آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

[جداشده] شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - lalehmahmoudian - 30-07-2012

سلام،
ممکنه سوالم تکراری باشه ولی برای ایمیل زدن به اساتید در ابتدا لازم هست رزومه هم ضمیمه شود؟

RE: [جداشده] شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - m.ost - 30-07-2012

(30-07-2012, 09:10 PM)lalehmahmoudian نوشته: سلام،
ممکنه سوالم تکراری باشه ولی برای ایمیل زدن به اساتید در ابتدا لازم هست رزومه هم ضمیمه شود؟
سلام
همون طور که در پست قبل هم توضیح داده شده بله بهتر هست که ضمیمه بشه.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - razeghi70 - 12-08-2012

(31-05-2012, 06:24 AM)Babak نوشته: شما اگر مصاحبه لاتاری‌تون قبول بشه، گرین کارد خواهید گرفت و داشتن گرین کارد امتیاز مثبت تلقی می‌شه، چون هم شهریه‌اتون در بعضی از ایالت‌ها و بعضی از دانشگاه‌ها کمتر می‌شه و در نتیجه استاد کمتر باید از فاندش مصرف کنه و هم این که استاد دیگه نگران این نیست که اگر به شما پذیرش بده و شما نتونید ویزا بگیرید کارش لنگ بمونه.

سلام

اگه کسی لاتاری برنده بشه مگه شانس گرفتن ویزای تحصیلیش پایین نمیاد؟!آخه ثابت کردن اینکه بعدش میخای برگردی ایران سختتر میشه،میشه بیشتر توضیح بدید؟ کسانیکه تا دو سال آینده میخان برای ویزای تحصیلی اقدام کنن اگه الان لاتاری ثبت نام کنن بعدا مشکلی ندارن؟

ممنون

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 12-08-2012

منظور من این بود که وقتی شما گرین کارد رو گرفته باشید شانس شما بیشتر می‌شه، نه این که با ثبت‌نام در لاتاری شانس شما تغییر کنه.
کسی که لاتاری برنده شده و مصاحبه شده، معمولا تا وقتی وضعیت گرین کاردش روشن نشه،‌ نمی‌تونه ویزا امریکا بگیره.
در مورد لاتاری و ایجاد مشکل برای ویزا لطفا به این موضوع مراجعه کنید.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - mohammadreza88 - 12-09-2012

من دانشجوی ترم سه ارشد هستم اما هنوز موضوع پایان نامه م مشخص نشده. فکر هم نمی کنم با این وضع تا سه، چهار هفتۀ دیگه مشخص شه!
از طرفی CV خودم و متن ایمیلی که میخوام به استاد مربوطه بزنم رو آماده کردم اما چون موضوع پایان نامه م مشخص نیست دست نگه داشتم تا موضوع پایان نامه رو تو رزومه بیارمش. البته موضوعات مورد علاقه م و فیلد پایان نامه م برای خودم مشخصه اما چون هنوز پروپوزالم ثبت نشده نمیتونم قطعی چیزی بگم.
حالا به نظر شما چه کنم؟ وایسم تا پروپوزالم تائید شه بعد به استاد ایمیل بزنم یا همین الان ایمیل بزنم (بدون بیان موضوع پایان نامه) ؟
اینجوری که من تو دانشگاه دیدم ممکنه تا دو سه ماه هم طول بکشه تا موضوع پایان نامه مشخص شه. دیر نمیشه اون موقع برای ایمیل زدن به استاد؟

یه سوال دیگه هم دارم اینکه دانشگاه ها و اساتید برای ترم ژانویه هم فاند در نظر میگیرند یا فقط برای ترم سپتامبر ه؟
پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزارم Smile

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 12-09-2012

به نظر من داشتن موضوع پایان‌نامه برای مکاتبه با استادها ضروری نیست. همین که بدونید به طور کلی در چه زمینه‌ای کار می‌کنید برای شروع مکاتبه کافیه. به نظر من می‌تونید از همین الان شروع به مکاتبه بکنید.

در مورد این که استادها برای ژانویه هم فاند در نظر می‌گیرند یا خیر، باید بگم که در اغلب دانشگاه‌های امریکا روی پذیرش بهار خیلی حساب نمی‌کنند و پذیرش اصلی همون پاییزه. به همین خاطر اغلب استادها سعی می‌کنند که در ترم پاییز دانشجوهایی که می‌خوان رو بگیرند، ولی قطعا استادهایی هم پیدا خواهید کرد که برای ترم ژانویه همچنان فاند داشته باشند و اگر مکاتبه کنید احتمال داره بتونید برای ژانویه هم فاند پیدا کنید.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - lidoma - 12-09-2012

سلام برای تغییر رشته در مقطع دکترا شانس پذیرش چقد میتونه باشه ؟چه مواردی را در نظر میگرن ؟ممنون

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - m.ost - 13-09-2012

(12-09-2012, 11:27 PM)lidoma نوشته: سلام برای تغییر رشته در مقطع دکترا شانس پذیرش چقد میتونه باشه ؟چه مواردی را در نظر میگرن ؟ممنون
اگر سوالتون در مورد تماس با اساتید هست و اینکه نحوه تماس با اساتید برای کسی که میخواد تغییر رشته بده چگونه باید باشه، باید بگم که شما باید استاد رو قانع کنید که به زمینه کاریش علاقه مندین و دلایل محکمی برای تغییر رشته ارائه بدین و نشون بدین در اون زمینه مطالعه داشتین و همچنین اینکه تحقیقات استاد رو به طور کامل خوندین. ولی در هرصورت برای کسی که میخواد تغییر رشته بده شانس گرفتن فاند از یک استاد در مقایسه با کسی که رشته خودش رو میخواد بخونه کمتره.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - mhz_ir - 19-09-2012

دوستان به نظرتون چه ساعتی به استاد ایمیل زده بشه بهتره؟ما که هرچی ایمیل میزنیم جواب نمیدن!!!
میگن 8 صبح به وقت اونا بهتره ولی بازم فرقی نکرد.کسی پیشنهادی داره؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Shahrouz - 20-09-2012

تجربه من می گه اگر استادی بخواد آنلاین به شما جواب بده، ساعت 8 و همین طور 12 تا 2 بعد از ظهر به وقت اونها بهتر جواب می ده. البته معمولا اساتید چند روز بعد جواب می دن.باید چیز چشمگیری در ایمیلتون باشه، ایمیلتون خلاصه باشه و هدفتون مشخص. مثلا در متن یا سابجکت ایمیلتون نباشه من به "مهندسی شیمیئ " علاقه مند هستم!