آکادمیا کافه
تاثیر توافق هسته‌ای بر گرفتن پذیرش و ویزا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: تاثیر توافق هسته‌ای بر گرفتن پذیرش و ویزا (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7)

تاثیر توافق هسته‌ای بر گرفتن پذیرش و ویزا - rainbow trout - 14-07-2015

با عرض سلام
میخواستم بدونم به نظر شما توافقات ژنو  وبهتر شدن روابط ما با دنیا چه تاثیری در پروسه پذیرش ما خواهد گذاشت

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - Hasegava - 14-07-2015

سلام پیش از همه از مدیران انجمن معذرت میخام شاید نوشه من ربطی نداشته باشه به این پست!!! اگه میتونید منتقلش کنید به پست مربوطه چون خودم پیدا نکردم.
سوال من اینه که امروز 23 تیرماه 94 که مذاکرات هسته ای وارد مرحله جدیدی شد و یک پله دیگه پیشرفت کرد، این تاثیری در گرفتن ویزای رشته های حساس مثل هوافضا و فیزیک هسته ای داره؟ حالا بحث کلیرنسش به کنار...یعنی میگم با این اوضاع ممکنه یکم آسونتر بگیرن به ما ایرانیا با رشته های حساس؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 14-07-2015

طبیعتا اگر اثر مثبتی نداشته باشه اثر منفی هم نداره. به نظرم در کوتاه مدت ممکنه ذهنیت برخی کشورها و افسران سفارتی اونها رو نسبت به متقاضیان ایرانی بهتر کنه، در میان مدت ممکنه برخی قوانین محدود کننده ای که برای پذیرش ایرانی ها در یک سری رشته های خاص یا به طور عمومی وضع شدن برداشته بشن و در بلندمدت هم اگر مجموعه شرایط مثبت باشه طبیعتا شرایط متقاضیان ایرانی به شرایط متقاضیان دیگر کشورهای هم رده نزدیک تر و شبیه تر میشه.

همین طور مواردی مثل نقل و انتقالات مالی و بانکی که دانشجویان و مهاجران با اونها سر و کار دارند انتظار میره به تدریج آسان تر بشه.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - فرید - 14-07-2015

(14-07-2015, 05:51 PM)rainbow trout نوشته: با عرض سلام
میخواستم بدونم به نظر شما توافقات ژنو  وبهتر شدن روابط ما با دنیا چه تاثیری در پروسه پذیرش ما خواهد گذاشت

سلام
توافق وین می تواند فرایند اپلای از چند جهت راحت تر کنه. بیشترین تاثیر هم در مورد امریکا خواهد داشت. در مسائلی که نیاز به انتقال های مالی داره حتی پست مدارک یا دریافت اون مثل فرم I20 کارها راحت تر میشه. بیشترین تاثیر در مورد رشته هایی که با بند 501 ریجکت می شدن مثل نفت و مهندسی شیمی خواهد داشت. با حذف این ماده، پذیرش و ویزا گرفتن راحت تر میشه. چون خیلی از دانشگاه ها اگاهی داشتن سخت تر به دانشجویان ایرانی ویزا داده میشه، به ایرانی ها کمتر پذیرش می دادند. یک موضوع دیگه هم اینه که تعداد ایرانی هایی که اپلای می کنند احتمالا اگر اتفاقی نیفته کمتر میشه. این در مورد دانشگاه های کانادا خصوصا رشته های پر متقاضی برای ایرانیان مثل مهندسی شیمی اثر خواهد داشت و بنظر من کار راحت تر میکنه. ولی در کل خیلی هم معجزه نخواهد کرد این توافق و فکر نکنید که از فردا همه جا برای شما فرش قرمز پهن کرده باشند.  Wink

RE: اقدام برای ویزا از سفارت کانادا در ترکیه - Torkan - 14-07-2015

(14-07-2015, 06:41 PM)Hasegava نوشته: سلام پیش از همه از مدیران انجمن معذرت میخام شاید نوشه من ربطی نداشته باشه به این پست!!! اگه میتونید منتقلش کنید به پست مربوطه چون خودم پیدا نکردم.
سوال من اینه که امروز 23 تیرماه 94 که مذاکرات هسته ای وارد مرحله جدیدی شد و یک پله دیگه پیشرفت کرد، این تاثیری در گرفتن ویزای رشته های حساس مثل هوافضا و فیزیک هسته ای داره؟ حالا بحث کلیرنسش به کنار...یعنی میگم با این اوضاع ممکنه یکم آسونتر بگیرن به ما ایرانیا با رشته های حساس؟

درود
اجازه بدید نظر خودم رو بگم. دوستان دیگر هم میتونن خوب نظر بدن. شاید بهتر بود در تاپیک ویزای آمریکا سوالتون رو میپرسیدید و یا اصلا یک تاپیک مجزا باز میکردید ولی این تاپیک با موضوع روادید کانادا نیز تا حدودی مربوط است.
ببینید بحث توافق رو نباید زیاد به بحث ویزا ربط داد. مساله ویزا به خصوص ایالات متحده و کانادا تکیه کاملی به بحث به اصطلاح توافق نداره. حداقل دو بند از چهار بند معروف ندادن ویزا اصلا ربطی نداره به توافق.
به نظر خود من مادامی که کشوری سفارتی در کشور دیگر نداره نباید آنچنان انتظاری از بهبود وضعیت داشته باشه.

دوست من دقت کنید این توافق هنوز انجام نشده است! بله درست میبینید.
توافق واقعی زمانی است که طرفین به وعده های خود جامه عمل بپوشانند، آن موقع است که میشود اثرات توافق را لمس کرد. ممکنه حالا به طور نامحسوس تغییراتی مثلا در دادن ویزا بکنه ولی سختگیریها با دز کم! قطعا پا برجا خواهد بود.
برای مثال در بند 7 ام توافق نامه مذکور داریم:
C. Research and Development (R&D) Practices

7. To implement other aspects of this JCPOA and in support of a broader opening of
scientific engagements between the E3/EU+3 and Iran, the E3/EU+3 and Iran will seek
cooperation and scientific exchange in the field of nuclear science and technology

Accelerator-based nuclear physics and nuclear astrophysics research, and stable
isotope production in international collaboration at the nuclear, physics, and
technology centre at the Fordow facility. Iran will request from the E3/EU+3 and
other interested parties specific proposals for cooperative international nuclear,
physics, and technology projects and will host an international workshop to review
these proposals. The goal is to realise international collaborative projects within a
few years. The transitioning to stable isotope production of two cascades will be
conducted in a joint partnership between the Russian Federation and Iran on the
basis of arrangements to be mutually agreed upon.

ولی تا چه حد انجام خواهد شد؟
پ.ن: متاسفانه من بیشتر از این نمیتونم توضیح بدم وگرنه دلایلی کاملا قانع کننده برای گفته های خودم دارم و مثال های تاریخی از تمام توافقات دنیا شبیه این بحث، میتونم با سند براتون ذکر کنم و تاثیراتش رو در روابط بین الملل براتون بگم.

پ.ن: نظرات کاملا شخصی است.

بااحترام،
ترکان

RE: تاثیر توافق هسته‌ای بر گرفتن پذیرش و ویزا - Torkan - 17-07-2015

درود

همانطور که اشاره کردم سایت سفارت مجازی ایالات متحده هم در مورد JCPOA مربوط به ویزای دانشجویی افرادی که کار مربوط به پتروشیمی کرده نوشته:

Regarding the recent nuclear agreement reached by the P5+1 and Iran, nothing in the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA) will immediately take effect nor will it affect current visa processing procedures for Iranian applicants at this time. The Department of State will post updates if and when any changes take effect.For more information on student visas, please visit: http://travel.state.gov/content/visa...-exchange.html
Best of success,
Virtual Embassy Tehran
U.S. Department of State

بااحترام،
ترکان

RE: تاثیر توافق هسته‌ای بر گرفتن پذیرش و ویزا - aminc - 16-04-2016

سلام بر دوستان عزیز
کسی میدونه وضعیت ویزای امریکا الان چجوریه چون دیگه توافق شده
ایا به همه ویزا میدن؟

RE: تاثیر توافق هسته‌ای بر گرفتن پذیرش و ویزا - Torkan - 16-04-2016

(16-04-2016, 02:16 PM)aminc نوشته: سلام بر دوستان عزیز
کسی میدونه وضعیت ویزای امریکا الان چجوریه چون دیگه توافق شده
ایا به همه ویزا میدن؟

دوست عزیز سوالتان کمی به این تاپیک مربوط نیس
با این حال خیر هیچ تغییری در ویزا صورت نگرفته.

بااحترام،
ترکان