آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 13-10-2013

(13-10-2013, 09:21 PM)'mahnaz103' نوشته: سلام 
لطفا منم راهنمایی بفرمائید 
من 89 لیسانس روزانه گرفتم و بعدش برا کاریابی اقدام کردم.از قضا کار پیدا نشد و از طرفی 6 ماه بعد از این قضیه من ارشد قبول شدم(البته شبانه).بعد کلا کاریابی یادم رفت Big Grin حالا تازه یادم افتاده که من کارت اون موقع رونگه داشتم .زنگ زدم به کاریابی گفت ما مشکلی نداریم ونامه بهتون میدیم ببرید اداره کار...اما زنگ زدم اداره کار متاسفانه جواب ندادن و مجبورم حضوری یه سر برم Big Grin
میخواستم از دوستان بپرسم به نظرتون من که دی یا بهمن دفاع ارشد دارم الان میتونم با توجه به اونن شش ماه که قبل از ارشد برای کاریایی اقدام کرده بودم ،مدرک لیسانس رو آزاد کنم یا باید حتما ارشدم تموم بشه و تو این فاصله هم جایی با بیمه مشغول به کار نشم تا بتونم لیسانس رو راحت آزاد کنم !!!
ممنون میشم راهنماییم کنید  قبل از اینکه برم اداره کار....میترسم برم اوضاع رو خرابش کنم ....

به نظر نمیرسه مشکلی باشه...شما میتونی از همونجا نامه بگیری . ارشدتم شبانه ست...گیر نداره...

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - atefeh_J - 14-10-2013

سلام
من 88 لیسانس روزانه ام را گرفته ام و برای مهر 88 شبانه ارشد قبول شدم
از شهریور91 تا شهریور 92 هم بیمه برام رد شده و سرکار میرفتم
راستش نمیدانم برا گرفتن مدرکم این بیمه مشکل ساز میشه؟؟
مدرک موقت لیسانس و ارشدم را دارم.با مدرک موقت نمی تونم پذیرش بگیرم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 14-10-2013

(14-10-2013, 12:00 PM)'atefeh_J' نوشته: سلام
من 88 لیسانس روزانه ام را گرفته ام و برای مهر 88 شبانه ارشد قبول شدم
از شهریور91 تا شهریور 92 هم بیمه برام رد شده و سرکار میرفتم
راستش نمیدانم برا گرفتن مدرکم این بیمه مشکل ساز میشه؟؟
مدرک موقت لیسانس و ارشدم را دارم.با مدرک موقت نمی تونم پذیرش بگیرم؟

سلام. از اونجایی که بیمه رد شده براتون نمیتونید از طریق عدم کاریابی مدرکتون رو آزاد کنید چون اداره کار از بیمه استعلام میکنه و متوجه میشن که بیمه رد شده براتون و نامه نمیدن که ببرین دانشگاه.
با مدرک موقت هم نمیشه پذیرش گرفت. البته فکر کنم میتونید اپلای کنید ولی اگه اکسپت شدین، نهایتا موقع ثبت نام در دانشگاه مقصد باید دانشنامه تون رو ارائه بدین.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - m.mohaqeq - 14-10-2013

(13-10-2013, 07:48 PM)Leopold نوشته: سلام،
1- شما می تونین 31 شهریور 93 مدرکتون رو آزاد کنین.
2- خیر، در انتخاب کاریابی خیلی دقت کنین و موقعی که ثبت نام می کنین بهشون بگین که واسه آزادسازی مدرک می خواید تا واسه فرصت های شغلی پیش اومده به شما زنگ نزنن. بعضی از کاریابی ها هم موقعی که شش ماه گذشت و می خوان نامه عدم کاریابی رو بدن ممکنه اذیت کنن و از شما پول اضافی بخوان که واست کار پیدا نکردن. در پست اول این تاپیک هم شرایطش گفته شده.

ممنون از پاسختون
حالا اگه من 31 شهریور نامه عدم کاریابی رو بگیرم ببرم اداره کار، بعدش باید بردم تهران، وزارت کار، یا نه خود اداره کار استان نامه به دانشگاه میزنه؟ و کلا این فرآیند چقدر طول میکشه؟ تو دانشگاه تقریباً چقدر الاف میشم؟ ممنون

(14-10-2013, 01:01 PM)'m.mohaqeq' نوشته: ممنون از پاسختون
حالا اگه من 31 شهریور نامه عدم کاریابی رو بگیرم ببرم اداره کار، بعدش باید بردم تهران، وزارت کار، یا نه خود اداره کار استان نامه به دانشگاه میزنه؟ و کلا این فرآیند چقدر طول میکشه؟ تو دانشگاه تقریباً چقدر الاف میشم؟ ممنون

همونطور که اینجا کامل توضیح داده شده شما باید به وزارت کار استان خودتون مراجعه کنید تا نامه بدن بهتون.
اینکه پرسیدین این فرایند چقد طول میکشه، وزارت کار استان که یک روز بعدش اون نامه رو بهتون میده، اما دانشگاه 1کم طول میکشه. بعضی دانشگاه ها 15 روز بعضیا 1ماه. دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. بهتره اینو از دانشگاهتون بپرسین. Smile

دوستان من اردیبهشت 92 مرکز کاریابی ثبت نام کردم(6 ماه از زمان فارغ التحصیلی لیسانسم گذشته بود). از مهر 92 دانشجوی روزانه ارشد شدم و دیگه نشد که آزاد کنم مدرکمو. حالا سوالم اینه که آیا به محض فارغ التحصیلی از ارشد میتونم اقدام کنم برای آزاد کردن مدرک لیسانس؟ یا باید 6ماه صبر کنم بعد تازه لیسانسم رو آزاد کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - atefeh_J - 14-10-2013

(14-10-2013, 12:34 PM)'roshanak25' نوشته:
سلام. از اونجایی که بیمه رد شده براتون نمیتونید از طریق عدم کاریابی مدرکتون رو آزاد کنید چون اداره کار از بیمه استعلام میکنه و متوجه میشن که بیمه رد شده براتون و نامه نمیدن که ببرین دانشگاه.
با مدرک موقت هم نمیشه پذیرش گرفت. البته فکر کنم میتونید اپلای کنید ولی اگه اکسپت شدین، نهایتا موقع ثبت نام در دانشگاه مقصد باید دانشنامه تون رو ارائه بدین.

ممنون از پاسختان، یعنی اگه چند ماه هم از آخرین ماه بیمه شدنم بگذره فایده نداره؟ باید هزینه پرداخت کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 15-10-2013

به نظرم اگه در کاریابی ثبت نام کردید و نامه رو از کاریابی گرفتید ببرید اداره کار و بگین که سرکار نمی رفتید. من شنیدم بعضی از اداره ها چک نمی کنن. اگه متوجه نشدن که چه بهتر، اگر هم متوجه شدن هم که خب نامه رو نمیدن. البته تو شرکتی که کار میکردید هم نباید از دانشگاه شما استعلام کرده باشه.
پ.ن:  البته قبلش قوانین رو بخونین که یک موقع به خاطر این دروغ مصلحتی جریمه نشید. 
(14-10-2013, 11:50 PM)'atefeh_J' نوشته:
 ممنون از پاسختان، یعنی اگه چند ماه هم از آخرین ماه بیمه شدنم بگذره فایده نداره؟ باید هزینه پرداخت کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - m.mohaqeq - 17-10-2013

سلام مجدد
برای استفاده از عدم کاریابی، داشتن شرکت سهامی خاص مشکلی ایجاد نمیکنه!
ما با چندی از رفقا چندسال پیش یک شرکت مهندسی ثبت کردیم، ولی تا حالا هیچ پروژه ای رو انجام ندادیم، در ضمن بیمه هم نیستیم؟
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 17-10-2013

(17-10-2013, 09:51 PM)'m.mohaqeq' نوشته: سلام مجدد
برای استفاده از عدم کاریابی، داشتن شرکت سهامی خاص مشکلی ایجاد نمیکنه!
ما با چندی از رفقا چندسال پیش یک شرکت مهندسی ثبت کردیم، ولی تا حالا هیچ پروژه ای رو انجام ندادیم، در ضمن بیمه هم نیستیم؟
ممنون

وقتی سابقه بیمه نداشته باشین مشکلی براتون ایجاد نمیکنه