنید توصیه ی شفاهی دوستم می تونه کمکی کنه؟
@Torkan

درود

خیلی ها بدون استاد میرن آمریکا. فاند TA هم میگیرن. یا اسکولارشیپ.خیر اصلا شانس رو پایین نمیاره.
استاد اهل کجاست؟!
بعید میدونم تاثیری داشته باشه. بهتر میدونم ایشون سر صحبت رو مستقیم باز نکنن! مثلا بگن ایا واسه سال بعد دانشجو میخوان و اینا.

بااحترام،
ترکان

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - لاله11 - 29-12-2015

سلام
یه سوال الان خیلی زوده که شروع کنیم برای پاییز 2017 مکاتبه با اساتید ؟

ممنونم

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 29-12-2015

(29-12-2015, 07:09 PM)لاله11 نوشته: سلام
یه سوال الان خیلی زوده که شروع کنیم برای پاییز 2017 مکاتبه با اساتید ؟

ممنونم

درود

کمی زودتر از زوده!
شما میتوانید نظر اساتید رو در مورد رزومتون بدونید ولی اینکه برای اون موقع دانشجو بردارند و تعدادش و مساله فاند و اینا مشخص نمیشه.

بااحترام،
ترکان

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - maryam.m - 30-12-2015

سلام
برای بررسی اساتید و زمینه تحقیقاتیشون در سایت های دانشکده با اساتیدی مواجه می شوم که در معرفی وضعیت فعلی آن ها نوشته بازنشسته (Emeritus) یا فرصت مطالعاتی Sabbaticalیا مرخصی On Leave
با اساتیدی که این وضعیت رو دارند، نمی شه مکاتبه کرد؟
در بعضی موارد زمینه کاریشون مورد علاقه من و هم زمینه کاری من است.
و یک سوال دیگر اینکه در  رشته مورد نظر در هر دانشکده از بین اساتید تنها با یک استاد مکاتبه داشته باشیم؟ لطفا کامل توضیح دهید (معایب، مزایا).
باتشکر

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - mah.ssa - 30-12-2015

سلام
برای گرفتن پذیرش در مقطع مارشناسی ارشد هم باید با اساتید اون دانشگاه در تماس بود ؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - nasim1234 - 30-12-2015

(30-12-2015, 01:34 AM)maryam.m نوشته: سلام
برای بررسی اساتید و زمینه تحقیقاتیشون در سایت های دانشکده با اساتیدی مواجه می شوم که در معرفی وضعیت فعلی آن ها نوشته بازنشسته (Emeritus) یا فرصت مطالعاتی Sabbaticalیا مرخصی On Leave
با اساتیدی که این وضعیت رو دارند، نمی شه مکاتبه کرد؟
در بعضی موارد زمینه کاریشون مورد علاقه من و هم زمینه کاری من است.
و یک سوال دیگر اینکه در  رشته مورد نظر در هر دانشکده از بین اساتید تنها با یک استاد مکاتبه داشته باشیم؟ لطفا کامل توضیح دهید (معایب، مزایا).
باتشکر

اساتید بازنشسته معمولا دانشجوی جدید نمیگیرن و عضو کمیته نیستن. البته ممکنه در بخشی از روند پذیرش نظری بدن اما مکاتبه با اونها چندان کمکی نمیکنه. اگر آزمایشگاهی هست که در اون استاد بازنشسته مربوطه مدیر آز هست و اساتید دیگه هم هستن شاید بد نباشه ایمیلی بهشون بزنید و درباره آز سوال کنید. احتمالا در گام بعدی شما رو به سایر اساتید معرفی می کنن.
اساتید  sabbatical‌در حال حاضر در دانشگاه نیستن. برای همین در روند پذیرش هیچ تاثیری ندارن. تنها حالتی که ایمیل زدن به چنین استادی سودمنده اینه که استاد مربوطه ترم آینده قصد برگشت داشته باشه و خب در اون صورت با اساتید دیگه فرقی نداره. نظر شخصی من اینه که باز چنین استادی خیلی تاثیری نداره چون عدم حضورش در دانشگاه باعث میشه عضو کمیته پذیرش امسال نباشه. ضمنا در این دوره اساتید خیلی کم ایمیل جواب میدن پس عملا اتلاف وقت هست ایمیل زدن بهشون. اما اگر کار استادی بسیار بسیار نزدیکه به زمینه تجربه شما (تجربه نه علاقه مندی) ایمیل رو بزنید و شانستون رو امتحان کنید. (مشابها اساتید On leave) البته استاد سبتیکال برمی گرده اما فکر کنم On leave‌کلا در حال رفتن به دانشگاه دیگه باشه.

همیشه توصیه من اینه که دونه دونه ایمیل بزنید. ایمیل زدن به چند استاد یه خطر مهم داره. توجه کنید که اساتید با هم دوست هستن و بعضا درباره ایمیل هایی که از دانشجوها دریافت می کنن با هم حرف میزنن. در صورتی که کیس شما برای استادی جالب باشه و با همکارش دربارتتون حرف بزنه و بفهمن به هردو ایمیل زدید تاثیر منفی داره.
در چه صورت مجازید به بیش از یکی بزنید؟
حالت اول: ایمیل زدید اما بعد از ۳ یا ۴ روز جوابی دریافت نکردید. در این صورت به استاد بعدی ایمیل بزنید.
حالت دوم: خود استاد جواب میده که به فلانی ایمیل بزن.
حالت سوم:‌ دو استاد آز مشترک دارند. شما به یکی ایمیل می زنید جواب نمیده میتونید فرداش به اون یکی بزنید و بگید من به استاد A هم ایمیل زدم درباره علاقم به Join شدن به آزمایشگاه شما. احتمال داره استاد دوم جوابتون رو بده.
حالت چهارم: این حالت کمی ریسک داره هنوز اما اگر زمانتون کمه و مجبورید به استاد های زیادی همزمان ایممیل بزنید در ایمیل تاکیدتون دانشکده و گرایش باشه نه کار با اون استاد خاص. به بیان دیگه بگین علاقه مندین دانشجوی دانشکده بشین چون به زمینه X‌و Y‌علاقه دارید. این طوری حتی اگر با هم هم حرف زدن شما حرفتون درست بوده یعنی علاقتون گرایش و فیلد بوده اما به دو استاد مختلف بگین من به کار تو علاقه دارم معلوم میشه هدف فقط پذیرشه!

راه حل نهایی:
راه حلی که بسیار بهتر از ایمیل به اساتید جواب میده ایمیل زدن به دانشجوهای دکتراشونه که ایمیلشون رو میتونید در سایت دانشکده ها پیدا کنید. مثلا میتونید به یه استاد ایمیل بزنید و به دانشجوی دکترای اساتید دیگه. بپرسید ببینید جای خالی دارن؟‌ رزومه رو بفرستید ببینید نظرشون چیه؟ البته باز به همه دانشجو های دکترا ایمیل نزنید. روزی به ۲-۳ نفر. احتمالا زود هم جواب بدن. اگر علاقه مند باشن خودشون به استاد میگن و این طور ایمیلتون بین صدها ایمیلی که روزانه استاد دریافت می کنه گم نمیشه.

موفق باشید

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - nasim1234 - 30-12-2015

(30-12-2015, 02:02 AM)mah.ssa نوشته: سلام
برای گرفتن پذیرش در مقطع مارشناسی ارشد هم باید با اساتید اون دانشگاه در تماس بود ؟

اگر فاند میخواید بله. (فاند RA)
اگر فاند نمیخواید خیلی لزومی نداره. اما به هر حال ایمیل زدن تاثیر مثبت داره اینکه با پروندتون آشنا باشن تو کمیته کمک می کنه.
در کل اما برای ارشد بی فاند خیلی ضروری نیست.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Faezeh_M - 14-01-2016

سلام

درصورتی که دوره ی کارشناسی ارشد تز داشته باشه میشه با اساتید برای گرفتن RA مکاتبه کرد؟ بعد میشه اسکولارشیپ ثبت نام کرد؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 14-01-2016

(14-01-2016, 01:07 PM)Faezeh_M نوشته: سلام

درصورتی که دوره ی کارشناسی ارشد تز داشته باشه میشه با اساتید برای گرفتن RA مکاتبه کرد؟ بعد میشه اسکولارشیپ ثبت نام کرد؟

درود

قطعا میشه ولی احتمال فاند گرفتن کمه از طرف استاد.
بله اسکولارشیپ هم میشه ثبت نام کرد! ولی منظورتون رو دقیقا از اسکولارشیپ نگرفتم. بعضی دانشگاهها توی فرمشون گزینه دارن که ایا با هزینه شخصی میتونین بیایین که شما میزنین نه! این تاثیری در شانس پذیرش نداره البته.

بااحترام،
ترکان