آکادمیا کافه
شانس پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 06-01-2013

(06-01-2013, 07:20 PM)yasmary14 نوشته: منظورتون از کار پیداکردن، بعد از اتمام تحصیلاته؟ و یا در حین تحصیل هم میشه کاری پیدا کرد و قسمتی از هزینه های زندگی رو پوشش داد؟
بجز داشتن مدرک زبان آلمانی، امتحان ورودی اولیه ای (مثل کنکور ما) نداره؟ شرط سنی هم که نداره؟
بله منظورم کار حین تحصیله.
خیر ازمون خاصی نداره. شرایط سنی هم برای ویزا مطرحه که تابحال من مشکلی ندیدم.

RE: رشته پزشکی در آلمان - bzz - 10-01-2013

سلام
دوستان 1 سوال
تا الان
که خوندم
شرایط رو گفته بودبد
باید قبولی دانشگاه داشته باشه از ایران

خوب حالا کسی که پیش دانشگاهی شو ایران نخونده
و در دانشگاهی خارج از ایران داره دندانپزشکی میخونه

که البتهاون دانشگاه امتحان ورودی ام داشته
این قبولی در اون دانشگاه قابل قبول هست برای دانشگاه های آلمان؟؟

میخواستم ببینم چه جوری میشه انتقالی گرفت از آلمان
و اینکه اصلا واحدهایی و که پاس کرده قبول دارن؟؟

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 12-01-2013

(10-01-2013, 06:12 PM)bzz نوشته: سلام
دوستان 1 سوال
تا الان
که خوندم
شرایط رو گفته بودبد
باید قبولی دانشگاه داشته باشه از ایران

خوب حالا کسی که پیش دانشگاهی شو ایران نخونده
و در دانشگاهی خارج از ایران داره دندانپزشکی میخونه

که البتهاون دانشگاه امتحان ورودی ام داشته
این قبولی در اون دانشگاه قابل قبول هست برای دانشگاه های آلمان؟؟

میخواستم ببینم چه جوری میشه انتقالی گرفت از آلمان
و اینکه اصلا واحدهایی و که پاس کرده قبول دارن؟؟
فرهیخته عزیز.
من تا اونجا که اطلاع دارم برای فردی که دوران دبیرستان رو خارج از کشور خونده نیازی به ارائه مقطع پیش دانشگاهی نداره. در ضمن ازمون وروودی اون دانشگاه X باید ببینید کدوم کشوره و ایا برای سیستم اموزشی المان معتبره است یا خیر. برای انتقالی باید در خصوص اطلاعات مشترک با رشته فعلی و رشته ای که در دانشگاه دیگر المان هست مطمئن بشید و با دانشگاه مکاتبه کنید و همانظور که میدونید باید به المانی تسلط داشته باشید تا برای رشته های پزشکی اقدام کنید.

[جداشده] انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - nahalina - 26-01-2013

سلام به دوستان
ممنون از اطلاعات مفیدی که میدین.
من فارغالتحصیل رشته میکروبیولوژی هستم، میخوام پژشکی بخونم ترجیحا در آلمان که هزینه برام نداشته باشه ، کسی میتونه به من اطلاعات بده و کمکم کنه که از کجا شروع کنم؟ ممنونم

RE: [جداشده] انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی - Shihan - 27-01-2013

(26-01-2013, 11:28 PM)nahalina نوشته: سلام به دوستان
ممنون از اطلاعات مفیدی که میدین.
من فارغالتحصیل رشته میکروبیولوژی هستم، میخوام پژشکی بخونم ترجیحا در آلمان که هزینه برام نداشته باشه ، کسی میتونه به من اطلاعات بده و کمکم کنه که از کجا شروع کنم؟ ممنونم
دوست عزیز.
برای تحصیل دوره پزشکی معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون مهمه ! معدل دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد اهمیت داره، شما هم در کل شرحی از رزومه خودتان ندادید، برای پزشکی هرگز نمیشه نظر 100% داد. چون ظرفیت برای دانشجوهای خارجی کمه و رقابت زیاد. دانشگاهها همیشه میگن باید اپلای کنید تا شانستون رو امتحان کنید ولی در کل اگه آلمانی رو هم خوب یاد بگیرید شانستون بالاتر میره نسبت به بقیه. بطور دقیق در صفحه قبلی همه موارد مرتبط با بحث پزشکی توضیح داده شده است لطفاً مطالعه نمایید سپس اگر شبه ای وجود داشت سوال رو مطرح نمایید.

ازاد اندیش باشید

RE: رشته پزشکی در آلمان - mohammadaban - 11-02-2013

سلام ، من کارشناسی ژنتیک و کارشناسی ارشد بیوشیمی هر دو از دانشگاه سراسری در ایران دارم. همسرم در آلمان مشغول به تحصیل است و من نیز در سه چهار ماه آینده به او می پیوندم از آنجا که او بورس شده مشکل هزینه نیز ندارم هرچند اگر بتوانم فاند بگیرم یا کار کنم بهتر است. حالا سوالم این است که با این مدارک می توانم برای تخصص یا پزشکی اقدام کنم ؟ اگر باید اول مدرک پزشکی عمومی بگیرم معمولا طول این دوره برای من که کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی ملکولی و بیو شیمی دارم و معدلم هم دیپلم هم کارشناسی و هم ارشد الف است ، چقدر است ؟
پیشاپیش ممنون بابت وقتی که برای خواندن پرسش من گذاشتید و جوابی که به آن می دهید.

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 11-02-2013

(11-02-2013, 04:10 PM)mohammadaban نوشته: سلام ، من کارشناسی ژنتیک و کارشناسی ارشد بیوشیمی هر دو از دانشگاه سراسری در ایران دارم. همسرم در آلمان مشغول به تحصیل است و من نیز در سه چهار ماه آینده به او می پیوندم از آنجا که او بورس شده مشکل هزینه نیز ندارم هرچند اگر بتوانم فاند بگیرم یا کار کنم بهتر است. حالا سوالم این است که با این مدارک می توانم برای تخصص یا پزشکی اقدام کنم ؟ اگر باید اول مدرک پزشکی عمومی بگیرم معمولا طول این دوره برای من که کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی ملکولی و بیو شیمی دارم و معدلم هم دیپلم هم کارشناسی و هم ارشد الف است ، چقدر است ؟
پیشاپیش ممنون بابت وقتی که برای خواندن پرسش من گذاشتید و جوابی که به آن می دهید.
با دروود و عرض خوشامدگویی به فروم اکادمیا!
اگر مطالب پست بالا رو خوانده باشید برای پزشکی نمیشه از رشته شیمی یا سایر رشته ها وارد پزشکی شد!!! باید از ابتدا رشته پزشکی رو بخونید!!! برای تحصیل هم به زبان المانی باید تسلط داشته باشید. بیشتر دانشگاهها بدلیل رایگان بودن هزینه دانشگاه ندارند!! بنابراین شانس بورس خیلی کمه!! معدل بالا از فاکتورهای مهم در کشور المانه. البته باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم ارائه بدهید. طول دوره پزشکی عمومی در المان بین 5.5 تا 6 سال می باشد.

RE: رشته پزشکی در آلمان - sheida kurdi - 02-06-2013

سلام
من فارغ التحصیل دندانپزشکی از دانشگاه تهران هستم،می خوام برای گرفتن تخصص در رشته جراحی فک و صورت به آلمان برم،خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید کمکم کنید،آیا امکان گرفتن بورسیه وجود داره برای من ؟؟؟

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 02-06-2013

(02-06-2013, 02:58 AM)'sheida kurdi' نوشته: سلام
من فارغ التحصیل دندانپزشکی از دانشگاه تهران هستم،می خوام برای گرفتن تخصص در رشته جراحی فک و صورت به آلمان برم،خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید کمکم کنید،آیا امکان گرفتن بورسیه وجود داره برای من ؟؟؟

دروود بر شما خانم دکتر!! ضمن خوش امدگویی به شما
ابتدا اگر فرصت دارید کلیه تاپیک رو ملاحظه بفرمایید ، ضمن اینکه شما از معدل و سطح اشنایی با زبان المانی رو هم عرض نکردید. 
اینکه شما دروه زبان رو بگذرونید هم دلیل بر این نیست که 100% پذیرش میگیرید.رشته های پزشکی در آلمان پرطرفدار هستن و حتی اگه نمره های پیش دانشگاهی و دبیرستانتون خوب باشه ممکن است شما رو تو لیست انتظار بزارن که این لیست انتظار ممکنه تا 10 نیم سال تحصیلی یعنی 5 سال طول بکشه.چون دانشگاههای آلمان برای رشته های پزشکی فقظ 8% ظرفیت رو به دانشجویان خارجی تعلق میدن.پس کلا اینکه بخواید وقتتون و هزینتون رو تو این زمینه متمرکز کنید یه امر ریسکی هست. از مهمترین شرایط اقدام برای تخصص :
1- داشتن مدرک زبان آلمانی در حد (B2) و 2- اخذ پذیرش از کلینیک یا دانشگاه پزشکی در آلمان هست (که خودش مراحل خاصی داره).
ازاد اندیش باشی

RE: رشته پزشکی در آلمان - simin69 - 02-06-2013

سلام
من امسال از رشته هوشبری فارغ التجصیل میشم خیلی دوست دارم که واسه پزشکی اقدام کنم می خواستم ببینم اگر بخوام پذیرش بگیرم حتما باید مدرک زبان هم ارائه بدم؟یا میشه فقط دیپلم و پیش دانشگاهی رو واسشون بفرستم ببینم پذیرش میکنن که بعدا واسه زبان اقدام کنم؟