آکادمیا کافه
وضعیت کلیرنس آنکارا (ترکیه) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: وضعیت کلیرنس آنکارا (ترکیه) (/Thread-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

وضعیت کلیرنس آنکارا (ترکیه) - emeliano - 17-07-2015

دوستان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان سوال‌ها و نوشته‌های خود در ارتباط با کلیرنس ویزاهای تحصیلی (دانشجویی و مبادله‌ای) سفارت امریکا در آنکارا در سال ٢٠١۵ استفاده کنید.

ارادتمند
امیلیانو (emeliano)

RE: آنکارا (ترکیه) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال ٢٠١۵ - emeliano - 17-07-2015

شماره تلفن های سفارت امریکا در آنکارا

00908502526355
00908503902802
برای فارسی حرف زدن به ترتیب این شماره ها رو بزنید
3 بعد 2 بعد 5 بعد 3 (به محض برداشته شدن گوشی 3253 را بزنید! نیازی به ایستادن برای شنیدن حرف ها نیست)
برای انگلیسی حرف زدن به ترتیب این شماره ها رو بزنید
1 بعد 2 بعد 5 بعد 3 (به محض برداشته شدن گوشی 1253 را بزنید! نیازی به ایستادن برای شنیدن حرف ها نیست)

نکته:
اگر در ایران زندگی میکنید بجای
00
در ابتدای شماره ها بزنید
020
اینجوری هزینه تماس کمتر خواهد شد. مثلا بجای
00908502526355
بزنید:
020908502526355

(خودم تست کردم تایید میکنم)

ایمیل های سفارت امریکا در آنکارا:

CA-Ankara@state.gov
AnkaraNIV@state.gov

طبق تجربه هر دو ایمیل یکی است! مثلا من خودم به CA-Ankara@state.gov ایمیل زدم اما ریپلای که کرده بودن با AnkaraNIV@state.gov بود!

من یه آمار بدم از بروبچ پارسال Fall 2014 در آنکارا:
ماه و تعداد کسانی که کلیر شدن در اون ماه
و همچنین روزهایی که کلیر شدن:

اپریل: 2نفر
دوشنبه | پنجشنبه

می: 16 نفر
دوشنبه | چهارشنبه | پنجشنبه | جمعه

جون: 40 نفر
شنبه! | دوشنبه | سه شنبه | چهارشنبه | پنجشنبه | جمعه

جولای: 32 نفر
دوشنبه | چهارشنبه | پنجشنبه | جمعه

آگست: 36 نفر
شنبه! | یکشنبه! | سه شنبه | چهارشنبه | پنجشنبه | جمعه

سپتامبر: 4 نفر
پنجشنبه | جمعه

اکتبر: 6 نفر
چهارشنبه | پنجشنبه | جمعه

نوامبر: 3 نفر
یکشنبه! | دو شنبه | چهارشنبه

دسامبر: 1 نفر
جمعه

RE: آنکارا (ترکیه) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال ٢٠١۵ - emeliano - 01-08-2015

بعد از 105 روز در تاریخ 30 جولای کامپلیتد شدم!
=====================
مصاحبه: 16 اپریل
آپدیت واشنگتن: 16 اپریل (این آپدیت به حساب نمیاد البته!)
آپدیت آنکارا: 20 اپریل (تا قبل از این تاریخ نمیشناخت کیسم رو و از این تاریخ شناخت و رفتم رو Pending)
آپدیت آنکارا: 5 جون (درخواست کارت معافیت رفتن از حالت Pending یه Need more info)
آپدیت واشنگتن: 8 جون (احتمالا این برا همون کارت معافیت بوده)
آپدیت آنکارا: 8 جون (رفتن از حالت Need more info به Pending)
آپدیت واشنگتن: 2 جولای (خودم حدسم این بود که این کلیر باید باشه اما نبود! هنوزم حس میکنم بوده!! حالا ویزا رو بگیرم معلوم میشه)
و نهایتا ساعت 5و18دقیقه بعد از ظهر کامپلیتد در آنکارا: 30جولای
=====================
سیزده روز مونده به بلیطی پرواز امریکا که خریدم. 25 روز مونده به تاریخ I-20 کلیر شدم.
=====================
رشته شیمی (مهندسی نه!)
فول فاند (TA + یه فلوشیب که در سایت دانشگاه نوشته شده: Grinter Fellowship: this fellowship helps recruit truly exceptional graduate students)
University of Florida
سربازی معاف
سابقه کار: فقط تدریس در دبیرستان (7سال)
16تا مقاله ISI (البته حساس نبودن هیچکدوم) (h-index=5)
دو کتاب فارسی
داور سه ژورنال ISI
پژوهشگر برتر (دو سال)
دانشجو برتر (لیسانس)
=====================
آنکارا *** است و من هیچوقت این حماقت در زندگیم رو فراموش نمیکنم که رفتم آنکارا!
به نظر من آنکارا برای کیس های خاص و آخرین خط خوبه! کلا سفارت بی نظمی بوده و هست و داستان های عجیب و غریبی توش اتفاق میفته که بعدا خواهم گفت.

و یه حرف به اونایی که توی کلیرنس هستن:
ببینید دوستان یکی از دوستانم در حرفای خیلی خوبی میزد راجع به توهم!! و واقعا این توهم برای همه ماها در دوره کلیرنس پیش میاد! من حتی توهمات عمیق تری هم میزدم! مثلا: یه بار میخاستم تو گوگل سرچ کنم "انجمن شیمی ایران" یادم رفت Alt+Shift رو بزنم قبلش، شد: "hk[lk adld hdvhk" یا خدا گفتم نکنه الان بیان بررسی کن سرچ هیستوری من رو بعد بکن این بصورت رمزی داره یه چیزی رو سرچ میکنه!!! آدم خطرناکیه! پس ریجکت! یا یه مورد دیگه یکی از آشناها تو وایبر میگفت کی میری امریکا و اینا منم میگفتم هنوز معلوم نیست بعد اون شروع میکرد به شوخی ف*ش دادن به US آقا منو بگی!
یا مثلا یادم میومد یه ایمیلی امده برام چند سال پیش! یهو یادم میفتاد میرفتم پیداش میکردم دلیتش میکردم! بعد خیالم راحت میشد. چند دقیقه بعدش میگفتم نکنه اینا برن اول ایمیلایی که دلیت میکنیم رو بررسی میکنن!! کاش دلیش نکرده بودم لاقل میون اون همه ایمیل گم و گور بود!! الان که راحتتر پیداش میکنن!!
خواب های پریشان و کابوس ها بماند! .....دقیقا شش بار در طول 105روز کلیرنس کابوس های مرتبط و وحشتناکی دیدم که بیخیال گفتنشون میشم.
خلاصه بگم همه ما یه زمان حدود 4-5 ساله از زندگی مون رو تو این راه گذاشتیم. واقعا راه سخت و پر مشقت و پر استرسی هست. هر مرحله ش واقعا یه داستانه. این داستان با گرفتن ویزا به آخر نمیرسه و ادامه داره. اما همه شماهایی که پذیرش میگیرید حتما یه انسان لایقی هستید که دولت امریکا برای شما هزینه میکنه (هرچند یه وضعیت برد-برد ایجاد میکنه)

مخلصم

RE: آنکارا (ترکیه) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال ٢٠١۵ - JEFJEF - 09-08-2015

سلام دوستان 
کلیرنش در انکارا تقریبا بین چند روز طول میکشه ؟ حداقل و حداکثری داره ؟
ممکن هست چون deadline دانشگاهم نزدیکه بهم ویزا ندن ؟
نامه late arrival برای سفارت لازم هست ؟
آیا این صحت داره که در فرودگاه و در هنگام ورودت به آمریکا ازت late arrival میخوان و در غیر این صورت حتی اگر ویزا داشته باشی هم راه نمی دن ؟
خیلی ممنونم از همگی

RE: آنکارا (ترکیه) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال ٢٠١۵ - Torkan - 09-08-2015

(09-08-2015, 11:56 AM)JEFJEF نوشته: سلام دوستان 
کلیرنش در انکارا تقریبا بین چند روز طول میکشه ؟ حداقل و حداکثری داره ؟
ممکن هست چون deadline دانشگاهم نزدیکه بهم ویزا ندن ؟
نامه late arrival برای سفارت لازم هست ؟
آیا این صحت داره که در فرودگاه و در هنگام ورودت به آمریکا ازت late arrival میخوان و در غیر این صورت حتی اگر ویزا داشته باشی هم راه نمی دن ؟
خیلی ممنونم از همگی

درود

اصلا نمیشه نظر داد. بین در جا ویزا دادن تا 2 سال هم من دیدم داشته باشه. آنکارا کلیرنس طولانی داره ولی آمار ریجکتش کمتره. با توجه به رشتتون شاید باید حداقل کم کمش 1 ماه رو در نظر بگیرید. این نظر من است.
خیر ربطی به نزدیک بودن زمان نداره.
حتما. با دانشگاه هماهنگ کنید و نامه late arrival بگیرید (این نامه در هنگام ورود به آمریکا برای شما لازم هست و افسر dhs اونجا نگاه میکنه که اگر تاریخ i-20 گذشته باشه اون نامه تاییدی است بر قانونی وارد شدن شما.
بله صحت داره. من شنیدم واسه بعضیها مشکل پیش نیومده ولی شنیدم!

بااحترام،
ترکان

RE: وضعیت کلیرنس آنکارا (ترکیه) - bahar456 - 09-08-2016

دوستان عزیز ما تصمیم گرفتیم یه نامه دست جمعی از طرف دانشجوهای کلیرنس بنویسیم. گویا اینطور که من فهمیدم دوستانی که برا دبی این کارو کردن نتیجه گرفتن و بعدش 150 نفر کلیر شدن، نظرتونم بگید ممنون������������ الان تعداد ما بیشتر از نامه قبلیه و تاریخ ای 20 ها نزدیک، ن

دوستان عزیز به دوستاتون اطلاع رسانی کنید، تا امشب به 143 امضا برسیم مشاهده متن نامه تسریع کلیرنس آنکارا : 
https://docs.google.com/document/d/1...?usp=drive_web

امضای نامه: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...weD2w/viewform

با تشکر ������������������ ��
----------------------------------------------------------------
تا بحال 93 تا امصا جمع شده است
لینک گروه تلگرام مخصوص بچها هایی که امسال آنکارا مصاحبه داشتن یا دارن:

https://telegram.me/joinchat/BWRWZj9gszXxAIuUjB0Isg

--------------------------------------------------------------------

متن نوشته توسط دوست عزیز که زحمت نوشتن نامه برای سفارت دبی را قبلا کشیده بودند:

امیدوارم اوضاع رو به راه باشه. امروز متوجه شدم که بسیاری از دوستانی که در کلیرنس آنکارا هستند قصد نوشتن نامه ای به سفارت دارند. از همین رو، وظیفه خودم دونستم که چند نکته در این رابطه بیان کنم. با توجه به این که اوضاع کلیرنس امسال، با سال های قبل متفاوت بود، ایده ارسال نامه ابتدا در گروه دبی توسط جمعی از دوستان شکل گرفت. ابتدا همه جوانب آن سنجیده شد و سپس بچه ها با چند نفر از اساتید و وکلای ایرانی و خارجی مشورت کردند. در نهایت تصمیم گرفتیم درخواستی مودبانه برای تسریع پروسه کلیرنس بنویسیم. اگر خاطر شما باشه ماهه قبل کلی در گروه ها بحث کردم که امسال با سال های قبل متفاوته و امضا کردن نامه میتونه حداقل صدای ما رو به گوش مسئولین برسونه. اما متاسفانه مورد استقبال خوبی از جانب دوستان قرار نگرفت (و حتی در مواردی مواخده شدم) به سه دلیل ۱) این که امسال هم وضعیت مثل سال های قبله و ۲) ممکنه نامه تاثیر بدی داشته باشه و ۳) عدم موافقت بعضی از ادمین های گروه اصلی در رابطه با انتشار متن نامه در گروه اصلی.

کنسولگری دبی هم جواب داد که نامه ارسالی و اسامی را به مسئول مربوطه تحویل داده. در این رابطه لازم دونستم که نکات زیر را شرح بدم:

۱) کلیر شدن تعداد زیادی از افرادی که نامه را امضا کردند ثابت میکنه ارسال نامه تاثیر منفی نداره. حتی خود من که با آی پی و مک ادرسی که اکانت سفارت را چک میکردم و نامه را به کنسولگری فرستادم کلیر شدم.

۲) نتیجه کلیرنس بسیاری از پرونده ها الان در سفارت و منتظر فاینال ریویو هست. دوستان دقت کنین که نقش سفارت خیلی زیاده در این پروسه.

۳) سفارت خیلی راحت میتونه برای کیس ها درخواست تسریع بده به واشنگتن.

۴) رساندن صدای مشکلات ویزای دانشجویان ایرانی میتونه به بهبود وضعیت ویزا در سال های بعد منجر شود.

RE: وضعیت کلیرنس آنکارا (ترکیه) - Torkan - 09-08-2016

با تمام احترام و به امید کلیر شدن فوری تمام دوستان

این نامه ها تا جایی که در عمل اثبات شده تاثیری در کلیرنس افراد واقعا نداره. کاری با جواب سفارت دبی مدارم ولی روزانه هزاران از این ایمیلها توسط سفارت دریافت میشه و مستقیم میره spam
بازم میگم حتما پیگیر کارتون باشید من قصد خاصی از گذاشتن این پست ندارم فقط خواستم بگم سفارت تو کار خودشه.