آکادمیا کافه
آزمون استرنی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- موضوع: آزمون استرنی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%86%DB%8C)

صفحات 1 2

آزمون استرنی - eliroz - 08-09-2013

آزمون استرنی
در این تاپیک  مطالب و اطلاعات در زمینه آزمون استرنی ارائه میشود. 
آزمون استرنی یا آزمون مدرسه ایتالیایی ، آزمون زبان ایتالیانی برای ورود به سیستم آموزشی این کشور است
و  که منابع آن کتاب های اسپرسو 1و 2 می باشد. 
لازم به ذکر است برای ویزای تحصیلی گذراندن سطوح A1 و A2 کفایت می کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این وبسایت مراجعه نماید. 

آزمون استرنی - Iman.S - 18-06-2015

سلام 
از دوستانی که استرنی رو قبول شدن تقاضا دارم هر اطلاعاتی راجع به امتحان و منابع لازم میدونند با ما هم به اشتراک بذارن.

RE: آزمون استرنی - Iman.S - 09-09-2015

دوستان سلام

همانطور که میدونید امسال قرار هست آزمون استرنی رو دانشگاه سینا برگزار کنه که سطحش هم A2 هست

تو اینترنت به سایت یه بنده خدایی رسیدم که نمونه سوالات آزمون ایتالیایی دانشگاه سینا رو در سطوح مختلف برای دانلود گذاشته بود.اما خب لیستش کامل نبود مثلا از سطح 2 به بعد فایل صوتی مربوط رو نذاشته بود.
بهش ایمیل زدم که اگه ممکن باشه فایل ها رو برام بفرسته، در جواب گفت که فایل های هر سه سطح رو همراه با جواب برات ایمیل میکنم با هزینه ی 30000 تومان!!

با یه سرچ ساده به کمک اندکی دانش زبان ایتالیایی که اخیرا کسب کردم، محل دانلود رایگان فایل ها رو در سایت خود دانشگاه پیدا کردم و با توجه به اتفاق ذکر شده لازم دونستم نتیجه رو در اختیار شما هم بذارم که یه وقت در دام همچین آدمای سودجویی نیوفتید.به این نکته هم توجه کنید که همه ی آزمون های بین المللی نمونه سوالاتشون معمولا در سایت خودشون هست.موفق باشید.

http://cils.unistrasi.it/89/188/Esempi_prove_di_esami.htm

RE: آزمون استرنی - Iman.S - 30-09-2015

با سلام خدمت مدیران عزیز این بخش
خواستم بدونم میشه یه تاپیک برای آشنایی با متقاضیان استرنی 2015 درست کرد، یا بهتره از همین تاپیک برای اینکار استفاده کرد؟
یا اصلا به نظر شما مفید به فایده نیست اینکار و لزومی نداره؟
شخص بنده که با هرچه نزدیکتر شدن تاریخ امتحان استرسم بیشتر(البته نه استرس منفی) و دوست دارم بدونم بقیه برای آمادگی برای آزمون دارن چکار میکنن، چه نظری دارن، و اصلا شاید بشه از این طریق یه هماهنگی به وجود آورد که بتونیم قبل از آزمون چند نفری از یک استاد استفاده کنیم(جهت کاهش هزینه)

RE: آزمون استرنی - Shihan - 30-09-2015

(30-09-2015, 12:47 AM)Iman.S نوشته: با سلام خدمت مدیران عزیز این بخش
خواستم بدونم میشه یه تاپیک برای آشنایی با متقاضیان استرنی 2015 درست کرد، یا بهتره از همین تاپیک برای اینکار استفاده کرد؟
یا اصلا به نظر شما مفید به فایده نیست اینکار و لزومی نداره؟
شخص بنده که با هرچه نزدیکتر شدن تاریخ امتحان استرسم بیشتر(البته نه استرس منفی) و دوست دارم بدونم بقیه برای آمادگی برای آزمون دارن چکار میکنن، چه نظری دارن، و اصلا شاید بشه از این طریق یه هماهنگی به وجود آورد که بتونیم قبل از آزمون چند نفری از یک استاد استفاده کنیم(جهت کاهش هزینه)

جناب iman.s عزیز از همه کمکهای شما

خذمت شما عرض کنم از اونجایی که ازمون استرنی و کلیه مطلبش در این تاپیک گرداوری شده و از اونجایی که ازمون بین المللی نیست و فقط مختص به ایتالیاست بهتره همین تاپیک رو در اینجا داشته باشیم و سوالات و منابع اموطشی مرتبط رو بجز زبن ایتالیایی در اینجا قرار بدهیم. پیشتر از همه تلاشهای شما سپساسگذاریم.

RE: آزمون استرنی - Iman.S - 30-09-2015

پس بنابراین دعوت میکنم از دوستانی که به این تاپیک سر میزنن و امسال قصد شرکت در استرنی دارند اعلام کنند که اگر امکانش باشه هماهنگتر و آشنا تر بشیم شاید بتونیم از طریق همفکری شانس خودمون رو برای قبولی افزایش بدیم.

خبر امیدوارکننده اینه که نتایج کلاسهای سطح A2 مدرسه اعلام شده و علیرغم برگزاری آزمون پایانی این سطح توسط دانشگاه سینا(مثل استرنی) آمار قبول شدگان تقریبا بالا هست و این جای امیدواری هست چون شنیده بودم که قراره خیلی سخت تر بشه.

RE: آزمون استرنی - TMNT1 - 05-10-2015

(30-09-2015, 05:07 PM)Iman.S نوشته: پس بنابراین دعوت میکنم از دوستانی که به این تاپیک سر میزنن و امسال قصد شرکت در استرنی دارند اعلام کنند که اگر امکانش باشه هماهنگتر و آشنا تر بشیم شاید بتونیم از طریق همفکری شانس خودمون رو برای قبولی افزایش بدیم.

خبر امیدوارکننده اینه که نتایج کلاسهای سطح A2 مدرسه اعلام شده و علیرغم برگزاری آزمون پایانی این سطح توسط دانشگاه سینا(مثل استرنی) آمار قبول شدگان تقریبا بالا هست و این جای امیدواری هست چون شنیده بودم که قراره خیلی سخت تر بشه.

سلام 

من از چند دانشجویی آمریکایی ، فرانسوی و هندی که الان در دانشگاه پاویا مشغول به تحصیل بودن و امتحان ایتالیایی رو داده بودن پرسیدم اکثرا می گفتن امتحان امسال براشون تقریبا متوسط بوده در بعضی جا های آسون ولی در بعضی جا ها نکته های ریز گرامری داشته 

در کل امیدوار کننده است ( می شه قبول شد )

RE: آزمون استرنی - Iman.S - 05-10-2015

(05-10-2015, 06:04 PM)TMNT1 نوشته: سلام 

من از چند دانشجویی آمریکایی ، فرانسوی و هندی که الان در دانشگاه پاویا مشغول به تحصیل بودن و امتحان ایتالیایی رو داده بودن پرسیدم اکثرا می گفتن امتحان امسال براشون تقریبا متوسط بوده در بعضی جا های آسون ولی در بعضی جا ها نکته های ریز گرامری داشته 

در کل امیدوار کننده است ( می شه قبول شد )

بله منم دیگه اون ترس سابقی که بعد مشاوره درمدرسه در دلم به وجود اومد رو ندارم.
طبق نگاه کلی که من به نتایج سطح A2 مدرسه تهران داشتم تعداد قبولی خیلی بالا هست.
همچنین کسانی که قبول نشدن، اکثرا در قسمت orale produzione نمره کم آورده بودن و کلا همه ی نمره ها در این بخش امتحان نسبتا پایین تر بود.
من از ascolto میترسیدم اما نمره های این بخش نسبتا خوب هستن.
باید خدا رو شکر کنیم که دانشگاه سینا امتحان میگیره چون دانشگاهی در رم(یادم نیست کدوم) هم امتحان مشابهی رو برگزار میکنه.من هر دو اسکولتو مربوط به آزمون هر دو امتحان رو گوش دادم و فهمیدن اسکولتوی رم خیلی سختتر هست.کلا شنیدم که لهجه ی رمی لهجه ی خیلی سختی هست.

RE: آزمون استرنی - Razi131322 - 11-09-2017

سلام. سه تا سوال داشتم. من دارم برنامه میریزم تا تو جولای 2018 enroll کنم برای ارشد ایتالیا. یه چیزی شنیدم مبنی بر اینکه حتمن سه ترم باید بریم مدرسه ایتالیایی وگرنه آزمون و ویزا رو هواست. من میخواستم یه آموزشگاه دیگه برم که اگه این مورد صحت داشته باشه سخت میشه چون مدرسه ایتالیایی خیلی باید تو نوبت وایسی وزمانبندیش به من نمیخوره. شما اطلاعی دارید؟ امکان داره فرد با هز پیش زمینه ایی از ایتالیایی و هرکجا که یاد گرفته آزمون رو بده و ویزا بگیره؟ 1. آزمون استرنی اغلب توی زمستون برگزار میشه و این یعنی من تا اون موقع شاید شاید بتونم به A2 برسم. هیچ زمان دیگه ایی نداره؟
3. یه دانشگاه توی رم Sapineza به من گفت که فرمت اصلی اینه که بیای اینجا و همینجا آزمون ایتالیایی ازت میگیریم. حالا من یه مقدار گیج شدم Undecided اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

RE: آزمون استرنی - Shihan - 12-09-2017

(11-09-2017, 06:50 PM)Razi131322 نوشته: سلام. سه تا سوال داشتم. من دارم برنامه میریزم تا تو جولای 2018 enroll کنم برای ارشد ایتالیا. یه چیزی شنیدم مبنی بر اینکه حتمن سه ترم باید بریم مدرسه ایتالیایی وگرنه آزمون و ویزا رو هواست. من میخواستم یه آموزشگاه دیگه برم که اگه این مورد صحت داشته باشه سخت میشه چون مدرسه ایتالیایی خیلی باید تو نوبت وایسی وزمانبندیش به من نمیخوره. شما اطلاعی دارید؟ امکان داره فرد با هز پیش زمینه ایی از ایتالیایی و هرکجا که یاد گرفته آزمون رو بده و ویزا بگیره؟ 1. آزمون استرنی اغلب توی زمستون برگزار میشه و این یعنی من تا اون موقع شاید شاید بتونم به A2 برسم. هیچ زمان دیگه ایی نداره؟
3. یه دانشگاه توی رم Sapineza به من گفت که فرمت اصلی اینه که بیای اینجا و همینجا آزمون ایتالیایی ازت میگیریم. حالا من یه مقدار گیج شدم Undecided اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

1- بله باید سطوح A1, A2, B1  رو خونده باشی تا برای ازمون اماده بشی.
2- این بستگی به سطح دانش و یادگیری خودت داره که چقدر زود یاد بگیری
3- در این خصوص فقط دانشگاه Siena مجری برگزاری هست. حالا اینکه شما باید ویزا بگیری بعد بری اونجا امتحان بدی! در صورتی که ویزای زبان ایتالیایی نداری چطور ممکنه؟ پس بهتره گول حرفهای این موسسات دانشگاههای غیرمجری رو گوش نکنی.