آکادمیا کافه
علوم سیاسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: علوم انسانی و فلسفه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87)
+--- موضوع: علوم سیاسی (/Thread-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2

علوم سیاسی - AVA - 25-02-2011

در این تاپیک در خصوص همه مسائل مربوط به اخذ پذیرش در این تخصص صحبت خواهد شد. امیدوارم با درمیان گذاشتن اطلاعات خود با سایر دوستان،در پر بارکردن این موضوع و کمک به هم وطنان برای رسیدن به اهدافشون، مشارکت داشته باشید.

متشکرم

علوم سیاسی - mohamadf - 23-01-2012

سلام

مي خواستم درباره رشته علوم سياسي يا روزنامه نگاري پرسشي مطرح كنم

آيا كسي مي دونه شانس گرفتن پذيرش در اين رشته به همراه بورسيه تا چه حدي است؟

رز.مه بنده هم به شرح زير:

فوق ليسانس علوم سياسي با معدل 16.72 و پايان نامه 19.5 از دانشگاه شهيد بهشتي

ليسانس زبان از دانشگاه مازنداران با معدل 13.77

سوابق كاري:

خبرنگار پرس تي وي (در حال حاضر)

خبرنگار اخبار خارجي ايرنا (در حال حاضر)

سابقه كار در موسسه مطالعات بين المللي انرژي (وزارت نفت) به عنوان كارشناس اقتصاد سياسي نفت

دستيار استاد در تدريس (نفت و مسائل خاورميانه)

آليس هم ندادم ولي مي توننم 7 تا 8 بگيرم

همچنين سابقه كاري به عنوان مترجم همزمان هم دارم كه شرحشون مفصله

چند مقاله ژروناليستي

RE: علوم سیاسی - AVA - 23-01-2012

(23-01-2012, 12:15 PM)mohamadf نوشته: سلام

مي خواستم درباره رشته علوم سياسي يا روزنامه نگاري پرسشي مطرح كنم

آيا كسي مي دونه شانس گرفتن پذيرش در اين رشته به همراه بورسيه تا چه حدي است؟

رز.مه بنده هم به شرح زير:

فوق ليسانس علوم سياسي با معدل 16.72 و پايان نامه 19.5 از دانشگاه شهيد بهشتي

ليسانس زبان از دانشگاه مازنداران با معدل 13.77

سوابق كاري:

خبرنگار پرس تي وي (در حال حاضر)

خبرنگار اخبار خارجي ايرنا (در حال حاضر)

سابقه كار در موسسه مطالعات بين المللي انرژي (وزارت نفت) به عنوان كارشناس اقتصاد سياسي نفت

دستيار استاد در تدريس (نفت و مسائل خاورميانه)

آليس هم ندادم ولي مي توننم 7 تا 8 بگيرم

همچنين سابقه كاري به عنوان مترجم همزمان هم دارم كه شرحشون مفصله

چند مقاله ژروناليستي

در مجموع برای گرفتن پذیرش در بیشتر رشته های علوم انسانی ،برخلاف رشته های فنی و مهندسی، چهار معیار عمده در حیطه تخصص کسب شده برای گرفتن پذیرش مورد توجه زیاد قرار می گیره:
1- سابقه فعالیت شغلی در زمینه تخصصی
2- سابقه تدریس
3- سابقه فعالیتهای پژهشی که به شکل ارائه مقالات پژوهشی در ژورنالهای تخصصی معتبر / ارائه گواهی معتبر و قابل ترجمه در خصوص فعالیت در موسسات پژوهشی.
4- نمرات زبان
اگر کشورهای مورد نظر شما برای اپلای آمریکا و کانادا باشه این نکته رو در نظر بگیرین که دانشگاههای مطرح علاوه بر نمره IELTS / TOEFL از شما نمره GRE را هم خواهند خواست.
ضمنا برای گرفتن fund نمره زبان نقش تعیین کننده ای داره. هر چه نمره بالاتری بگیرید احتمال گرفتن پذیرش با full fund برای شما بیشتر میشه. منظورم نمره بالا نمره بالای 155 برای GRE و نمره 100 تا 110 برای تافل و بین 7 تا 8 یا برای آیلتس هست. چون برای رشته های علوم انسانی بیشتر TA تعلق میگیره ، استاد/ کمیته پذیرش به نمره زبان به عنوان معیار مهم برای دادن پذیرش توجه می کنند.

الان با توجه به مطالبی که در مورد رزومه خودتون نوشتین به راحتی نمیشه نظرداد. فقط چند توصیه دوستانه که ممکنه براتون مفید باشه دارم:

1- از حالا شروع کنید به مطالعه منابع مربوط به GRE یا IELTS تا بتونید در این آزمونها نمرات بالا بگیرید
2- در صورت امکان سعی کنید مقالات پژوهشی بیشتر در ژورنالهای تخصصی معتبر چاپ کنید.

RE: علوم سیاسی - mohammadreza88 - 04-01-2013

من رشته م علوم انسانی نیست اما این لینک رو دیدم گفتم شاید به درد دوستانی که میخوان برای رشتۀ علوم سیاسی فاند بگیرند، بخوره:
http://www.scholarships.com/financial-aid/college-scholarships/scholarships-by-major/political-science-scholarships
این سایت کمک های تحصیلی در زمینۀ علوم سیاسی رو معرفی می کنه.
موفق باشید.

RE: علوم سیاسی - mohammadreza88 - 04-01-2013

این سایت هم اطلاعاتی در مورد کمک هزینه های تحصیلی مرتبط با "روزنامه نگاری" رو در اختیار تون قرار میده:

http://cubreporters.org/journalism_scholarships.html

RE: علوم سیاسی - parsley - 28-04-2014

از دوستان کسی اطلاع درباره پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته های جغرافیای سیاسی یا مطالعات منطقه ای داره؟ کلا با ارشد جغرافیای سیاسی مشکلی که برای گرفتن پذیرش دکترا در گرایشهای مطالعات منطقه ای نیست؟ در مورد شرایط پذیرش (با فاند) در این رشته ها هم اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم مطرح کنید.

RE: علوم سیاسی - parsley - 13-05-2014

کسی اطلاعی نداره؟
من به امید حق از مهرماه ارشد جغرافیای سیاسی رو شروع می کنم میخواستم از حالا برای دکترا اطلاعات کسب کنم...

RE: علوم سیاسی - ashkan065 - 14-06-2014

سلام دوستان
كسي رو ميشناسين موفق شده باشه در رشته ي علوم سياسي يا روابط بين الملل بورسيه يا فاند از امريكا گرفته باشه؟
براي اين دو رشته هم ازمون جي مت لازمه؟

RE: علوم سیاسی - parsley - 27-08-2015

(کسی دیگه که بما جواب نداد، لااقل ما جواب کسی دیگه رو بدیم!)
بله، اما نه از آمریکا.
تا جاییکه دیدم فکر می کنم بیشتر جی آر ای میخوان تا جی مت.

RE: علوم سیاسی - Emir - 27-08-2015

(27-08-2015, 02:41 PM)parsley نوشته: (کسی دیگه که بما جواب نداد، لااقل ما جواب کسی دیگه رو بدیم!)
بله، اما نه از آمریکا.
تا جاییکه دیدم فکر می کنم بیشتر جی آر ای میخوان تا جی مت.

با سلام 
دوست من خیلی خوشال شدم که تونستین جواب خودتون را پیدا کنین . 
اخه دوست عزیز رشته شما یه رشته ای هستتش که خداییش من خودم تا حالا کسی رو ندیدم براس اپلای کنه و بورس بگیره. Smile