آکادمیا کافه
تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها (/Thread-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%87%D8%A7)

تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها - Amir15841 - 10-07-2015

با سلام
سوالی داشتم ، میخواستم بدونم ویزای توریستی رو میشه به یه ویزای دیگه تبدیل کرد در آمریکا، (البته به جز ویزای پناهندگی) لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

RE: تبدیل ویزا - MaMi - 10-07-2015

(10-07-2015, 01:05 PM)Amir15841 نوشته: با سلام
سوالی داشتم ، میخواستم بدونم ویزای توریستی رو میشه به یه ویزای دیگه تبدیل کرد در آمریکا، (البته به جز ویزای پناهندگی) لطفا راهنمایی کنید.   با تشکر

درود. بله این امکان کاملا وجود داره که وقتی شما با ویزای توریستی به امریکا سفر کردید و در مدتی که در امریکا با ویزای توریستی هستید، درخواست تغییر status تون رو از ویزای توریستی به سایر ویزاها بدید. به عنوان مثال اگر در مدت زمانی که در امریکا هستید، از دانشگاهی پذیرش بگیرید، میتونید تغییر درخواست status به F-1 بدید (که به طور معمول این پروسه تغییر status حدود 3 ماه طول میکشه و مراحلش رو میتونید در اینجا مشاهده کنید) و یا اینکه اگر کارفرمایی پیدا کردید که حاضر باشه sponsor شما بشه، میتونید به H-1 تغییر status بدید (البته ویزای H-1 شرایط خاص خودش رو داره که میتونید در این تاپیک مشاهده کنید).

RE: تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها - ramtinzahed - 20-09-2015

با سلام . 
من این سوالمو که میخام  اینجا مطرح کنم توی تاپیک های دیگه هم نوشتم که کمی مشابه این سوال من بوده . ولی اینجا فکر کنم بهتر میشه  منو راهنمایی کرد . 
من اگه ویزای توریستی بگریم آی میشه اینو تبدیل کنم به ویزای مهاجرتی ؟
یا اینکه میتونم کاری انجام بدم که اونجا اقامت بگیرم و سوشیال سکیوریتی و گرین کارت بگیرم ؟

RE: تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها - Babak - 22-09-2015

(20-09-2015, 11:24 AM)ramtinzahed نوشته: با سلام . 
من این سوالمو که میخام  اینجا مطرح کنم توی تاپیک های دیگه هم نوشتم که کمی مشابه این سوال من بوده . ولی اینجا فکر کنم بهتر میشه  منو راهنمایی کرد . 
من اگه ویزای توریستی بگریم آی میشه اینو تبدیل کنم به ویزای مهاجرتی ؟
یا اینکه میتونم کاری انجام بدم که اونجا اقامت بگیرم و سوشیال سکیوریتی و گرین کارت بگیرم ؟

راه قانونی و مشخصی برای تبدیل ویزای توریستی به گرین کارت وجود نداره. شاید اگر در مدتی که امریکا هستید، بتونید کاری پیدا کنید و شرکتی که شما رو استخدام کرده، قبول کنه که برای شما در سال آینده درخواست ویزای کار بکنه، بتونید سال آینده با ویزای کار برگردید و مراحل گرفتن گرین کارت رو دنبال کنید.

RE: تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها - aseman.mo - 04-06-2016

با سلام خدمت دوستان عزيز
ممنون ميشم اگر بتونيد به من كمك كنيد
من حدود يك ماه هست كه در كشور امريكا هستم و با ويزاي B1 براي ارائه در كنفرانس به اينجا آمدم در كنفرانس شركت كردم و تمام شده. ويزاي من ٦ ماهه هست. اما ميخواهم تغيير به F1 بدهم. به نظر شما كدام يك از راههاي زير براي تمديد ويزا بهتر است؟
١- كالج زبان ثبت نام كنم كه تا يك ماه ديگر بيشتر فرصت ندارم و از طرفي خيلي از دوستان ميگن بهتر است در ماه هاي اول درخواست تغيير ويزا ندهم. آيا شانسي براي من وجود دارد؟ نظر شما چيست؟
٢- من فوق ليسانس معماري دارم قصد داشتم براي دكتري اقدام كنم و تمام مداركم اماده هست اما در حال حاضر تايم اپلاي نيست ولي از يك دانشگاه بدون فاند براي فوق ليسانس پذيرش دارم. نميدانم واقعا ارزش دارد يك فوق ديگر اينجا بخوانم تا دوباره برنگردم ايران و همه مراحل را از اول طي نكنم؟
٣-يك ٦ ماهه ديگر با همين ويزا تمديد كنم و دوباره كنفرانس شركت كنم و از مهر شروع به اپلاي كنم و اگر جواب دكتري اومد درخواست ويزاي f1 بدم بعدا. نميدونم چقدر ممكنه با تمديد ٦ ماهه دوم موافقت بشه؟

RE: تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها - Babak - 05-06-2016

(04-06-2016, 01:55 PM)aseman.mo نوشته: با سلام خدمت دوستان عزيز
ممنون ميشم اگر بتونيد به من كمك كنيد
من  حدود يك ماه هست كه در كشور امريكا هستم و با ويزاي B1  براي ارائه در كنفرانس به اينجا آمدم در كنفرانس شركت كردم و تمام شده. ويزاي من ٦ ماهه هست. اما ميخواهم تغيير به F1  بدهم. به نظر شما كدام يك از راههاي زير براي تمديد ويزا بهتر است؟
١- كالج زبان ثبت نام كنم كه تا يك ماه ديگر بيشتر فرصت ندارم و از طرفي خيلي از دوستان ميگن بهتر است در ماه هاي اول درخواست تغيير ويزا ندهم. آيا شانسي براي من وجود دارد؟ نظر شما چيست؟
٢- من فوق ليسانس معماري دارم قصد داشتم براي دكتري اقدام كنم و تمام مداركم اماده هست اما در حال حاضر تايم اپلاي نيست ولي از يك دانشگاه بدون فاند براي فوق ليسانس پذيرش دارم. نميدانم واقعا ارزش دارد يك فوق ديگر اينجا بخوانم تا دوباره برنگردم ايران و همه مراحل را از اول طي نكنم؟
٣-يك ٦ ماهه ديگر با همين ويزا تمديد كنم و دوباره كنفرانس شركت كنم و از مهر شروع به اپلاي كنم و اگر جواب دكتري اومد درخواست ويزاي f1 بدم بعدا. نميدونم چقدر ممكنه با تمديد ٦ ماهه دوم موافقت بشه؟

۱. می‌تونید سعی کنید کالج زبان و غیره پذیرش بگیرید و سعی کنید که ویزاتون رو تبدیل به ویزای F-1 کنید، ولی در گذشته احتمال این که با تغییر ویزای موافقت بشه زیاد نبود. به هر حال، اگر بخواهید می‌تونید شانس‌تون رو امتحان کنید.
۲. به نظرم این روش احتمال موفقیتش بیشتره، ولی باز هم خیلی زیاد نیست و باز هم احتمالش هست که با تغییر ویزا موافقت نشه. به طور کلی چیزی که من دیدم، تغییر ویزای توریستی به ویزای دانشجویی معمولا خیلی ساده نیست.
۳. احتمال این که با تمدید ویزای شما موافقت بشه خیلی کمه، به خصوص این که ویزای B-1 گرفتید و برای شرکت در کنفرانس بوده و دلیلی نداره که بعد از اتمام کنفرانس با تمدید ویزای شما موافقت بشه.