آکادمیا کافه
پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2

پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - negar-rn - 07-06-2015

سلام.من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه غیر انتفاعی هستم به احتمال زیاد معدل کارشناسیم حداقل 16 میشه ولی معدل کاردانیم 14.38 هست . در حال خوندن زبان هستم و میخواستم مقاله هم بدم. میخوام در یک شرکت معماری هم کار کنم که تا موقع رفتنم حداقل 1.5 سال سابقه کار داشته باشم.
1-میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایتالیا رو دارم ؟
2-امکان بورس شدنم هست یا نه؟ 
3-اگر فقظ پذیرش بگیرم وضعیت کار دانشجویی و درآمدش نسبت به خرجم (کم یا متوسط ) چطور هست؟
4-از لحاظ کم هزینه تر بودن کدام دانشگاه و کدام شهر رو پیشنهاد میکنید؟
5- اگر معدلم بشه 15.5 چطور میشه؟

RE: پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - Shihan - 08-06-2015

(07-06-2015, 12:20 PM)'negar-rn' نوشته: سلام.من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه غیر انتفاعی هستم به احتمال زیاد معدل کارشناسیم حداقل 16 میشه ولی معدل کاردانیم 14.38 هست . در حال خوندن زبان هستم و میخواستم مقاله هم بدم. میخوام در یک شرکت معماری هم کار کنم که تا موقع رفتنم حداقل 1.5 سال سابقه کار داشته باشم.
1-میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایتالیا رو دارم ؟
3-اگر فقظ پذیرش بگیرم وضعیت کار دانشجویی و درآمدش نسبت به خرجم (کم یا متوسط ) چطور هست؟
5- اگر معدلم بشه 15.5 چطور میشه؟

1- شانس گرفتن پذیرش ممکنه باشه اما 50%.
2- بورس دانشگاه که خیر. مگر اینکه برای بورس استانی اقدام کنید و شرایطش رو داشته باشید (DSU)
3- خیر. اصلاً روی کار فکر نکنید.
4- همه دانشگاهها در ارشد دارای یه شهریه یکسان هستن. فقط ممکنه مخارجت در شهر کوچک کمتر باشه
5- بازم شانس بورس نداری . فقط در ایتالیا 2-3 تا دانشگاه معماری به انگلیسی اارئه میدن که رقابتش هم بالاست. شما شانس رو ازمایش کن.

RE: پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - negar-rn - 08-06-2015

(08-06-2015, 11:19 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
1- شانس گرفتن پذیرش ممکنه باشه اما 50%.
2- بورس دانشگاه که خیر. مگر اینکه برای بورس استانی اقدام کنید و شرایطش رو داشته باشید (DSU)
3- خیر. اصلاً روی کار فکر نکنید.
4- همه دانشگاهها در ارشد دارای یه شهریه یکسان هستن. فقط ممکنه مخارجت در شهر کوچک کمتر باشه
5- بازم شانس بورس نداری . فقط در ایتالیا 2-3 تا دانشگاه معماری به انگلیسی اارئه میدن که رقابتش هم بالاست. شما شانس رو ازمایش کن.

حتی مقاله و سابقه کارم تاثیر نداره؟ به نظر شما با این شرایط برای کجا اقدام کنم بهتره؟
من شرایط دانشگاه واترلو رو دیدم مینیمم معدلش 15 هست و ایلتسش 7 آکادمیک.شنیدم در صورت تماس با استادا هم ممکنه پذیرش بگیری هم امکان بورس شدن زیاده.درسته؟

(08-06-2015, 03:40 PM)'negar-rn' نوشته:
حتی مقاله و سابقه کارم تاثیر نداره؟ به نظر شما با این شرایط برای کجا اقدام کنم بهتره؟
من شرایط دانشگاه واترلو رو دیدم مینیمم معدلش 15 هست و ایلتسش 7 آکادمیک.شنیدم در صورت تماس با استادا هم ممکنه پذیرش بگیری هم امکان بورس شدن زیاده.درسته؟

شما معدل کاردانی ات پایینه! ضمن اینکه رشته شما معماریه! که عرض کردم د رایتالیا بسیار محبوبه و متقاضی براش زیاده. شما با این روند بورس دانشگاه رو بعید میدونم بگیری اگر هم بفرض مقاله کار کنید ممکنه! پذیرش هم عرض کردم 50-50 هست. برای کشورهای اسپانیا و همون ایتالیا (دانشگاههای ایتالیا زبان) اروپای شرق و اتریش میتونی اقدام کنی.
برای کانادا اطلاعی ندارم!!

RE: پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - negar-rn - 08-06-2015

(08-06-2015, 05:41 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
شما معدل کاردانی ات پایینه! ضمن اینکه رشته شما معماریه! که عرض کردم د رایتالیا بسیار محبوبه و متقاضی براش زیاده. شما با این روند بورس دانشگاه رو بعید میدونم بگیری اگر هم بفرض مقاله کار کنید ممکنه! پذیرش هم عرض کردم 50-50 هست. برای کشورهای اسپانیا و همون ایتالیا (دانشگاههای ایتالیا زبان) اروپای شرق و اتریش میتونی اقدام کنی.
برای کانادا اطلاعی ندارم!!

خب اتریش و اسپانیا دانشگاهی دارن که انگلیسی زبان باشد. یعنی شانس بورس شدن تو دانشگاه های اونجا رو دارم؟راستش هزینه برام مهمه.

(08-06-2015, 07:28 PM)'negar-rn' نوشته:
خب اتریش و اسپانیا دانشگاهی دارن که انگلیسی زبان باشد. یعنی شانس بورس شدن تو دانشگاه های اونجا رو دارم؟راستش هزینه برام مهمه.

یک نکته مهم اینه که پیدا کردن بورس برای ارشد در اروپا بسیار سخت و به ندرته. شانس پذیرش داری اما بورس خیلی بعیده!!

RE: پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - Ebish - 24-04-2016

(24-04-2016, 06:46 PM)erfan_karimiaan نوشته: سلام.من ترم اول کارشناسی ارشد ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد هستم به  معدل کارشناسیم حداقل 12 میشه ولی معدل کاردانیم 12.38 هست . در حال خوندن زبان هستم .  یک شرکت فروش تجهیزات شبکه در اصفهان دارم
1-میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایتالیا رو دارم ؟
5- اگر معدلم در ارشد بشه 15 چطور میشه؟

سلام
میانگین معدل کاردانی و کارشناسی شما بسیار پایین هست.
با این معدل در کاردانی و کارشناسی به علاوه تخمینی که خودتون از معدل ارشدتون زدید، باید یک رزومه پژوهشی فوقالعاده داشته باشید تا ضعف در معدلتون به چشم نیاد.
امکان بورس شدنتون برای دکتری بسیار پایین هست. ( البته امکان بورس های استانی وجود داره)
پیشنهاد دوستانه: روی کار دانشجویی در ایتالیا زیاد حساب نکنید. ( تسلط کافی به زبان ایتالیا اولین خان از هفت خان پیدا کردن کار هست)
از نظر هزینه هم مسلما شهرهای بزرگتر هزینه اجاره بالاتری دارند پس به فکر شهرهای کوچک باشید، ولی از نظر مواد غذایی تقریبا همه جای ایتالیا قیمت ها یکسان هست.

پیشنهاد : فعلا که ترم اول هستید، سعی کنید معدل ارشدتون رو بالای 18 برسونید و تا حد امکان کار پژوهشی و مقالات با کیفیت بالا بدید. در ضمن داشتن نمره زبان بالا هم توصیه میشه ( هرچند برخی از دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکتری نمره زبان نمیخوان)

RE: پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای ارشد معماری - arezoo ariyan - 22-01-2017

سلام من معدل کاردانیم 14 بوده کارشناسی 15 ارشدم الان ترم 3هستم معدلم شد18
میتونم برا ارشد دوم بورس شم؟؟؟
برا ارشد حتما باید ازمون الفاداد??
سوالاشو از کجا گیر بیارم؟
برا معماری داخلی یا معماری مظر هم ازمون الفا میگیرن؟